Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не мога да си сложа сим карта та на таблета Lenovo tab 7 ESSENTIAL
#1

Преди няколко дни си купих таблет Lenovo tab 7 ESSENTIAL от технополис прибрах се в къщи с не търпение да изпробвам таблета си отворих кутията и го извадих от нея разгледах го хубаво и тогава реших да му сложа сим картата за да си пусна мобилният Интернет изключих таблета и започнах да търся начин как да му махна задният капак за да си сложа сим картата ама обаче не Успях да намеря начин да го отворя тогава реших вместо да се мъча и да напъва таблета и да го счупя по грешка тогава реших да потърся начин в Интернет за да го отворя безопасно ама не откри никаква информация за този модел таблет само разбрах че някои таблети са капсуловани и не можеш да ги отвориш без нужните инструменти обаче не знам дали моят таблет е капсулован в упътването не пише нищо дали е капсулован и ли пък не е тогава реших да видя в YouTube обаче и там нямаше нищо за конкретният модел само имаше няколко видео клипа за други модели на Lenovo там показваха как се слага сим карта обачетия се слагаха от страни на таблета където трябваше да бъде картата памет казах си добре значи такава е бил работата пробвах и от страни но картата беше много голяма за да влезе вътре между другото сим картата ми е от обикновените сим карти които не се разглабат на части тогава се ядосах много и си казах що за компания би направила мобилно устройство без сим карта тогава се сетих че в менюто на таблета видях място на което пишеше контакти казах си не може таблета ми да няма място за сим карта тогава защо в менюто на таблета ще пише контакти тогава реших да погледна в упътването там пишеше вашето устройство работи единствено с nano sim карти казах си сега се прецаках имах платен мобиленИнтернет които не можех да ползвам защото картата ми беше твърде голяма за да влезе вътре сетих се че имах друга карта която можеше да се разглаба на три отделни части взехя и се опитах да разбера коя от трите части ще влезе вътре и успях най малката част влезе вътре обаче влезе много на вътре помислих си как ще я изкарам от вътре казах си после ще мисля как бързах да си пусна таблета тои тръгна но обаче никъде не пишеше името на мобилният ми операта виваком пробвах се да се обадя на някого за да видя дали съм успял да поставя картата правилно набрах един телефонен номер и ми изписа няма налична сим карта отворих страничният слот на таблета където бях поставил картата и бръкнах с тънка клечка за да натисна картата на вътре за да излезе като то карта памет но тя влезе още по на вътре казах си може пък сега да съм успял да поставя правилно пуснах си таблета набрах един телефонен номер и ми изписа няма сим карта в телефона тогава се пробвах да извадя по стандартният начин но не успях да я извадя по обичайният начин тогава реших да пробва по нестандартният начин първо пробвах с тънка клечки но картата беше заседнала тогава пробвах с тънка игла и така си играх няколко часа и накрая успях да я извадя от вътре докато се опитвах да я извадя от таблета си ми направи впечатление че картата се движеше почти свободно из слота все едно е малка за там после я пробвах и с останалите две части но те бяха големи за там и двете ми карти са на виваком онази карта която се разглаба е с 4G Интернет и двете са без договор обаче ми прави впечатление че има само един слот в таблета с един процеп в него когато си купих таблета попитах продавача в магазина можели да се слага карта памет вътре в таблета Тои каза че може тогава ми идва на ми сал как в един слот с един процеп в него ще сложа две карти между другото пробвах да сложа микро SD карта в него и се получи картата влезе без проблем и щракна пуснах таблета и видях че таблета я беше приел после я извадих без проблемно как ще сложа две карти в един процеп кажете ми моля ако някои разбирач знае да каже или пък някои които си е купил същия Преди няколко дни си купих таблет Lenovo tab 7 ESSENTIAL от технополис прибрах се в къщи с не търпение да изпробвам таблета си отворих кутията и го извадих от нея разгледах го хубаво и тогава реших да му сложа сим картата за да си пусна мобилният Интернет изключих таблета и започнах да търся начин как да му махна задният капак за да си сложа сим картата ама обаче не успях да намеря начин да го отворя тогава реших вместо да се мъча и да напъва таблета и да го счупя по грешка тогава реших да потърся начин в Интернет за да го отворя безопасно ама не откри никаква информация за този модел таблет само разбрах че някои таблети са капсуловани и не можеш да ги отвориш без нужните инструменти обаче не знам дали моят таблет е капсулован в упътването не пише нищо дали е капсулован и ли пък не е тогава реших да видя в YouTube обаче и там нямаше нищо за конкретният модел само имаше няколко видео клипа за други модели на Lenovo там показваха как се слага сим карта обаче тея се слагаха от страни на таблета където трябваше да бъде картата памет казах си добре значи такава е бил работата пробвах и от страни но картата беше много голяма за да влезе вътре между другото сим картата ми е от обикновените сим карти които не се разглабат на части тогава се ядосах много и си казах що за компания би направила мобилно устройство без сим карта тогава се сетих че в менюто на таблета видях място на което пишеше контакти казах си не може таблета ми да няма място за сим карта тогава защо в менюто на таблета ще пише контакти тогава реших да погледна в упътването там пишеше вашето устройство работи единствено с nano sim карти казах си сега се прецаках имах платен мобилен Интернет които не можех да ползвам защото картата ми беше твърде голяма за да влезе вътре сетих се че имах друга карта която можеше да се разглаба на три отделни части взехя и се опитах да разбера коя от трите части ще влезе вътре и успях най малката част влезе вътре обаче влезе много на вътре помислих си как ще я изкарам от вътре казах си после ще мисля как бързах да си пусна таблета той тръгна но обаче никъде не пишеше името на мобилният ми операта виваком пробвах се да се обадя на някого за да видя дали съм успял да поставя картата правилно набрах един телефонен номер и ми изписа няма налична сим карта отворих страничният слот на таблетакъдето бях поставил картата и бръкнах с тънка клечка за да натисна картата на вътре за да излезе Като то карта памет но тя влезе още по на вътре казах си може пък сега да съм успял да я поставя правилно пуснах си таблета набрах един телефонен номер и ми изписа няма сим карта в телефона тогава се пробвах да я извадя по стандартният начин но не успях да я извадя по обичайният начин тогава реших да пробвах по нестандартният начин първо пробвах с тънка клечки но картата беше заседнала тогава пробвах с тънка игла и така си играх няколко часа и накрая успях да я извадя от вътре докато се опитвах да я извадя от таблета си ми направи впечатление че картата се движеше почти свободно из слота все едно е малка за там после я пробвах и с останалите две части но те бяха големи за там и двете ми карти са на виваком онази карта която се разглаба е с 4G Интернет и двете са без договор обаче ми прави впечатление че има само един слот в таблета с един процеп в него когато си купих таблета попитах продавача в магазина можели да се слага карта памет вътре в таблета той каза че може тогава ми идва на ми сал как в един слот с един процеп в него ще сложа две карти между другото пробвах да сложа микро SD карта в него и се получи картата влезе без проблем и щтракна пуснах таблета и видях че таблета я беше приел после я извадих без проблемно как ще сложа две карти в един процеп кажете ми моля ако някои разбирач знае да каже или пък някои които си е купил същия Таблета
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега, таблета ти няма слот за сим карта, просто няма модем и можеш да го ползваш само на WiFi. Най-вероятно си успял да набуташ сим картата в слота за картата с памет.
И много те моля, в бъдеще използвай препинателни знаци, нищо не ти се разбира, уважавай форума и българската писменост!

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#3

Сигурен ли си защо тогава в
упътването ми пише че може да
ползва nano sim карти и има
адресна книга за телефони номера
Цитирай
#4

Ако е това
https://m.gsmarena.com/lenovo_tab_7_essential-8942.php - да. Поразгледай си поне кутията. Инструкциите са общи за модели с и без сим карта.


Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#5

Този модел е със сим карта - Tab 7 Essential (Lenovo TB-7304F/I/X), с 16 гб памет, предполагам, че твоя е този: https://www.pcstore.bg/bg/tablet-lenovo-...gEQAvD_BwE , той няма слот за сим.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#6

Значи съм се прецакал яко добре
тогава искам да ви задам още един
въпрос за да не отварям нова тема
този таблет ставали за играене на
сравнително тежки игри например
като GTA San Andreas и GTA 5 в
смисъл да не претоваря процесора
или нещо друго и после да вземе
да се счупи има ли такъв риск
Цитирай
#7

Таблета е възможно най-базовия модел. Тежки игри въобще няма да тръгнат. Не пречи да пробваш разбира се.
Цитирай
#8

(2018-09-06, 07:33:36)Gamok написа:  Значи съм се прецакал яко добре
тогава искам да ви задам още един
въпрос за да не отварям нова тема
този таблет ставали за играене на
сравнително тежки игри например
като GTA San Andreas и GTA 5 в
смисъл да не претоваря процесора
или нещо друго и после да вземе
да се счупи има ли такъв риск

Това е нискобюджетен таблет и за посочените игри просто забрави. По принцип ще работи бавно и за съжаление наистина си се прецакал. Отдавна таблетите не им се маха задната част, а отстрани има слот, в който се поставят СИМ картата и мемори картата. Посоченият от теб таблет има две версии, с WiFi и с мобилна мрежа ! И чисто приятелски ме развесели въпроса ти дали ще тръгват посочените игри  !
Цитирай
#9

Не само дали ще тръгнат а дали
тези или други игри няма да
претоварят таблета до толкова че
да му причинят някаква повреда
софтуерна или физическа
повреда
Цитирай
#10

Ще тръгват най-обикновени игри, но и при някои от тях ще има забавяне ! Той дори при обикновена работа някой път ще ти забива ! Ако има възможност просто го върни и го замени за някой по-приличен, разбира се и цената ще бъде друга ! И пиши разбираемо, защото просто първия ти пост го прочетох до третия ред и се отказах !
Цитирай
#11

Инсталирах си едно приложение за
да следя температурата на
процесора приложението се казва
CPU Temp това приложение
показва ли правилно
температурата на процесора или
не ако не какво приложение ще
трябва да си инсталирам за да
виждам правилната температура
на процесора също такта като
включа Bluetooth CPU Temp ми
показва че температурата на
процесора е 38.c, 45.c, 47.c, градуса
тази температура варира в
зависимост какво правя 47 градуса
висока температура ли е и до
каква температура мога да товаря
процесора на този модел таблет
между другото Bluetooth го
ползвам за да си тегля мобилен
Интернет от другият ми телефо
Цитирай
#12

47°С при какво натоварване ? И защо ти са излишни програми, които и без това ще натоварват и без това малката RAM памет и процесора ? Всяка програма ще ти заема и без това малкото място. За последен път пиша и съжалявам, че го казвам, но имаш свръхочаквания от таблета. Отделно в повече ми идва това, че пишеш без препинателни знаци ! Успешно ползване на таблета за сърфиране и чат. За друго не става ! Другия ти телефон няма ли функция WiFi хотспот ? Ползвал ли си дълго време Андроид устройство , защото са странни въпросите, които задаваш, свързани с възможностите на таблета, с неговия софтуер и хардуер ?
Цитирай
#13

1.тези въпроси са свързани за сигурноста на устройството
2.не мисля че CPU Temp е излишна програма не искам процесора да
прегрее
3.въпросите не са ми страни аз
не съм някакъв технически гени за
да знам отговорите на всички
въпроси
4.това ми е първият таблет аз до сега не съм бил запознат с таблетите и на въпроса ти за другият ми телефон не нямам wifi хотспот имам само wifi-3G и мобилни данни
Цитирай
#14

Към автора на темата: Как очакваш някой да ти помогне? Поста ти най-горе е негоден за четене. Аз лично стигнах докъм 2/3 и се обърках. Сериозно си мислех да ти изтрия темата защото не е на български (това не е е български определено), но нека си седи да виждат хората как не трябва да се пише.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
[-] 3 потребители изказват благодарност на emski_vas за това мнение:
  • Boby13, ganchev, sunmaster
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)