Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Звук за известията /има звук/
#26

(2018-09-08, 20:32:18)veso99 написа:  Нещо не можем да се разберем-Точно премиум версията има начин да си я намериш и без нужда от плащане, като един от начините съм го описал-изписваш, търсиш: проба, грешка, успех. И воала-Приложението ще ти даде точно това, което то е нужно.

Цитат:satmann написа: Както писах, настроих само известията за приложенията в реминдера, а те не се активират, ако нямаш премиум версията... Така, че направил съм каквото трябва.  Очаквам някой друг, който ползва АБВ ПОЩА - приложението да каже как е при него.

Май наистина не се разбираме...
Ще го напиша тогава по - разбираемо. При инсталиране на това приложение, което ми предложи Prof Reminder, ако не е платената версия НЕ МОЖЕ да се настройват известията за приложения, а само за пропуснати тел. обаждания, СМС - и и т.н. Както по - горе споменавам: "настроих само известията за приложенията в реминдера, а те не се активират, ако нямаш премиум версията..."
Щом съм ги настроил, това означава, че имам Премиум версията, иначе няма как, няма достъп до тях!
Това е. Smile

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
Аксесоари
#27

Получи се лек и малко безсмислен спор. Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#28

Това е така, проблемът с получаването на известията при XiaoMi явно е повсеместен и засега няма генерално решение, защо производителят не прави нищо по въпроса е ... въпрос с повишена трудност, остава да се надяваме, че в бъдещи ъпдейти и особено след преминаването към Андроид 9 /Anroid Pie/, което се очаква през следващата година този досаден бъг да бъде изчистен. Big Grin

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






[-] 1 потребител изказва благодарност на satmann за това мнение:
  • Emilian00
Цитирай
#29

След обновяване на телефона с актуализацията до MIUI 10 проблемът със звука при известяването за получено съобщение от пощата на АБВ си остава... Светка картинката при заключен екран, като изгасне същата, светка и светодиодчето и до там, звук няма... Dumbom

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#30

каква мелодия ползваш за известието?
Цитирай
#31

Стандартната, но не е от това, при  други мелодии  е същото.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#32

(2018-09-20, 19:49:37)satmann написа:  След обновяване на телефона с актуализацията до MIUI 10 проблемът със звука при известяването за получено съобщение от пощата на АБВ си остава... Светка картинката при заключен екран, като изгасне  същата, светка и светодиодчето и до там, звук няма... Dumbom

Моят съвет е да ползваш странично приложение за имейл клиент, не малоумно написаното "АБВ Поща"
Аз например мога да препоръчам приложението Aqua Mail Pro
Има всичко необходимо и всякакви настройки. известията пристигат навреме и със звук и слетлинен сигнал на диода
Цитирай
#33

Всъщност АБВ поща си работи идеално.
Всяко друго приложение ще ползва РОР3, при който писмата ще ти стоят непрочетени в пощата и ако се наложи да я провериш през Web
ще е много неприятно.
Трябва да има някакъв дерт и в такива моменти се правят репорти от вграденото меню най-долу в настройките - за да може тези, които правят рома да си свършат работата.
А може и просто друго приложение да пречи на това за пощата.
Трябва да се види дали на един и същ телефон с един и същ софтуер го прави навсякъде проблема или е само за тази бройка и тогава вече да се мисли за алтернативен софтуер, който в никакъв случай не би бил по-удобен.
Много по-лезно би било да си влиза в мобилната поща през браузъра от време на време
Цитирай
#34

Предишния пост се загуби(тапаталк е виновен, не рома )
Приложението на абв също е странично, така че в случая не е коректно да даваш оценки за функции и удобство
Цитирай
#35

(2018-09-24, 12:58:51)sokkoban написа:  Моят съвет е да ползваш странично приложение за имейл клиент, не малоумно написаното "АБВ Поща"
Аз например мога да препоръчам приложението Aqua Mail Pro
Има всичко необходимо и всякакви настройки. известията пристигат навреме и със звук и слетлинен сигнал на диода

Пробвах и това приложение, като разбира се му дадох всички възможни разрешения и въпреки това не става...
Какво се получава: съобщението идва отново от АБВ поща и отново няма звук, за да проверя в Aqua Mail Pro, трябва да отворя приложението. Ако пък изключа всякакви известия от АБВ поща и оставя включени само тези от Aqua Mail Pro нищо не идва като оповестяване, нито свети диода, нито на заключен екран се появява нещо, нито има звук..., което всъщност е нормално да е така. Както писах по-нагоре явно проблемът не е в самата АБВ Поща, а в софтуера на XIAOMI, защото на няколкото телефона, на които имам инсталирано това приложение всички оповестявания идват на секундата!
[url=https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kman.AquaMail.UnlockerMarket][/url]

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#36

(2018-09-27, 08:09:28)satmann написа:  Пробвах и това приложение, като разбира се му дадох всички възможни разрешения и въпреки това не става...
Какво се получава: съобщението идва отново от АБВ поща и отново няма звук, за да проверя в Aqua Mail Pro, трябва да отворя приложението. Ако пък изключа всякакви известия от АБВ поща и оставя включени само тези от Aqua Mail Pro нищо не идва като оповестяване, нито свети диода, нито на заключен екран се появява нещо, нито има звук..., което всъщност е нормално да е така. Както писах по-нагоре явно проблемът не е в самата АБВ Поща, а в софтуера на XIAOMI, защото на няколкото телефона, на които имам инсталирано това приложение всички оповестявания идват на секундата!
[url=https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kman.AquaMail.UnlockerMarket][/url]

Приятел, проблема е в твоя телевизор! Или аз явно не ползвам софтуер на XIAOMI Lol
Всичко идва навреме със звук и светлина, дори на дълбоко заспал телефон. Силно се съмнявам, че си направил необходимото след инсталация на приложението(то само предлага да се дадът нужните разрешения) за да работи коректно.
Цитирай
#37

Приятел... Big Grin , деинсталирах АБВ Поща, върнах региона на България, върнах стандартната тема, инсталирах отново Aqua Mail Pro, дадох му разрешенията, пуснах пробен мейл. Известието дойде със звук на 5 -та секунда. Втори и трети пробен мейл дойдоха заедно отново със звук след около 5-6 минути, четвъртият не даде никакво известие, наложи се ръчно да рефрешна от самото приложение и тогава се появи..., подобно е положението и с GMail. Пробвах още няколко  подобни приложения - не работят коректно и те. И така, при мен уж работи, но не е това, което трябва. Така, че си върнах АБВ Поща, поне известията идват на секундата, както на заключен екран, който светка и показва получения мейл, така и след като изгасне екрана започва да мига светотиода. Е, няма звук, засега, но се надявам все някога да се появи при бъдещи актуализации. Big Grin

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#38
Photo 

Взех че пробвах АБВ-то. На RN5 - греда. Обърнах всичко като опция, накрая изключих и Mi Оптимизацията и няма и няма, заветния звук.
Излишно е да казвам, че съм пратил 10- 15 тестови мейла след всяка промяна. 
През Sync/ Добави акаунт/ прикачих адреса към gmail-a (personal POP3) с опции да запазва мейлите на сървъра - там работи, но трябва да се чака 15 минути, щото не видях опция за по- малко, другото е ръчен Sync Now. 
Запалих даже и старото Moto g ( с андроид 6) - там с приложението на Абв-то няма грижи, идват на секундата, звук, светлина и вибрация. 
Нямам друго Oreo да пробвам с него. Загубих доста време, не ми се преглежда пак темата.
 АБВ приложението вади ли звук на каквото и да е устройство с 8 (8.1) Oreo? Съмнява ме, че не е доработено, щом MiUI- то при всичко разрешено и включено вади надпис за ABV - No sound (виж миниатюрата).
---
Току що пробвах и на още едно MIUI старо, модифицирано за RN2 (андроид 5.02) - приложението на абв работи и изкарва звук. Излиза, че на стари андроиди работи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#39

Добре, въпреки всичко, при мен работят известията, ето и моите настройки на САМАТА! програма, не на MIUI!!!
Ако искате ги направете и пробвайте пак  Smile

Натискаме върху акаунта продължително и се появява меню => избираме - Special Settings
   

Избираме =>Message Notifications
   

И там правим следните разрешения и настройки
   
   

При мен така всичко работи, трябва да ви кажа, че забавянето е от мейл сървърите на абв(имал съм много разправии с тях, винаги препоръчвам на клиентите си да се махнат от абв) Просто е несериозно от определени домейни да ми идват имейлите с ден закъснение а и самата е услуга е доста нескопосано реализирана
Това е от мен
Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#40

Същото го направих и аз  като настройки, преди да напиша за резултата в предния си пост. Аз пък съм доволен от АБВ Поща и преди този телефон не съм имал никога проблеми с нея. Освен това предпочитам да работя с българско приложение, на български. Това, което ти ползваш не ме "кефи", както и подобните като него...... Smile

П.П.
Един уточняващ въпрос: 
Правил ли си заводски настройки след обновяването до MIUI 10?

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#41

Събирам няколко съвсем пощи на различни сървъри през POP3 и изпракщам през SMTP чрез GMail приложението на три различни Android устройства и нямам никакъв проблем, включително с MIUI10 на Redmi Note 5. Използвам като пощи GMail, две служебни на наш сървър през POP/SMTP Тъй като на телефона ми беше преинсталната с приложенията на Microsoft и Outloock, пробвах и него като mail клиент и ми хареса, но си останах на GMail. Не съм използвал abv, но виждам на сайта им, че дават POP3 и SMTP достъп. Аз бих пробвал поне само за проба в GMail или Outloock. Друг вариант е просто да настроите акаунта си в Google (не през телефона, тук: https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/accounts) да събира през POP пощата от ABV. Ако има и в тези случаи проблем, очевидно този проблем е със сървърите на ABV.
Цитирай
#42

Ползваш ли поща в gmail? Аз ползвам приложението Gmail и имам три пощи там, но от както съм с redmi note 5 писмата идват със закъснение. И то различно, 1 мин, 5, по някога след 30 минути. Няма значение какъв е нета. При теб как е? Има ли забавяне?
Цитирай
#43

(2018-09-28, 11:07:57)HSGeorgiev написа:  Събирам няколко съвсем пощи на различни сървъри през POP3 и изпракщам през SMTP чрез GMail приложението на три различни Android устройства и нямам никакъв проблем, включително с MIUI10 на Redmi Note 5. Използвам като пощи GMail, две служебни на наш сървър през POP/SMTP Тъй като на телефона ми беше преинсталната с приложенията на Microsoft и Outloock, пробвах и него като mail клиент и ми хареса, но си останах на GMail. Не съм използвал abv, но виждам на сайта им, че дават POP3 и SMTP достъп. Аз бих пробвал поне само за проба в GMail или Outloock. Друг вариант е просто да настроите акаунта си в Google (не през телефона, тук: https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/accounts) да събира през POP пощата от ABV. Ако има и в тези случаи проблем, очевидно този проблем е със сървърите на ABV.

Ако имаше проблем със сървърите и приложението им нямаше да работи както трябва.
ИЛи е от рома, или нещо изпускате по настройките. Но ако двама човека имате проблем с приложението пускайте репорт.
Цитирай
#44

Satmann, не е виновно ни Шаомито, ни Миуи-то  в случая с Абв-то.
Не съм голям разбирач, обаче ей тъй от куртоазия и любопитство, отворих apk-то на  (v. 2.2.11) в android studio и разбрах, че е не е правено за андроид 8.1, с какъвто е нашия телефон в момента (SDK 27)

(android:minSdkVersion="16"
android:targetSdkVersion="26")


На какъвто и съвременен телефон с oreo 8.1 да инсталираш Abv Mail ще има проблеми, защото има значителна промяна в андроида, свързана с работата на нотификациите (много работа - те милиардните апове имат, що пък ние да нямаме)
Можеш да го ползваш, засега на старите си телефони, със старите версии на Андроид, докато от Нет Инфо не си размърдат задниците.
И да не се спотайват, ами да отговарят на потребителите си.
Цитирай
#45

(2018-09-27, 19:37:26)NTM написа:  ...................................................................
 Съмнява ме, че не е доработено, щом MiUI- то при всичко разрешено и включено вади надпис за ABV - No sound (виж миниатюрата).
..................................................
А пробва ли да го оставиш "изключено" копчето дето ти вади надпис No sound?
Ей тъй, за пробата един вид.
Цитирай
#46

(2018-09-28, 19:09:13)isbotev написа:  А пробва ли да го оставиш "изключено" копчето дето ти вади надпис No sound?
Ей тъй, за пробата един вид.

И на включено и изключено звук няма. Нотифицира и свети, на заключен и отключен екран. Но му угасих лампата вече. Да се оправят.
Цитирай
#47

                                                                                            Пичове, айде има ЗВУК !!!

                                                              Storstark
 

                                            Няма лед, но по - добре е да има звук.


Инсталирах една от предишните версии, всъщност последната, при която имаме звуково известяване:
http://dox.bg/files/dw?a=b3ed5ae637
Това е версия ABV Mail_v2.2.8, може да си я свалите от горния линк.
Пробвах и всички предишни от ABV Mail_v2.2.2 до ABV Mail_v2.2.7. Всички те дават звук. От ABV Mail_v2.2.9 нагоре до последната актуална ABV.bg 2.2.11_44 няма звук.
За отбелязване е, че известията идват на секундата!!! Направих около десетина проби с различни мейли и всички идват незабавно.
Ако имате инсталирано приложението на АБВ Поща трябва да го изтриете и тогава да инсталирате тази версия. Дайте  му всички разрешения и Автостарт, и пробвайте. Big Grin

                     Забележка:
 В настройките за икономия на батерията трябва да е маркирано "БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЯ" за АБВ Поща, за да се появяват съобщенията и на заключен екран! Изключете и автоматичните ъпдейти в Google Play.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






[-] 2 потребители изказват благодарност на satmann за това мнение:
  • gimara, Rio
Цитирай
#48

(2018-09-28, 17:41:44)NTM написа:  Satmann, не е виновно ни Шаомито, ни Миуи-то  в случая с Абв-то.
Не съм голям разбирач, обаче ей тъй от куртоазия и любопитство, отворих apk-то на  (v. 2.2.11) в android studio и разбрах, че е не е правено за андроид 8.1, с какъвто е нашия телефон в момента (SDK 27)

(android:minSdkVersion="16"
android:targetSdkVersion="26")


На какъвто и съвременен телефон с oreo 8.1 да инсталираш Abv Mail ще има проблеми, защото има значителна промяна в андроида, свързана с работата на нотификациите (много работа - те милиардните апове имат, що пък ние да нямаме)
Можеш да го ползваш, засега на старите си телефони, със старите версии на Андроид, докато от Нет Инфо не си размърдат задниците.
И да не се спотайват, ами да отговарят на потребителите си.

Mi note 3, ANdroid 8.1, Miui 10, Xiaomi.eu 8.9.20
Никакви грижи нямам с Абв-то
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#49

(2018-09-24, 13:07:11)suffer написа:  Всъщност АБВ поща си работи идеално.
Всяко друго приложение ще ползва РОР3, при който писмата ще ти стоят непрочетени в пощата и ако се наложи да я провериш през Web
ще е много неприятно.
Трябва да има някакъв дерт и в такива моменти се правят репорти от вграденото меню най-долу в настройките - за да може тези, които правят рома да си свършат работата.
А може и просто друго приложение да пречи на това за пощата.
Трябва да се види дали на един и същ  телефон с един и същ софтуер го прави навсякъде проблема или е само за тази бройка и тогава вече да се мисли за алтернативен софтуер, който в никакъв случай не би бил по-удобен.
Много по-лезно би било да си влиза в мобилната поща през браузъра от време на време
Здравей, видях поста ти и тъй като и аз имам проблем с АБВ пощата, ще съм благодарен ако дадеш съвет. Нито звук имам, нито нотификации.
Цитирай
#50

Решението на проблема би трябвало да е тук:

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1506446

Аз вече не използвам приложението, понеже има реклами в него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)