Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Google Cloud Print
#1

Здравейте,

Искам да извършвам отпечатване чрез Google Cloud Print тъй като стандартната услуга за отпечатване не работи опитах се да въведа IP адрес до компютъра на който са принтерите и ми казва че няма такива, изключвах защитна стена какво ли не правих и не става компютъра е с Windows 7 32 BIT, затова решех с Google Cloud Print който и преди съм ползвал. Отварям Chrome на компютъра, регистрирам си принтерите и не става и не става. На телефона като избера услугата ми дава че списъка с принтерите е празен и не зная какво да направя, някой да има идеи от къде е проблема.

Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай
Аксесоари
#2

В същата мрежа ли е телефона
Цитирай
#3

(2018-09-07, 08:54:42)suffer написа:  В същата мрежа ли е телефона

Да телефона ми е в същата Wi-Fi мрежа и допреди когато бях на андроид 7.1.2 нямаше проблем, направил съм настройките на версия 69 на Chrome за Windows и съм включил там всичките ми принтери тъй като ги изтрих и всичко направих отново, защото мислех че това е проблема.

Антон Тодоров
Цитирай
#4

За съжаление имам опит само с canon и брадър
Цитирай
#5

(2018-09-07, 09:50:44)suffer написа:  За съжаление имам опит само с canon и брадър

Моя принтер е Canon LBP 2900

Антон Тодоров
Цитирай
#6

Aми това, което правя аз, но за 8200 е
Settings - additional settings - printing - add service - тегля canon print service
И в него вече добавям айпи-то, ако не го намери автоматично. Чак в понеделник ще съм в офиса и ще мога да покажа за тест нагледно как работи.
В облака нищо не съм настройвал
Цитирай
#7

(2018-09-07, 11:26:56)suffer написа:  Aми това, което правя аз, но за 8200 е
Settings - additional settings - printing - add service - тегля canon print service
И в него вече добавям айпи-то, ако не го намери автоматично. Чак в понеделник ще съм в офиса и ще мога да покажа за тест нагледно как работи.
В облака нищо не съм настройвал

Аз мисля, че проблема идва от версията на андроид, докато бях на 7.1.2 си работеше без проблем, но може да е и от google cloud print който трябва да се настрои в google chrome, защото от регистрираните ми принтери в google chrome направих опит да отпечатам документ принтера стартира и нищо, като погледна заданията за отпечатване се показва и изчезва без отпечатване, като може и проблема да е от google cloud print и на андроида не зная има някаква причина но не зная. Моя принтер Canon LBP2900 не е съвместим с приложението canon print service.
Не зная дали не е от някаква настройка и в Windows 7, но не би трябвало защото докато бях на 7.1.2 нямаше проблем.

Антон Тодоров
Цитирай
#8

Трябва да имам на работата 2900 може да тествам, ако ми попадне
Цитирай
#9

Проблема с Windows версията вече е решен, но за съжаление проблема при Android 8.1 Oreo си остава и приложението показва празен списък с принтери. Има някакъв проблем в приложението за андроид.

Антон Тодоров
Цитирай
#10

пиши на разработчиците за този бъг за да му обърнат внимание

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#11

(2018-09-21, 09:43:43)hapi6 написа:  пиши на разработчиците за този бъг за да му обърнат внимание

А как да им пиша всъщност на кой e-mail или по някакъв друг начин.

Антон Тодоров
Цитирай
#12

На телефона имаш приложение с име отзив или bug reports е на английски ако е телефона мисля .
В него имаш къде да опишеш проблема с който си се сблъскал като сътветно определиш и в коя категория е . Ако имаш регистрация в глобания форум и от там можеш да го направиш . Този репорт отива директно при разработчиците за определената категория

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)