Анкета: За или против руутването - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
11.76%
4
11.76%
Не
47.06%
16
47.06%
Може би след време
26.47%
9
26.47%
Само ако се наложи
14.71%
5
14.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За или против руутването на Нот 9
#26

Аз пробвах Block This, което спомена.спира рекламите в приложенията, както и в браузерите.
Цитирай
Аксесоари
#27

Преди два дни си ROOT-нах телефона, вчера реших и му върнах оригиналния Firmware, но сега не мога да вляза в Download Mode, пробвах много пъти, форматирах телефона няколко пъти но не се получава.
Някой има ли идея как да да го оправя?

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#28

Не знам аз имам инсталирано това на скрийншота и нямам проблеми с реклами.

(2018-09-24, 12:42:32)Kapital4o написа:  Преди два дни си ROOT-нах телефона, вчера реших и му върнах оригиналния Firmware, но сега не мога да вляза в Download Mode, пробвах много пъти, форматирах телефона няколко пъти но не се получава.
Някой има ли идея как да да го оправя?
Как го правиш?
Reboot your phone in Download / Odin mode 
(make sure your device is off) with the following 
button combo: POWER + VOLUME DOWN + 
BIXBY 

Other options in case first option did not work or 
isn't possible. 
Option 2 VOLUME DOWN + VOLUME UP than 
USB cable


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#29

Пробвах всички начини които зная и които намерих в нета и все не се получава. Всеки път ми се стартира телефона направо.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#30

През CMD-то няма ли да стане ?
adb reboot bootloader ? (или там което е за download mode)
Цитирай
#31

Там не знам как се влиза, малко се обърках.
Ако може малко помощ.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#32

(2018-09-24, 13:13:57)Kapital4o написа:  Там не знам как се влиза, малко се обърках.
Ако може малко помощ.
Ето го описано
https://techshali.com/enter-download-mod...xy-note-9/

The USB drivers required. That will help your computer to detect your phone while you connect using the USB cable. You can download and install the Samsung USB Drivers from →here.

You must the USB Debugging on your phone, that will help the ADB tool to recognize your phone. Just follow our below guide for that purpose:

Enable USB Debugging/Developer Options on Samsung Galaxy Note 9
That’s all you need to prepare. Now, use the below instructions to use ADB commands to get into the Download mode:
Download the Fastboot tool (ADB tool) from →
here. This is the minimal version we have created for our users. Extract the content and run the file named Run me.bat. That opens a command prompt like this:
Now, use a USB cable and connect your phone to the computer. This tool will auto recognize your phone.
Now, type the following command:

adb reboot download
Your phone will reboot and enter into the Download mode automatically.
You’ve successfully accessed the Download Mode on your Samsung Galaxy Note 9 smartphone. That’s how you can almost access this mode on any Android phone.
This method won’t ask you to use any of the buttons.
При мен става и с отварянето на CMD с административни права и така задавам през ADB,с windows 10 64b. съм.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#33

Използвах 2 Метод от описаните и не знам аз ли бъркам някъде но ето какво се получава:

D:\Desktop\Fastboot\Fastboot>adb reboot download
error: device offline


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#34

(2018-09-24, 18:52:27)Kapital4o написа:  Използвах 2 Метод от описаните и не знам аз ли бъркам някъде но ето какво се получава:

D:\Desktop\Fastboot\Fastboot>adb reboot download
error: device offline

Отваряш CMD като админ,после пишеш:
adb
Като телефона трябва  да е свързан и включена отметка на:
Включване на отчети на грешки.
Прилагам на всичко скрийншотове.

Май виждам къде бъркаш:
adb reboot download
Your phone will reboot ,това е правилната adb reboot download


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#35

(2018-09-24, 19:55:13)enigma79 написа:  Отваряш CMD като админ,после пишеш:
adb
Като телефона трябва  да е свързан и включена отметка на:
Включване на отчети на грешки.
Прилагам на всичко скрийншотове.

Май виждам къде бъркаш:
adb reboot download
Your phone will reboot ,това е правилната adb reboot download

Ами не знам къде греша но следвайки указанията стигам до тук:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#36

(2018-09-24, 20:13:28)Kapital4o написа:  Ами не знам къде греша но следвайки указанията стигам до тук:

При мен като напишеш тази команда ми дава всичко от адб.
Най добре смени с друг къстъм ром който има допълнителни опции за рестарт.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#37

Не мога да се вържа с Odin, и да вляза в Download Mode. Друг начин да сменя къстъм ром не знам.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#38

Колега, като те гледам не си за бърникане.
След малко ще напиша подробен пост, но най-общо, като дръпнеш ADBто го слагаш в папка adb в C-то.
Така в C:\ са ти адб файловете и т.н.
Телефона е пуснат, дебъгинг, инсталирани са драйвъри и т.н.
Отваряш CMD-то И ПИШЕШ
cd C:\adb
трябва от System32 да се смени в тая папка.
И СЕГА вече като напишеш adb devices, трябва да ти излезе телефона, с някакви цифрички мифрички, ако това стане пишеш вече adb reboot download и си 6 точки.
Цитирай
#39

(2018-09-24, 20:29:58)Kapital4o написа:  Не мога да се вържа с Odin, и да вляза в Download Mode. Друг начин да сменя къстъм ром не знам.

Значи не си инсталирал TWRP???Прецакал си се,задължително е при слагане на къстъм и рутване се слага и TWRP.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#40

(2018-09-24, 20:31:48)PharahFFS написа:  Колега, като те гледам не си за бърникане.
След малко ще напиша подробен пост, но най-общо, като дръпнеш ADBто го слагаш в папка adb в C-то.
Така в C:\ са ти адб файловете и т.н.
Телефона е пуснат, дебъгинг, инсталирани са драйвъри и т.н.
Отваряш CMD-то И ПИШЕШ
cd C:\adb
трябва от System32 да се смени в тая папка.
И СЕГА вече като напишеш adb devices, трябва да ти излезе телефона, с някакви цифрички мифрички, ако това стане пишеш вече adb reboot download и си 6 точки.

Това се получи:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#41

Т'ва може да е от много неща, пробвай тия отговори:
https://stackoverflow.com/questions/1499...e-commands

Добрата новина е че почти ти се получава.
Цитирай
#42

(2018-09-24, 21:07:34)PharahFFS написа:  Т'ва може да е от много неща, пробвай тия отговори:
https://stackoverflow.com/questions/1499...e-commands

Добрата новина е че почти ти се получава.

Тука що го загуби в превода  Lol

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#43

Беше му пуснал на английски пооправи се, та се надявам и с това да се оправи. И аз още от началото си мисля, че като си е играл, нещо не е нрпавил ТОЧНО както трябва, инсталирал е грешна версия а-у и сега сме на това дередже. Има сумати отгооври там, все нещо ще му пусне, щом му се показва телефона, въпреки, че е offiline. Даже може и един рестарт на тела и компа да оправи нещата ...
Цитирай
#44

Опитах се да разбера нещо от написаното но не успях да се убедя напълно кое може да помогне напълно.
Днес съм направил вече 15-20 опита за рестарт, форматиране и т.н. , все неуспешни.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#45

Ето ти го като клипче. Пробва човека с различни версии. Като втори вараинт само разкача кабела. Ти можеш директно на друг порт да пробваш (там също може да се наложи да си иснталира драйвърите) ама третото нещо което човъркна тоя, в настройките му помогна:
https://www.youtube.com/watch?v=eSApv8NXqD4
Цитирай
#46

Егати гимнастиката... Каква беше целта на цялата тази мъка? Да я цепя ли в отделна тема, или ще се придържаме към топика.
Цитирай
#47

Чакай да го оправим човека и май ще е хубаво да се направи нова тема за руутване евентуално с първи пост, как става аджеба ?
Цитирай
#48

Ами аз не разбрах смисъла на руута в случая, освен липсата на познания.. Цел, позитиви, негативи... темата е за и против, явно има колеги които се хвърлят в дълбокото без пояс...
Преди няколко години, в Европа можеше да се пребориш за гаранция, въпреки строшения кнокс. Тогава имаше нужда да руутнеш. Сега с развитието на всичко, просто се чудя каква е причината, освен липса на познания.
И преди да съм ядосал някой, в предишните времена, на третия ден устройството ми беше руутвано. Да не се обърка някой Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • PharahFFS
Цитирай
#49

(2018-09-24, 22:15:55)PharahFFS написа:  Ето ти го като клипче. Пробва човека с различни версии. Като втори вараинт само разкача кабела. Ти можеш директно на друг порт да пробваш (там също може да се наложи да си иснталира драйвърите) ама третото нещо което човъркна тоя, в настройките му помогна:
https://www.youtube.com/watch?v=eSApv8NXqD4

Писах за отметката че и скрийншот съм дал по горе.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • PharahFFS
Цитирай
#50

(2018-09-24, 22:21:55)vladdark написа:  Ами аз не разбрах смисъла на руута в случая, освен липсата на познания.. Цел, позитиви, негативи... темата е за и против, явно има колеги които се хвърлят в дълбокото без пояс...
Преди няколко години, в Европа можеше да се пребориш за гаранция, въпреки строшения кнокс. Тогава имаше нужда да руутнеш. Сега с развитието на всичко, просто се чудя каква е причината, освен липса на познания.
И преди да съм ядосал някой, в предишните времена, на третия ден устройството ми беше руутвано. Да не се обърка някой Wink

Тъй си е, от устройства с андроид 2.1 насам руутвам, ама от G4ката ми насам спрях. И там даже рутнах защото нямаше как да скрия софт бутоните, всичко друго беше 6 точки. Галактите не съм ги пипал въобще. А за 10ина андроид устройства, 8 от които рутнати, гаранция никога не ми се е налагало да ползвам. Хардуерно само порта на първото ми LG умря, и го зареждах директно в батерията. СОфтуерните проблеми си ги оправях винаги сам.

Енигна извинявай колега не съм видял, отгоре отгоре следях само.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)