Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За Samsung Pay

Най-вероятно са ти дръпнали малка сумата от сметката (която по-късно ще ти възстановят) и трябва да си видиш движенията по сметката и срещу тази транзакция в описанието ще има 4 цифрен код, които трябва да въведеш тук.
Обикновено така работят тези верификации. Естествено нашите банки бавят по 2-3 дни поне всяка транзакция, така че ще почакаш малко докато я видиш.

Samsung Galaxy S20 Plus

[-] 1 потребител изказва благодарност на kiriku за това мнение:
  • losh1
Цитирай
Аксесоари

Да, дърпат 1лв., който после превеждат по сметката ти в А1 wallet или каквото ползваш. В онлайн банкирането ми към ДСК транзакцията се появи след 5 дни. Изключил съм си смс-те, защото ДСК чарджат за всеки смс. Иначе ако получаваш такива за твоите транзакции, можеш да видиш кода там. Или пък да звъннеш в банката си и да питаш. Или да искаш разпечатка в някой клон. Това са вариантите, просто забавянето е от банката ти. При регистрацията навремето в epay беше същото.

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rudizlz за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Да, взели са 1 лев като праверя в движени на виртуалната карта там излиза дата и час на транцакцията и Авт.код. една буква и 5 числа, явно това е нещо друго.Ще се ходи пак до банката.?

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Да, друго е. Явно още от банката не са осчетоводили (или както се казва) транзакцията.

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rudizlz за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Честита Нова година на всички,
Щом ти показва, че са ти дръпнали левче, погледни кода. Въведи  цифрите и си готов...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Е да ама 5 цифри а кода е от четри.
Ето това излиза


Прикачени файлове
.jpg 20190101_203916.jpg Размер: 92.61 KB  Сваляния: 89

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

(2019-01-01, 20:30:16)losh1 написа:  Е да ама 5 цифри а кода е от четри.
Ето това излиза

Не е това кода, кода който ти трябва. Няколко пъти ти казаха, че се чака средно по 5 дена за да се осчетоводи транзакцията и след това ще видиш всичката нужна информация в онлайн банкирането ти.

Samsung S22 Ultra

[-] 1 потребител изказва благодарност на koleto_pz за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Аз имам мобилнo банкиране и там си получих кога в същият ден в които ми поискаха превода от приложението. Дори не просто същият ден, а за по-малко от час и при двете ми регистрации!
Както при Icard, така и при A1Wallet...!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Здравейте,
Виждам отново се е заформил диалог относно удобството и сигурността при ползването на приложенията за плащаме. Виждам все още има ползватели, които не приемат еднозначно приложенията...
Е аз имам какво да Ви разкажа от последните няколко дни...

Относно удобството и бързината на използване:
Последните няколко дни - 30.12.2018 до 03.01.2019 бях в Русия и там ми се наложи да използвам интензивно приложенията... Празници все пак. Разтоварването беше яко Smile
Последните пет години пътувам до Русия по няколко пъти в годината. Средно 2-10 пъти годишно. За първи път реших да се доверя изцяло на дигиталните плащания. Това в Русия не е сложно защото 99% от търговските обекти са снабдени с терминали от последните поколения и мобилните приложения работят на ура...
За цялото време съм реализирал около 30-40 плащания (не съм ги смятал колко точно) и нито веднъж не ми е било нужно повече от десет секунди за да платя! Нито веднъж не ми се е случило да имам проблем с плащането. Една от дигиталните си карти използвах за плащането на Яндекс Такси и това беше супер удобно.
Аз дори немогат да си представя, че все още няма българска фирма, която да взаимства това как е реализирана схемата в Яндекс Такси... Това е уникално приложение и супер удобно.
Защото такситата в Русия са много евтини (заради два пъти по-евтините горива от при нас) на мен ми е по удобно да се придвижвам с такси и само така го правя когато съм там. Привързал една дигитална карта към приложението, плащаш още при заявката от точка А до точка Б и после само се возиш. Това разбира се е възможно да се реализира ис обикновена банкова карта, но тук се намесва сигурността за което ще напиша по-долу...!
Понеже в Русия удостоверяване на самоличността се извършва само с задграничните паспорт и както писах по-горе не шофирам там, автоматично отпада нуждата да нося със себе портмоне пълно с документи и всякакви там карти...
Червеният паспорт и телефона в един джоб и всичко е супер.
Много удобно е, супер удобно е...
И накрая една финансова страна на цялата тази красота! При теглене от банкомат в Русия през банковата си карта плащаш една камара такси, проценти за изчисляване на курса и тн. Скъпо излиза. Не е болка за умиране, но не е и малко... При плащане с Phyre (това приложение използвах основно) Всичко се извършва точно по държавните курсове за деня без нито една стотинка добавка и без никаква допълнителна такса!
Просто бях много приятно изненадан от това, че през това плащане ми излиза най изгодно да се преобразуват левовете в рубли...
Освен всичко написано по-горе ще добавя и това, че около празниците ми се наложи да изпратя и получа няколко по големи суми пари и просто няма по-бърз и по-удобен начин от тези приложения - НЯМА!
Няма опашки. Няма попълване на данни и грешки. Няма ходене до където и да е за да изпратиш или получиш. Просто чукаш няколко пъти по екрана и парите са там където е нужно без никакви такси. За мен това е супер мега удобно!

Сигурността:
Вече бях писал за нея, но мисля тогава не ме разбраха всички... Ще се опитам да го обясня по разбираемо.
Лично аз имам няколко сметки в различни банки и карти към тях. Това е удобно и спестява много време при плащания и получаване на пари в брой, НО.....
При всяко едно теглене от банкомат. Плащане на пос терминал или плащаме в интернет ние подлагаме данните от тези карти (сметки) на показ!
Вече имаше няколко случая в които служители се възползват от физическият допир до картата ви за да вземат средства от сметката след това... Има куп измами в интернет след реализиране на плащания в мрежата и тн.
Вие ще кажете, че е същото ис мобилните приложения! Да, така е. И там излагаш на показ физическите им карти. И там показваш данните при плащане с дигиталните карти в мрежата, НО.... В ТЕЗИ ПРИЛОЖЕНИЯ И СМЕТКИТЕ КЪМ ТЯХ МОЖЕШ ДА ЗАРЕЖДАШ СРЕДСТВА ЗА СЕКУНДИ ПРЕДИ САМОТО ПЛАЩАНЕ ОТ ДРУГИ СВОИ СМЕТКИ!
Дори да бъде хакната сметката на което и да е приложение, този който го е направил ще получи достъп само до средствата в него. А след като там средствата се зареждат без такси и за секунди отпада нуждата от съхранение на големи суми в сметката на приложението. Така, че те по принцип не са атрактивни. Не си заслужават труда да бъдат разбивани...
На практика мобилните Ви приложения се явяват буфер между основните Ви сметки и плащанията Ви... За мен това е огромен плюс!!!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

В България също можеш да платиш с карта заявки за таксита пуснати през Taxime и Taxistart от години. Дори получаваш бонус.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

Не искам да прехвърлям суми. Било то и за 10 или колкото са там секунди и т.н. Искам приложението за разплащане да си тегли директно от картата/сметката която съм регистрирал в него. (Пример Samsung pay, Apple pay)
Да извадя телефона и да го доближа до терминала. Не да кълва по него на касата....или да ми вземат 3 евро такса за сепа превод и после да ми обесняват колко е лесно. Лесно за един - неприятно и сложно за друг.
Цитирай

(2019-01-04, 14:21:38)hgeorgiev написа:  Не искам да прехвърлям суми. Било то и за 10 или колкото са там секунди и т.н. Искам приложението за разплащане да си тегли директно от картата/сметката която съм регистрирал в него. (Пример Samsung pay, Apple pay)
Да извадя телефона и да го доближа до терминала. Не да кълва по него на касата....или да ми вземат 3 евро такса за сепа превод и после да ми обесняват колко е лесно. Лесно за един - неприятно и сложно за друг.

My FIBank, но само за техни карти.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

10 страници да им обясняваш, те си знаят тяхното.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-01-04, 13:22:15)bnn написа:  В България също можеш да платиш с карта заявки за таксита пуснати през Taxime и Taxistart от години. Дори получаваш бонус.
Това е хубаво, много хубаво. Но трябва да видиш как е организирано приложението на Яндекс Такси за да го разбереш колко е удобно. Плащането с карта е само една част и аз го споменах именно заради сигурността на виртуалните карти. 
Например - поръчваш такси не до адрес, а до местоположението си според Яндекс Карти. През цялото време в реално време наблюдаваш къде и на колко време от теб се намира автомобила приел поръчката. Когато поръчваш такси имаш право на избор из между различни категории. От тях зависи и цената, която ще заплатиш.
Абе реализирано е много удобно...

(2019-01-04, 15:36:32)nanobanano написа:  10 страници да им обясняваш, те си знаят тяхното.

Е то на човек на сила можеш да му вземеш. Не да му дадеш Smile
Ако искат... Да си ползват каквото искат...

(2019-01-04, 14:21:38)hgeorgiev написа:  Не искам да прехвърлям суми. Било то и за 10 или колкото са там секунди и т.н. Искам приложението за разплащане да си тегли директно от картата/сметката която съм регистрирал в него. (Пример Samsung pay, Apple pay)
Да извадя телефона и да го доближа до терминала. Не да кълва по него на касата....или да ми вземат 3 евро такса за сепа превод и после да ми обесняват колко е лесно. Лесно за един - неприятно и сложно за друг.

Абсолютно същият брои движения използвал при плащане с карта, Самсунг пей, Гугъл пей или Phyre например... С тази разлика, че не ти иска код за потвърждаване за суми над 25 лева и няма нужда да пипаш терминала... На, който терминал преди теб някой си е въвел кога за потвърждение след като си е чесъл т...ците или си е бъркал някъде...
Но то си е твой избор Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Минах и през myfibank много преди да навлязат масово тези плащания. Даже не можех да намеря терминал да го ползвам често. Така, че.... моля. Много добре съм наясно какво искам. И съм си намерил вариант за БГ. Google pay с карта на N26.
Цитирай

Какво е предимството на Гугъл пей?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Написал съм на няколко места по назад. Не смятам да пиша повече.
Едни и същи локуми се разтягат няколко страници...
Цитирай

(2019-01-04, 16:55:07)nedelchev nikolai написа:  Това е хубаво, много хубаво. Но трябва да видиш как е организирано приложението на Яндекс Такси за да го разбереш колко е удобно. Плащането с карта е само една част и аз го споменах именно заради сигурността на виртуалните карти. 
Например - поръчваш такси не до адрес, а до местоположението си според Яндекс Карти. През цялото време в реално време наблюдаваш къде и на колко време от теб се намира автомобила приел поръчката. Когато поръчваш такси имаш право на избор из между различни категории. От тях зависи и цената, която ще заплатиш.
Абе реализирано е много удобно...

Абе явно и ти не си ползвал приложенията за такси у нас...
Ама както каза, не можеш на сила...
Цитирай

(2019-01-04, 21:37:16)vladdark написа:  Абе явно и ти не си ползвал приложенията за такси у нас...
Ама както каза, не можеш на сила...
Хаха, хвана ме... Не съм... Тук си карам моите коли...
Ся ши го видя... Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Ми не разбирам, що толкова се пънете да хейтите нещо, което не сте пробвали поне. Толкова озлобено и сляпо защитавате нещо, без да сте се поразтърсили за малко инфо... Не говори добре за съветите които давате...
Само размишлявам, да не се засегнете само.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • kiriku
Цитирай

Да така е... Подобни са, Но приложението за такси го използвах като второстепенна тема...
Радвам се, че и ние си имаме нещо подобно...

(2019-01-04, 21:44:11)vladdark написа:  Ми не разбирам, що толкова се пънете да хейтите нещо, което не сте пробвали поне. Толкова озлобено и сляпо защитавате нещо, без да сте се поразтърсили за малко инфо... Не говори добре за съветите които давате...
Само размишлявам, да не се засегнете само.
Не, не... Опазил не Господ.... Напротив! Радвам се че ги имаме и тук подобни и вече и аз си ги имам... Верно нямах представа...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2019-01-02, 09:37:44)koleto_pz написа:  Не е това кода, кода който ти трябва. Няколко пъти ти казаха, че се чака средно по 5 дена за да се осчетоводи транзакцията и след това ще видиш всичката нужна информация в онлайн банкирането ти.

Днес добавки една карта към А1 Wallet си получих кога и верифициране точно за 10 минути... Не знам защо мислите, че трябва да се чака 5 дни...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Ами просто защото се чака. За ДСК конкретно говоря. Преди бях на Социете Генерали и там не чаках, когато правех регистрация в PayPal (верификацията е на същия принцип). Питай банката защо се чака, питал съм ги аз и това са ми дали като отговор.

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Потвърждавам за чакането с банка ДСК.
Цитирай

Да, както бях казал, при ДСК кодът не излиза веднага в онлайн банкирането, а чак след осчетоводяването след 4-5 дни. Варианти:
1. Преди да направите транзакцията си активирате СМС известяването за всеки разход, след получаването на съобщението с кода го деактивирате. Бях я докарал до там, че плащах по 20лв на месец за СМС-и. Тъпо е.
2. Отивате в някой клон на банката и си вземате разпечатка. Там кодът присъства.

Не съм добавял други карти в А1, всичките ми сметки са в ДСК, така че нямам идея при другите банки как е.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)