Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За Samsung Pay

Здравейте! Живея в България и ползвам SP тук.
Искам да споделя следното за Samsung pay: 
Бях до скоро със S7, UK firmware, и SP работеше безотказно, но само с физическата карта на Curve,  от старите бинове  - ....9000, между другото адреса на акаунта на Кърв ми е български, ама в моя случай явно няма значение...
Пробвах да връзвам и др карти към  SP, но не се получи.. нито революта, нито бг карти стават. 
Смених S7  със S10, но умишлено си намерих щатски поради няколко причини - Снапдрагон процесор и техен  firmware,,, и др.. Samsung Pay си беше вътре... И го активирах без никакви ядове от раз, отново със същата Кърв карта.. И при двата тлфна (s7 и S10) , при активацията на SP в тях си имаше бг сим карта.. явно и това не пречи... 
За ноут 9 нещата са зле.. с европейски ром, активация на SP,  Gpay - не стана, а не искам да сменям ROMa с UK или USA такъв.. то е една галимация.. тъпня.. не ми се занимава с преинсталации, още повече че на андроид сам не съм го правил..
Днес активирах на ноут9ката мобилен портфейл на уникредит през булбанк мобайл. Утре ще пробвам през nfc да платя нещо на пос терминал.. уточнение-  трябва да се даде като дефолт пеймънт в тлфна - уникредит.
Цитирай
Аксесоари

(2020-10-25, 23:33:44)Vasilii написа:  Днес активирах на ноут9ката мобилен портфейл на уникредит през булбанк мобайл. Утре ще пробвам през nfc да платя нещо на пос терминал.. уточнение-  трябва да се даде като дефолт пеймънт в тлфна - уникредит.

Работи без грешка.Използвам го от скоро и не ми е отказал терминал досега.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

В средата на Октомври ми пристигна Curve карата и не успях да я регистрирам в Самсунг пей. След дълго ровене се оказа, че карата е издадена с BIN 5574 4453 - за региона на България. Тъй като за момента Самсунг пей не се поддържа за България, съответно и картата с този BIN не може да се регистрира в системата. Явно вече използването на Curve, заявена и получена в България, не е вариянт за Самсунг пей...
Цитирай

Аз плащам без самсунг пей, с BulbankMobile и пуснат NFC.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай

BulbankMobile 2 пъти вече ми отказва плащане на терминали на ДСК
Цитирай

(2020-11-05, 15:21:53)sminkov написа:  Аз плащам без самсунг пей, с BulbankMobile и пуснат NFC.
Би ли споделил как става малко по- подробно? Аз съм си добавил картата в дигиталния портфейл в приложението . Нещо друго трябва ли да се прави?

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2020-11-05, 17:32:52)ganchev написа:  Би ли споделил как става малко по- подробно? Аз съм си добавил картата в дигиталния портфейл в приложението . Нещо друго трябва ли да се прави?

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

 Не четете, не четете.... вече писах, пише го и на сайта на Уникредит... просто отключваш телефона, не е нужно да влизаш в приложението, и доближаваш телефона до ПОС-а
[-] 1 потребител изказва благодарност на bbaev за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

(2020-11-05, 17:32:52)ganchev написа:  Би ли споделил как става малко по- подробно? Аз съм си добавил картата в дигиталния портфейл в приложението . Нещо друго трябва ли да се прави?

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Освен в приложението,в системата на апарата трябва да добавиш и приложението като подразбиране за плащане.


Прикачени файлове Миниатюри
           

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 2 потребители изказват благодарност на chopakov за това мнение:
  • ganchev, sapiora
Цитирай

Здравейте от скоро имам ноут 9 който е американско изпълнение с американски ром. Позволява ми да изтегля самсунг пей, но не приема никакви карти от бг и дори револют. Това приложение на булбанк май те задължава да си техен клиент?

Изпратено от моят SM-N960U1 с помощта на Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай

Аз използвам карта на Curve, която работи със Samsung pay, но имам Samsung pay само на часовника. Телефона ми е Galaxy S20 с Български софтуер BGL и на него нямам Sam pay. Въпросът ми е, дали ако инсталирам Английски ром BTU ще мога да активирам Sam pay и на телефона?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

(2020-12-13, 02:31:27)fenomena6909 написа:  Здравейте от скоро имам ноут 9 който е американско изпълнение с американски ром. Позволява ми да изтегля самсунг пей, но не приема никакви карти от бг и дори револют. Това приложение на булбанк май те задължава да си техен клиент?

Изпратено от моят SM-N960U1 с помощта на Tapatalk

Всяка *Pay може да се полза само, ако банката е скючила договор с конкретната хPay услуга.
Няма българска банка, която да рабои със Samsung Pay. Revolut също не го поддържа, към момента поддържа Google Pay, Appe Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Wena Pay (последните две май само за UK BIN карти).

Към момента Samsung Pay само с Curve карта от старите с UK BIN (5375 9000), която може да се "закачи" към всякаква Visa/Mastercard (дори и български).

(2020-12-13, 12:23:56)Spown написа:  Аз използвам карта на Curve, която работи със Samsung pay, но имам Samsung pay само на часовника. Телефона ми е Galaxy S20 с Български софтуер BGL и на него нямам Sam pay. Въпросът ми е, дали ако инсталирам Английски ром BTU ще мога да активирам Sam pay и на телефона?

Изпратено с Tapatalk

Само с flush през odin с BTU firmware няма да стане, трябва да се смени и CSCто, на такова което има SPay.
Препоръчвам THL, ще има SPay и вграден запис на разговори.

Преминава се през facory reset, така че запази всичко.

П.П.
Ако вече е с Android 11 нямам информация по кой метод все още работи смяната на CSC.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Spown
Цитирай

Много благодаря Чо!
THL Тайландски ром ли е? И да с андроид 11 е телефона, сега видях,че в sammobail има THL ром с А11. Остава освен да пробвам да го флашна с него и да разберем дали ще се появи Samsung pay.

След като флашна с THL ром, ще трябва ли да махна сим картата и samsung акаунта ще трябва ли да се промени на друг регион с VPN? Или само флашвам и си остава Българският акаунт и сим.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

За поромяна регион виж и тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94640 Но за 11 не съм наясно как е. Пост19

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на losh1 за това мнение:
  • Spown
Цитирай

(2020-12-13, 14:46:06)Spown написа:  Много благодаря Чо!
THL Тайландски ром ли е? И да с андроид 11 е телефона, сега видях,че в sammobail има THL ром с А11. Остава освен да пробвам да го флашна с него и да разберем дали ще се появи Samsung pay.

След като флашна с THL ром, ще трябва ли да махна сим картата и samsung акаунта ще трябва ли да се промени на друг регион с VPN? Или само флашвам и си остава Българският акаунт и сим.

Изпратено с Tapatalk

При пълен flash е добре предварително да са махнати Samsung и Google акаунтит, за да се изключат FRP и Google lock.
С фашването ще се смени firmware, но няма да се смени CSC.

CSC се сменяше с SIM карта с региона, но по някое време го промениха не се получава ва всички FW.
После имаше с кракнаа тема, но и това работеше с FW до юли-август и после няколко firmware може да се враща firmware преди август, докато не пуснаха нов booloader (и вече не можеше да се връщат назад). До юли S20 е бил с 3, август с 4 до октомври, в края а октомври има 5 и декември android 11 е все още с 5.
Това, което е писал losh1 води към мой post (със sim карта от региона) или с combinaion firmware, който е сервизен firmware, но пак трявба да е за твоя със същия bootloader 5, като текущия. ТРудно се намира такъв combinaion fw.  
Виж дали след флаш с THL ще може да настроиш нещо по SPay. (Запис със сигурност няма да се появи без смяна на CSC.)

П.П.
Може би ще се появи нов метод.
Има нещо, което проучвам, но към момента е в експериментална фаза и е само с телефони, които мога да си позволя да brick-на.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Spown
Цитирай

Жалко, че не става вече със сим карта и ром от съответния регион, защото имам под ръка Английска сим.
Свалям THL рома и ще пробвам за сега само с флаш. Важно ми е Sam pay да се появи, запис на разговор мога и без него. А с THL ром ще се получават ли актуализации OTA нормално?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

(2020-12-13, 19:23:13)Spown написа:  Жалко, че не става вече със сим карта и  ром от съответния регион, защото имам под ръка Английска сим.
Свалям THL рома и ще пробвам за сега само с флаш. Важно ми е Sam pay да се появи, запис на разговор мога и без него. А с THL ром ще се получават ли актуализации OTA нормално?

Изпратено с Tapatalk


Да, OTA работи без проблем, когато региона има update.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Spown
Цитирай

Пробвах и смених рома с THL, пробвах без сим карта с карта, VPN пусках, но Samsung pay липсва, не може да се активира.

П.П.
Чо Smile, дано да проработи този новият метод. Пиши тук ако станат нещата. Успех!

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

[attachment=31699 написа:Spown pid='1655086' dateline='1608128878']Пробвах и смених рома с THL, пробвах без сим карта с карта, VPN пусках, но Samsung pay липсва, не може да се активира.

П.П.
Чо Smile, дано да проработи този новият метод. Пиши тук ако станат нещата. Успех!

Изпратено с Tapatalk


Не трябва да има SIM карти вътре.
Пълен flash с THL от sammobile през Odin (четирите файла BL, AP, CP и CSC_ (не HOME_CSC_) ).
Инсталираш Phone, правиш го по-подразбиране и набираш от него *#*#CSCOCTAN#*#* и ти дава списък да смениш CSC. Избираш THL и с натискане на INSTALL си прави сам пак през factory reset.
След привършване на началната насройка, може да сложиш картата.

Успех  Wink

CSCOCTAN са цифрите над буквите 27262826

   

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • losh1, Spown
Цитирай

Имам THL свален. Чо Smile този метод само с THL ром ли става? И не разбрах тези цифри нат кои букви са?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

(2020-12-19, 11:02:10)Spown написа:  ...? И не разбрах тези цифри нат кои букви са?

Изпратено с Tapatalk

Просто набираш *#*#27262826#*#*. Трябва да изтеглиш гугълския dialer, а не да ползваш този на Самсунг.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Spown
Цитирай

(2020-12-19, 11:02:10)Spown написа:  Имам THL свален. Чо Smile този метод само с THL ром ли става? И не разбрах тези цифри нат кои букви са?

Изпратено с Tapatalk


Не само THL, за всеки Multi-CSC става (такъв е FW, който в CSC има "OXM") и за почти всеки модел на Samsung.
Препоръчвам THL, защото има Samsung Pay, има и Запис на разговори, редовно излизат updates.

Буквие съответстват на цифри, буквите по-лесно се помнят.
Набираш от Google Dialer *#*#27262826#*#* - *#*#CSCOCTAN#*#*
A B C - 2
D E F - 3
G H I - 4
J K L - 5 
M N O - 6
P Q R S - 7
T U V - 8
W X Y Z - 9
.jpg Google_Phone.jpg Размер: 49.96 KB  Сваляния: 204

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Spown
Цитирай

Много много благодаря!
Стана работата, имам Samsung Pay Smile вече и на телефона. Сега картата ми на Curve, която е регистрирана на Английски адрес с Английски бин, след Брекзит ще работи ли нормално? От Curve получих емеил да потвърдя дали живея постоянно в Англия, но за сега не съм им отговарял. И друг въпрос: Ако се наложи и направя ресет на телефона ще се промени ли пак CSC-региона?
Цитирай

(2020-12-19, 15:22:40)Spown написа:  Много много благодаря!
Стана работата, имам Samsung Pay Smile вече и на телефона. Сега картата ми на Curve, която е регистрирана на Английски адрес с Английски бин, след Брекзит ще работи ли нормално? От Curve получих емеил да потвърдя дали живея постоянно в Англия, но за сега не съм им отговарял. И друг въпрос: Ако се наложи и направя ресет на телефона ще се промени ли пак CSC-региона?

След бъдещ reset може да те попита (3 опции) дали искаш да смениш текущите настройки според картата в slot 1, в slot 2 или да останат текущите, избираш последното. Или reset-ваш без sim карти в телефона.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Spown
Цитирай

Здравейте! Изчетох темата и да видим сега дали съм разбрала нещо Телефона ми е S20 Ultra SD (американски), имам Samsung Pay и искам да го подкарам да работи. За целта си правя регистрация в Curve и слагам UK адрес на превозвача (ползвам GGBG), следователно карта ще отиде до техния адрес и от там до мен, след това ще мога да я добавят в SPay, тъй като ще е с UK Bin... нали така? Също така в SPay трябва да добавя UK адреса на GGBG, за да е еднакъв със този в Curve, правилно ли съм разбрала? Пречи ли това, че в SPay съм влезнала със Самсунг акаунта ми, който си е български (не помня дали някъде съм добавила адрес)?
Цитирай

Точно така, аз в Sam pay си добавих Българския адрес и нямаше проблем, важното е картата на Curve да е с UK Бин и на Английски адрес.
Като ви престигне картата и я активирате, в самото приложен на Curve ще ви подкани да добавите картата в Sam pay.
Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spown за това мнение:
  • any9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)