Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За Samsung Pay
#51

Това което изреди го могат всички. Повечето да кажем. Достатъчно е всеки да си направи тестовете и ще стигнем сам до изводите. Пълноценен е за едно - да платиш с nfc. Това е. Не ми обеснявай как да ти дам пари. Дай iban в Phyre и ще почерпя.
На мен с icard или N26 не ми коства никакви секунди, защото парите излизат от една сметка. Няма нужда да имам 5 карти и да търкалям пари от едната в другата.
Обясни кое не мога да направя с icard?
Ако ползваше "няколко" щеше да имаш наблюдения. Ако работиш за "някой" вече е друга работа. Wink
Да някой ден ще стане добър продукт. За сега обаче имат още работа.
Толкова за сега.
Цитирай
Аксесоари
#52

Виж сега и iban мога да ти дам в Phyre без никакъв проблем...
Но само с Phyre мога да си платя сметката с телефона. Много е удобно. Пробвай.
За никого не работя! Просто се кефя на продукта и особено силно заради това, че е български Wink

Използвам приложенията на две банки. Добри са, но бавни... Използвам PayPal - добро е, но скъпо и не толкова бързо!
Золотая Корона, която също използвам е бърза, но скъпа...
При изпращането или получаването на пари с Phyre нямаш никакви такси! Мисля това не е малко...
А относно прехвърлянето между карти мисля дори е огромен плюс! Първо е без такси и второ подлагаш на риск само сметката си в Phyre,
А както бях писал по-горе в нея можеш да поставяш пари преди самото използване...
Аз мисля това е много голям плюс...

Хм, всъщност добре, че започнахме този диалог...
Имал съм регистрация и в icard за която съм забравил Smile  Поне успях да си прехвърля в Phyre сумата, която някога съм поставил там Smile

И доколкото разбрах там вече има функция плащане с NFC, но нещо не ми позволява да я използвам... Иска да се свържа с тях...
Та да попитам! Работили тази функция в България вече?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#53

Работи прекрасно. Ползвах ги няколко месеца.
Аз също си плащам сметката с телефони от много отдавна.
Преди всички тези формички на финансови къщи да наизлязат, Фибанк си имат разплащане с телефона от няколко години! Работеше си идеално.
Цитирай
#54

Ползвам А1 wallet, работи без забележки с NFC.
Заговорих за Spay, защото така ще мога да плащам с часовника.
Всеки е свободен да използва което си иска приложение и споровете това е по-добро от другото са инфантилни.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай
#55

Да, така е... Фибанк бяха първи. Но там имаше доста неща, които мен лично не ме устройват. Сега си активираха отново Icard и за известно време ще я ползвам успоредно с Phyre за да имам по ясни впечатления от двете приложения. Но на първо четене мога да кажа, че вече се сблъсках с някои неща, които не ми допадат в Icard...
Ще видя след известно време какви впечатления ще имам...
На първо четене в icard не ми позволява да регистрирам повече от една карта чрез която да си зареждам сметката в приложението. Това при Phyre не е така. Там няма ограничения... Второто, което ме напряга са таксите за зареждане на Icard. За сравнение в Phyre зареждането е без такса, а това ми дава свободата да го правя преди самото използване на средствата.
Като цяло са едно и също двете приложения, но лично на мен ми е по-лесно да се ориентирам в Phyre. Възможно е да е така защото съм го използвал по-дълго време. Ще преценя с времето...
Но за мен нашият диалог беше полезен!
Благодаря hgeorgiev Smile

(2018-12-15, 08:17:29)rudizlz написа:  Ползвам А1 wallet, работи без забележки с NFC.
Заговорих за Spay, защото така ще мога да плащам с часовника.
Всеки е свободен да използва което си иска приложение и споровете това е по-добро от другото са инфантилни.

Изпратено с помощта на Tapatalk

А1 wallet е всъщност Icard... Аз чрез него съм си направил регистрация в icard и зареди това нямах спомен кога съм я правил Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#56

А1 wallet/icard имам две регистрирани карти за зареждане (няма ограничение в броя карти), но лично аз предпочитам да си го заредя с банков превод към IBAN на А1 wallet-a.

Разлики в м/у A1 walelt(icard) и Phyre:
- първите имат 0.5% такса при зареждане от карта, вторите нямат такса за зареждане
- първите имат български IBAN и може да си превеждаш пари от всякъде, на вторите не открих
- първите нямат месечна такса, вторите има 1 евро месечна такса (след 12я месец) и 1 евро на месец след 6 месеца неизползване
- първите не е необходимо да отваряш приложението и да се идентифицираш (стига телефона да е отключен, за да му работи NFCто) и може да плащаш, при вторите трябва да влезеш в приложението идентифицирайки се с пръстов отпечатък или код

- и при двата се изисква PIN за плащане над 25 лева, от април - над 50 лева (това си е от MasterCard)


при 0.5% такса за първите (сравнена с 2 лева месечна такса при вторите) се равнява на 400 лева, но при наличието на IBAN на първите, банковите преводи от банките са около 1 лев и може да си заредиш произволна сума (дори за за няколко месеца).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bnn, hgeorgiev, milss, nanobanano
Цитирай
#57

Точно това имах предвид и аз. Забравих да спомена таксата в Phyre която не е никак малка. Също и начина на плащане при (със / без стартирано приложение)
Phyre имат iban но не е персонален. Трябва в полето за основание да посочиш клиентски номер, което не върши работа в моя случай защото преводите са автоматични и не мога да карам някой си да пише нещо в основанието. Предполагам, че ще имат и персонални.
Да не ме разбира погрешно колегата по няколко поста по горе. Приложението е много добро....просто в момента има по добри. Smile
Цитирай
#58

Най вероятно сте прави... Няма проблем. Аз вече няколко дни чакам верификация от icard и си чакам. Направил съм всичко необходимо, но си чакам Smile

А откакто имам и физическа карта на Phyre реално мога всичко и имам всичко...
На този етап Phyre отговаря на всичките ми нужди и цените ме устройват. Ще пробвам успоредно с него и Icard от любопитство...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#59

Верификация при добавяне на карта ли? Ако да, то можеш да вземеш номерчето от банката, в която е издадена. Поне при А1 wallet е така.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай
#60

Phyre имат проблем, че не работят с всички пос терминали. Примерно при терминали на транскарт не минава транзакцията, защото не приемат чужди карти. Phyre-ските са базирани в Лондон. Голяма тъпня.

В същото време A1 wallet-a/ iCard не работят с NFC плащания от няколко дни, пак голяма греда. От днес има ъпдейт, който фиксва това.

Моят извод от всичките тези приложения е, че не можеш да разчиташ на тях за постоянно безпроблемни NFC плащания. От всичките им опции това за мен е най-ценната. От 1 месец ги използвам и вече не веднъж са се издънили.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#61

Аз лично с Phyre нямам никакви проблеми от поне един месец. Поне в България отдавна не са ми отказвали плащане. Освен това изпращам и получавам средства като на игра. Чак ми е забавно Smile особено когато получавам Smile

Относно Icard днес точно го използвах за NFC плащане и нямаше проблем. Единственото, което ме учуди е това, че трябва да вляза в приложението за да извърша плащане. Някой беше писал тук, че е достатъчно да е отключен телефона, но при мен не е така. Може да е някаква настройка, която не съм направил. Ще се разровя да видя...
На този етап Phyre ми е по-удобно...

Пс: Относно това кое приложение е по-изгодно зареди различният им начин на таксуване в моят случай Phyre е по-изгодно приложение дори и след гратисният период...

Хм, тъкмо се похвалиха вчера, че не съм имал проблеми с Phyre и днес ми отказа платеж в даначна служба Пазарджик...
Явно има какво да се доработва...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#62

За да може да се плаща без отваряне на A1/icard приложението.
Настройки (за Samsung телефон) > Връзки > NFC и плащане > Чукване и плащане > трябва да е избран (точката) A1/icard
Ако се ползва повече от един портфейл (най-отдолу) "Да се използва отвореното приложение ...".

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • losh1, nedelchev nikolai, rudizlz
Цитирай
#63

Хм, аз бях поставил да се използва Icard. Сега го смених и утре ще изпробвам Smile
Благодаря...

Здравейте,
Имам такъв въпрос! Спомням си, че в приложението А1 Wallet ни се предлагаше възможност да заредим сметката си в офис на А1 в кеш. Това дали важи ако използваме и Icard ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#64

И на мен и е интересно това.
Цитирай
#65

Изпробвах всички възможности и както и каквото да включвах или изключвах неможе да се извърши плащане ако не отвориш приложението... Това е!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#66

Странно, при мен работи.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай
#67

(2018-12-21, 17:42:53)rudizlz написа:  Странно, при мен работи.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Уточни кое работи Wink

Icard работи... принципно. Phyre не работи.
(За tap and pay говорим)
Цитирай
#68

A1 wallet без нужда да отварям приложението. Мисля, че е кристално ясно, при пложение че в предния пост се говори за именно това приложение.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

В предния пост ( на Николай Неделчев ) не се споменава приложение. Може да видите. Просто стана неясно кое работи и кое не.

..."кристална" топка нямам.
Цитирай
#70

Да, извинявам се ! Не написах кое приложение имам в предвид...
При мен за да извърша плащане с icard трябва да отворя приложението. Не се получава без да е отворено както бяха написали други колеги по горе. Работи всичко, но трябва да отворя приложението. Може да е някаква настройка в самото приложение, която не съм направил.
Не написах за кое приложение иде реч защото водихме разговор за A1/icard...

Хм, сега забелязах, че не съм изкарал картата Tap and pay, навярно трябва да е заредена за да работи. Защото иначе иска да докосна и да платя. Утре ще пробвам...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#71

Да, трябва да е заредена, иначе не става.

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на rudizlz за това мнение:
  • nedelchev nikolai, plevel12
Цитирай
#72

Да, днес опитах отново да извърша плащане с Icard и с заредена карта и пак не става... Отваря ми приложението след първото поднасяне до терминала и ми иска да го отключа с отпечатък или пин... Или пак нещо пропускам или си работи така... Малко е разочароващо, но поне е по-сигурно...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#73

Съжалявам, нямам никакъв опит с това пеиложение, а само с A1 wallet. Разбирам, че ина някакви разлики с IC, но не съм запознат дали една от тях не е тази.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай
#74

При няколко човека, които познавам с А1 wallet (с Samsung Note 9, Note 8 (два броя), Note 5, A3, J5) си го ползват без да отварят приложението, само телефона трябва да е отключен.
При поднасяне за плащане изписва сумата. Ако е над 25 лева изисква PIN, който може да ви покаже приложението (след верификация с пръст или код) или ако си го знаете (не се променя) си се въвеждате на POS терминала.
Без значение е дали "мобилната карта" е "извадена" или "прибрана" в менюто "Карти", само трябва да не е заключена.

Единствения вариант при, който не ми се получава (отвсякъде) е като ако в Настройки > Връзки > NFC и плащане > Чукване и плащане > е да избера друг портфейл, примерно Phyre или Samsung Pay.


***

Междувременно преди 4 часа си блокирах (без да искам) с три грешни кода Phyre.
Единствената опция е "Пишете ни" ...
Писах им.
Няма телефон, няма никаква друга поддръжка.
От Общите условия намерих телефон +35970012207, който работел само от 9 до 18 ч в работни дни.
Или по празниците няма да имам Phyre!!! Sad Внимавайте!

(Между другото този телефон излезе на КредиБул, всъщност собственика и на двете е "Пейнетикс АД" (небанкова финансова и платежна институция присъстваща на пазара от 2005) и "Файър ООД" разработващо Phyre приложението, което същност се оказа "фАЙЪР АД".)


***

П.П.
Блокирах си (умишлено) A1 wallet-a (с няколко грешни кода), след разговор с поддръжката по телефона попитаха дали си знам кода или съм го забравил, и че ако си го знам да изчакам 20 минути и ще се разблокира сам, което и се случи.

Весели празници Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • hgeorgiev, nanobanano
Цитирай
#75

Благодаря Ви!
Видимо все пак има разлика между А1 и Icard.
Аз се бях регистрирал през А1, но след разговор с поддръжката го промених на Icard защото ми беше предложено. Разговорът го направих през Icard. Ще видя дали мога да си върна пак регистрира към A1 .
Още веднъж Ви благодаря...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)