Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За Samsung Pay
#76

В Русия са пуснали Huawei Pay. До сега беше само за Китай. Аз ползвам на FiBank но ще пробвам A1 Wallet

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
#77

Преди ползвах само и единствено Google Pay,но след инсталирането на Android 9 (по разбираеми причини) спря да работи.Това бе един чудесен повод да изпробвам Samsung Pay,който се оказа,че си работи чудесно под Android Pie,а в някои отношения е по-добър от Google Pay,в смисъл и като функционалност и като защитеност,едно голямо благодаря на Samsung за което.
Едно важно доуточнение - живея в UK.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#78

Тези приложения( за които пише ivo777)не работят в България.
Аз използвам като основно приложение Phyre поради две основни причини:
- Изключително лесно за употреба!
- Приложението е разработено от БЪЛГАРИ!
Току що си направих една сметка и на средствата, които съм изразходвал през Phyre от началото на Декември до днес и ситуацията изглежда така - 924,82 лв. Тези средства също така съм заредил от сметките си в приложението Phyre. Изчислявайки таксите, които бих платил върху тази сума ако я заредя в Icard или A1 Wallet то тя възлиза на - 4.70041 лв. Преобразували тази цифра в евро (каквато е таксата на Phyre в месец) се получава цифрата - 2,4104666666 €!
Което от своя страна означава, че със моят разход на средства през приложенията това, което ще заплатя като такси на A1/Icard се равнява на таксите за 2,5 месеца, които бих заплатил използвайки Phyre ... Не е нещо фрапиращо, дребни пари са, но цифрите сочат това!
Така, че прибавям още една причина към изборът ми за Phyre !
- по-изгодно такси в моят случай!


Пс: към всичко написано по-горе трябва да добавя и това, че използвайки успоредно приложенията Phyre и Icard съм разплатил и една не малка сума през приложението Icard през изминалият месец. Тази сума бих разплатил през Phyre ако не използвах успоредно приложението и цифрите щяха да са различни и още повече в полза на Phyre.

Пс2: Няма нищо общо с приложението на Phyre. Най обикновен ползвател съм!
Но смятам, че е добре да се водят дискусии за да има повече яснота по темите за тези, които тепърва правят своят избор...

Пс3: Като цяло и двете приложения са много добри и ги препоръчвам...Ще продължа да използвам и двете приложения поради причина, че ми е нужно да ги сравня при работата им в Русия и най-вероятно тогава ще се спра на едно от тях...

Ние приемаме тези приложения основи като средство за разплащане на пос терминали чрез мобилното устройство, НО...
Ако погледнете и друга тяхна функция за обмяна на средства между потребителите ще разберете, че това са приложенията, който ни предлагат:
- най-бързите!
- най-удобните!
- НАЙ-ЕВТИНИТЕ!
Начини за изпращане на средства между техните потребители!

Само в рамките на една минута можеш да получиш(аналогово да изпратиш) средства от която и да е страна... Да ги изтеглиш в наличност и всичко това без никаква такса!
Никоя друга система неможе да Ви предложи това!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#79

Не мога да разбера рекламно лице ли сте им....тоя пост за трети път го пишете.

Иначе Google pay си работи идеално и тук в БГ, не заблуждавайте хората. Стига терминалите да не минават през Борика. Но като работи - работи. Не като нашите ту отказват транзакция, ту не става ако не е отворено приложението...
Цитирай
#80

На кого именно да съм рекламно лице? Мисля достатъчно ясно съм написал в поста си! На Phyre или Icard ?
Написал съм, че и двете приложения са много добри и който както прецени за него си...
Не знаех, че вече можем да се инсталира и google pay.
Но е добре ако са го пуснали и за България...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#81

Не са го пуснали. Инсталираш си го от фаил....ако имаш карта която да работи с него (аз имам) и си работиш в БГ.

Не са го пуснали. Инсталираш си го от фаил....ако имаш карта която да работи с него (аз имам) и си работиш в БГ.
Цитирай
#82

Това е съвсем друго hgeorgiev!
Никога не съм се съмнявал, че тук ще работи ако го имаш инсталирано...
В интерес на истината ако ще сравняваме въобще всички известни приложения то Samsyng pay е най-доброто. Поради простата причина, че с него можеш да извършиш плащане на всички терминали, дори и на тези, които нямат безконтактно плащане...!
Мисля ivo777 може да го потвърди...?

Пс: вярно е, че аз не съм се изразил правилно! Приложенията google pay и Samsung pay работят в България, но не работят с българските банки. Точно заради това не се предлагат магазина на Гугъл за България...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#83

(2018-12-23, 14:51:57)hgeorgiev написа:  Не са го пуснали. Инсталираш си го от фаил....ако имаш карта която да работи с него (аз имам) и си работиш в БГ.

Не са го пуснали. Инсталираш си го от фаил....ако имаш карта която да работи с него (аз имам) и си работиш в БГ.
И с коя карта издадена в Б-я ще работи ?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#84

Няма такава. (Както съм написал...АКО имаш карта с която работи) Но ако имаш желание може да си извадиш карта с която ще работи. Писано е много. С N26 работи.
На мен ми костваше 10 минути за да си я извадя, и няколко седмици да си я досатавя (по кофтито част от нещата)
Цитирай
#85

Има начин да се заобиколи проблема, че не работи с карти издадени от БГ ама незнам дали струва усилието.

https://www.curve.app/

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#86

Ако нямаше приложения, който да работят в България би си струвало. Но сега мисля е безмислено... Все пак всеки си решава за себе си...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#87

Здравейте и честито Рождество на всички,
Наложи ми се да правя някои гимнастики, но отново си имам A1Wallet, та сега ще отида да проверя плащане без отваряне на приложението...
Но имам един въпрос към ползвателите на Icard - приложението работи ли извън страни от ЕС?

Да, така е ЧОSmile при A1 Wallet се извършва плащане без нужда да търсиш приложението...
Достатъчно е да е отключен телефона...
Това наистина е удобно и бързо Smile
При Icard не е така...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#88

Още една подробност ще напиша! При плащане с Phyre не е нужно да въвеждаш допълнително пин за суми над 25 или 50 лева...
Тап веднъж върху виджета, потвърждаваш с отпечатък или пин и плащаш без значение от сумата...

Пс: Phyre разполага с Виджет, който при мен се намира на домашния екран... И служи само за разплащане... Изключително е удобно...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#89

Това е от сайта на Phyre
Цитат:В никакъв случай, не искаме да караме потребителите си да доксоват PОS терминала в магазина. Само като се замислим колко много хора натискат тези копчета и колко бактерии има по тях, ние самите не искаме да ги пипаме и не искаме да караме нашите потребители да го правят. Това е и една от причините да направим така че във phyre PIN кодът да се въвежда на телефона, а не на терминала. 

В момента има някои терминали, които все още изискват това, но е въпрос на време веригите да ги подновят с нови такива.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#90

Така де... Без значение каква е сумата потвърждаваш в началото на екрана и плащаш след това...

При A1 Wallet нещата до 25 лева се случват по-бързо ис по-малко тело-движения... Не съм го използвал за плащания над тази сума и не знам как е когато я надвишиш ... Но малко ме притеснява сигурността при такъв сценарий.
Всеки мобилен пос може да бъде докоснат до телефонати и да платиш нещо без дори да разбереш ... Толкова бързо се случва всичко, че само за секунда виждаш на екрана информация за плащането и край...
Не ми се случвало да платя по този начин, но е възможно поне на теория...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#91

Все пак трябва да ти е отключен телефона

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#92

(2018-12-28, 09:41:02)nanobanano написа:  Все пак трябва да ти е отключен телефона

Да, да... Точно така... Не е съвсем без защита...
Това е важна подробност, която съм пропуснал...

Всъщност вече си имаме в България много добри приложения за разплащане на пос терминали с смартфони. Това е супер, като се има предвид, че международните гиганти игнорираха страната ни в това отношение...
Тези приложения имат такава перспектива за развитие, че чак немогат да подредя идете в главата си. Толкова са много....
Аз лично използвам Phyre, Icard, A1 Wallet, но не крия, че Phyre ми е любимото от тях, поне засега...

Много често докато си сърфирам в интернет виждам статии за хора, които се нуждаят от помощ... Иска ми се да им помогна с нещо дребно, според възможностите си разбира се, но усложненията в повечето случай ме отказват...
Ако тези приложения използваха опциите за превод между своите потребители в тази посока би било страхотно... Именно заради липсата на усложнения при даряването... Мисля много хора биха се възползвали от такива възможности... Защото 1-20 лева не са нищо, но дарени от хиляди са спасение за някого...
Phyre пуснаха в своето приложение възможност за дарение към UNICEF и това е супер...
Но все пак има едно голямо - НО !
Българинът отдавна не вярва на институции и големи организации ис право!
Някак си ми се струва не много правилно да изпращам пари на някакви хора, които да решават какво да правят с тях. Аз бих ги организирал тези дарения по малко по-различен начин. Именно за конкретни случаи, които си имат име и мога да прочета някъде тяхната история...
Въпреки това по-добре UNICEF от колкото нищо...
Моите адмирации за Phyre...
И като заговорих за даренията чрез възможността да се изпращат по елементарен начин средства между абонатите на отделните приложения немогат да не се развълнувам от възможностите, които бихме получили ако разработчиците развият още повече тази функция... Само човек на който не му се е налагало да изпраща или получава средства зад граница няма да оцени тази функция подобаващо... Години наред съм се борил с разни фирми за парични преводи. Скъпи услуги. Една объркана буква (често от служител) и влизаш в една спирала на ужаса... Тези приложения ни спестяват всичко това. Най-вече време!
Ако се договорят с фирмите за доставки биха могли да решат много наши проблеми, проблеми на самите фирми и заедно с това да реализират печалба. Имам в предвид наложените платежи !
Вместо да се налага да чакаш на опашки и да го правиш в някакъв офис до които трябва да пътуваш, би било страхотно ако ги получаваш по сметката си в което и да е приложение...
Получи се прекалено дълго Smile
Има още куп възможности за, които ще напиша друг път...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#93

Потвърдено! Трите приложения, които ползвам работят без проблем в страни извън ЕС. По конкретно в Русия. Дори обменният курс е много добър...
Готино...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#94

https://georgi.kodinov.net/?p=1351
Горещо препоръчвам този метод Wink

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#95

С всичките безконтактни портабъл терминали и тази нулева защита (макар и с 90% хумор, надявам се)н не е много за препоръчване. Big Grin
Цитирай
#96

(2018-12-31, 09:25:34)georgekodinov написа:  https://georgi.kodinov.net/?p=1351
Горещо препоръчвам този метод Wink

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Вие сериозно ли??
Но щом Ви устройва...
Аз не искам да имам телефон за 1000 лева и да си залепя карта на гърба му.
Варианти да плащате с телефона може да си намерите стига да искате. Колегата по горе е описал Пейре и Айкарт. Аз съм намерил начин да ползвам Google pay в България...
Цитирай
#97

Да, сериозно. За да не ми се налага да бъцкам по телефона докато касиера и останалите на опашката ме чакат.
Иначе и аз мога да "накарам" Гугъл пей да работи. Освен това бях и един от първите с дигитална карта от ПИБ. Лесно и надеждно е по-важно от интересно според мен. Това исках да кажа.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#98

Искаш ли да вържем бас, че аз ще платя по-бързо с FiBank приложението, от колкото ти в кеш ако трябва да ти връщат ресто?Като си бил от първите инсталирали го поне да беше го ползвал.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#99

Някой нещо да каза за кеш ?! Виж картинката от линка по-горе. И да, може да измерим.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-17, 18:43:08)rudizlz написа:  Верификация при добавяне на карта ли? Ако да, то можеш да вземеш номерчето от банката, в която е издадена. Поне при А1 wallet е така.

Изпратено с помощта на Tapatalk

За много години на всички, за това това ли  става въпрос. И как се казва това номерче. В смисъл какво да искам от банката. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)