Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За Samsung Pay

Щом при ДСК е толкова мудна системата това с смс-те е отлично решение...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари

Някой знае ли работещо приложение за кари с отстъпка. До сега използвах Beep'nGo. Но с новият андроид спря да работи.
Цитирай

(2019-02-02, 11:42:04)danilov написа:  Някой знае ли работещо приложение за кари с отстъпка. До сега използвах Beep'nGo. Но с новият андроид спря да работи.

и аз го ползвах, но от поне година вече не се подържа и вече не можеше да се свързва с профила. Пробвай с cardbox.

LG G3 16 Gb / Samsung S6 / Huawei P Smart / Note 9 128 GB 
Цитирай

Здравейте !
Изчетох всичко което сте написали за мобилния портфейл.
Ще се възползвам от мненията Ви.
Имам малко опит само с phyre.
Приложението е добро. Но странно отказаха ми плащане в Технополис,въпреки ,че върви на малки магазинчета 
и малки вериги бензиностанции и бързо плаща в Алиекспрес.
Харесва ми ,НО :
За над 500лв ми искат да се снимам с личната си карта и да им я изпратя ???
Що така ??? Веднага ме отказват с  това.


При PeyPal и Epay няма такова нещо.
Ще пробвам A1 да видя как е.

Абе защо ясно не е казано. Phyre ,Icard , а предполага и останалите, след  тази мижава сумичка от 500лв,щрак с личната карта.
Само зарибявки . Преди да се регистрам  днес в Icard -прочетох доста там и пак не става ясно 500лв лимит за  какъв период???
След регистрацията ми обясниха от съпорта ... да бе ..като престъпник да заставам с личната си карта да ме фотат.
Айде у лево, казах да закрият акаунта. И при Phyre ще го закрия.
Все някога ще дойде в БГ   GPay   Samsung Pay
Карал съм с физичската си карта , и ще я карам  пак така.
Моля да ме извините за емоционалния пост !

Xiaomi RedMI 1SXiaomi RedMI 1SRed
Цитирай

Аз подкарах samsung pay на note 9 като инсталирах UK ROM(https://www.hardreset.info/devices/samsu...are-flash/) и му сложих UK sim карта по време на процеса. Иначе трябва след това да сложите UK карта и да му върнете фабрични настройки(преди това пробвах без сим карта и с бг такава и не стана).
След това си правите нов samsung account или изтривате вашият от https://account.samsung.com и го създавате наново.(Това съответно ще ви изтрие всичко което е там)
След това си инсталирате samsung pay от galaxy store, добавяте карта която се поддържа от samsung pay, аз ползвах карта от https://www.paysera.bg/ за целта и сега работи(предлагат карти само в евро и има 20ст такса когато плащаш в лв. Съответно всички магазини Smile.). Трябва и адрес да въведете, аз ползвах такъв на доставчин на стоки от UK.
Сега чакам да ми дойде galaxy watch от БГ съм го поръчал. Като тествам ще ви кажа дали работи.
[-] 3 потребители изказват благодарност на baddreams за това мнение:
  • losh1, nanobanano, TPOXATA
Цитирай

Здравейте,

Реших да напиша този пост, тъй като много от нас вероятно биха се интересували как да правят плащания през телефона и смарт часовника си. При плащанията чрез телефон има много приложения от типа на Phyre и другите дигитални портфейли. Това обаче е свързано с прехвърляне на пари от банковата ни карта към акаунта, което поне лично за мен е допълнителна стъпка, която исках да избегна, а и обикновено има съпътстващи такси за зареждане на този акаунт.

При метода, който ще опиша НЕ Е необходимо да имате SIM карта, различна от тази, която ползвате. НЕ Е необходимо да си създавате и нов Samsung account, ако вече имате такъв.

Уточненията, които ще внеса са, че съм със Samsung Galaxy Note 9 + Galaxy Watch 46mm, закупени от А1 и е възможно с други модели да има разлика в стъпките и/или невъзможност да се осъществят.

Както знаете, Google Pay и Samsung Pay все още не се поддържат в България/български карти, затова аз използвам Curve, в който акаунт съм си добавил дебитна карта, издадена от ОББ. Приложението дава удобство да си добавите няколко карти, които използвате и през него да изберете през коя от тях да премине плащането. Не е необходимо да прехвърляте средства в акаунта си преди плащане. Curve си ги тегли от картата, в момента в който се осъществява самата транзакция.
Използвам Curve вече като основно средство, тъй като картите им се поддържат и могат да бъдат добавени и за безконтактни плащания, както в Google Pay, така и в Samsung Pay и Apple Pay.

Да пристъпим към същността...

Първоначално започнах със създаване на акаунта си в Curve.
1. Изтеглете приложението от Google Play - https://play.google.com/store/apps/detai....curve.prd
2. Следвайте стъпките за създаване на акаунт в него;
3. Ако желаете, на стъпката с въвеждане на промо код, въведете N2AVMBON - така и вие, и аз, ще получим по 5 паунда бонус, след активиране на Curve картата ви и направено плащане;
4. Заявете си безплатна Curve карта (пристига сравнително бързо) - можете да носите само нея в себе си и отново през приложението да изберете коя от вашите банкови карти да използва, когато правите плащане с нея. За Curve Blue няма месечна такса и доставката е безплатна също;
5. Добавете си банковата/ите карта/и, с които желаете да правите плащанията си. Необходимо е да се направи потвърждение, като за целта ще бъде изтеглена малка сума от картата ви и до няколко дни в извлечението си (или онлайн банкирането) ще видите код, който въвеждане в Curve и по този начин се потвърждава, че наистина това е вашата банкова карта. След потвърждение, първоначално изтеглената сума се възстановява веднага в сметката ви, от която е изтеглена;
6. Можете да изберете 3 партньора на Curve, от които в следващите 3 месеца да ползвате 1% Cashback върху стойността на покупката си. Магазина, който аз най-често ползвам е Lidl, но разгледайте и от останалите и преценете кое за вас е най-добре.


Приемаме, че сме приключили със създаването и активирането на Curve, пристигнала е физически и картата им.
Тъй като за някои от вас (а и мен) е възможно да не може да се снабдим лесно с карта на UK оператор, лично аз предпочетох да използвам Google Pay при плащания през телефона си, а Samsung Pay при плащане с часовника (няма Google Pay за Galaxy Watch, а единствената възможност е Samsung Pay). Реално, според мен поне няма значение дали плащането минава през едната или другата система за плащания.

Стъпките за настройване и активиране на Google Pay на Note 9 (а и другите Android смартфони) са прости и не изискват нищо особено:
1. Изтеглете Google Pay. Понеже България не е от страните, в които тази услуга се поддържа, няма да го намерите в Google Play. Аз си го свалих от тук - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc...0-release/ . Смятам, че сайта е сигурен;
2. Инсталирате го на телефона си и просто следвате стъпките за първоначална настройка, както всяко друго приложение;
3. Добавяте физическата Curve карта, която вече е пристигнала и имате всички нейни атрибути (номер, имена, дата на валидност, CVC код);
4. Google Pay преминава през потвърждение на картата ви и воала – това е всичко. Вече можете да плащате с телефона си;
Не толкова просто стоят нещата с Galaxy Watch и Samsung Pay. Причината е, че за активирането на Spay, часовника ви трябва да е с UK firmware, с други думи – закупен от държава, в която услугата се поддържа. Погледнете в настройките на часовника си с коя версия софтуер е. В моят случай, когато преди няколко дни минах през този процес, бях с версия 4.0.0.7, в която от Samsung са затворили вече възможността за бърза и лесна промяна на региона (т.е. да излъжем, че часовника всъщност си е закупен от UK и всичко е точно). Затова при мен се наложи да върна по-стара версия на софтуера, след което да сменя региона.
В случай, че сте с последна версия на софтуера на часовника, изпълнете всички описани по-долу стъпки. Ако вашият софтуер е например версия 4.0.0.1 – изпълнете стъпките от т.13 нататък.

Връщането до по-стара версия става по следният начин:
1. Теглите firmware от тук - https://mega.nz/file/6wkklIoC#I8hR2x25gh...RSlV8-VS6Q , след което разархивирайте файловете някъде;
2. Теглите NetOdin, с който после ще инсталирате firmware-a на часовника си - https://1drv.ms/u/s!Avjqd_wqasOagRnvcojTXCRNzaTb и разархивирате файловете;
3. Трябва да вкараме часовника в Download mode. За целта първо го рестартираме, задържайки за 6-10 секунди Power\Home бутона (от дясната страна на часовника, долният бутон), докато се появи надпис Rebooting/Рестартиране;
4. Появявайки се надписа, натиснете бързо същият бутон 3 пъти;
5. Излиза екран с няколко дребно написани менюта, от които трябва да изберем Download (Wireless). Придвижването по менютата става с еднократно натискане на Power\Home бутона, а избора на меню, когато вече сме стигнали до него, със задържане за кратко на същият бутон;
6. Вече сте в Download mode и трябва да преминете от WPS Mode към AP Mode. Преминаването става с двукратно натискане на познатият ни Power\Home бутон. На екрана на часовника ще видите, че преминава към AP mode;
7. Следващата стъпка е да свържете лаптопа си към часовника. Вижте наличните си Wireless мрежи в момента. Освен тази, към която сте се свързали и другите налични, вече ще видите и часовника си. Ако е Galaxy Watch 46mm ще видите нещо от типа на „SM-R800-...“. Свържете се към нея;
8. На часовника вече ще видите съобщения, че сте свързани. Възможно е връзката да се разпадне до няколко секунди! Проверете съобщенията на часовника и ако това се случи, спрете Firewall-a на лаптопа си;
9. Време е да отворим NetOdin на лаптопа (изтеглихте го в т.2) и да добавим файловете с firmware-a (т.1);
10. В NetOdin добавяте BL, AP и CSC файловете, които изтеглихте на съответните им позиции и стартирате процеса. Отнема около 15-20 мин;
11. След приключване на процеса, часовника ще се рестартира. Задръжте отново Power/Home бутона, за да влезем в познатото меню от т.5;
12. Изберете меню Recovery, след което часовника ще се ресетне отново и рестартира.

Дотук добре – вече имаме по стария firmware, който ще ни позволи вече да променим региона към UK и да използваме свободно Samsung Pay.

13. Теглите SDBstarterKidv1.zip. Файлът е прикачен към този пост - https://forum.xda-developers.com/attachm...1511255266;
14. Изключете Bluetooth на часовника;
15. Включете Wi-Fi към една и съща мрежа с вашият лаптоп (Настройки –> Връзки –> Wi-Fi -> Wi-Fi мрежи);
16. След като сте свързани към мрежата, натиснете върху нея и си запишете някъде IP адреса (192.168.ххх.ууу);
17. Включете Developer mode. Това става в Настройки – About -> Software -> Натиснете няколко пъти с пръст върху “Software version” докато не видите съобщение, че Developer mode е включено;
18. Отново в Настройки -> About, най-отдолу пише, че Debugging is turned off. Включете го като натиснете върху надписа Debugging и плъзнете в позиция ON плъзгача;
19. Рестартирайте часовника (важна стъпка!);
20. Отворете папката, в която сте разархивирали SDBstarterKidv1.zip.
21. Стартирайте файла Install.bat. За части от секундата ще видите отварящ се и затварящ прозорец;
22. След това в папка tools стартирате sdb.exe;
23. Стартирайте файла ansicon.exe;
24. В отворилият се прозорец напишете следната команда:
sdb connect (напишете IP адреса, който си записахте в т.16)
25. Възможно е да излезе съобщение „Failed to connect”. Опитайте пак т.24, ако се наложи рестартирайте часовника и лаптопа и след това повторете стъпките от т.21 до т.24;
26. Изписвате една след друга командите:
sdb shell
launch_app csc-manager.csc-pre-configuration
27. Сега вече на часовника трябва да се появи меню с избор на регион;
28. Изберете BTU (това е UK);
29. Рестартирайте часовника и направете първоначалните настройки. Свържете го с телефона си;
30. След като сте готови и часовника е в режим на готовност, отворете приложението „Galaxy Wearable” на телефона си. В него вече би трябвало да видите “Samsung Pay”;
31. Натиснете „Open Samsung Pay” и следвайте стъпките. Ще трябва да си въведете Samsung account-a, който ползвате;
32. Добавете Curve картата, която си поръчахте и вече е пристигнала при вас;
33. Има екран, на който ще трябва да си въведете Billing адрес. Не съм сигурен дали е проблем за Samsung Pay, ако адреса не е UK, но за всеки случай аз въведох адрес за доставка на пратки във Великобритания на Gabco 

За стартиране на Samsung Pay на часовника, трябва да задържите за 2-3 секунди Back бутона на часовника (горният бутон, над Power/Home бутона) и вече се отваря екран, на който виждате вашата Curve карта. За да осъществите плащане, натиснете „Pay” и доближете часовника на POS терминала.
За няколкото дни откакто ползвам Samsung Pay и Google Pay, установих че не на всеки терминал мога да платя с часовника. Винаги обаче имам резервен вариант – отключвам телефона и плащам с него, посредством Google Pay.

Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен със стъпките. Смятам, че всеки би се справил, дори да не е наясно много кое и как се прави, стига да следва последователността. Времето, което е необходимо за цялата процедура за двете устройства е не повече от час, като изключим разбира се доставката на Curve картата и потвърждаването на кода от извлечението на банковата ви карта.

Написал съм поста, за да улесня всеки, който има интерес, а не с цел реклама и облагодетелстване, но ако решите – използвайте моят promo code в Curve. По този начин и вие, и аз, ще имаме по 5 паунда в сметката си, с които да тестваме и да си купим нещо от кварталният магазин.

Ако имате някакви въпроси или съм изпуснал нещо в стъпките – пишете ми.
[-] 15 потребители изказват благодарност на TPOXATA за това мнение:
  • any9, bnn, dada_, Friz, ikan_01, mcmxiii, Mondiso, NaniG, nanobanano, nowhere, plevel12, rudizlz, scorceni, seemore, stensyto
Цитирай

За active 2 знаете ли стъпките?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Стъпките би следвало да са аналогични, само firmware за часовника е друг. Виж за него тук : https://forum.xda-developers.com/showpos...ostcount=8
Цитирай

(2020-05-01, 14:23:12)TPOXATA написа:  Реално, според мен поне няма значение дали плащането минава през едната или другата система за плащания.

Малко уточнение: Има една малка разлика и тя е, че Samsung Pay освен NFC има и MST (симулира магнитна лента), чрез което може да се плаща и на по-стари POS терминали, които нямат NFC.

MST поддържат:
S 6,7,8,9,10(без Lite),20
Note 5,7,FE,8,9,10 (без Lite)
A 3(2017), 5(2016,2017), 7(2016,2017), 8(2016), 9(2016)
J 5(2016,2017), 7(2016,2017)
C 5, 7, 9. On5, On7
smartwaches: само Gear S3

* * *

П.П. за Google Pay

Препоръчително е да се ползва и от време на време актуализира до последна версия на Google Pay (към момента 2.111....., като резолюция nodpi) защото от време на време може да се "изчезва" (става disabled), тъй като не се актуализира официално от PlayStore.
https://www.apkmirror.com/?post_type=app...Google+pay

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2020-05-02, 00:05:15)Чо :) написа:  Малко уточнение: Има една малка разлика и тя е, че Samsung Pay освен NFC има и MST (симулира магнитна лента), чрез което може да се плаща и на по-стари POS терминали, които нямат NFC.

Имам предвид, че дори с часовник да не стане плащането, отключвам телефона и плащам с Google pay. Затова за мен поне няма значение дали ще платя със Samsung или Google Pay.

Благодаря за подкрепата и допълнителната информация.
Цитирай

@TPOXATA Имам 2 въпроса - за Curve картата трябва ли да си правя акаунта с UK (или друга държава) регистрация, респективна физическата карта да ми бъде доставена до UK или всичко става с български адрес, понеже по темите някъде бях чел, че имало някаква врътка с UK адрес и хората си заявявали картите до Гъбко и т.н. и т.н.

Всъщност щях да питам и дали трябва да сменям регио а на 46мм тъй като е от Германия, но видях, че няма Самсунг Пей там, така че ще трябва. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Аз моята карта си я заявих до офиса ми във Варна. За всеки случай, единствено за billing адрес в Samsung Pay, написах адреса на Gabco в UK.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

В много малко държави се поддържа samsung pay. Защо ли?
Цитирай

Не знам, ама е тъпо, няма да мога да си ползвам часовника. Не ми се занимава с всичките процедури по сменяне на региона. А и винаги има риск да омажа нещо и/или да не ми важи гаранцията повече.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

На мен Curve ми reject-ва всички опити да я добавя в SPay и GPay.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

(2020-05-04, 13:20:36)bnn написа:  На мен Curve ми reject-ва всички опити да я добавя в SPay и GPay.

5375 9000 ли ти е BIN на картата?
Адреса зададен в SPAy и GPay при добавянето на картат трябва точно да събпада с адреса при правенето на Curve.
(При мен официалния български.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2020-05-04, 13:39:26)Чо написа:  5375 9000 ли ти е BIN на картата?
Адреса зададен в SPAy и GPay при добавянето на картат трябва точно да събпада с адреса при правенето на Curve.
(При мен официалния български.)

Учудващо, таз сутрин SPay тръгна на часовника, относно GPay писах на support-а на Curve и учудващо не ме отсвириха.


Hi Borislav,

Moynur here, stepping in for Beau.

We've identified a bug that's preventing a small portion of users from adding their card to Google Pay. We're currently looking into this and we'll be in touch as soon as we have an update.

We’re sorry for any inconvenience caused and appreciate your patience. In the meantime, please let us know if there’s anything else you'd like us to help with.
Best wishes,
Moynur
Team Curve

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
[-] 2 потребители изказват благодарност на bnn за това мнение:
  • NaniG, Чо :)
Цитирай

(2020-05-04, 09:43:58)nowhere написа:  Не знам, ама е тъпо, няма да мога да си ползвам часовника. Не ми се занимава с всичките процедури по сменяне на региона. А и винаги има риск да омажа нещо и/или да не ми важи гаранцията повече.
На мен също не ми се занимава с тези процедури по същата причина.
Впрочем преди няколко дни писах в Samsung Members точно по този въпрос дали в България някога ще се появят официално Samsung Pay и Good Lock. Естествено получих един "бланкетен" отговор, но все си мисля, че ако повече хора им пишат и проявят интерес към тези приложения биха си направили труда да ги пуснат официално в България. За Samsung Pay, разбира се е по-сложно, тъй като трябва да подпишат договори с банки, но мисля че банките ще имат интерес. Все пак са подписали такъв договор за аналогично приложение на Apple.(Не знам дали важи за всички банки, но знам няколко при които Apple Pay е налично).

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

И Garmin Pay, според мен е въпрос и на интерес от страна на нашите банки. Все си мисля, че има повече потребители на Samsung устройства в България, отколкото на Apple.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

Благодаря на @TPOXATA  за доброто описание. Минах и аз успешно през стъпките.
Някой, който ползва Samsung Pay в България (без значение на какво устройство) може ли да каже дали се случва да му откаже някъде плащане. Идеята ми е към момента дали вече са whitelist-нати БИН-овете им от Борика.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

(2020-08-20, 10:51:41)kiriku написа:  Благодаря на @TPOXATA  за доброто описание. Минах и аз успешно през стъпките.
Някой, който ползва Samsung Pay в България (без значение на какво устройство) може ли да каже дали се случва да му откаже някъде плащане. Идеята ми е към момента дали вече са whitelist-нати БИН-овете им от Борика.

От края на ноември миналата година активирах и SPay на моята 5375 9000.
Не съм имал проблеми никъде.
Samsung Pay, Google Pay и Fitbit Pay (които ползвам, както и Apple Pay, Garmin Pay и Wena Pay), имат едни и същи tokenized BIN 5167 6490 (има го и в Борика), включително може да се тегли от безконтактни банкомати (Уникредит (ползват Борика), Фибанк, Пощенска, Райфайзен (с такса 5.70 лв, защото не е BG BIN), Euronet ATM (с такса 7.72 лв пак, защото не е БГ BIN)).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

(2020-08-20, 12:46:53)Чо написа:  От края на ноември миналата година активирах и SPay на моята 5375 9000.
Не съм имал проблеми никъде.
Samsung Pay, Google Pay и Fitbit Pay (които ползвам, както и Apple Pay, Garmin Pay и Wena Pay), имат едни и същи tokenized BIN 5167 6490 (има го и в Борика), включително може да се тегли от безконтактни банкомати (Уникредит (ползват Борика), Фибанк, Пощенска, Райфайзен (с такса 5.70 лв, защото не е BG BIN), Euronet ATM (с такса 7.72 лв пак, защото не е БГ BIN)).

Чо, страхотни новини. Проверих при мен също е създадена карта с BIN 5167 6490. Тъкмо направих и успешно първото си плащане.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

Само да споделя, че в мобилното банкиране на Unicredit Bulbank вече може да се добавя освен Mastercard – и Visa за безконтактно плащане директно с телефона.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bbaev за това мнение:
  • sapiora, scorceni
Цитирай

(2020-10-06, 22:01:58)bbaev написа:  Само да споделя, че в мобилното банкиране на Unicredit Bulbank вече може да се добавя освен Mastercard – и Visa за безконтактно плащане директно с телефона.

А, как точно става плащането? Явно, аз не мога да се оправя?

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

(2020-10-10, 10:49:28)scorceni написа:  А, как точно става плащането? Явно, аз не мога да се оправя?

Първо картата, която вече се предполага, че ти е добавена в самото приложение, трябва да я добавиш в "Дигитален портфейл" - на сайта им е обяснено точно как става. След това при самото плащане просто отключваш телефона (не е нужно да влизаш в приложението!) и го доближаваш до POS-a. И това е всичко Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на bbaev за това мнение:
  • scorceni
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)