Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Излъчване на Xiaomi?
#1

Съвсем случайно се загледах какво е облъчването SAR на един Xioami модел и установих, че при почти всички модели, на които успях да попадна то варира между 1.0/1.5W/kg, което е в нормата за Европа и САЩ, но въпреки това е драстично по-високо от излъчването от всички останали модели телефони, дори от много евтини китайски марки със съмнителни качество и изработка, което ме накара да си задам въпроса, има ли някаква конкретна причина за това? Нали всички производители сега се стремят към "зелените технологии" с малко излъчване, както и с големи и издържливи батерии, не се ли очаква облъчването да е минимизирано с цел пестене на батерия и добра "зелена" реклама на марката? Или има друга стратегия...

Линк


Някои дори прехвърлят разрешената стойност на САЩ, което ще рече, че нямат право да ги продават там по никой начин от никого.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, това е от страницата на Ми. Не ми се струва да е повече от другите им телефони:
[-] 1 потребител изказва благодарност на mindless за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Това е страницата на Германския институт по радиология: http://www.bfs.de/SiteGlobals/Forms/Such...mit=Suchen
Може да търсиш по модели и марки. Тествани са устройства, които са били официално на немския пазар. От научен интерес се поразрових и се оказа, че в голяма част от случаите, по-новите модели на всички марки са с по-високи нива на излъчване.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)