Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лични впечатления и коментари от Samsung Galaxy Note 9
#51

@slavia_13 , @ achodemo Здрасти,Биксби бутона може да се изключи с Packade Disabler Pro примерно.
П.П.
NOTE 9 поддържа ли това: USB TYPE C MHL КЪМ HDMI. Или по точно за ето този кабел.https://www.speedcomputers.biz/usb-type-c-mhl-km-hdmi--usb-2-metra-cherven/

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на losh1 за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-10-03, 13:14:18)losh1 написа:  @slavia_13 , @ achodemo  Здрасти,Биксби бутона  може да се изключи с Packade Disabler Pro примерно.

Аз лично го ползвам , но с друга функция с помощта на това приложение bxActions

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#53

(2018-10-03, 13:03:18)achodemo написа:  И аз съм съгласен със всичко казано горе .
За мен лично има още едно излишно нещо освен Биксби бутона , Edge дисплея Smile   Не знам колко хора намират някаква функционалност във заоблените страни на дисплея , но за мен това е само една предпоставка за лесно счупване на дисплея при удар и огромно неудобство при напасване на стъклен протектор .Аз лично никаква полза не намирам от това.  Ако имаше същия апарат във версия с плосък екран щеше да бъде удачен избор ,но уви .

Да, и аз бих добавил, че тоя едж дисплей не спомага с нищо, даже малко понякога ме дразнят отблясъците от извивката, но това са бели кахъри. Предполагам го слагат за да изглежда телефона с по-малки или никакви рамки отстрани.
Даже бих добавил, че гледах филм на някакво приложение и долния ред на субтитрите беше точно на извивката и се четеше тудно. Сигурно с някаква настройка можеха да се повдигнат, но не ми се занимаваше. Сега проверих как е на HBO GO - няма проблеми, субтитрите са си по-нагоре от извивката.
Цитирай
#54

Здравейте,
за да не отварям нова тема ще попитам тук. Много съм се навила да си взема този телефон и доста гледах и четох, но като стигнах до събиране на оферти ме озадачи нещо. Възможно ли е апарата в А1 да е с процесор Snapdragon, а в Теленор Exynos? Тези с апарати от А1, може ли да кажете дали наистина е Snapdragon процесора?
И всъщност правилно ли съм се ориентирала, от всичко прочетено, че Snapdragon е за предпочитане?
Цитирай
#55

Всички оператори предлагат самсунг с ексинос.В А1 информацията е грешна.Просто не ми се занимаваше да се карам с тях.Така че вариант нямаш-ексинос.

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 512 GB
Цитирай
#56

Не съм сигурен дали апарата с 512Gb. Не е с дракона. Но тези с 128 със сигурност са на Ексинос...
За. А1 иде реч...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#57

И двата процеса са произведени от Samsung.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#58

(2018-11-05, 22:23:55)nedelchev nikolai написа:  Не съм сигурен дали апарата с 512Gb. Не е с дракона. Но тези с 128 със сигурност са на Ексинос...
За. А1 иде реч...

И аз имах подобни мисли, че 512GB е с процесор Snapdragon, но колегата си е взел от А1 такъв, и казва, че е с Exynos. Доколкото помня преди време, Note 3 беше за Европа с дракончето, а при Note 4 се обърнаха нещата.
Цитирай
#59

128/6GB е. В А1 нямат 512. В началото и аз реших, че може би е с по-голямата памет. Дори и при разговор с акаунт мениджъра потвърди, че в системата е въведен с процесор Snapdragon 845. Днес идва и ще видя каква е действителността. Но съм убедена, че ще е Exynos.
Извинявам се, че леко отклоних темата и благодаря за отговорите.
Цитирай
#60

Имат, имат... Искаше ми се да си отхапа нещо си от злоба, че не го пуснаха малко по-рано...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#61

(2018-11-05, 22:53:27)GT написа:  И двата процеса са произведени от Samsung.

Може ли някакво инфо по темата. Потърсих, но не намирам такава информация а ми е доста интересно.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#62

Според официалната информация моделите със Дракона са само за щатския и китайския пазар .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#63

(2018-11-06, 15:23:40)kiriku написа:  Може ли някакво инфо по темата. Потърсих, но не намирам такава информация а ми е доста интересно.

Цък. Snapdragon 835 също беше произвеждан по технологичен процес на Samsung.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на GT за това мнение:
  • kiriku
Цитирай
#64

Уоол. Това доста ме зарадва.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#65

(2018-11-06, 06:44:06)NoshtenYastreb написа:  128/6GB е. В А1 нямат 512. В началото и аз реших, че може би е с по-голямата памет. Дори и при разговор с акаунт мениджъра потвърди, че в системата е въведен с процесор Snapdragon 845. Днес идва и ще видя каква е действителността.  Но съм убедена, че ще е Exynos.
Извинявам се, че леко отклоних темата и благодаря за отговорите.
A1 имат 512GB.Аз съм с такъв от тях.А що се отнася до процесора ,със 100% сигурност Exynos.

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 512 GB
Цитирай
#66

Мерси за отговорите. Днес не дойде телефона, не че съм учудена. Може би утре, но не възлагам големи надежди.
Това описание, че е със Snapdragon се убедих вече, че е откровена лъжа. Видях, че имат двете модификации, въпреки, че акаунт мениджъра ме уверяваше, че е само една, 128 GB със Snapdragon. Те самите не знаят какво продават. Трагедия.
Поне се възползвах от забавянето и смених с 512 gb.
Накрая ще видя какво ще дойде. Нещо като националната лотария е да си купиш телефон от тях.
Цитирай
#67

Момци чудих се дали да взема ноут 9 или мейт 20 про... След като четох доста за проблемите с екраните, след като гледах снимки правени с двата телефона не виждам смисъл да се принуждавам да гледам всеки ден гадния ноч. Сега обаче се чудя друго... На 12.2018 ще се преподписва договора с оператора ми и тогава мисля да взема телефона, но дали да не изчакам януари-февруари за да излезне с10? Не съм маниак, но на хартия процесора му ще е с 50% по-икономичен и 20% по-бърз... уж.
Цитирай
#68

Аз бих изчакал S10

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#69

S и Note са различни като концепция. Ако не държиш непременно на стилуса, изчакай. Но телефоните не са само процесор.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#70

Тъй като си взех Samsung Galaxy Note 9 ще задам няколко въпроса.
За какво е тая щипка.
Карат ли тия протектори, аз лепнах качествен, който струва добри пари.
С колко % ви пада батерията ако AOD, ви е включено почти постоянно.
За друго споделете вие, аз след няколко дена ще напиша лични впечатления.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#71

AOD колкото и да е пестелив на теория, всъщност ще ти дърпа 1 час по-малко време на екран на ден. Тоест без него телефона трябва да изкарва 7 часа SOT с нормално потребление, а със AOD час по-малко. Мен лично ме дразни, постоянно го поглеждам телефона като е включен AOD и ме разсейва, за това съм го изключил.
Протектор освен Whitestone Dome Glass, който струва около 100 лв. от Amazon, друг не съм чул да не се разлепи след най-много 1-2 седмици.
(Моите впечатления от AOD все пак са от S9+, но не вярвам да има голяма разлика)

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#72

(2018-11-20, 17:35:29)ivan_vylka написа:  AOD колкото и да е пестелив на теория, всъщност ще ти дърпа 1 час по-малко време на екран на ден. Тоест без него телефона трябва да изкарва 7 часа SOT с нормално потребление, а със AOD час по-малко. Мен лично ме дразни, постоянно го поглеждам телефона като е включен AOD и ме разсейва, за това съм го изключил.
Протектор освен Whitestone Dome Glass, който струва около 100 лв. от Amazon, друг не съм чул да не се разлепи след най-много 1-2 седмици.
(Моите впечатления от AOD все пак са от S9+, но не вярвам да има голяма разлика)

Споделям същото нещо за AOD както за разсейване, така и за консумация. (S8+ и S7 edge 1% на час през деня). Ако ти е включен примерно 12 часа, това са ти минус 12% на ден, понякога не си струват. Забелязах, че когато е на ниска яркост, дърпа доста по-малко (например вечер в тъмното). Ако примерно ти стои доста от времето в джоба е ок, тогава изобщо не е включен. Но часовникът какъвто и да е, разликата в консумацията си е една и съща, дори и да е най-малкият, в edge екрана - пак 1%. Това е конкретно за двата модела, които имам. Батерията на Note 9 е по-голяма и следва да се съобрази.

@hazART
Има и други протектори подобни на whitestone. Моят беше подобен, но същото качество - не знам. Дадох 12 лв. за него. Има и за ноут 9, мисля.
Карам без протектор на екрана в момента, но май най-добре е фолио, освен ако не те е страх да изтървеш телефона. Разлепи се, но от моите ръце :Big Grin  Стоеше ми грозно около сензорите горе.
Цитирай
#73

А щипката е за смяна на гумения връх на стилуса.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#74

Това не ми харесва за AOD, но няма какво да се направи, ще трябва да се търпи. Иначе за протекторите, чак пък толкова ли е зле положението, дано да кара тоя, защото не ми се сменят протектори всеки път.
@Galaxy, това, е че се притеснявам на чисто нов телефон да го нося без протектор, като знам колко пари съм дал, иначе, и аз не съм им фен. На тебе ти се чудя на смелостта да го носиш без калъф и протектор.
@chepkata, мерси. Моя протектор е като на колегата от темата за аксесоари. Снимката е последната, където е снимал телефона и марката на протектора. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#75

(2018-11-20, 20:24:24)hazART написа:  Това не ми харесва за AOD, но няма какво да се направи, ще трябва да се търпи. Иначе за протекторите, чак пък толкова ли е зле положението, дано да кара тоя, защото не ми се сменят протектори всеки път.
@Galaxy, това, е че се притеснявам на чисто нов телефон да го нося без протектор, като знам колко пари съм дал, иначе, и аз не съм им фен. На тебе ти се чудя на смелостта да го носиш без калъф и протектор.
@chepkata, мерси. Моя протектор е като на колегата от темата за аксесоари. Снимката е последната, където е снимал телефона и марката на протектора. :Big Grin

И аз се бях притеснявал, защото на приятелката нейния се надра, мисля че от обеца. Сложих няколко и този стъкления беше все едно за равен екран. (толкова идеален)
Но имам опити със стъклени телефони - Sony Z3 без кейсове от 2015г, после s7 edge, защото беше така или иначе с надран гръб. S8+ вече го имам от 8 месеца и му свикнах. Няма нито едно падане. Кофтито е само за слагането върху твърди повърхности у нас, че може да се надере. Иначе навън - не се вади и оставя на маса да го гледат всички. Стои у джоба и така :Big Grin Но не гледайте мен, носете го с кейс, особено ако го ползвате от скоро.
Без кейс все едно друг телефон става.

AOD можеше да се наглася в s9 с каква яркост да свети, това ми допадна много. Може и при note 9 да е така. Не е толкова до батерията, колкото че разсейва. Стои красиво ама.. А да не говоря като си оставя в стендбай телефона цял ден - защо да изразходва батерия като изобщо не искам да го гледам? Има си диодче :Big Grin

Тъй като темата е за ноут 9 се спирам. Някой може да иска да чете преки впечатления. Въпреки това, кейсовете и AOD са без особена разлика между ноут и S моделите през годините.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)