Анкета: При избор на телефон, известна марка ли предпочитате или не? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Предпочитам известна, защото съм по сигурен в качеството
18.87%
10
18.87%
Предпочитам по-неезвестна, защото няма смисъл от по-скъпа, само да плащам заради марката
13.21%
7
13.21%
Предпочитам известна, защото това е само 1 телефон и той трябва да е по забележим и луксозен
0%
0
0%
Предпочитам по-неизвестна, защото в някои случаи предлага повече от скъпата
9.43%
5
9.43%
Фен съм на определена марка, и не ме интересува цената
5.66%
3
5.66%
Предпочитам известна, защото след определено време, ще продам телефона на по висока цена
5.66%
3
5.66%
Предпочитам по-неизвестна, защото немога да си позволя известна
0%
0
0%
Избирам по други критерии
47.17%
25
47.17%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Когато си купувате телефон, кое ви интересува повече?
#1

  [Изображение: smartphone_companies_logo_770x572.png]
Темата е свързана с цел, да видим кое повече ни интересува, марката, която е премиум, или по неизвестната марка, но да по достъпна цена.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Камера, дизайн, памет (ако е без слот минимум 128гб. Говоря за флагмански модели.
Цитирай
#3

Не робувам на марки, но съм фен на Шаоми след доста техника в моите ръце.Определящо е баланса, хардуер и цена, софтуера е на последно място.Макар,че изключение са само Пикселите 1-ва генерация, там имаме от всичко по-малко.


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-09-10, 13:46:41)hazART написа:  
... марката, която е премиум....

Ама то и такива марки ли имало? 
Сори за начина ама аз премиум марка някак не се сещам ... Няма марка или модел телефон който всичко да му е ОК и винаги има някакви компромиси ...
Иначе по темата и моето мнение е баланса ... баланс между цена/качество и функционалност, а това нещо пък все повече липсва при овърпраизнатите марки, които някои спрягат за премиум ...
Лично аз най държа на батерията ... да покрива ежедневието, защото колкото и да са добри останалите показатели, като свърши батерията са без значение ... От там най важени са ми входно изходните интерфейси ... т.е. верен екран без шим (че имам определена непоносимост) с адекватен размер за кебапчетата и добър говорител и микрофон ... останалото не ми е от значение ...тук по правилото на мечо Пух ... колкото повече, толкова повече ...бонус ...
Цитирай
#5

@bodo, имах предвид, Samsung и Xiaomi, но не го написах в анкетата, да не стават дразги, както и Huawei и OnePlus, Apple, по скоро скъпа, и по-евтина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Гласувах с последната опция. Не съм фен на конкретна марка. Според това какво ми е нужно от телефона в момента - гледам да взема най-доброто, дори да е скъпо. Не ме интересува как изглежда отстрани, и какво ще кажат хората ... те винаги казват, каквото си искат ... това са техни драми. Важно ми е тук, сега и в момента - да ми върши работата, за която съм го взела, и да ме радва Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Гласувах за последната опция, тъй като зависи от момента на закупуване какво точно ще ме вълнува!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Първото, защото някак си мисля че ако си взема китайски телефон (xiaomi, oneplus..) все нещо няма да му е наред, ще се ходи по сервизи и т.н.

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#9

Съвкупност от доста критерии, които са:

* Около или над 5'' екран, но не и онези 5.5 - 6 инчови плочки за баня. Сега с "безрамковите" нещата стоят малко по-практично на пръв поглед.
* Купувам възможно най-новия модел на компанията, който излиза (ако трябва изчаквам няколко месеца).
* Държа камерата да е сносна, но не е най-важна при избора.
* Най-много държа на качеството на софтуера, защото 6 години половина какво ли не пробвах на Android-ите, с които бях по него време ... все нещо куцаше.
* Дълга поддръжка + редовни ъпдейти са бонус, но не са определящ фактор.

Изпитвах известни съмнения с ябълката как ще се представи с под 2000 mAh батерия (по-точно с 1960 mAh), но се оказа, че iOS е къде по-икономична в сравнение с Android с подобна батерия.
Не бих си взел еФтина китайска пръчка, защото компромисите са повече или с други думи "Не съм толкова богат, че да купувам евтино!".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

За тези, които не са гласували.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Гледам да е перфектен баланс за бюджета

@centur имаш право за китайските пръчки. Но не всяка е такава. Зависи от класа и марката. Да вярно е че на хартия излизат по добри от самсунг най новия им но реално като вземеш да ги ползваш сякаш самсунга знае кво искаш или нз как да го обясна. Просто се оправдават парите като сравниш флагман на Xiaomi и флагман на Apple или  Samsung

Това не означава че сапунерката от китай няма да ти върши 1:1 работата

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

На първо място Екран колко се може повече съотношение корпус/екран.
Да държа само екран ме блазни от как съм дете.
На второ място мазен софтуер, да няма лагове и всичко да е светкавично.
Това е общо взето, много функции не са ми приоритет, камерата не ми е толкова важна, с батерията се оправям.
Цената за мен не е особен фактор, искам ли нещо, ще намеря начин да го имам.
Поради тази причина ползвам Айфон, макар, че има ноч, неговата работа е супер гладка.
Скоро ще мина и на oneplus 7 pro, безрамков телефон, невероятен екран- само ме спира, това че е извит, страшно неудобен е такъв тип екрани, освен това картината се извива и е доста грозно, не знам от къде им дойде тази идея с тези извити екрани.
Иначе като бързина равни нямат OnePlus.

Това е общо взето, сега поръчах К20 про да разгледаме и него.
Казват, че е бърз, само екран, ще го видимSmile
Цитирай
#13

И аз гласувах за последното.За мен критерия е да има стоково клониране на приложения както при Шаоми.За сега не знам друга марка да го предлага.Пробвал съм при други марки с приложения от маркета,но все нещо не ок.
Цитирай
#14

Аз си платих за клониране и нямам никакви проблеми.
https://play.google.com/store/apps/detai...allel.intl
Цитирай
#15

Мейта поддържа стоково клониране на приложения. Никога не съм го ползвал, но съм го мяркал по менютата.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#16

Поддържа е доста преувеличено...
[Изображение: b3307dcd518554e709a2449180a8619e.jpg]
Цитирай
#17

(2019-07-08, 22:45:54)retyrn написа:  За мен критерия е да има стоково клониране на приложения както при Шаоми.За сега не знам друга марка да го предлага.Пробвал съм при други марки с приложения от маркета,но все нещо не ок.
Samsung го предлага от 2 години поне и работи идеално. В момента не го ползвам, но до преди време го ползвах за Viber и Telegram и беше без грешка.
[Изображение: 27148242.png]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#18

За мен е важен баланса между цена, функционалност и качество. Тук Xiaomi са безспорни победители. Телефон на две години, минал през различни версии на софтуера и няколко карти памет, работи перфектно като в първия ден, без да са правени хард ресети и други подобни. Батерията дава над 9-10 часа SoT на изтощителна употреба. И спокойно си ползвам телефона няколко дни без зарядно. Нещо което преди мислех за невъзможно, след като съм зареждал някой телефони по два пъти дневно. Ir бластера ми върши супер работа да си създавам комфорт където и да отида. Има още много неща които ми харесват, но не ми се пише дълъг пост. Big Grin

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#19

(2019-07-09, 04:57:28)ivan_vylka написа:  Samsung го предлага от 2 години поне и работи идеално. В момента не го ползвам, но до преди време го ползвах за Viber и Telegram и беше без грешка.
[Изображение: 27148242.png]
Е какво предлагат и те като huawei, 5 приложения на кръст. С програмата която посочих мога да си клонирам всичките приложения...
Цитирай
#20

То идеята е да се клонират месинджъри и социални приложения. За какво ми е да си клонирам браузъра или телефонния указател...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#21

Мога да потвърдя че Parallel Space работи прекрасно. Иван 1+

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

(2019-07-09, 13:58:07)ivan_vylka написа:  То идеята е да се клонират месинджъри и социални приложения. За какво ми е да си клонирам браузъра или телефонния указател...
Ясна е идеята на Хуявей и Самсунг. Клонирането на my telenor, my vivacom също е много удобно за работа с отделни акаунти, за тези, които го могат Smile
Цитирай
#23

Избирам най-добрият на пазара за момента според мен.
А от скоро и този, който ще мога да го ползвам поне две
години и е с оптимално съотношение цена - качество!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#24

До сега винаги съм купувал флагманските модели на различни фирми (ХТЦ, Сони, Самсунг) и честно казано никога не съм съжалявал. Сега мисля пак така да направя но с Хуавей.
Принципа ми е да не робувам на марки, освен ако очевидно не клатят клиентите си като нагризаните ябълки. Там не става дума за купуване на добро устройство, а за религия някаква.
Цитирай
#25

И аз като колегата горе последните 2 телефона са ми флагмани ( Huawei P10 / P30 ) . Бях преди тях с п9 лите и лг г2 и просто няма как да се върна на среден клас телефон . Разликата се усеща и е доста очевадна в ежедневната работа . Аз гледам да е бърз и да има добра батерия телефона .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)