Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключих си телефона и не буутва ОС
#51

Колега понякога да не кажа никога не мога да разбера на къде ти тече мисълта. За какви претоплени манджи говориш? Давам синтезирана информация какво трябва и какво не трябва да се прави. Ако се почете малко, а не само да се пише свободно съчинение риска от брик намалява драстично да не кажа липсва изобщо!

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • Friz, velqn, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#52

Мале, мале, в какво се забърках.

Да си бях на Poco седяло, да не бях чудо видяло .


Wink)
Цитирай
#53

В нищо не си се забъркал, продто хората се занимават с неща, които не разбират. На всичкото отгоре и не четат преди да правят нещо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#54

Така е, dp4u4umi6ev ми описа накратко какви са забавните моменти, та мисля, чинно да си го флашна с китаец и да се заключа, а после отключване и xiaomi.eu...
Цитирай
#55

(2018-11-13, 23:51:20)velqn написа:  Така е, dp4u ми описа накратко какви са забавните моменти, та мисля, чинно да си го флашна с китаец и да се заключа, а после отключване и xiaomi.eu...

Аз точно така направих. Още чакам да минат часовете за отключване. Флашнах стабилен китаец и първия път го флашнах без лок. Като видях, че си буутва и всичко е наред с този фърмуер, флашнах с clean all and lock. Няма грижи, само дето повечко се чака за ънлок.

П.С. После си поиграх да махна всичко де що има китайско... А докато намеря откъде се спира това плъзване за търсене...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#56

Вие сте пияни да си ги заключвате и после да чакате месец за да го отключите, честно.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#57

(2018-11-14, 08:47:23)nowhere написа:  Вие сте пияни да си ги заключвате и после да чакате месец за да го отключите, честно.

Точно това ми е голямата дилема, но не знам наистина какви са рисковете... кой знае китайската ком партия какво набива в буутлоадера, докато спиш, телефона копае крипто и ти снася пръстовите Wink)

Шегата настрана, и @Fritz препоръчва лок/ънлок, това наистина премахва рисковете свързани със чуденки около сигурността. Аз чакам три дни, имам познат и с неговия отключвам веднага.

Ще видим. И без това искам xiaomi.eu, ще стоя далече от глобал и това е.
Цитирай
#58

Както писах по-рано това е само препоръка и е за ваша сигурност, че не се знае какво ще измислят следващата седмица. Иначе никой никого не кара или задължава достатъчно сте разумни да си прецените сами. 

П.П. иначе да дет се вика чат пат сме и пияни.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#59

Не е чак такава голяма драмата с чакането. А и китайския си работи супер.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#60

С доста бъгове си работи супер да. Хайде все едно не съм го ползвал и него, та не знам. Например нотификациите там са мега зле. Фриз приятелю каква сигурност, обяснете малко. Понеже е много сигурно, хайде тогава някой от вас да направи едно клипче как си го заключва с глобален РОМ и си бриква телефона, после искам да видя как това, че е отключен с неговия си акаунт ще му помогне. Навити има ли? Пак ви повтарям - няма значение с чий акаунт е отключен, важното е да сте се логнали в телефона с вашия ми акаунт. Не знам чия глава го роди това, че било "добре" и "по-сигурно" да е отключен през твоя акаунт.

Но щом се чувствате по-сигурни, ваша си работа. Ако искате може даже да я повторите процедурата та да стане 2х пъти по-сигурно. През ръцете ми са минали десетки Шаомита и много малко от тях са били китайски, тоест аз да си ги отключвам. Еми проблем не е имало с нито 1 телефон, а повечето са или на роднини, познати или продадени. Еми никой не ми се е оплакал.

ПП. Не го приемайте като заяждане, това е лично мнение. Уважам и вашето лично мнение, и си правете каквото прецените за редно, просто ми е странно как хората от незнание се хващат да правят какви ли не глупости.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • NikolayBUL
Цитирай
#61

Колега, не е нужно да се палиш. Никой не се опитва да налага някакво мнение. За китайския ром, споделям лични впечатления от моя телефон. Проблеми, лично аз, нямам. Ти искаш да ме убедиш, че имам ли? Имал съм някой друг Андроид телефон, щях да усетя.

А за заключването и отключването, в крайна сметка всеки сам преценява как да процедира със собствения си телефон. Не можем да налагаме на хората какво да правят. А и идеята на колегите беше не това с кой акаунт е отключен телефона, а как. Въртяха се разни теми (колко достоверни не е ясно) из нета за уж отключени БЛ, които реално са отключени по някакъв странен начин... Както и да е. Както си писал ти, всеки да прави това, което прецени за добре.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#62

Аз се чувствам лично засегнат, тъй като аз за първи път във форума казах, че е желателно отключването със свой акаунт и си отделих от времето да записвам клип да доказвам на някои лаладжии защо е необходимо. Толкова ми е акъла, остави ги до някое време да си блъскат главата. На всичкото отгоре, nowhere в предни постове написа, че сме говорили "ГЛУПОСТИ" . Преди време бях пускал мнение от 4pda, в което човекът беше написал, че го е тествал, имаше снимка на телефона в рековери, не ми се търси сега.

Телефонът е китаец, както се вижда от фабричната лепенка. Пристигна с Глобал ром, отключен от продавача. Веднага му флашнах Китайски стабилен със заключване на bootloader защото съм ГОЛЯМ ГЛУПАК по думите на nowhere. Вкарах си моя акаунт, в "Опции на програмиста" свързах акаунта с телефона и с MiUnlock го отключих с моя акаунт. После му флашнах през MiFlash със заключване на bootloader Глобален стабилен ром и естествено телефона вече не зарежда системата, а стига само до рекавърито. От там влязох в fastboot режим с дълго натискане на двата бутона (намаляне на звука + включване) и с песен на уста си го отключих с MiUnlock с моя акаунт. Телефонът изгря със Стабилен ГЛОБАЛЕН ром и отключен bootloader.

За невярващите, моля видео:
https://youtu.be/KzHtb9n_AH8
Треперят ми ръцете, защото съм стар човек (но с млада жена) .

Ако направите това с китаец отключен от продавача, без значение дали сте въвели в телефона своя акаунт и при някаква ситуация ви се заключи bootloader-а, оставате с ТУХЛА, която ще иска ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗЕН акаунт !!!
Ако внимавате да не го заключите (но понякога става от само себе си, неясно как), естествено, че можете да го ползвате и отключен от продавача.

Малко снимки от горната процедура:
Флашване на китайски стабилен със заключване на bootloader:
[Изображение: IMG-20181114-172034.jpg][Изображение: IMG-20181114-173233.jpg]
[Изображение: IMG-20181114-173350.jpg]

Отключване с моя акаунт:


[Изображение: IMG-20181114-173832.jpg][Изображение: IMG-20181114-185358.jpg]

Флашване на Глобален стабилен със заключване на bootloader върху КИТАЙСКА версия на телефона - сигурно скапване на телефона, поправимо на отключен телефон със собствения акаунт!

[Изображение: IMG-20181114-185709.jpg]

Тази процедура най-вероятно няма да работи при скапване на телефона при флашване на ROM с понижаване на статуса на ARB при телефони, в които тази функция е активирана. Внимавайте за ARB !
[-] 8 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • Friz, hgeorgiev, mihailmihnev, NaSk0', nik321, noname galaxy S, suffer, velqn
Цитирай
#63

За съжаление нямам време в момента много, много да се впускам в дълги постове, само ще ти кажа че си успял да го отключиш НЕ ЗАЩОТО си го отключил с твоя ми акаунт, а защото си си БАУНД-НАЛ телефона с твоя Ми акаунт в дивелъпър опциите, така че общо взето да... продължаваш да говориш глупости и си правил глупости. Big Grin Но и аз имач грешка, забравих да спомена, че освен да си се логнал в телефона трябва и да си си добавил телефона в дивелъпър. Ама за другия път ще знаеш, то човек и на стари години се учи Tongue

Не случайно, като се опитваш да си го отключиш и му акаунта не ти е добавен телефона в дивелъпър ти пише ето това:

[Изображение: AB4-D44-B6-E2-D2-4595-BF7-F-3-F56-E70397-F8.jpg]

Иначе ако беше по твоя гениален начин щеше да пише, че телефона не е отключван с този акаунт.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#64

А на отключения от търговеца телефон стигаш ли до менюто за да го "БАУНД-НЕШ" ?
И ти на твоя отключен от търговеца телефон при флашване на Глобален ром със заключване на bootloader как ще го съживиш? Ти може да се предпазиш от заключване, ама много хора не са успели. За това става въпрос, не за метода на отключване.
Направи опита с твоя телефон, отключен от продавача и кажи как си го съживлил.
Има и друг метод, с който може да се стигне до "БАУНДВАНЕ" при заключен от продавача телефон, но трябва TWRP и Magisk.
Цитирай
#65

Естествено, моя си го бях баунднал но за съжаление го продадох и не мога да ти покажа, НО на жената е Ми 6Х, който освен че беше с отключен буутлодър, беше и с някакъв измислен гаражен РОМ и му сложих директно Xiaomi.eu, та и на нея съм и го баунднал и след малко ще ти покажа скрийншот.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#66

При отключен bootloader от продавача виждаш това:
[Изображение: IMG-20181114-185358.jpg]
Как ще го сдвоиш без TWRP и Magisk?

П.П. То и на Redmi6Pro менюто е активно, но на Mi8 не е.
Цитирай
#67

Хора, идеята е да си помагаме. Не е нужно да водите този спор. Важни са крайните резултати и те са да няма брикнати телефони
Цитирай
#68

Да, колеги, по-добре ударете едно рамо с twrp рекавърито и пайчето (андроид 9), какво правим най-добре за Force encrypt/Dm_Verity Android 9?

Аз вече съм на финалната права, отключен с нормален акаунт, китайски дев и сега свалих последното xiaomi.eu.

Засега направо дадох формат дата и почнах да бродирам хиаоми.еу, тръгна засега Smile

p.s.

Оправих се...
Цитирай
#69

Как отключи толкова бързо?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#70

(2018-11-15, 18:46:34)e34v8 написа:  Как отключи толкова бързо?
С на някое старо куче акаунта, там става бързо Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#71

Дам, точно това стана. С моя ми каза 720 часа, викам си? тея са луди, за 30 дни вече може да не съм с ми8 Smile (
[-] 1 потребител изказва благодарност на velqn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#72

@e34v8 ако си на зор да помагаме?

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • e34v8
Цитирай
#73

(2018-11-16, 09:41:05)Friz написа:  @e34v8 ако си на зор да помагаме?

Мерси за предложението! Ще ги изчакам тея часове. Останаха към 500. Тъкмо да донагласят pixel ромовете. Иначе и сега си работи супер телефончето. Особено батерията ме изненада много.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#74

Знам, че темата е за Ми8, но ще си позволя малко да се намеся, а може и за някой да е интересно.
Днес си поръчах от глобала Ми микс 3, казах на продавача да отвори кутията и да го отключи, каза, че не може , защото още нямало ънлок защото няма Глобална версия??
Как няма ънлок?
Накрая му казах да е затворена кутията и това е, после ще си чукаме главатаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#75

Може би под ънлок продавача разбира да ти сложи глобална версия и за това така да ти е отговорил.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)