Анкета: Избор на търговец в Aliexpress - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Mi Global Store
37.50%
6
37.50%
Xiaomi Online Store
0%
0
0%
Hong Kong Goldway
18.75%
3
18.75%
Tonke Digital Store
18.75%
3
18.75%
Mi Zealer Store
12.50%
2
12.50%
Mi Authorized Store
0%
0
0%
FANTACY TECHNOLOGY
0%
0
0%
Xiaomi 3C Digital Store
0%
0
0%
Xiaomi MC Store
0%
0
0%
Xiaomi Dreami Store
0%
0
0%
Друг търговец
12.50%
2
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на магазин за Mi 8
#1

Здравейте!

Прочетох много от темите във секцията на mi 8, но така и не можах да разбера от кой магазин ще е най-добре да поръчаме Mi 8 /говорим за али-то/. Не говорим само за цена/доставка, но и за отношение на търговеца. Да не говорим какво се случва след като нашето Mi 8 е пристигнало, отваряме кутията и какво точно се крие вътре??

Предстои ми купуване на Mi 8, и искам не само на мен да си помогна, но и на другите потребители, като пуснем една анкета и се обосновем, защо този търговец е по-добър от другия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenkaradakov за това мнение:
  • suffer
Аксесоари
#2

Забележка от мен: не давайте линк към темата за покупки. Това вече не е тема за оферти, а за читав софтуер и минимум риск от проблемна намеса от търговците
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • rosenkaradakov
#3

Mi Zealer Store
От Италия, отключен с глобален стабилен ром. Аз му флашнах китайски стабилен ром и чакам да го отключа официално.
#4

Точно това си е риск. Ама цените са добри. По добре да е с китайския ром, ако телефона е китайска версия.
#5

Тонке са номер 1, просто няма други като тях. Отговарят изключително бързо и са супер коректни. 3 броя Ми8 съм поръчал досега от тях и всичко беше на 6.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#6

(2018-09-11, 12:23:29)nowhere написа:  Тонке са номер 1, просто няма други като тях. Отговарят изключително бързо и са супер коректни.

...обаче с този стандартен шипинг не са ли нож с две остриета?
#7

(2018-09-11, 12:23:29)nowhere написа:  Тонке са номер 1, просто няма други като тях. Отговарят изключително бързо и са супер коректни. 3 броя Ми8 съм поръчал досега от тях и всичко беше на 6.

А как стои проблема с митницата

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
#8

Няма митница, ако доставката и от страна - членка на ЕС.

 
#9

С кой по точно ром идва телефона от Тонке? С коя версия на миуи?
#10

(2018-09-11, 13:04:49)marinelo написа:  А как стои проблема с митницата

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Знаеш как е, въпрос на късмет е. Smile

(2018-09-11, 13:56:54)borko197 написа:  С кой по точно ром идва телефона от Тонке? С коя версия на миуи?

Най-първия, който поръчах си беше неразопакован с китайския РОМ, другите 2 бяха с отключен буутлоудър с MIUI 9.5 Global Stable. В момента позлвам един от тия, който дойде с Глобален РОМ и съм му сложил Xiaomi.eu ROM с MIUI 10.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#11

(2018-09-11, 14:34:48)nowhere написа:  Знаеш как е, въпрос на късмет е. Smile


Най-първия, който поръчах си беше неразопакован с китайския РОМ, другите 2 бяха с отключен буутлоудър с MIUI 9.5 Global Stable. В момента позлвам един от тия, който дойде с Глобален РОМ и съм му сложил Xiaomi.eu ROM с MIUI 10.

Този първия, неразопакования, и той е с Xiaomi.eu ROM с MIUI 10 stable Lol

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
[-] 1 потребител изказва благодарност на todesto за това мнение:
  • nowhere
#12

Пристигна Ми 8 от Tonke. Предполагам е с пиратска версия на Глобул върху китаец - с отключен бутлоадер. Какво не трябва да се прави, за да няма счупено? Някъде в темите прочетох за проблеми след обновяване. Ако е така, как ще се обновява? Мерси!
#13

(2018-09-11, 20:03:21)airbus написа:  Пристигна Ми 8 от Tonke. Предполагам е с пиратска версия на Глобул върху китаец, с отключен бутлоадер. Какво не трябва да се прави, за да няма счупено? Някъде в темите прочетох за проблеми след обновяване. Ако е така, как ще се обновява? Мерси!

Моят е същия но си се упдейтна без проблем.
#14

Браво момчета, започваме да засягаме точните въпроси.

Китайски телефон -> Отключен bootloader -> Global Rom

Какво следва след това:

Идват ли ъпдейти, и ако ъпдейтвам ще стане ли нещо на китайчето?

Задължително ли е слагането на Ром`че от xiaomi.eu? /знаем какви са предимствата/?

Когато сме с Ром`че от xiaomi.eu идват ли някакви ъпдейти и стават ли автоматично?

Става ли лесно минаването от Global към Xiaomi.eu

Имам още няколко въпроси, но ще ги задам след отговорите на тези.

Благодаря Ви за отделеното време.
Поздрави, Росен Карадаков
[-] 2 потребители изказват благодарност на rosenkaradakov за това мнение:
  • airbus, borko197
#15

Така за да няма главоболия, китайски с глобален какво правим?
Ами слагаме му китайски ром със заключване на буутлоудъра, отключваме с нашия акаунт и след това каквото ни душа иска.
Сега половината дето не са го направили ще тръгнат да ми обясняват как няма проблеми,...

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • milstan, suffer
#16

(2018-09-11, 22:28:51)dp4u4umi6ev написа:  Сега половината дето не са го направили ще тръгнат да ми обясняват как няма проблеми,...
Даже изписахме две теми по въпроса, че и с червено има. Аз лично повече няма да се включвам. Безаварийно ползване на телефоните на всички собственици!
#17

Нека аз обясня. Поръчваш телефона и започваш да си го ползваш. Ако имаш някви проблеми започваш да четеш форумите ;-)
А НЕ ОБРАТНОТО, НАЛИ?
#18

(2018-09-11, 22:28:51)dp4u4umi6ev написа:  Ами слагаме му китайски ром със заключване на буутлоудъра, отключваме с нашия акаунт и след това каквото ни душа иска.

Не знам дали има смисъл от цялата тази гимнастика, при положение, че не си решаваш проблема с брикването, ако по случайност пробваш да заключиш китайска версия с Глобал ром. Процедурата ще бъде същата EDL акаунт и т.н.т предполагам.

Проблема до сега на всички брикнати mi 8 е един и същ. Заключват ги по невнимание или от незнание.

За мен, откючено mi 8 му се слага едно twrp и miui 10 stable xuaomi.eu и си ползвате безгрижно и безприблемно телефона докато стабилизират android p, което ще е най-рано след 3 месеца

Тези Глобал ромове освен проблеми и ограничения, друго не видях от тях. Не бих си го причинил повече това, ако следващия ми телефон отново е Xiaomi.



Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • borko197
#19

(2018-09-12, 07:26:02)morfei1 написа:  Не знам дали има смисъл от цялата тази гимнастика, при положение, че не си решаваш проблема с брикването, ако по случайност пробваш да заключиш китайска версия с Глобал ром. Процедурата ще бъде същата EDL акаунт и т.н.т предполагам.
Има смисъл (доколкото разбрах), защото когато телефона е отключен с твой акаунт, с който е регистриран и телефона, при брикване просто го отключваш наново и веднага флашваш нов ROM. Вече се прави проверка на ID на акаунта и ако има разминаване ти иска оторизиран акаунт.
#20

ти като го брикваш в телефона реално не е въведен акаунта и отключването няма как да се случи, а оторизираният акаунт е с оторизация за едл флашване
#21

(2018-09-11, 15:26:20)todesto написа:  Този първия, неразопакования, и той е с Xiaomi.eu ROM с MIUI 10 stable Lol

Big Grin Big Grin  радвам се, че всичко е наред и си работи добре телефончето  Tummenupp

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • rosenkaradakov
#22

Започваме малко да се отклоняваме от темата!

Трябва да изберем търговец за покупката. Какви са минусите и плюсовете им?

"morfei1" - Благодаря ти за информацията, която предостави.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenkaradakov за това мнение:
  • borko197
#23

(2018-09-11, 22:28:51)dp4u4umi6ev написа:  Така за да няма главоболия, китайски с глобален какво правим?
Ами слагаме му китайски ром със заключване на буутлоудъра, отключваме с нашия акаунт и след това каквото ни душа иска.
Сега половината дето не са го направили ще тръгнат да ми обясняват как няма проблеми,...

Да, няма никакъв проблем. Това да си го връщаш с китайски РОМ, да го заключващ и после отключваш е абсолютно безсмислена и безполезна гимнастика и загуба на време. Както колегата @morfei1 каза, проблема е че хората са си заключили телефона по невнимание.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • rosenkaradakov
#24

(2018-09-12, 12:07:38)suffer написа:  ти като го брикваш в телефона реално не е въведен акаунта и отключването няма как да се случи, а оторизираният акаунт е с оторизация за едл флашване

Код:
Поскольку если у вас есть одобрение на разблокировку - то кирпич можно будет поднять без привлечения сц
СЦ - сервизен център.
Цитат:Если бы загрузчик был официально разлочен, то этот кирпич поднимался бы без проблем

Не слушайте тех, кто говорит что можно жить и не разлачивая тел официально. Можно, но есть риски получения кирпича.
Цитат:2. Если Вы случайно залочили загрузчик на прошивке не предназначенной для Вашей версии смартфона, но у Вас есть официальное разрешение на разблокировку загрузчика - подключайте к MiUnlock и анлокайте. В противном случае - Вы счастливый обладатель кирпича)
Имаше и един пост, в който човекът е направил този експеримент, но не мога да го намеря.
Съжалявам, повече няма да спамя в темата!

П.П. Ще купя един китайски Redmi 6 pro, че по-евтин и ще направя експеримента.
[-] 3 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • hegys, rosenkaradakov, suffer
#25

Моля, гласувайте в анкетата.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)