Анкета: Избор на търговец в Aliexpress - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Mi Global Store
37.50%
6
37.50%
Xiaomi Online Store
0%
0
0%
Hong Kong Goldway
18.75%
3
18.75%
Tonke Digital Store
18.75%
3
18.75%
Mi Zealer Store
12.50%
2
12.50%
Mi Authorized Store
0%
0
0%
FANTACY TECHNOLOGY
0%
0
0%
Xiaomi 3C Digital Store
0%
0
0%
Xiaomi MC Store
0%
0
0%
Xiaomi Dreami Store
0%
0
0%
Друг търговец
12.50%
2
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на магазин за Mi 8
#26

Моят MI 8 6/128 GB син пристигна днес за 16 дни от Tonke Digital Store. С GLOBAL ROM и отключен Bootloader. При пускането беше с версия на ROM MIUI Global 9.5.13.0 (OEAMIFA) ъпдейтна се до MIUI Global 9.6.7.0 (OEAMIFD). Доставката беше до пощенският клон без митница и такси. В Tonke Digital Store изпълниха всички мои изкисквания.Кутията е с китайски надписи. Поръчвал съм и от MI Global Store MI 5S и Redmi 5 plus също са много коректни.
Ако има желаещи телефонът се продава + защитно стъкло на доставната цена. Не са слагани SIM карти само е надграден до най новият фирмуер. Локацията е Варна, ако има желаещи на лични съобщения. Ще се поръчва Mi 8 Еxplorer


Прикачени файлове Миниатюри
       
Аксесоари
#27

Преди малко си поръчах една бройка Mi8 черен 128GB от италия от Mi Zealer на цената на 64ГБ пристигаща от китай. За първи път поръчвам от този магазин и ще гласувам, когато пристигне бройката. До сега съм купувал 2 броя ми8 от ми глобал стора , но чаках по 2 седмици , а тук от италия ако идват за 2-3 дни ще ми стане любим магазин. Лошото е че не винаги имат налични бройки и трябва малко да се дебне
#28

Важна информация:

http://en.miui.com/thread-3831680-1-1.html

"Dear Mi Fans,

Here's something VERY important before you flash or update the ROM.

1. Xiaomi Phones manufactured for Chinese market are not able to run MIUI Global ROM.
2. Xiaomi Phones manufactured for Global markets are not able to run MIUI China ROM.

We highly recommend you to buy Xiaomi Phones via official or authorized sales channels and double check the system infomation before flashing or updating.

Thank you for understanding.


MIUI Team"

това би трябвало доста да опростява нещата и да обяснява буутлуупове, брикове и т.н лоши думички с "Б"

истината е, че няма логика да е различн хардуера, но вероятно са направили нещо, за да ограничат търговците и да насърчат официалните покупки от оторизирани, официални представители и дистрибутори.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz, predator_v_bg, valdimi
#29

Да взема да си откажа поръчката Smile Какво ще рече това , че ако си купя китайска версия няма да мога да я сменя или пък глобална. Тоест вече няма да може никой да флашва?
#30

ще рече, че ако вземеш китайска версия няма проблеми да сложиш xiaomi.eu и да си караш с него. И без това е по-добър от глобалния
#31

Аз така и мислих да правя , че винаги съм бил с европейска версия на всичките си шаомита. Малко късно разбрах какво са искали да кажат , че ако флашнеш глобален ром на китаец няма да тръгне телефона. Ей много да внимават тези които си флашват телефона , че аз заради една отметка за заключването ще си ползвам един ми8 за части. Най добре да се вземе заключен китайски (не отворена кутия) и сами да си го отключите към вашият акаунт , нищо че се чака време поне ядове няма да имате и чак тогава да се флашне с европейски.
#32

А ако се вземе Global/International version, след това може ли да се флашне xiaomi.eu?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


#33

като е отключен трябва да можеш да му флашваш каквото си искаш Custom.
важното е ти да си си го отключил
#34
Thumbs Down 

Като е с китайска версия, оставаш на нея и обратното - глобална с глобален.

Егати малките китайски капути с тяхната нискокачествена куче марка!

Трябва само да им четеш "окончанията":

Цитат:Hello Mi Fans,
Recently we have found many users feedback that they have bricked their phone while flashing or updating Global ROM on their phone. We have made the investigation on it. MIUI brought a change in MIUI ROM flash or support policy. Now Xiaomi Phones which are manufactured in China Factory/China Hardware, can't be able to run MIUI Global ROM with Locked Bootloader. If any user tries to install MIUI Global ROM with China Hardware Xiaomi Phone, their phone will be going to recovery mode and can't run MIUI.

Devices: Redmi 5 series and all other devices released on 2018

Screenshot of the Problem


Here are some tips that may help you with issue of getting bricked when you try to flash or update the ROM.

1. Verify whether it’s China ROM or Global ROM — Check the printing on the packing box. If the printing is in Chinese, then it's for Chinese market with MIUI China ROM. It will be highly risky to flash MIUI Global ROM
2. Verify the ROM version — V9.6.1.0.ODMMIFD is not an official MIUI Global version and it doesn’t support ROM updates. If any of you holding this version get update and enter the “recovery mode”, please ask help from the seller. I’d recommend you to buy from official or authorized sales channels.
3. If you have bought a V9.6.1.0.ODMMIFD phone and the bootloader is unlocked, you can flash it with fastboot to Global ROM V9.6.4.0 and keep it unlock (it'll be bricked once it's locked); or you can flash to China ROM (allowed to be locked).
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • suffer
#35

Тези неща се знаят отдавна нищо ново под слънцето. Просто стресират още повече клиентите си за да не си правят експерименти, вместо да предложат адекватно решение за отключване по EDL. Глупаво от тяхна страна, поне да бяха направили така, че въобще да не могат да се отключват, а тяхната политика към момента е да накажем собствениците които са дръзнали да сменят ром и по невнимание са объркали - което е глупаво, безмислено, нелогично и не работи в техен интерес.

Страшното ще става ако започнат да с брикват телефони с отключен Bootloader, без да се ползва "Clean and unlock", което се надявам да не стане. Така или иначе официалният Global , е прах в очите и освен, че има куп проблеми, заради него са и всичките проблеми с Brick-ването. по скоро заради желанието на EU юзерите да бъдат с него, като си купят по-евтина Chaina-версия. Обаче, крайния резулта е или Brick-нат телефон или работещ телефон с бъгав софтуер.

-При MiFlashTool може да се брикне телефона - ако се ползва опцията "Clean and Lock" - когато телефона е Chaina и искате да му сложите Globul или обратното.

-С TWRP също може да се брикне телефона, когато се възстановява телефона към по-стара версия на MIUI, ако настоящата версия има ARB. Понеже TWRP не проверява за lvl-ла на ARB. Това ще важи за всички версии на MiUi на база на Android P (конкретно за Mi 8 говоря). С MiFlashTool този вид Brick не е възможен, понеже при опит за флаш, софтуера първо проверява lvl-ла на ARB и тогава изпълнява самият флаш, съответно като се получи разминаване, просто отказва да флашне. Ако случайно искате да ползвате Global поради незнайна за мен причина.
Също голяма глупост от страна на Xiaomi. При отключен bootloader например Pixel е с деактивиран ARB - тоест нищо не може да ви се случи на телефона. Тези обаче пак имат някаква анти-user политика и brick-ват.

Моят съвет към всички бъдещи собственици на Mi 8, които решат да отключват, флашвата и т.н.т

Купувайте си телефони с отключен Bootloader. Това с истинска Global версия и заключен Bootloader са...... . Инсталирайте си TWRP и си ползвайте xiaomi.eu, само него и нищо друго, освен някое Custom AOSP, когато се появят след време, ако сте фен на чистия Андроид. След като се появи нов Build не бързайте да ъпдейтвате, а изчекайте поне седмица, за да видите какви ще са отзивите за него, какви проблеми евентуално има, за да избегнете вероятност от downgrade в случай, че ROM-ма ви има активиран ARB. Забравете за повторни заключвания и MiFlashTool, освен ако не сте много на ясно какво точно искате да направите.

Към момента MiUi 10 10.0.4.0 Stable на xiaomi.eu е супер стабилен и не активира ARB. Горещо го препоръчвам на всички собственици на Mi 8. Горе долу съм ги пробвал всичките, варианти за последният месец. Този ром с тази версия движат без никакви проблеми към момента. Това, че bootloader-а ще ви е отключен, не е абсолютно никакъв проблем, освен ако не сте параноик на тема сигурност.

Достатъчно много Brick-нати Mi 8 има, няма смисъл да удължавате списъка.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 4 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • borko197, rosenkaradakov, suffer, tzvetann
#36

Доста се почудих и най-накрая се реших и поръчах Mi 8 6/64. От вчера има намаления в Gearbest и глобалната версия е 346 евро (673лв.). С доставка през EU Express 19.31 евро (за да няма митница) излиза общо 365.31 евро. Според моите груби сметки излиза около 30-на евро повече ако поръчам от Mi Global Store китайската версия, но поне се надявам да имам по-малко проблеми, защото ще е глобална, а  някои колеги четох, че казват, че при проблем в Gearbest е по-вероятно да уважат гаранцията.

След многото четене, което му ударих, още не съм сигурен дали съм избрал най-удачния вариант, но предпочетох вместо да поръчвам китайска версия от Али, да си поръчам глобалната от Gearbest, та поне да си ползвам телефона (дори и с не най-добрия РОМ) докато се престраша и ограмотя за да му сложа евентуално друг РОМ.
Питах продавача дали е Глобална версия, а не китайска и ме увериха, че е такава. Питах ги и дали е отключен или заключен bootloader-а, но нещо не ми отговориха категорично. Казаха, че е "unlocked for worldwide use", но не знам дали изобщо се отнася за bootloader-а.

Та така, ако някой иска да си го вземе, то сега е на добра цена в Gearbest, ако се купува през приложението.


P.S. Толкова четене и чудене не съм имал никога до сега за който и да е телефон купуван от където и да е.
Xiaomi може и да предлага най-доброто съотношение цена/качество, но да си купиш техен телефон и да си сигурен, че ще е с правилния софт и хард, и че всичко ще си работи и няма да ти се налага да прибягваш до услугите на специалист или случайно да си го брикнеш и останеш без телефон, си е направо приключение.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 1 потребител изказва благодарност на romborak за това мнение:
  • airbus
#37

(2018-09-13, 17:40:36)romborak написа:  Xiaomi може и да предлага най-доброто съотношение цена/качество, но да си купиш техен телефон и да си сигурен, че ще е с правилния софт и хард, и че всичко ще си работи и няма да ти се налага да прибягваш до услугите на специалист или случайно да си го брикнеш и останеш без телефон, си е направо приключение.

В това им е чара да се чудиш кое ще е правилно Smile За най малко пари по добри телефони няма от шаоми. 
Китайската версия е по евтина , но там трябва да го флашнеш с европейската за да нямаш проблеми. 
Глобалната е за тези, които не им се занимава с флашване, но и там няма проблеми ако е отключен да му сложиш европейска версия.
Честно да ти кажа , ако нямаше европейска версия MIUI щях да си взема 1+ 6
#38

(2018-09-13, 17:40:36)romborak написа:  си е направо приключение.

И при мен стана цяло приключение. Голяма грешка беше покупката. То е цяла "наука " да минеш без проблеми от китаец с глобул до ЕU версията. Форумът на Mi е такава драсканица - шарения, че трудно може да се ориентираш. Eдно ръководство със стъпките няма за минаване към ЕU.
Като гледам май ще пускам телефона по течението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • borko197
#39

Това че вие не сте запознати как става, или просто не сте "на ти" с техниката си е изцяло ваш проблем. За вас има Галакси С9+, Хуй П20 и себеподобни. Всичко е повече от елементарно и цялата процедура по смяна на РОМа е има-няма 10мин

Еърбъс па каза вица на деня, било цяла наука хахахахха ебати науката, да си свалиш TWRP и EU ROM-a, флашваш TWRP ,и от TWRP флашваш РОМа. Леле ебати науката, 10 минути

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#40

Има и Глобална версия на телефона, нищо няма да се налага да флашваш. Който не може, плаща. Някои хора не спряха да акат в темите , сякаш са им опрели дулото да главата да си купуват Xiaomi.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • hgeorgiev
#41

(2018-09-15, 12:45:31)milstan написа:  Има и Глобална версия на телефона, нищо няма да се налага да флашваш. Който не може, плаща. Някои хора не спряха да акат в темите , сякаш са им опрели дулото да главата да си купуват Xiaomi.

Не, някои хора не "акат", а просто искат да споделят за да може и други, които не са толкова в час, да не направят грешен избор с РОМ и версия.
А вие, отворените, май повече "акате" като само хейтите, защото не виждам нищо полезно във вашето мнение.
Хайде със здраве.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 1 потребител изказва благодарност на romborak за това мнение:
  • borko197
#42

Не знам какво ознаава "хейтите" ? Прочетете темата за камерата на Mi8 и ще разберете какво е "акане" . Никой не се е родил "разбирател", просто нас не ни мързи да четем. При толкова нещо изписано (включително и от мен) не знам какво още може да не е ясно.
[-] 3 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • hgeorgiev, mihailmihnev, todesto
#43

(2018-09-15, 14:27:48)romborak написа:  Не, някои хора не "акат", а просто искат да споделят за да може и други, които не са толкова в час, да не направят грешен избор с РОМ и версия.
А вие, отворените, май повече "акате" като само хейтите, защото не виждам нищо полезно във вашето мнение.
Хайде със здраве.
Ами то е достатъчно да прочетеш малко за да не направиш грешен избор. Като не ти се занимава - като мен. Купуваш си го от тук и си happy.
Флашвам телефони от Qtek S100.
Просто вече не ми се занимава.
Ако искаш тънканака - сядаш и четеш. Не занимаваш целия форум през пост какво е европейски ром върху китайска версия.
#44

По грешен избор от Mi 8 с Global Stable - в момента няма.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
#45

Според мен има.

да го вземеш китайски и да заключиш след флашването до глобален
#46

Това не е грешен избор, a epic fail Smile .

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
#47

Най добрия избор е тук. само трябва да издебнеш кога са налични 128ГБ версия от италия и поръчваш , а това става почти всяка сутрин пускат по няколко бройки и така успех. Пристигат много по бързо 2-3 дни и идва на една цена от ми глобал стора само че с тяхната 64ГБ версия. По добре е да дебнеш 2-3 дни за 128ГБ отколкото да поръчаш 64Гб и да чакаш да пристигне 2 седмици за еднакви пари.
#48

(2018-09-15, 19:40:18)freeborn написа:  Най добрия избор е тук. само трябва да издебнеш кога са налични 128ГБ версия от италия и поръчваш , а това става почти всяка сутрин пускат по няколко бройки и така успех. Пристигат много по бързо 2-3 дни и идва на една цена от ми глобал стора само че с тяхната 64ГБ версия. По добре е да дебнеш 2-3 дни за 128ГБ отколкото да поръчаш 64Гб и да чакаш да пристигне 2 седмици за еднакви пари.

Трябва да добавиш и 16 долара за доставка, която обезсмисля нещата.
#49

Я пак смятай и кажи кое е по добре
mi Global store - черен 64GB = 352 евро с доставката - пристига 2 седмици от китай
mi zealer - черен 128GB = 355 евро с доставката - пристига 2-3 дни от италия
#50

Май не четете! Черен 64гб 370 долара - 2 седмици от китай.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)