Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Lite
#1

Здравейте колеги, 
Днес ходих до Технополис и видях наследника на нашия модел-Mate 20 Lite. Като дизайн не ме впечатли с нищо. Отзад камерите като, че ли са изпъкнали още повече и от нашия модел. Голямо разочарование поне за мен е, че корпуса не е метален, а някакъв полимер. За момента има наличен само син цвят. Няма протектор на дисплея. Паметта е 4гб. 
Това е като цяло това е, като първи досег с модела. Определено не ми допадна.

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
Аксесоари
#2

Аз гледах едно ревю в тубата , лично на мен ми допадна задната част на Mate 20 Lite-a , но ми се стори , че камерата не е кой знае колко променена спрямо нашият модел което е голям минус .. А notch-а може ли да се махне софтуерно като при P20-ките колега Smile
Цитирай
#3

Според Вас заслужава ли си да си сменя Samsung S7 със новия Huawei Mate 20 Lite?




Цитирай
#4

То си заслужава заради 10 lite, та за 20.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

(2018-09-21, 08:26:09)Ивайло69 написа:  То си заслужава заради 10 lite, та за 20.

Може ли да се обосновеш? Кажи няколко думи като за човек който не е имал Huawei телефон никога.




Цитирай
#6

Ами предишния ми телефон беше s7 edge, добър телефон, но с мейта се работи по-леко, по-бързо стават нещата, камерата е по-добра, ''направил съм доста снимки и с двата'', дисплея на мен лично ми харесва повече на мейта като цветове и яркост, батерията на мейта е най-силното ''оръжие'' срещу еджа, ако може така да се изразя. Повече памет. Пръстовия отпечатък на мейта е много по-бърз, лицевото също работи много добре, не е нужно да събуждаш телефона за да го отключиш. На места където е слаб обхвата и съм имал проблеми с еджа с мейта няма. Това е най-общо и простичко казано.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • alek200
Цитирай
#7

(2018-09-21, 09:51:01)Ивайло69 написа:  Ами предишния ми телефон беше s7 edge, добър телефон, но с мейта се работи по-леко, по-бързо стават нещата, камерата е по-добра, ''направил съм доста снимки и с двата'', дисплея на мен лично ми харесва повече на мейта като цветове и яркост, батерията на мейта е най-силното ''оръжие'' срещу еджа, ако може така да се изразя. Повече памет. Пръстовия отпечатък на мейта е много по-бърз, лицевото също работи много добре, не е нужно да събуждаш телефона за да го отключиш. На места където е слаб обхвата и съм имал проблеми с еджа с мейта няма. Това е най-общо и простичко казано.

Много благодаря, довечера отивам в Технополис да взема един, нали дават да се тества преди плащане?




Цитирай
#8

Нямам идея, би трябвало да може.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • alek200
Цитирай
#9

(2018-09-21, 14:10:23)Ивайло69 написа:  Нямам идея, би трябвало да може.

Благодаря ти! Взех си Huawei Mate 20 Lite син Smile




Цитирай
#10

Какви са първите впечатления?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • alek200
Цитирай
#11

(2018-09-21, 22:10:54)alek200 написа:  Благодаря ти! Взех си Huawei Mate 20 Lite син Smile

Честито! С здраве да го ползваш. Има ли протектор на дисплея в комплекта на телефона?

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

[-] 1 потребител изказва благодарност на giiv за това мнение:
  • alek200
Цитирай
#12

(2018-09-21, 22:33:41)Ивайло69 написа:  Какви са първите впечатления?

Първите ми впечатление са:
Страхотен дизайн
Стабилна изработка
Батерията държи много!!!
никога не съм ползвал тази марка така, че нямам база за сравнение.

минуси:
прекалено гигантски
дисплея е с много по-лошо качество от на S7 цата ми
един лек пример: 
със слънчевите ми очила докато ползвах S7 се виждаше всичко идеално, но с този mate 20 lite нищо не се вижда докато съм със слънчевите очила изобщо.

(2018-09-22, 15:46:55)giiv написа:  Честито! С здраве да го ползваш. Има ли протектор на дисплея в комплекта на телефона?


Благодаря, да има протектор които не е от стъклените.

Сега се чудя от къде да си взема хубав стъклен протектор и калъф тип само на гърба, защото сега съм с тип тетрадка и не мога да боравя с една ръка.
Някакви предложение?




Цитирай
#13

(2018-09-25, 14:38:47)alek200 написа:  Първите ми впечатление са:
Страхотен дизайн
Стабилна изработка
Батерията държи много!!!
никога не съм ползвал тази марка така, че нямам база за сравнение.

минуси:
прекалено гигантски
дисплея е с много по-лошо качество от на S7 цата ми
един лек пример: 
със слънчевите ми очила докато ползвах S7 се виждаше всичко идеално, но с този mate 20 lite нищо не се вижда докато съм със слънчевите очила изобщо.



Благодаря, да има протектор които не е от стъклените.

Сега се чудя от къде да си взема хубав стъклен протектор и калъф тип само на гърба, защото сега съм с тип тетрадка и не мога да боравя с една ръка.
Някакви предложение?
Вероятно слънчевите ти очила имат поляризация (допълнителен филтър), което променя цветоподаването от телефона. Матриците на дисплеите на Самсунг и Хуаей са различни (OLED, Amoled, IPS и т.н.) и е нормално на единият да не виждаш добре с очила. Бих допълнил само, че с тази яркост батерията на Мейт 10 лайт държи изключително много. Поздрави

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk

HTC Wildfire S => LG Optimus G
Цитирай
#14

Здравейте, моля за компетентното ви мнение:
SAMSUNG GALAXY A7 (2018) 64GB DUAL A750 или Huawei Mate 20 Lite. Не мога да избера между двата.Вие кой бихте избрали?
Цитирай
#15

(2018-11-05, 19:43:11)Десислава Шопова написа:  Здравейте, моля за компетентното ви мнение:
SAMSUNG GALAXY A7 (2018) 64GB DUAL A750 или Huawei Mate 20 Lite. Не мога да избера между двата.Вие  кой бихте избрали?
Привет, бих избрал да пусна въпроса си в съответния раздел за това: https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Десислава Шопова
Цитирай
#16

От една седмица и аз съм с Mate 20 Lite . Първи впечатление от мен: 1 Много респектиращ живто на батерията докарвам фо 8 часа на екран.. а съм, доста активен цял ден на телефона. 2 Много пъргав и бърз процесор за ежедневно изплзване и задачи. 3 Камерата при наличине на достатъчно светлина прави респектиращи снимки но с изключен AI , защото иначе за мен са твърде цветни и има лека загуба на детайли( предполагам че задължително това ще бъде оправено при следващия ъпдейт) 4.Селфи камерата е добра с доста опции и възможности за този клас. 5 Звука на тлефона е леко слаб но със слушалки всичко е доста добре за този клас.6 много хубава връзка на телефона с интернет и на 4g и wifi. Kато цяло много добър телефон за парите си. Красив голям екран много ного силна батерия Доволен съм много
Цитирай
#17

Аз онзи ден поразцъках малко на Mate 20 Lite и да ви кажа има доста подобрена камера , поне според мен . Може би се дължи на изкуствения интелект , хваща много повече цветове. Аз вече се замислям дали да не мина на него , въпреки , че вече година мойта 10-ка не е мръднала и ми служи вярно Smile .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)