Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Времето
#1

Как да накарам времето да показва прогнозата за града, в който се намирам? Всички разрешения са дадени на приложението, но не може да ме локализира. Опитах и в сайта, от който взима инфото и там не успява да открие къде съм. Гпс-а си работи добре с мапс и here maps. Преди да направя хард ресет всичко беше наред с приложението.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-09-11, 18:31:04)turieca написа:  Как да накарам времето да показва прогнозата за града, в който се намирам? Всички разрешения са дадени на приложението, но не може да ме локализира. Опитах и в сайта, от който взима инфото и там не успява да открие къде съм. Гпс-а си работи добре с мапс и here maps. Преди да направя хард ресет всичко беше наред с приложението.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Ръчно!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • turieca
Цитирай
#3

Ако е стоковото на регион България няма да стане. Заради GDPR мисля, че е забранена автоматичната локализация от стокови приложения в целия европейски съюз
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • turieca
Цитирай
#4

Като отвориш приложението долу вляво има "+" и след това виж снимката. Ако не ти излиза опцията за локализация пусни GPS на висока точност. Аз съм с регион Индия.[Изображение: 5ab98e9922c2f44837feb3948c283cf0.jpg]


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • turieca
Цитирай
#5

На регион Русия съм (в русия съм в русия съм) излиза бутона за локализация, но приложението вади надпис отдолу, че не може да определи местоположението ми. Същото става и ако съм отворил сайта му в браузъра и опитаммда ме локализира. Та ако това не може кое да ползвам и да има и уиджет на хоумскрийна като стоковото.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Тук е по-скоро до настройки на гугъл локализацията. Ако имаш икона на GPS в статус бар-а задръж на нея и виж всичките опции, като накрая остави на Battery saving.
Трябва да те пита нещо на някоя от опциите. Също рестарт на телефона оправя нещата понякога
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • turieca
Цитирай
#7

Изобщо не се показва икона за гпс на статус бара. Къде да намеря настройката на гпс.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Това си е познат бъг от месеци,пробвай със смяна на езика към английски.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • suffer, turieca
Цитирай
#9

Смених на английски и се оправи.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#10

Иначе настройката е в settings-additional settings -privacy - location
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • turieca
Цитирай
#11

Аз ползвам приложението на Синоптик.БГ, което незнайно защо изчезна от плеймаркета. Има си виджет за бърз достъп и работи  добре.
За изтегляне от тук:https://bimg.abv.bg/banners/pwa/sinoptik.apk

Също много добро е: The Weather Channel
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.weather.Weather

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#12

заради спецификата на работата ми, ми се налага постоянно да използвам програма за времето и винаги имам инсталирани 3 различни програми с различни метеорологични центрове и най точната и добра програма е тази
(линк към про версията от моя гугъл диск)
https://drive.google.com/file/d/1l8I3nho...p=drivesdk



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на dusaka за това мнение:
  • martaka, mitakabs, turieca
Цитирай
#13

(2018-09-12, 08:35:24)dusaka написа:  заради спецификата на работата ми, ми се налага постоянно да използвам програма за времето и винаги имам инсталирани 3 различни програми с различни метеорологични центрове и най точната и добра програма е тази
(линк към про версията от моя гугъл диск)
https://drive.google.com/file/d/1l8I3nho...p=drivesdk



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Дам, супер е , има и спътникова снимка в рамките на 15-на мин, а и за целия ден след това ...
Благодаря човече, супер е!

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#14

Ще я тествам тая програма. Вградената която взима информация от accu weather нищо не познава в Лозенец община Царево. Така е защото не взима информация от метеостанцията в Ахтопол. Дано тази да взима от там.

Най-точно засега ми е показвала Foreca

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

За мен най добрата свободна програма за времето е https://play.google.com/store/apps/detai...rt.weather
Има всичко което е нужно, взима времето от Foreca и лично за мен има най-добрия уиджет, който може да си го нагласиш както искаш.


Цитирай
#16

Приложението е локализирало града който съм му задал, но не иска да се актуализира автоматично. Актуализира се след като го отворя! Ако може помогнете.
Цитирай
#17

Назаем от друг форум:
Цитат:go to settings > installed apps > weather> clean all data.
then go to settings > additional settings>privacy>location turn on access location & select high accuracy.
now open weather app & wait.
app will automatically find your location.

При мен подейства Smile
Цитирай
#18

(2018-09-17, 21:57:14)stanley56 написа:  Назаем от друг форум:

При мен подейства Smile

Благодаря, и при мен се оправи!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)