Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Списък с безплатни GPS навигации
#1
Information 

Google Maps  (има възможност за запазване и на offline карта)
  
MapFactor Navigator  (използва OpenStreetMap)

HERE WeGo  (тема във форума: тук)

Windy Maps (навигация за туризъм, ски, колоездене. Уебсайт тук)

MAPS.ME  (използва OpenStreetMap)

Navikey 7 Ways  (използва OpenStreetMap и FreeBGmap, тема във форума: тук)

Be-Оn-Road (използва OpenStreetMap и TomTom, базирано на Sygic. Уебсайт: тук)

Galileo (използва OpenStreetMap)

Magic Earth (използва OpenStreetMap)

Waze (поддържа се от Google, събира трафик информация от други шофьори. Изисква интернет за да функционира. Уебсайт: тук. Тема във форума: тук)
---------------------------------------

Следните програми за навигация имат безплатна и платена версия. Безплатната обикновено има безплатни офлайн карти, но няма гласови инстркции и трябва да се следи маршрута на екрана.

Sygic 

CoPilot

Locus Map Free

---------------------------------------
*  OpenStreetMap е карта на света която се създава и редактира от доброволци. Всеки желаещ може да прави подобрения и корекции.
[-] 5 потребители изказват благодарност на admin за това мнение:
  • ckunap, Emilian00, nanobanano, Penchev641, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Navikey 7 Ways  използва и други карти освен OpenStreetMap. За мен най-добра за България е картата FreeBGmap.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobisf за това мнение:
  • admin
Цитирай
#3

Galileo   - тази също е много добра, има и много poi. Има и платена версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • admin
Цитирай
#4

Here-много добро, с автомобилни гиганти като собственици

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#5

Има го вече в списъка. В Google Play се води под името HERE WeGo
Цитирай
#6

OsmAnd Maps and Navigation .  https://play.google.com/store/apps/detai...net.osmand . Платена и безплатна /има до 7 карти за изтегляне/. Online и
Offline .Добър пешеходен маршрут дори и за Offroad/ски писти ,хижи ,езера ,върхове,реки и др/. Малко усложнена с търсенето или аз не я разбрах достатъчно. Ползва карти на OpenStrееt и други  в настройките.                                                                                                                                                                     Навигация на BeonRoad / чешка,платформа на Sygic /. Безплатна с трафик за 1 година и карти на ТомТом.Теглят се от програмата/   https://play.google.com/store/apps/detai...3&hl=en_US
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • admin
Цитирай
#7

Waze - Карти, пътни сигнали и навигация на живо. Може да се ползва и без интернет, има възможност за запазване и на offline карта.

 
Цитирай
#8

(2018-09-12, 21:09:43)NoMaD написа:  Waze - Карти, пътни сигнали и навигация на живо. Може да се ползва и без интернет, има възможност за запазване и на offline карта.

Доколкото я ползвам ,не работи без интернет .Не прави маршрути иначе може да се разглежда картата.
Цитирай
#9

@alexkara, може да си запазиш в кеша част от картата и да си я ползваш без интернет, докато ти е отворено приложението.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • alexkara
Цитирай
#10

(2018-09-12, 21:06:56)alexkara написа:  OsmAnd Maps and Navigation .  https://play.google.com/store/apps/detai...net.osmand . Платена и безплатна /има до 7 карти за изтегляне/. Online и
Offline .Добър пешеходен маршрут дори и за Offroad/ски писти ,хижи ,езера ,върхове,реки и др/. Малко усложнена с търсенето или аз не я разбрах достатъчно. Ползва карти на OpenStrееt и други  в настройките.                                                                                                                                                                     Навигация на BeonRoad / чешка,платформа на Sygic /. Безплатна с трафик за 1 година и карти на ТомТом.Теглят се от програмата/   https://play.google.com/store/apps/detai...3&hl=en_US

OsmAnd я гледах и аз, но в най-последния коментар в Google Play прочетох това което ме накара да не я третирам като "безплатна GPS навигация":
 
In order to navigate with online free maps one has to download offline map, and you have only 7 free downloads. And if you want to update the map it will deducted from from free balance.


Човека твърди че обновяването на картите се брои към тези 7 безплатни изтегляния. 
Ако някой си е обновявал повече от 7 пъти картите нека да сподели дали е така.

Също тук прочетох че някои по-големи държави (като Германия) нямат цяла карта а са разделени на области, и това ограничение от 7 изтегляния няма да стигне доникъде.

Be On Road в две ревюта прочетох че използва OpenStreetMap. Може би за TomTom се изисква заплащане, така че не съм го писал че е с OSM, ако някой го ползва да потвърди какво е положението.
Цитирай
#11

(2018-09-12, 21:21:29)NoMaD написа:  @alexkara, може да си запазиш в кеша част от картата и да си я ползваш без интернет, докато ти е отворено приложението.

Все пак не може да се нарече офлайн навигация тъй като не е ясно каква част от маршрута е в кеш, а и ако си на няколкодневно пътуване не може да се гарантира че приложението ще остане е нон-стоп активно през това време.
Цитирай
#12

За  Be On Road https://play.google.com/store/apps/detai...3&hl=en_US  и тази  https://play.google.com/store/apps/detai...nemaps.gps    картите са на ТомТом bgr.ta.2018.06 . Упоменато е в сайта ,че е версия 17.4.2 на  Sygic. Работят с разделените карти на големите държави.
Цитирай
#13

Windy maps и Magic earth също заслужават внимание - особено първата , която е с най-подробната карта за България. Лошото е , че не е обновявана наскоро.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • admin
Цитирай
#14

Не знам колко е популярно приложението Locus Map в България?
Има и платен и безплатен вариант. Има множество източници за Offline карти за него - повечето са производни от OpenStreetMap но не само.
Множество възможности за визуализация и настройки. Непрекъснато се развива, като всяка идея от потребители се подлага на гласуване и ако събере гласове се прави в приложението.
Не мога да кажа, че е чисто навигационно приложение, въпреки че прави маршрути и навигира, но основно се ползва при катерене, колоездене, геокешинг и всичко свързано с ориентиране.
Купил съм си го преди доста години. Без него не мога. Събрал съм огромна база всевъзможни POI и тракове. За мен е незаменимо.
Може би безплатната версия има място в тази тема. Преценете.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 1 потребител изказва благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#15

Аз използвам Offline Maps & Navigation, не знам дали е безплатна, но аз съм я инсталирал преди повече от 1/2 година и си работи до момента. Също и в хелпа не мога да намеря някъде да има срок, в който да пише, че програмата ще спре. В описанието пише и безплатни ъпдейти на картите. На първия скриншот на немски пише "Безплатна офлайн навигация". От друга страна в самата програма може да се купуват карти, макар и да не виждам защо.  

От самата програма съм много доволен. Показва ми задръствания, има асистент за престрояване, самата навигация е прегледна. Предполагам че има нещо общо със Сиджик.
Цитирай
#16

^

Това си е Sygic, 1:1   Smile
Цитирай
#17

МММ и каква е разликата между двете?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#18

(2018-09-19, 22:18:37)saint056a написа:  МММ и каква е разликата между двете?

На кракнатата имаш всички екстри и работи с карти Here.На тази екстрите са платени,работи с ТомТом,но има трафик за една година/пише го в content.info/. Има още една ,различават се по версиите 17.4.2 или 17.4.3 и графиката/зелена и синя/ https://play.google.com/store/apps/detai...ponia.bor3
Цитирай
#19

Оказа се че Сиджик са избълвали голям брой еднакви навигации в плей-стора, с практически еднакви функции и външен вид, но различни имена и икони. Оказа се, че другата разлика е как се сдобиваш с лиценза. Аз имах доста пари събрани от гугъл анкетите, купувах всякакви неща с тях, но не можех да купя сиджик или горе-споменатата Offline Navigation. Е оказа се че има и "GPS Navigation", същата като тях, но може да се поръча с гугъл-парите.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#20

На всички търсещи добра офлайн навигация, горещо препоръчвам HERE. Собственост е на автомобилни производители и работи перфектно.
Освен това е безплатна

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#21

Хиър е добре, но му липсва асистент за престроявания

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#22

Пробвах почти всички навигации от Гугъл магазина,и най-съм доволен от Гугъл.Точна навигация с всички подробности,никога не ме е заблудила.Имам и мобилна навигация Garmin и да ви кажа,няма никаква разлика,дори напротив-в Гугъл има кръстовища и кръгови,които ги няма в Garmin.Затова смело ползвайте Гугъл,която работи и офлайн,но след като се изтеглят картите на Бг.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
[-] 1 потребител изказва благодарност на buci59 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#23

(2018-10-28, 08:11:47)jivkojj написа:  Аз имах доста пари събрани от гугъл анкетите, купувах всякакви неща с тях ...

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Може ли да споделиш как се изкарват пари от тези Google анкети?

По темата: З България използвам Waze, която е купена от Google и Maps на Google, а за чужбина използвам Sygic. Доволен съм от всички. Ако трябва да ги разделя по приоритети:
- Waze за гр. София;
- Google Maps - извън гр. София;
- Sygic - извън България.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#24

sapiora,

инсталираш си програмата и чат-пат ти идват въпроси и ти плащат по няколко цента. Аз я инсталирах някъде средата на 2013, бях прочел за нея в някоя от новините тука. В началото въпросите идваха много рядко, после изведнъж тръгнаха всеки ден, даже по няколко пъти. После промениха усовията, че парите трябва да се използват в рамките на година или изгарят, та по тоя повод се сдобих с какви ли не програми, дето така и не ми трябват. В началото на тая година анкетите пак намаляха драстично, но сега като гледам съм успял да събера общо към 360Евро. Естествено, с тея пари може да пазаруваш само в плей стора. 

Google Opinion Rewards

ПС: съжалявам за офтопика
[-] 3 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • , ckunap, sapiora
Цитирай
#25
Wink 

Безплатна . На Sygic   . Нов дизаин. Има и от реанимацията . https://play.google.com/store/apps/detai...directions
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)