Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE на XZ1
#1

Здравейте колеги, напоследък е модерно във форума да се коментира активирането на VoLTE на различни модели смартфони. Интересува ме дали някои от вас е подкарал въпросната екстра на XZ1 или друг модел на Сони.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-09-12, 15:20:45)xelibry написа:  Здравейте колеги, напоследък е модерно във форума да се коментира активирането на VoLTE на различни модели смартфони. Интересува ме дали някои от вас е подкарал въпросната екстра на XZ1 или друг модел на Сони.

 Ми подкарването се оказа че не е от апарата, а от оператора. Тъиче чакането му е майката.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#3

(2018-09-12, 20:41:44)ipi78 написа:   Ми подкарването се оказа че не е от апарата, а от оператора. Тъиче чакането му е майката.

Не е точно така, защото зависи и от самия апарат. В случая в самото меню липсва опцията за VoLTE. За съжаление Сони не са предвидили в небрандираните версии на фърмуера тази опция. Видях че в операторските версии за Англия да са налични.
Цитирай
#4

Дали из сервизното меню на модела има тази опция за активиране и едва след това да стане видима в Настройките?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

(2018-09-12, 22:30:41)xelibry написа:  Не е точно така, защото зависи и от самия апарат. В случая в самото меню липсва опцията за VoLTE. За съжаление Сони не са предвидили в небрандираните версии на фърмуера тази опция. Видях че в операторските версии за Англия да са налични.

Точно така е, в сервизното меню има опцията, но не е активна защото оператора не е активирал услигата за модела. Въпросната услуга зависи само и единствено от оператора, дя я пусне за марка и модел.

И отделно трябва ръчно да ти бъде активирана от оператора към твоя номер.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#6

(2018-09-13, 08:48:13)ipi78 написа:  Точно така е, в сервизното меню има опцията, но не е активна защото оператора не е активирал услигата за модела. Въпросната услуга зависи само и единствено от оператора, дя я пусне за марка и модел.

И отделно трябва ръчно да ти бъде активирана от оператора към твоя номер.

Така е активирал съм я както на Теленор така и на Виваком с Huawei P20, но без резултат на Сонито.
Цитирай
#7

(2018-09-13, 09:55:48)xelibry написа:  Така е активирал съм я както на Теленор така и на Виваком с Huawei P20, но без резултат на Сонито.

Да и аз затова им звънях, след това говорих и с приятел който работи в мтел и за това ти казах че зависи от оператора. Влез си в серизното и ще видиш опцията за VoLTE, която обаче неможеш да я активирш защото мрежата нея приема.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#8

На Z5 мога , но не я помни
На XZ1 не мога изобщо
Цитирай
#9

(2018-09-13, 10:51:18)ipi78 написа:  Да и аз затова им звънях, след това говорих и с приятел който работи в мтел и за това ти казах че зависи от оператора. Влез си в серизното и ще видиш опцията за VoLTE, която обаче неможеш да я активирш защото мрежата нея приема.

Само едно уточнение, Мтел(А1) все още не предлагат VoLTE така че инфото от твоя човек не е меродавно. В случая при Сони се оказва че трябва да пуснат въпросния ъпдейт за да се появи опцията за VoLTE което по скоро клони като нулев шанс да се случи. За съжаление който иска да използва VoLTE ще трябва да флашне друг фърмуер с поддръжката му. Angry
Цитирай
#10

(2018-09-13, 21:33:02)xelibry написа:  Само едно уточнение, Мтел(А1) все още не предлагат VoLTE така че инфото от твоя човек не е меродавно. В случая при Сони се оказва че трябва да пуснат въпросния ъпдейт за да се появи опцията за VoLTE което по скоро клони като нулев шанс да се случи. За съжаление който иска да използва VoLTE ще трябва да флашне друг фърмуер с поддръжката му. Angry

Приятелю, явно нещо ти се размиват нещата! И явно твое мнение е най-миродавно и единствено! Чакай си ъпдеита, и като го пуснат пиши, че и ние със старите апарати да си го пуснем.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#11

(2018-09-13, 21:58:32)ipi78 написа:  Приятелю, явно нещо ти се размиват нещата! И явно твое мнение е най-миродавно и есинствено! Чакай си ъпдеита, и като го пуснат пиши, че и ние със старите апарати да си го пуснем.
Lol И ти си чакай да ти одобрят стария апарат от оператора и като го направят пиши!
Цитирай
#12

Здравейте, има ли развирие по темата? Има ли някой с compact версията да е успял да активира услугата?

Sony Xperia XZ1 Compact
Цитирай
#13

А някой пробвал ли е да сложи временно сим картата в телефон, поддържащ в момента волте на някой от твата оператора и да активира през него волте за картата...и после да я тества в Сони-то?
Цитирай
#14

Няма вариант
Моята сим има VoLTE отдавна
Примерно в S10 работи
В моя - не
Цитирай
#15

(2019-04-01, 13:57:45)GH0STFACE написа:  А някой пробвал ли е да сложи временно сим картата в телефон, поддържащ в момента волте на някой от твата оператора и да активира през него волте за картата...и после да я тества в Сони-то?

Пробвах сложих картата в Huawei P20 и след 10 секунди веднага сработи, но на сони-то нищо не се случва. Картата ми е на теленор.

Sony Xperia XZ1 Compact
Цитирай
#16

(2019-04-01, 22:48:26)czd написа:  Пробвах сложих картата в Huawei P20 и след 10 секунди веднага сработи, но на сони-то нищо не се случва. Картата ми е на теленор.
Вероятно при наличие на карта на оператор, за който няма настройки за волте в телефона се активира такъв профил, който не сработва с услугата на нашите оператори. Евентуално с root достъп може да се активира Qualcomm diagnostic port 9091 и да може да се активира друг профил позволяващ на телефона да се регистрира в ims на оператора и услугата да заработи.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)