Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Рутера си е мой, иначе съм на НЕТ1. Интересното е, че комшията, когато се върза за първи път, телевизора не беше в мрежа (нямаше кабел, не беше вързан и към wifi-то)... и нямам идея как се случи. Ще разгледам с моя ограничен технически капацитет какво мога да видя за кой се връзва, но не знам кой точно е комшията, за да пробвам на неговия телевизор Big Grin . Той по-скоро си шерва екрана, а не каства по начина, по който аз (когато още можех.......)
Цитирай
Аксесоари
#27

Чрез блутут сигурно се връзва,открива телевизора ти и може да кастне.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Поточно видео през блутут...... малко ме съмнява. Иначе щом не е бил вързан към нет май няма друг вариянт.
Предполагам мрежата е с парола?
Цитирай
#29

Става ,тествал съм с моя съсед.На снимката телевизора е негов (един етаж по-надолу)[Изображение: 8bf5a1e7d8aa225fcf8de85489b4a6dc.jpg]

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

Смених паролата, ще видим дали пак ще се връзва... Явно трябва да си купя chromecast или да се случи чудо. Пълна мизерия е това.
Цитирай
#31

(2018-11-03, 12:25:51)InfernoElite написа:  Смених паролата, ще видим дали пак ще се връзва... Явно трябва да си купя chromecast или да се случи чудо. Пълна мизерия е това.
Най-добре!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

Не знам с тоя каст на тоя пиксел ама с лг г4 се връзва ще без грижа с китайското донгълче, а сега никакъв го няма..тъжна работа.

Четох за промени в build prop файла за да се активира wifi direct ама нейсе не се активира при мен... Ако ме хванат лудите по-натам май в havoc OS го има активирано...

LG G4, H-ROM v30 Port v2.2 (v29a) stock kernel.
Цитирай
#33

Даваш там 80 кинта или по-малко и си взимаш Google 2-ката каста с възможност за 4к.Забравяш всякви проблеми.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

2ката не поддържа 4к.4к-то е 180 лв

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#35

Изчетох темата и не разбрах 2 неща:
1. Какъв е телефона?
2. Какъв е проблема, че телевизора е свързан с кабел към рутера? Та това е най-добрата връзка за момента. При кастване телефона сканитра за поддържани устройства самата мрежа(всичко зад рутера), а не само ви-фи свързаните устройства.
Цитирай
#36

(2018-11-06, 04:18:55)nanobanano написа:  2ката не поддържа 4к.4к-то е 180 лв
Моя грешка!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

(2018-11-06, 04:41:12)joring написа:  Изчетох темата и не разбрах 2 неща:
1. Какъв е телефона?
2. Какъв е проблема, че телевизора е свързан с кабел към рутера? Та това е най-добрата връзка за момента. При кастване телефона сканитра за поддържани устройства самата мрежа(всичко зад рутера), а не само ви-фи свързаните устройства.

Ако е насочен въпроса към мен:
1. Телефона е Pixel 1
2. Пробвано е и с кабел, и без кабел, не намира устройство, с което да се върже телефона. Връзваше се първите няколко месеца, в един момент просто спряха да се намират и до там.
Онзи ден пробвах и един самсунг, пак не го намери. И собственичката му не успя да го намери, но пък тя беше с iPhone и там не знам точно как се случват нещата.
Цитирай
#38

Четох темата през пръсти, но от как гугъл направиха Chromecast спряха съпорта за Miracast, последния workaround беше на NEXUS 6P и то в началото, заигравка с build.prop, на LG телевизор WebOs, youtube и hbogo си имат техни технолигии за кастване, та авторката на темата да си провери акаунтите на телевизора, случвало ми се е телевизор LG да си забрави акаунтите, за youtube мисля вадеше един код на екрана който да набереш на компа и да се върже с твоя акаунт, за HBOgo влизаш от компа и ти вади код който да вкараш на телвизора в настройките.
Цитирай
#39

(2019-01-05, 21:06:49)Travel_Mate написа:  Четох темата през пръсти, но от как гугъл направиха Chromecast спряха съпорта за Miracast, последния workaround беше на NEXUS 6P и то в началото, заигравка с build.prop, на LG телевизор WebOs, youtube и hbogo си имат техни технолигии за кастване, та авторката на темата да си провери акаунтите на телевизора, случвало ми се е телевизор LG да си забрави акаунтите, за youtube мисля вадеше един код на екрана който да набереш на компа и да се върже с твоя акаунт, за HBOgo влизаш от компа и ти вади код който да вкараш на телвизора в настройките.

За youtube ще пробвам, не съм вкарвала никога акаунти, но ще разгледам. За HBOgo - работи, ако си през оператор. Ако си плащаш директно с карта карта не работи (говорих с тях, знаят, че имат такъв проблем с телевизори с андроид и не са го оправили). Иначе тествах samsung smart tv - връзвам се без проблем, всичко си работи...
Цитирай
#40

Една година по-късно!
Вчера цъкайки си тубата, телефона ми предложи да се върже към телевизора и да си каства. Та, от вчера мога да каствам youtube от телефона към телевизора. Мога да позлвам и дистанционно от телефона към телевизора, това никога не е било проблем, въпреки, че пак се връзва безжично, предполагам през УИФИто. Но само през опцията cast в менюто не мога да се вържа към телевизора - не намира устройство. Значи, нямам представа какъв е проблема, как се решава, защо се решава сам, как едни неща може, други не... Ей така само минах да споделя развитието по казуса си Big Grin
Цитирай
#41

Ще ползвам тази тема, защото е свързано питането ми.
За кастване с Google Pixel 1 дали е добра идея да си купя Mecool KM8 примерно,който е Google сертификат. Дали ще ми свърши работа, или трябва да е задължително Google Chromecast

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#42

Би трябвало да няма проблем. Поне на хартия... Кутийка е по-добре от хромкаст принципно. В тоя ред на мисли - да. Добра идея е според мен
Цитирай
#43

Какво е по-добро на "кутийката", колега ? Според мен след като ползваш пиксел си вземи един каст и си свиркай. Аз имам един в къщи и работи като куче и си се връзва със всичко: и с телефона и с Гугъл хоум. Освен това гаси и пуска телевизора. И работят play/pause бутоните на телевизионното дистанционно.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#44

Почти всичко и е по-добро на кутийката. Хромкаст-а е доста орязан. Работи, но нито можеш да инсталираш нещо на него, нито е гъвкав.
Аз също имам хромкаст и Amazon Fire tv stick та знам кое какво може. За цена на хромкаст около 80-90 лв може да вземе сериозен бокс.
Цитирай
#45

В крайна сметка взех Хромкаст. Видях, че точно тази кутийка, която бях писал не поддържа Хромкаст, въпреки гугул сертификата. Кутийката на Шайоми поддържа, но са скъпи.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#46

Здравейте, моля дайте идеи

Пиша тук, за да не отварям нова тема.
Взех си кабел(адаптер) USB-c към HDMI, за да си каствам екрана на телефона, но абсолютно нищо не се получава. Нали трябва да си тръгне директно?
Трябва ли да пипам някакви настройки?
Телефонът е Pixel 3 XL, пробвах и на Asus rog 3,но същия проблем.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#47

(2021-09-15, 16:19:25)johnterry7 написа:  Здравейте, моля дайте идеи

Пиша тук, за да не отварям нова тема.
Взех си кабел(адаптер) USB-c към HDMI, за да си каствам екрана на телефона, но абсолютно нищо не се получава. Нали трябва да си тръгне директно?
Трябва ли да пипам някакви настройки?
Телефонът е Pixel 3 XL, пробвах и на Asus rog 3,но същия проблем.
Не всички телефони подържат това,в твоя случай,нито един от двата.Google искат да си продават Chromecast,за това Pixel-ите не подържат тая функция.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
Цитирай
#48

(2021-09-15, 16:19:25)johnterry7 написа:  Здравейте, моля дайте идеи

Пиша тук, за да не отварям нова тема.
Взех си кабел(адаптер) USB-c към HDMI, за да си каствам екрана на телефона, но абсолютно нищо не се получава. Нали трябва да си тръгне директно?
Трябва ли да пипам някакви настройки?
Телефонът е Pixel 3 XL, пробвах и на Asus rog 3,но същия проблем.


Ако адаптера има опция за захранване - включи му. Малко наизуст говоря в твоя случай, но аз преди години с е10 така смених два адаптера (исках да ползвам декс) докато разбера, че трябва да им подам и захранване Smile
Цитирай
#49

Благодаря ви, при мен е просто кабел type c към HDMI, няма захранване, явно е причината, която спомена колегата по-горе.

Как мога да разбера дали даден телефон има тази функция? Как се нарича самата функция?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#50

(2021-09-16, 11:59:13)johnterry7 написа:  Благодаря ви, при мен е просто кабел type c към HDMI, няма захранване, явно е причината, която спомена колегата по-горе.

Как мога да разбера дали даден телефон има тази функция? Как се нарича самата функция?
Трябва да поддържа MHL.Ето по въпроса http://www.mhltech.org/usbtype-c.aspx

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)