Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iGO Navigation - дискусия и помощ
#1

[Изображение: 512x512bb.jpg]
Тема за обсъждане, съвети и помощ за навигация iGO и всички нейни версии и производни.

Приканваме да се спазват правилата на форума и да не се публикуват линкове към пиратски/незаконен софтуер.
[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • Be6i4, Penchev641
Цитирай
Аксесоари
#2

Това вече е нещо положително. Да има къде да се обсъждат интересни проблеми с навигацията и тяхното решаване.
Цитирай
#3

С картите как стои въпроса според новите правила може ли да се публикуват или не
Цитирай
#4

Kартите, ако се предлагат единствено в комплект с платеното приложение и създателя на картата не я предлага безплатно за сваляне, се предполага че не може да се качва във форума. Ако някой си е направил собствена карта (примерно с gps тракер) и тя е съвместима с навигационната програма не виждам проблем да я качи. Ако карта е свалена от openstreetmap и пригодена да работи с iGo не смятам че е проблем да се сподели във форума.
Цитирай
#5

аха... а ще върнете ли всички линкове към скинове , модове за ползване на синтезиран говор или и те попадат в категория "пиратски" ?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#6

(2018-09-13, 22:00:31)Nikolay_Milev написа:  аха... а ще върнете ли всички линкове към скинове , модове за ползване на синтезиран говор  или и те попадат в категория "пиратски" ?

Изпратено с Tapatalk
Да допълня въпроса на колегата:
Брандинг-файловете са авторски-би трябвало също да не попадат под ударите на "правилата"?
Ако е така,моля да освободите линковете за брандинги от подписа ми.Доста труд и свободно време съм "хвърлил"там....
И са правени за България все пак...
[-] 6 потребители изказват благодарност на stefando за това мнение:
  • doser1980, EPHECTO69, SE Neo V, svefff, the_brave, topcho72
Цитирай
#7

Хубаво беше човек имаше какво да прочете да сподели и така нататък, сега всичко приключи и никой от администраторите не казва кой се намеси и ги натисна да направят тези промени поне да знаем, защото се съмнявам да е тяхна самоинициатива.
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • EPHECTO69, stefando
Цитирай
#8

(2018-09-14, 09:08:24)stefando написа:  Да допълня въпроса на колегата:
Брандинг-файловете са авторски-би трябвало също да не попадат под ударите на "правилата"?
Ако е така,моля да освободите линковете за брандинги от подписа ми.Доста труд и свободно време съм "хвърлил"там....
И са правени за България все пак...

2-та поста са ти преместени в тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69157
Ще трябва да си ги издириш и подмениш линковете в подписа, защото вече са други.

За всякакви неща и добавки за Igo, които не са нелегално ползвайте същата тема.

(2018-09-13, 22:00:31)Nikolay_Milev написа:  аха... а ще върнете ли всички линкове към скинове , модове за ползване на синтезиран говор  или и те попадат в категория "пиратски" ?

Изпратено с Tapatalk

Темата за скинове и модове си е активна. Ако е имало нещо в старите теми за самите навигации... е, ще трябва на ново да се пише. Няма кой да премята стотици страници и да гледа къде е имало подобни материали, за да се възстановят.

(2018-09-14, 10:30:39)esil2 написа:  Хубаво беше човек имаше какво да прочете да сподели и така нататък, сега всичко приключи и никой от администраторите не казва кой се намеси и ги натисна да направят тези промени поне да знаем, защото се съмнявам да е тяхна самоинициатива.

За такива неща само 1 човек в държавата може да е виновен - Бойко.
Няма какво да се коментират тези неща.
Цитирай
#9

Здравейте,
Може ли някой колега на ЛС да ми прати линк към някой форум с цел даунлоуд на някои полезни неща за Igo
Цитирай
#10

Здравейте. С iGo NG съм и има едно нещо, което ме дразни - когато ми трябва клавиатурата за въвеждане на адрес или poi, излиза българска и ако трябва да сменя с qwerty (или обратно) през иконката-глобус, ми излизат много клавиатури. Има ли начин да ги разкарам и да оставя само тези, които реално ползвам? А, да, и дали има начин българската клавиатура да е фонетично подредена?
Благодаря.
Цитирай
#11

Да, има начин за решаване на всичките ти въпроси, но вече не му е тук мястото да се обсъжда. Форума има нови правила, които не възнамерявам да нарушавам.
Спазвам тези правила дори и при лични съобщения.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#12

(2018-09-20, 15:12:04)stern написа:  Здравейте. С iGo NG съм и има едно нещо, което ме дразни - когато ми трябва клавиатурата за въвеждане на адрес или poi, излиза българска и ако трябва да сменя с qwerty (или обратно) през иконката-глобус, ми излизат много клавиатури. Има ли начин да ги разкарам и да оставя само тези, които реално ползвам? А, да, и дали има начин българската клавиатура да е фонетично подредена?
Благодаря.
Има:
В iGO_XXX/ui_nextgen/common слагаш този файл:
.zip keyboard.zip Размер: 1.1 KB  Сваляния: 178

Или заменяш keyboard.ini в data.zip/ui_nextgen/common с вече прикачения по-горе.Работиш с Total Commander или Winrar 3.9(или по-ранен) на компютър.
Прикаченият keyboard.ini съдържа само 4 клавиатури,вкл. бг-фонетична.

(2018-09-20, 15:33:59)Yuli_D написа:  Да, има начин за решаване на всичките ти въпроси, но вече не му е тук мястото да се обсъжда. Форума има нови правила, които не възнамерявам да нарушавам.
Спазвам тези правила дори и при лични съобщения.
Това не е нелегален софтуер,а файлчета,които променят функционалността на iGO,както скиновете и мисля,че не е нарушение?
Ако бъркам,ще махна прикачения файл....
Цитирай
#13

(2018-09-20, 15:38:16)stefando написа:  Това не е нелегален софтуер,а файлчета,които променят функционалността на iGO,както скиновете и мисля,че не е нарушение?
Ако бъркам,ще махна прикачения файл....

Прочети пак правило №13 като наблегнаш на "...инструкции за инсталация и работа с незаконен софтуер...".
Според теб iGO-то на колегата stern закупено ли е? Ако беше написал, че си го е закупил легално (и да го докаже по някакъв начин може би), с радост бих помогнал.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#14

Ще оставим админът да реши...
Уважавам Вашето мнение,но мисля че тълкувате правило  №13  по-строго от необходимото...
[-] 1 потребител изказва благодарност на stefando за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#15

(2018-09-20, 15:38:16)stefando написа:  Има:
В iGO_XXX/ui_nextgen/common слагаш този файл:

Или заменяш keyboard.ini в data.zip/ui_nextgen/common с вече прикачения по-горе.Работиш с Total Commander или Winrar 3.9(или по-ранен) на компютър.
Прикаченият keyboard.ini съдържа само 4 клавиатури,вкл. бг-фонетична.


Благодаря, но не се получи. При слагането на zip-а, не се променя нищо.
При замяната на ini-то, въобще не излиза клавиатура.
Sad
Цитирай
#16

Не,не..... изкарай от зипа кeyboard.ini и използвай него,не зипа....
На pongo-скин току-що пробвах и двата начина работят...
Не пишеш с кой скин или си без скин?
Цитирай
#17

(2018-09-20, 18:32:07)stefando написа:  Не,не..... изкарай от зипа кeyboard.ini и използвай него,не зипа....
На pongo-скин току-що пробвах и двата начина работят...
Не пишеш с кой скин или си без скин?

Направих го, но така въобще не излиза клавиатура. Като върна старата кeyboard.ini (22,4 кВ) излиза, но с многото езици.
Опитах със старата, като изтрих панелите с повечето езици и добавих фонетичния от твоя файл, но пак не изкарва клавиатура.
Аз съм съвсем нов в iGo, така че може да пиша глупости, но в За продукта --> Информация за версия пише:
- iGO NextGen, 9.18.27.676280, Oct 20, 2016
- Default skin Mod by arimi [at] Vamibg
- Version 10.1| 23 Nov 2016.
Цитирай
#18

Има уникален сайт за всички навигации. Който иска на лично да пише.

Samsung S23 Ultra 
[-] 12 потребители изказват благодарност на iliano9885 за това мнение:
  • , , brabus, ctoyan6, dss54, ivopenchev, Nik4o, onuffry, Penchev641, ptashkov, rsvr, venzimir
Цитирай
#19

Сложих карта на Here за Гърция. Всичко добре, но градовете са на гръчки. Мога ли да ги сменя?
Цитирай
#20

(2018-09-21, 19:01:27)airbus написа:  Сложих карта на Here за Гърция. Всичко добре, но градовете са на гръчки. Мога ли да ги сменя?
Да, има мод, който позволява картата да е на английски, на ole иначе порови и поразгледай в регионалните настройки и виж какво имаш там


Изпратено с Tapatalk
[Изображение: d9c0c8880a97fcfa0d31079489d319f7.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay_Milev за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#21
Photo 

Здравейте, въпроса ми е как да накарам IGO да не е на цял екран а да се стартира в прозорец? Ползвам го на андроид медия за кола и искам да е на половината екран, като другата остане за други неща.  В момента това е налице но с гугълската и това не ме устройва много.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#22

(2018-09-23, 15:10:14)duron написа:  Здравейте, въпроса ми е как да накарам IGO да не е на цял екран а да се стартира в прозорец? Ползвам го на андроид медия за кола и искам да е на половината екран, като другата остане за други неща.  В момента това е налице но с гугълската и това не ме устройва много.

Колега имаш Л,С  след въвеждането на цензура (извинявам се за израза но за мен е нещо такова) тук почнахме да обсъждаме на лични
Цитирай
#23

Защо иконите на пои стоят като сини квадрати и не се визуализират.телефона е huawei p9 lite.Ползвам igo nextgen skin pongo.
Цитирай
#24

Брандинг ползваш ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на stefando за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#25

да , слагах всички резолюции и не става.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)