Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iGO Navigation - дискусия и помощ

Заради изброените горни проблеми , правя следното . Намалявам яркостта на екрана на min , прибирам телефона в джоба и слушам в блютут слушалката указанията.Разбира се преди това съм ги сдвоил.

Smsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy J7
Цитирай
Аксесоари

Както написах Хере-то го няма тоя проблем... Ще поровя малко по западни и източни форуми да видя какво пишат хората. Мен не ми е трябвало да работи точно така , защото обикновено навигацията е на преден план , а в бекраунд работи например някое интернет радио
Цитирай
Photo 

Абсолютно си прав Milev
Андроида ме подведе защото не знае че Айгото работи за себе си а за мен не прави нищо Big Grin

[img][Изображение: 7db20462bc4d.png][/img]

Щом онлайн радиото работи без оптимизация на заключен екран значи Андроида работи коректно.
Ще свалям де що има APK и все някое ще се уцели Big Grin

venzimir пробвах твоя начин и е сполучлив но ще го ползвам в краен случай .
Предишния ми тел е CAT и понеже е направен за работа с ръкавици ако го сложа отключен в джоба започва да цъка където си иска Big Grin
Цитирай

Аз видях тема по тоя проблем в xda developers, ама и там нямаше работещо решение, мернах , че и от гугъл мапс се оплакваха със сходни изключвания. По специализирани форуми - англо и рускоговорящи не видях нищо по темата, ама там информацията е доста и може да съм пропуснал
Цитирай

Пробвах няколко версии пробвах и с това приложение https://apkpure.com/screen-off-and-lock/...eenofflock нищо и половина.
Цитирай

Аз затова споменах Хере , пробвах го в продължение на половин час при загасен екран

Това което ми хрумва е да се пробва с легалната версия от гугъл плей и после да се пише на поддръжката
Цитирай

"Честито на печелившите"  Bu
https://developer.android.com/about/vers...imits.html
От всяка безизходна ситуация винаги има поне 3 изхода Big Grin

Another foreground app is connected to the app, either by binding to one of its services or by making use of one of its content providers. For example, if a foreground app binds to any of the following components within another app, that other app is considered to be in the foreground:

    Input method editor (IME)
    Wallpaper service
    Notification listener
    Voice or text service
Wink
Цитирай

Здравейте
С голямо удоволствие ви информирам че положението е овладяно Wink 

Цитат:The system distinguishes between foreground and background apps. An app is considered to be in the foreground if any of the following is true:

    It has a visible activity, whether the activity is started or paused.
    It has a foreground service.
    Another foreground app is connected to the app, either by binding to one of its services or by making use of one of its content providers.
Ей това изобщо не ме подсети че от пет години имам приложение което никога не използвам, а то е - Androits gps test - http://4pda.info/news/34230/
Пуснах го на заден план и се получи, но ми се видя големичко и потърсих нещо съвсем опростено иииииии след няколко проби си харесах gpsUp https://play.google.com/store/apps/detai...psup&hl=bg
от "братушките" естественннннно Big Grin
Съвсем опростено приложение което може да работи на заден план като услуга и с нищожни ресурси спрямо възползващото се приложение.

[video=dailymotion][Изображение: fcd691c2a680.jpg]http://[/video]

Вижда се че при всички случаи иконката за локализация не изчезва.
При това положение Айго се възползва от GPS локализацията и работи на заключен екран.
Според мен всяко приложение за локализация което не работи на заключен екран при Андроид 8+ би работило по тази схема.
Благодарности на колегата Nikolay_Milev който също положи усилия за разгадаване на измишльотините на гООгле които просто можеха да сложат едно бутонче за изключване на сигурността а не да ни поставят в положение без избор Angry

ПП:Никога не свалям приложения от гООгле и всичко което съм свалил от някъде си го пазя поне 5г Tooth
Тела ми е рутнат което според мен няма значение но нека някой опита с нормален тел и да пише.
Останаха поне още два начина за решаване на проблема Big Grin
Цитирай

Само че , имай си едно на ум - ако gps-a е включен постоянно ще имаш повишен разход на батерията
Цитирай

За 12ч gpsUp свали 10% от батерията Wink от тия 10% gps приемника е ползвал по голямата част а останалото процесора и приложението
Цитирай

Не съм го тествал това приложение и не знам как работи, а оттам зависи и колко батерия ще харчи, ама да кажем Орукс мапс си има настройки през какъв интервал да опреснява местоположението - от постоянно включено до 60 минути.. аз го държа през 2 секунди както го е препоръчал разработчика
По-важното е че си намерил работещо за теб решение
Цитирай

Открил съм топлата вода по трудния начин Angry Smile
Приложението "GPS Keeper Pro" е създадено с идеята да поддържа работата на GPS приемника при заключен екран.
https://play.google.com/store/apps/detai...npro&hl=bg
Цитирай

Приятели,колеги търся си   igo nextgen israel с резолюция1080х2016 телефона беше с него.Поради лошо стечение на обстоятелствата тела се ресетна и до тук с iGO-то.
Тела е OUKITEL WP2 android 8.0.
Цитирай

Резолюцията на телефона няма значение за IGO Nextgen, всяка версия става. Има значение само за "branding"-а, ако ползваш такъв.
Цитирай

Благодаря за помоща
Цитирай

Здравейте Колеги!
Преди половин година си купих 1-DIN навигация с Андроид 7.1.1 и вградено iGO_Israel_9.6.29.636868_sys_not_changed.apk, нищо не е пипано по нея и съм доволен от работата й, но има един дразнещ проблем - навигацията не помни промяната в стойността на data fields и след изключване се връща към фабричните настройки: скорост, ограничение, часовник или други при зададен маршрут. Това налага всеки път да ги променям, защото часовници си имам достатъчно, а изчисленията на времето за пътуване са толкова грешни, че по-добре да не ги виждам! От доста време ровя из нета, но учудващо нито в англо, нито в руско-езичните форуми не намирам нищо по въпроса. Един приятел пак с iGO /може би малко по-стара версия/ го няма този проблем и веднъж въведени, стойностите се помнят. Моля за помощ, като държа да отбележа, че съм само Прост потребител! Благодаря и весели празници!
Цитирай
Big Grin 

Здравейте



Edo   аз имам подобен проблем с Андроид 6.0.1  и IGO primo 9.6.29.483387

При излизане от навигацията, но не всеки път тя записва един грешен ред в файл iGO\Save\profiles\01\system.ini след което не може да се стартира отново
Еми за целта си имам резервен такъв файл щото преди да разбера какво се случва триех цялата папка и правех настройките наново Bu
Вероятно и при теб се получава подобна тъпня

Според мен трябва да смениш IGO-то но преди това можеш да опиташ като извадиш папка Save и файла sys.txt от папката на IGO-то и сложиш друго sys.txt и след пробите триеш новосъздалата се папка Save и новото sys.txt след което връщаш оригиналните

Може да пробваш с моето sys.txt




А да попитам може ли да се манипулира тая навигация щото примерно Media Nav с Win е куца работа Big Grin
Цитирай

При мен също заби веднъж в началото и се оправи с триене на папка Save, но от тогава си работи нормално. Единствено този бъг със губенето на настройките ми се искаше да оправя!
Цитирай

Грешния ред е в раздел [lua] lastdestination="................." която записва на кирилица и слага някакви символи които понякога не успява да прочете.
Според мен имаше проблеми с кирилицата в някои карти но отдавна не ми е правило тоя номер.
Цитирай

Здравейте.
Инсталирал съм си програмата но последно време при стартиране ми дава черен екран и после излиза менюто отдолу Изчакване / Ок и след няколко минути програмата си тръгва.
Другото което не мога да оправя е, когато екрана е изгаснал програмата спира и на ново трябва да е пускам. Така и не мога да запиша маршрут.
Цитирай

Здравейте! Използвам iGo Israel на навигацията в колата, вградена си е в андроида, но картите са остарели особено тези във Варна. Как да си ги ъпдейтна, защото от самото приложение не става, въпреки че му пускам интернет. Трафика в реално време също не ми показва, само времето. Ще се радвам някой да помогне Smile
Цитирай

Трафик в БГ за iGO няма за съжаление.
В Европата има...
Забранени са ти личните съобщения...
Пусни си ги,за да ти пратя линк към сборки с нови карти...
Иначе няма как да стане тук по друг начин...

С оглед модните тенденции,който иска актуална BILLA версия iGO_Pal Nextgen,пишете на лично:

Цитирай

Нещо не мога да се справя с ЛС.

Пусни ги ако е удобно на icko2b@gmail.com

Благодаря.
Цитирай

Здравейте, има ли някой, което е закупил Иго Примо от маркета да ми каже колко пари е с пакета за камиони, има ли камери за скорост и трафик? Самата навигация е гледам 30 €, но пакета за камиони и каравани трябва да купя допълнително. И на кои андроид става, например на 8 или 9 става ли и дали може да чете и записва на картата? Защото искам да я сложа на таблет, но масово са 8 гб. В момента ползвам пиратска на андроид 6, но трудно стана с това четене и запис на картата и някой път крашва. Искам да си я купя, че да се ъпдейтват картите, да има трафик и да работи коректно. Благодаря

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай

Здравейте , използвах IGO от тук на Samsung A5 2017 - никакви проблеми

Наложи се да сменя телефона с Samsung A10, използвах същата сборка и не се получават нещата
Проблемите са следните :

1,При абсолютно всяко стартиране на програмата започва със
-избор на езика
-справки за употреба
-помощник за конфигурация

2,Указанията за навигация ми ги показва на български с два варианта (КАМЕН и АНЕЛИЯ) -които и да избера не стартират

Моля помогнете как да реша тези проблеми , предстой ми пътуване до Истанбул и без тази навигация не знам как ще се оправя


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)