Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sygic GPS Navigation & Maps - дискусия и помощ

Има разлика , преди бяха тук:    Android/data/com.sygic.aura/files/Res/db/items.dat . 
В новата версия няма папка /db/. Новото там е ,че са сключили договорка с Drop Box
да се архивират в техни сървъри , а във папка Sygic  в дропа няма файл "items", а файловете за локация са с други имена вече .......
Цитирай
Аксесоари

При мен още са си там, в. 18.7.13, какво се е променило?
[Изображение: 7800015ccc2ed223d075067eebadeeec.jpg][Изображение: 1215d9d2be02acda0e346ee0c928fcf1.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Във версия 20.4.19. вече не е така,аз затова и търся начин да си прехвърля предпочитаните места....по начина указан от sygic не става...
Цитирай

Ако вече са само през облак, освен да свалиш версия, синхронизираш и отново ъпдейт и синхрон?
Чудно защо моя не се е ъпдейтнал, но по принцип ползвам Уейз.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Явно това ще е подхода, мерси за съвета, ще пробвам....
Цитирай

Поиграх си малко, по принцип я имам с лиценз, но май ползвам леко модната версия, та... ъпдейтнах ръчно до последната, която коментираме и установих, че папка RES, DB си ги има още, само леко е променено името на items.dat на _items.dat. Файлът в Дропбокс се казва places-database, няма разширение, 2 пъти по-голям е като размер и не знам дали е взаимозаменяем. Пиша това само за информация, не знам дали ще е от нечия полза, успех!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Имам платена версия на Сиджика  за целия свят + трафик, ползвах го на Samsung Galaxy Note 2 и всичко бе перфектно сега го ползвам на Samsung Galaxy Note 10 + но при последния ъпдейт ми изчезнаха гласовите напътствия. Някой да има идeи за това.
Цитирай

При мен се получи обратния ефект. Започна да говори прекалено много до степен неизползваемо. Аз само на слух я карах, ма вече не става. Версията ми е платена

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Сложих версия 20.5 как се търси квартал(жк) и блок?
Цитирай

Шантаво... Първо трябва да се види как го пише в картата квартала, после пишеш номера...
Но от Сиджик не очаквай чудеса[Изображение: 96305abb95c2e0e84677a7315f05b221.jpg]

А Here we go май намира доста по-точно адресите написани във формат жк + блок
Ама навсякъде зависи как е въведено, някъде фигурират номерата на блоковете, някъде номерата на улицата, сега проверих

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Към всяка програма,която ти харесва можеш да се приспособиш как да търсиш...
И ще намираш каквото ти трябва...

И двете цитирани програмки не влизат към моите преференциални....

Та така...
Цитирай

Май е време да направим една тема за предимствата и недостатъците на навигационните програми.
Но при търсенето най-важно е как са въведени нещата в картата оттам отговора на въпросаи дали ще ги намериш или не.

И аз предпочитах търсенето както беше направено в IGo, но откакто трафика в реално време стана едно от важните неща и откакто картите на Here за Igo, започнаха да се появяват с половин годишно закъснение се налага да ползвам други програми

Между другото ето пък търсенето по квартал и блок в OsmAnd ... Ама и там трябва да се изпише точно както е въведено от разработчиците в картата[Изображение: 7997c8b58f2e35b1d0f3dc5f71c90955.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Разбрах защо няма гласови напътствия. Няма български глас. На Английски работи, но на Бг. няма глас. Не е приспособен от предишната версия или се отказаха нямам представа. вероятно е възможно от предишна версия.
Цитирай

В новата версия си има български глас ама е мъжки... открай време... Пробвах, работи
[Изображение: fc24a2b10a215cc4f3c3867925325efd.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

За съжаление, програмата става все по- зле. Вчера ъпдейтнах и от любопитство си викам: " Дай да направя няколко пробни маршрута до стари дестинации да видя дали са ги подобрили ". И не знам какво са правили тъпаните, ама тези адреси, които е намирала преди сега изобщо не може да намери. По- горе колегите коментираха, но как да разбера как са въвели примерно:-МБАЛ Сърце и мозък Плевен, когато преди я е намирала без проблем. Или първо търся в Гугъл, запомням къде се намира, ръчно почвам да търся в картата използвана от Сиджик и евентуално тогава да ми направи маршрут. Евала, браво, аферим.....В заключение: една от най- безсмислените покупки в живота ми.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

(2021-06-01, 13:10:40)scorceni написа:  Или първо търся в Гугъл, запомням къде се намира, ръчно почвам да търся в картата използвана от Сиджик и евентуално тогава да ми направи маршрут.

map2geo ще го направи вместо теб.
Цитирай

(2021-06-01, 17:13:33)stern написа:  map2geo ще го направи вместо теб.

Да map2geo върши добра работа.

Но като ,че ли и аз си задавам въпроса за какво си купих Сиджика , като все по-често ползвам Гугъл навигацията , и то изключи
телно  заради гласовото търсене ,особенно когато съм на път и нямам време да се ровя в навигацията.

При Сиджика има също гласово търсене ,което в повечето време не върши никаква работа за малки обекти въпреки
че ги има на картата.

Дори напоследък съм сравнявал маршрутите , които чертае гугъла и сиджика и не намирам големи разлики в полза на Сиджика.
Разбира се при по далечно пътуване сравнявам винаги маршрутите и тогава рещавам кое да ползвам.

Xiaomi RedMI 1SXiaomi RedMI 1SRed
Цитирай

(2021-06-01, 13:10:40)scorceni написа:  За съжаление, програмата става все по- зле......
По- горе колегите коментираха, но как да разбера как са въвели примерно:-МБАЛ Сърце и мозък Плевен, когато преди я е намирала без проблем. ....

Хм... Конкретно примера, който си дал го открива веднага.
А за това дали е зле или добре - махнали са някои функции, които ми харесваха - аз предпочитах сградите да са само като "отпечатък", както и не виждам настройките за предупреждения за завои... преди я ползвах за да гледам пътя по-напред с цел да си оптимизирам скоростта, ама отдавна графиката е по-груба /под отдавна разбирай над 5-7 години/
...
А ето и как я откри въпросната болница

[Изображение: 09a797493d4cbeeb09dfd760e88e63a7.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

Интересно, сега наистина я откри. Преди не можеше. Други неща, които съм търсил преди пак не може " Къмпинг Златна рибка", Созопол Археологически музей има и още много.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

Аз между другото си направих експеримента и въпросната болница я няма в картите на Навтек/Хере... И в ОСМ също

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

.... [Изображение: 182823cbe4a1761413adc8e27500e835.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Как намери "Златна рибка" , аз съм с купен Сиджик с неговите си карти. При мен не излиза.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

При мен излизат много ресторанти и хотели, но не и плажове и къмпинг "Златна рибка". Подозирам, че е до настройки кои ПОИ да излизат.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

И аз имам закупен лиценз, но ползвам модифицирана версия, която пък си ползва картите на Томтом. Няма възможности в настройките или не в такива детайли, че от това да зависят резултатите от търсенето. Никаква идея откъде тези разлики. За нашите пътища си пускам Уеиз, поради по-актуалните предупреждения...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

(2021-06-03, 18:56:54)scorceni написа:  Как намери "Златна рибка" , аз съм с купен Сиджик с неговите си карти. При мен не излиза.
Излиза, и аз съм с купен Сиджик,
андроид 8.1 , телефона е Блеквю 9500[Изображение: 58cf5bbdcd270d2f8312b063e29a3753.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)