Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко ви държи батерията със скрийншотове
#26

[Изображение: 9550274R.png][Изображение: 9550273N.png][Изображение: 9550272H.png][Изображение: 9550279T.png]
Ето това е на съпругата ми батерията. И така мисля, че е нормално. С китайски стабилен е и въпреки, че има приложението на Фейсбук, ще изкара над 6 часа екран.
А при мен ми4 е на 3 години и половина и се държи по-добре батерията от вашите. Просто е въпрос на настройки и гледам, че при единия колега няма обхват през повечето време.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#27

Рестартирах телефона и сложих fb в restricted режим и всичко е наред вече... [Изображение: 59d1482e460aaa21777cb0118e44451c.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#28

[attachment=25439 написа:suffer pid='1557051' dateline='1555831628']Има, но в настройките на батерията си пише всичко. Имаш си и инструмент за сканиране на батерията в приложението Security.

Обикновено виновен е фейсбук, вайбър или андроид system
Здравейте колеги и честит празник,
С Ми 8 съм от 5 дни и съм очарован от телефона, само две неща развалят цялостното отлично впечатление и по-смущаващото е нощния дрейн. Всяка вечер 12-15-18% си заминават. Следвайки съвета на цитирания по-горе колега засякох че ,,Система Андроид" ми буди телефона докато спя!           Какво бихте препоръчали? С 
MIUI Global стабилна 10.2.3.0 съм -Теленорски е телефона и го ъпдейтнах веднага. С едно зареждане си прави 5-6 часа дисплей, но това падане вечер не мисля че е нормално!
Поздрави

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#29

(2019-04-28, 09:03:29)mcfistell написа:  Здравейте колеги и честит празник,
С Ми 8 съм от 5 дни и съм очарован от телефона, само две неща развалят цялостното отлично впечатление и по-смущаващото е нощния дрейн. Всяка вечер 12-15-18% си заминават. Следвайки съвета на цитирания по-горе колега засякох че ,,Система Андроид" ми буди телефона докато спя!  Какво бихте препоръчали? С 
MIUI Global стабилна 10.2.3.0 съм -Теленорски е телефона и го ъпдейтнах веднага. С едно зареждане си прави 5-6 часа дисплей, но това падане вечер не мисля че е нормално!
Поздрави
До колкото виждам, заради мобилната мрежа е, доста е кафява лентата. Като си лягаш, преминавай на 2G и няма да го имаш дрейна ( според мен ) после като станеш пак си мини на 4Г.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

(2019-04-28, 09:46:59)Pacogamer написа:  До колкото виждам, заради мобилната мрежа е, доста е кафява лентата. Като си лягаш, преминавай на 2G и няма да го имаш дрейна ( според мен ) после като станеш пак си мини на 4Г.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Здрасти,
Бая тестове на различни варианти на режими пробвах, включително и предложения 2г режим вечер и ефект няма. Разряда вечер е над 1%  на час - от днес за 9ч ги няма 13% 
     
Вчера за 6ч дръпна 8-9%. Включвах и изключвах различни настройки на пестене и дрейна си е постоянен при продължителна неупотреба!!! Предложения има ли някой?

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#31

Решение, по-скоро предложение е да сложиш седмичен глобален или да зареждаш телефона през нощта.

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • mcfistell
Цитирай
#32

Здравейте.
Погледни от настройките има опция при известия да се събужда ... Изкл я .Съвет разходи се в всички настройки може да намалиш дрейна. На мен ми беше вклю. Nfc а не го ползвам. При мен на вкл.4Г пада 2-3%... Успех
[-] 1 потребител изказва благодарност на kiril271 за това мнение:
  • mcfistell
Цитирай
#33

Влез в Settings > Apps и там търси Reset App Preferences.
Не знам точно къде се намира при xiaomi

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • mcfistell
Цитирай
#34

Здравейте,
Тествах съветите ви и за съжаление ефект няма - при изключени wi-fi, 4g, bluetooth, nfc, фабрични настройки на телефона, ресет настройки на приложенията, преминаване на 2G вечер и каквото и да е друго батерията падна с 11% за 7:18ч     
Намерих вариант и той е режима "Икономия на батерията" там имам "само" 2-3% спад за вечер     , но той ми изключва AlwaysOnDisdplay функцията! Въпроса е какъв сървиз на Андроида още ограничава защото някъде там е заровен проблема при мен - не е в някои апликейшън защото щеше да го регистрира, а при мен няма регистриран консуматор значи е самата операционна система. Явно бъг локално при мен е проблема щом при другите го няма. За момента не ми се сменят Ромове така че ще чакам 10.3 и се надявам че ще е подобрен в това отношение или че ще затрие проблема при мен. Странното  е че като го експлоатираш яко държи много - 6:30ч дисплей (онлайн навигиране поне 3ч от тях) за 18ч влючен и имах още 30-тина % на края на деня!!!
 Благодаря много на всички за помоща

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#35

Най- големия консуматор е дисплея

....-"Намерих вариант и той е режима "Икономия на батерията" там имам "само" 2-3% спад за вечер , но той ми изключва AlwaysOnDisdplay функцията!" .
Цитирай
#36

(2019-05-13, 18:00:46)redsys написа:  Най- големия консуматор е дисплея

Здравейте пак,
Последвах логиката на колегата и последните две вечери изключвах AlwaysOnDisplay функцията и резултата е едната вечер 3% другата 2% разряд за 6-7 часа. Малко ли е или не незнам, но на фона на 10-12% за същия период е в по-приемливи граници. Явно опцията не е оптимизирана, но повече мисля да не чопля по темата.
Благодаря на всички отзовали се  Storstark

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#37

При мен отново започнаха проблемите нещо държи телефона постоянно awake и немога да го хвана.Давайте някви идеи за не рутнат телефон, че вече ме побърква за една нощ 40%...[Изображение: 6c44388c90b9f4ec0adbb6634b6a3740.jpg][Изображение: 1174cf8f99dabc53d04837f9b7041e94.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#38

почисти кеш/данни на google play services
и
сканирай батерията през security приложението - то ще каже ако нещо го тормози
Цитирай
#39

Без ефект за съжаление Sad

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#40

Да не би случайно да ползваш поко ланчър, защото с последните ъпдейти се наблюдаваше дрейн?

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#41

Не с Nova launcher съм. Някой app е, но не мога да разбера кой е, а всички wake lock детектори в стора искат руут.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#42

Най-накрая изглежда, че се справих с този отвратителен проблем който ми унищожаваше батерията за по-малко от ден.

В крайна сметка както казах и по-рано без руут е почти невъзможно да разберете кой е виновника особени  ако разполагате с 200+ приложения... вероятността да ударите от тотото сигурно ще е по-голяма Big Grin Big Grin Big Grin ...

Та използвах приложението BetterBatteryStats 2USD както казах нужен е руут. Всъщност почти, защото има и workarоund който всъщност ползвах и аз... При него през ADB давате ръчен достъп до batterystat-a на приложението. Чудно как досега Google не правят нищо по въпроса за вградена функционалност за следене и ограничаване на wake lock-овете.

Та в крайна сметка изглежда, че виновникът най-накрая е разкрит а именно bloatwear-а на Xiaomi кръстен с невинното име Games.
[Изображение: 88e2M0E.png]
Ще видим как се държи тези дни, но изглежда, че вече mi8-цата ми не страда от insomnia.
Цитирай
#43

Здравейте, за първи път ползвам MIUI и нещо странни ми изглеждат данните за разхода на батерията. Бих искал да чуя мнението ви на база тези изображения. Защо Google Play Services и Facebook Services показват такава консумация?

                   

Апарата е на 8-9 дни, вече има няколко цикъла на заряд, но или съм имал по-големи очаквания от батерията или нещо не е наред.
Ъпдейтнат е до 10.3.2 и сред това му направих factory reset, спрял съм всички излишни неща, които са споменати тук във форума и този на XDA.

Синкват се два Google акаунта и то само мейли и контакти, работи само на 4G, екрана е на auto и се ползват основно Chrome, Viber и Gmail.

Игри, Youtube, навигация и т.н. за момента не съм му пускал и въпреки това от 100% до 19% прави SOT 6:15ч. - 6:50ч. и 1ден и 9-10ч. изключен от зарядното. Изглежда ли ви нормално това?
Цитирай
#44

Според мен е напълно нормално имайки в предвид, че се ползва само на мобилни. Все пак колко СОТ си очаквал?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#45

По-странна ми е консумацията на батерия от Google Play Services и другите системни приложения. Забелязвам, че когато използвам Wi-fi вместо мобилни, разхода на същите приложения е нормален (5-6% например).

В крайна сметка го върнах и взех MI 9T. Да се надяваме, че батерията му ще отговори на очакванията ми.
Цитирай
#46

Моята батерия запозна да пада мн бързо, а през нощта пада с 15%. Преди не ми е правило такова впечатление, предполагам, че тр да правя някакви настройки.
Цитирай
#47

1. проверяваш автостартиращите приложения
2. в данните/статистиките за батерията проверяваш кой е най-големия хабител (вероятно телефонът стои буден от нещо):
Най-честите виновници са фейсбук, вайбър и Google play services.
За фейсбук не мога да кажа лек
вайбър от своя страна има настройка да контролира той Wi-Fi вместо телефона - трябва да е телефона
Също в така в настройките за Wifi или GPS има едно постоянно сканиране, което може да бъде спряно
А за гугъл плей сървисис просто се чисти кеш или данните и трябва да се кротне телефона
Цитирай
#48

Благодаря ти.
По професия съм детска учителка, имам чувството, че ми говориш за ядрена физика, може ли обяснения как да направя всичко това, обяснено като на идиот?
Извинявам се предварително. Storstark
Цитирай
#49

О..
Първото се намира в настройки - приложения - разрешения - автостартиране
Второто в настройките - батерия и производителност
Цитирай
#50

Благодаря, оправих настройките, сега ще го наблюдавам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Galika за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)