Анкета: Глобален или ЕU Rom за Ми 8? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Глобален
21.05%
4
21.05%
EU
78.95%
15
78.95%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Глобален или EU ROM е подходящ за MI8?
#26

(2018-10-29, 17:36:35)morfei1 написа:  Е, нали всичко ти работи, а онова което не ти работи не го ползваш така или иначе. Все тая, спестил си някой лев.

Спестил или издребнял е въпроса Big Grin
Но да, ... факт е, че за момента ме устройва

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-10-29, 16:17:40)Kn0cK3r написа:  ..Или както някои хора като мен, които в момента на закупуването не са били наясно че има разлика между Global Version и Global Rom Smile

Така се подведох и поръчах миналата седмица варианта с 256 GB ROM, който е китайска версия и 4 часа след плащането се наложи да го откажа.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#28

EU ROM работи по-добре на телефон-китайска версия или на глобална версия?

Работят ли приложенията за банкиране при телефон:
1. китайска версия+EU ROM
2. китайска версия+EU ROM+Root?

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#29

с руут вече започнаха да се усещат и 1 по 1 спират да работят колкото и да го криеш с magisk.
Да не говорим, че с руутнат телефон не е препоръчително да се ползват такива приложения, защото телефонът става още по-пробит Smile
Каквото не е успял да защити разработчика и гугъл е под риск при руутнатия телефон, при който даваш достъп на приложения, които не знаеш освен ползите какво друго правят
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • krassiy
Цитирай
#30

Приложенията за банкиране работят при руутнат телефон(китайска версия + eu rom)

Имам 2 инсталирани приложения, дск директ и belfius(белгийска). Досега не съм имал проблеми.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

приложения за банкиране или приложения за плащане през телефона?
(чрез използване на nfc)
Цитирай
#32

С руутнат телефон не може да се плаща(използвайки nfc на телефона) с приложението на фибанк.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#33

Moга потвърдя същото за phyre - изобщо не пали приложението даже. Независимо дали е скрит магиск или не
Цитирай
#34

Приложения за банкиране.. Грешката е моя..
NFC съм ползвал преди месец, но не си спомням руутнат ли беше телефона. Довечера ще пробвам дали може.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

phyre прави проверка за рут, отключен бутлоад, магик дискове и подобни. При наличие на такива, приложението не се стартира
Цитирай
#36

ползвам на отключен буутлоудър. Не му пречи това
Цитирай
#37

Умувам да взема глобална версия от AliExpress с DHL:

Вариант 1-Hong Kong Goldway

Смущава следното: в описанието е дадено:
Note:Xiaomi Mi8 6GB 128GB Global Version With Original EU Charger.
OS -----------   MIUI  9,Global Version, Support OTA Update.

Предупреждаващ текст преди да бъде извършена поръчка:
"Pls read me before you make order.
we will open the original box to check the phone and install Multi-language ROM and Google play store.Official rom will be prefered.if custom translation may does not cover all the menus.Not support OTA update.We may update the ROM,so the OS version may different as the screenshots."

Вариант 2-Mi Global Store

В описанието:
2. What version is it? 
It's Global version.
3.Does it have multi-language and Google Play? 
Yes, it has Google play and Multi-language. 

Предупреждаващ текст преди да бъде извършена поръчка:

"3. Please leave us a comment if you want a sealed box. Otherwise we will unseal the box to do "Quality Control" and flash the multi-language ROM for the Chinese version. The original box from manufacturer is sealed. It's only with English and without "Play Store"."


Въпроси:

1. Глобалната версия не е ли с фабрично инсталиран Официален Глобален РОМ и в запечана кутия, да не изисква инсталиране на РОМ от търговеца, който "Not support OTA update." (HK Goldway)?

2. Какъв е този "the multi-language ROM for the Chinese version" (Mi Global Store), който търговецът ще флашне, ако изрично не кажа, че искам запечатана кутия?

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#38

Съмнително е . Не се знае дали имат и двете версии, но написаното означава ,че ще отворят и доработят китайската . Най- вероятно има само китайската версия...... заради по-добрата цена...може би...
Цитирай
#39

@redsys, имат отделно и китайска версия, на която слагат Глобален РОМ, даже преди 2 седмици платих такава. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1548239
Затова сега ми звучат смущаващи тези пояснения на търговците.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#40

Недей да се смущаваш, това си е дифолт текст във всичките им обяви, без значение китайска или глобална версия е обявата. Щом пише Global Version взимай без да се притесняваш. Гарантирам ти на 100% купувал съм десетки Шаомита от Алито, така че знам какво говоря. Успех!

И все пак най-добре си е от Mi Global стора, за 20лв най-добре да ти е опечена работата - видях обявата и е точно това, което искаш. Даже аз от същата обява си взех скоро 6/128, но беше син, сега виждам, че няма син.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • krassiy
Цитирай
#41

@nowhere, има син, но в друга обява на Mi Global Store, но там доставката с DHL е US $42.79 или общо US $446.78, докато в HK Goldway е общо US $419.04.
Твоя телефон в запечатана кутия ли го поръча и получи от Mi Global Store?

P.S. Mi Max от подписа ми го купих от HongKong Goldway през 2017, сега виждам има абсолютно същия текст в предупреждението, което съм цитирал в по-предния пост.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#42

Да, в запечатана кутия си дойде от Ми Глобъл Стор.

Е, няма да те лъжа, щом съм казал, че съм сигурен. Smile

@Краси виж си съобщенията.

/Извинявам се за спама
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • krassiy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)