Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Call spoofing
#1

Здравейте,

Търся приложение или друг тип услуга, която позволява да се осъществяват разговори през VoIP, но да дава възможност номерът, който излиза на устройството, получаващо разговора, да не е от мрежата на VoIP оператора, а въведен от мен мобилен номер (в моя случай реалния, който използвам). Преди някой да започне с нападките как търся метод за телефонни измами, то предварително се обяснявам подробно за какво ми трябва... Използвам плана на Виваком Smart U, който ползвам и за домашен интернет, поставил съм сим картата в рутер, когато съм у дома, за из път я слагам в телефона, направил съм си пренасочване от нея към друг номер за входящите повиквания, но за изходящите все още не съм открил вариант хората, на които звъня, да виждат мобилния ми номер, а не някакъв от VoIP програма и да се чудят кой ги търси и да ме разпитват защо им звъня от "странен номер". Благодаря предварително за съдействието.
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен такава възможност се предоставя не от приложението, а от VoIP провайдера, чиито услуги ползваш. Като пример мога да дам Voipblazer и Zadarma. Имам акаунти при тях и като звъня на някой се изписва вивакомския ми номер.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luke Netwalker за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)