Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвети как да подобрим старичък Андроид телефон
#1

Здравейте,
Имам телефон Prestigio 5508. С осемядрен процесор е,1 гб рам и 16гб ром. Очевидно телефонът е старичък модел,не получава ъпдейти и е с версия на Андроид 4.4.2. Опитвал съм да му инсталирам по-нов Андроид след руутване,неуспешно.

Телефонът работи добре с 2-3 приложения,но при отваряне на повече от това явно рам паметта му идва малко и зарежда наново,което е досадно.


Приемам всякакви варианти,съвети как да подобря цялостната му работа,понеже ми се налага да го използвам ежедневно.Благодаря предавително. Не очаквам чудеса,телефонът е на 4-5 години,но все пак ако някъде има отговор как да се подобри работата му,това е тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

Като цяло бих ти препоръчал да направиш хард ресет и да инсталираш само това, което ти е нужно и ползваш. От настройките на приложенията деактивирай и изтрий всички други неща, от които нямаш нужда.
Другият вариант е при руутнат телефон да си сложиш отново чист андроид и отново да го изчистиш от ненужното.

Moto Z Play
Цитирай
#3

(2018-09-19, 08:32:07)Rosen_9 написа:  Като цяло бих ти препоръчал да направиш хард ресет и да инсталираш само това, което ти е нужно и ползваш. От настройките на приложенията деактивирай и изтрий всички други неща, от които нямаш нужда.
Другият вариант е при руутнат телефон да си сложиш отново чист андроид и отново да го изчистиш от ненужното.

Премахнал съм всичко ненужно,има и доста свободна памет. Има ли как да се инсталира чист андроид на този телефон,пък било то и същата версия или 5.0? В момента е с заводския 4.4.2,който е сравнително изчистен.Опитвал съм се да инсталирам друг андроид,но неуспешно.
Цитирай
#4

Щом си опитвал флаш,значи знаеш процедурата.Има ли за твоя чип-сет работещ ром?Точно за твоя модел,не подобен!Знаеш сайтовете за ромове,предполагам?Ако има,сваляш си драйверите за чип-сета,МТК тулчето и палиш.Ако няма ром с по-висока версия от стоковата(най-вероятно няма),единственото което можеш да направиш е това,което е посочил кологета в горният пост-ресет.Не да си премахнал всичко ненужно(ти си го унинсталирал,но не си го махнал,то стои натрупано по скритите директории на Андро,някои останали процеси от "махнати приложения" най-вероятно още си трупат ненужни мета-данни).Удряш ресета и машината маха всичко,което не е стоково.Ще усетиш разлика в работата на апарата веднага но едва ли ще останеш доволен.Просто ресурса му е изчерпан,самите приложения вече се пишат за друга архитектура на хардуер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • Rosen_9
Цитирай
#5

(2018-09-19, 16:59:22)vertexe написа:  Щом си опитвал флаш,значи знаеш процедурата.Има ли за твоя чип-сет работещ ром?Точно за твоя модел,не подобен!Знаеш сайтовете за ромове,предполагам?Ако има,сваляш си драйверите за чип-сета,МТК тулчето и палиш.Ако няма ром с по-висока версия от стоковата(най-вероятно няма),единственото което можеш да направиш е това,което е посочил кологета в горният пост-ресет.Не да си премахнал всичко ненужно(ти си го унинсталирал,но не си го махнал,то стои натрупано по скритите директории на Андро,някои останали процеси от "махнати приложения" най-вероятно още си трупат ненужни мета-данни).Удряш ресета и машината маха всичко,което не е стоково.Ще усетиш разлика в работата на апарата веднага но едва ли ще останеш доволен.Просто ресурса му е изчерпан,самите приложения вече се пишат за друга архитектура на хардуер.

Почти нищо нямаше в сайтовете за ром,опитах с един,но не се получи,нямаше звук и т.н. Върнах си всичко стоково и се отказах. Единственият вариант явно е ресет и не знам дали си заслужава. Наясно съм,че вече е морално остарял,но нямам друг избор.
Цитирай
#6

Skype, facebook и messenger - само в lite версиите им, opera browser, изобщо всичко, що има lite, също от приложения като face lite махаш всякакви известия за коментари и подобни или направо му забраняваш известията , да не си позволява много background работа, от "настройки за разработчици" махаш анимациите (transitions) или ги правиш по-бързи, махаш всякакви акаунти, които синхронизират някъде, освен google-ския и го правиш ръчен.

Деинсталирай всичко, което не ползваш, а на google app му деинсталирай актуализациите и го забрани - като отвориш бразуера (opera mobile/opera mini) има търсачка google, google app-а си гълта в background, махаш локационните услуги, а за да не си позволят разни maps и подобни да си локализират в background и ги махаш и тях (или поне актуализациите им). Here WeGo е перфектна алтернатива, ако ти трябва.
Цитирай
#7

По-добре не опитвай повече,ако нямаш точния ром,много лесно можеш да го убиеш.Ресетни и ако искаш да що-годе читаво апаратче,НЕ слагай бозата фейкбук!Ако ти е полкова важен фейка,сложи лайт версия или ползвай браузера!Особено последните месеци,на тази измишльотина не и харесват апарати с по 2 GB рам и голяма батерия!
Цитирай
#8

(2018-09-19, 18:54:53)vertexe написа:  По-добре не опитвай повече,ако нямаш точния ром,много лесно можеш да го убиеш.Ресетни и ако искаш да що-годе читаво апаратче,НЕ слагай бозата фейкбук!Ако ти е полкова важен фейка,сложи лайт версия или ползвай браузера!Особено последните месеци,на тази измишльотина не и харесват апарати с по 2 GB рам и голяма батерия!

Ясно,ще си го ползвам.А малко офтопик,но има ли смисъл от смяна с Nexus 5? Или да изкарам още с този и да взема Mi A2 като предполагам най-доброто за приблизително 200$?
Цитирай
#9
Wink 

Инсталирай IOS за iPhone
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)