Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключен bootloader и/или root/custom rom и мобилно банкиране
#1

Здравейте, надявам се, че това е правилното място за темата. Ако не е, моля да бъда извинен и коригиран.
Въпросът ми е ползвате ли приложения като мобилно банкиране, paypal или други подобни при наличие на отключен bootloader, root или (най-вече) инсталиран custom rom (eu или друг)?
Имате ли проблеми с инсталация, използване, недай си Боже с кражба на пари (от хакер, създател на rom-а, друго)?
Тъй като все още съм global stock така да се каже и се чудя дали ако инсталирам eu би било проблем от гледна точка на сигурността и работата на приложения като mobile banking, paypal, epay и т.н.
Моля, подигравки от типа : прекалено се филмираш, кой се интересува пък от теб и други в този дух да ми ги спестите, едва ли биха били полезни на мен или някой друг, който се интересува.
Но пък споделен опит или аргументирани мнения биха били повече от добре дошли.
Интересува ме всичко, от технически ограничения в работата на приложенията до възможност за кражба на лични данни или пари.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Да. Paypal,epay,мобилно банкиране и др. на отключен буутлоудър с Root  и custom rom вече доста години наред.
2. Не съм имал проблеми с инсталация и употреба. С кражба също(за сега).


Все пак всеки си носи отговорност. И знае,че рисковете след отключване и Root нарастват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#3

И моя е отключенс глобален стабилен ром . Ползвам банкиране, пей пал не. Нямам проблеми банкирането. Единственият дерт който имам с него е че след всеки ъпдейт се налага да му изчиствам данните за да мога да влизам с пръстов отпечатък вместо да пиша юзър и парола.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#4

С Paypal няма проблеми, нито с Revolut.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#5

Предният ми телефон (Redmi 3 Pro) беше отключен, с ром от xiaomi.eu - ползвах приложенията на 2 банки + epay без никакви проблеми.
Сегашния Redmi Note 5 е отключен, с глобален ром - отново ползвам и трите приложения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#6

Благодаря на всички включили се за мненията. Звънях преди време до банката и epay с тук зададените въпроси. Отговорът на едните беше : "Ъъъ, не ви разбрах, я повторете пак....Ъъъ, ами незнам", а на другите : "Ами незнам за какво говорите. Пробвайте и ще разберем".

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#7

за Банкиране по-скоро няма да има проблем.
По-скоро би имало пречка при приложение за плащане с NFC.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • siebel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)