Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 10 Global Stable 10.0.1.0 вече е достъпна ОТА!
#1

ГЛОБАЛ СТЕЙБЪЛ МИУИ 10
http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OEIMI...43_8.1.zip
Очаквайте скоро и ОТА
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Leo34, Гeoрги
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер ! Не я очаквах толкова скоро.
Цитирай
#3

излезе при мене актуализация 560мг на регион Индия

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivogg за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

При руснаците също е излязла.При мен ни на регион Индия,ни на Русия излиза,ще се чака

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#5

Актуализирах го с файла от линка на колегата. Доста стабилно работи, основно за мен разликите са в леко повишена производителност и доста по-добра камера при ниска осветленост. Благодарности на suffer!
Цитирай
#6

Мога ли чрез Updater да премина на стабилната версия от developer 8.9.13?
[-] 1 потребител изказва благодарност на chocH за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай
#7

За колегите с китайската версия на телефона:
Смартфоны Xiaomi после обновления перестали работать в России

Подробности

Въпреки това колега от 4PDA е написал:
Китайская версия с глобальной прошивкой, обновился по воздуху до 10, полет нормальный.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#8

Здравейте! Аз от скоро, от около месец съм с Xiaomi redmi note 5 и вече на 2 пъти получавам актуализации, но преди 2 дни получих съонщение за нова актуализация до MIUI10. Щом обаче реших да актуализирам, тя изчезна. След това му дадох нова проверка и вече ми изписва, че няма нови актуализации. Дали ще дойде отново или нещо се прецака, тъй като преди да тръгна да актуализирам превключих към wifi за да не ми дърпа от ооераторските данни? Или ще духам супата, на някой случвало ли му се е?
Цитирай
#9

(2018-09-16, 11:27:05)cursed_LIAR написа:  След това му дадох нова проверка и вече ми изписва, че няма нови актуализации. Дали ще дойде отново или нещо се прецака,

Нищо не се е прецакало. И при руснаците е същото положение. Спряли са я по някаква причина. Ще чакаме.

Цитат:- Сообщается, что в середине сентября 2018 года в силу вступили новые правила распространения программного обеспечения.

- Из-за них отныне на китайские модификации телефонов Xiaomi, который предназначены для продажи только в Китае и нигде более, невозможно установить глобальную прошивку MIUI. При всех попытках это сделать смартфоны будут превращаться в неработающие кирпичи....

- Точно такое же правило действует и на глобальные модели телефонов бренда, на которые отныне запрещено устанавливать китайские прошивки.

- До этого момента можно было купить китайскую версию какого-то телефона, которая всегда на 10 – 40% дешевле глобальной, а затем просто установить на нее международную прошивку.

- Увы, но все изменилось в худшую сторону, потому как теперь произвести смену ОС возможно лишь при разблокированном загрузчике, а на это нужно до 60 дней из-за длительного ожидания.

- Новые правила касаются всех телефонов Xiaomi, выпущенных в 2018 году, то есть Redmi Note 5, Mi 8, Redmi 5, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi S2, Mi 6X, Mi MIX 2S, Mi Max 3, а также ряда других.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • cursed_LIAR
Цитирай
#10

И при мен любопитството надделя и го актуализирах директно с файла от по-горе без да чакам ОТА, съответно всичко протече нормално и вече съм с Miui 10. Да попитам по този начин при евентуални бъдещи OTA ъпдейти нали ще ги получвам и няма да е нужно ръчно да качвам за актуализация? Надявам се телефона да се държи по-добре и най-вече прекалено бързия разряд на батерията от който се оплаквах да се пооправи малко. Задължително и необходимо ли е да ресетвам телефона с фабрични настройки?

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#11

(2018-09-17, 13:59:06)speedemon написа:  Да попитам по този начин при евентуални бъдещи OTA ъпдейти нали ще ги получвам и няма да е нужно ръчно да качвам за актуализация? 

Доколкото аз разбирам, да, няма да можеш да обновяваш чрез OTA ъпдейти операционната система на телефона си само ако минеш на друг тип - експериментална или девълопърска. Доколкото ти пак си си на твоя вид - глобална стабилна - би следвало да няма разлика дали си го направил така или чрез ОТА.
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • Leo34, speedemon
Цитирай
#12

Да разбирам ли от руския текст горе, че тези с китайските версии никога повече няма да могат да ъпдейтват? Или още не е ясно?
Цитирай
#13

(2018-09-17, 15:38:32)ivjordan написа:  Да разбирам ли от руския текст горе, че тези с китайските версии никога повече няма да могат да ъпдейтват? Или още не е ясно?

Ами ще следим какво се случва при колегите от 4pda.ru.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#14

При мен се актуализира до миуи 10 .... Индия регион

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Не получихте ли десятката вече?
Цитирай
#16

Не. Моя е от Виваком ако има значение.
Цитирай
#17

Да го актуализирвам ли или да чакам - Моя е от Технополис закупен вчера. ( Не правя реклама)

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Пробвайте на регион Индия за ъпдейт.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

На Индия си е,че ми писна да сменям за да имам някои функции и пак няма ъпдейт.
Цитирай
#20

(2018-09-18, 07:32:33)redsys написа:  Чакаме скоро нова, тази има някои бъгчета, не са болка за умиране.

Новата ще има повече ...

(2018-09-17, 15:38:32)ivjordan написа:  Да разбирам ли от руския текст горе, че тези с китайските версии никога повече няма да могат да ъпдейтват? Или още не е ясно?

Китайски -> с китайски само
Глобал -> с глобал само 
Отключен -> с каквото искаш

Купен евтино китайски да не става с глобал ... защита на пазара ...

Xiaomi Redmi Note 5 AI Global
Цитирай
#21

Лично мое мнение, макар че това е първия ми Xiaomi телефон - смятам да мина на MIUI 10 в момента, в който глобалната стабилна версия я качат на официалния сайт тук:

http://en.miui.com/download-342.html#508

При мен се появи по OTA ако не се лъжа в петък вечер, после изчезна. Резетнах данните на приложението Updater и се появи пак. Реших да изчакам и след време обновление пак изчезна Smile  Все пак изглежда като да дооправят нещо. Наистина в чуждите форуми има и лоши и отлични отзиви, но не мисля, че няколко дни закъснение ще са ми от голямо значение. Да не говорим, че специално пък нашия телефон си има и на 9.4.6.0 повечето от нещата, поради които други чакат MIUI 10. Иначе ако се съди по темата в официалния форум

http://en.miui.com/thread-3832387-1-1.html

OTA обновлението е спряно за всички модели, с изключение на S2.
Има изрична забележка за кои телефони вече е пусната MIUI10 и то е  "Note: Up to now, MIUI 10 Global Stable ROM has been rolling out for Redmi S2/Y2, please click here to download." ("Забележка: До сега стабилен глобален MIUI 10 ROM е пуснат за Redmy S2/Y2, моля използвайте тази връзка за да го свалите").
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • ven10
Цитирай
#22

И при мен все още не е дошла актуализация за MIUI 10 на район Индия съм.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#23

в официалната тема пише, че до 20ти трябва да се появи за всички този ъпдейт
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev, plikat0r
Цитирай
#24

Ами дано да я получим до 20.

Но с ръка на сърцето ако трябва да кажем какво очакваме от този ъпдейт, доколкото в нашето телефонче има и сега доста неща, които някой от останалите ще получат точно с MIUI10, според мен се получава така:

Функционалност, която вече има в Global stable 9.6.4.0 за RN5AI:

- Бързо действащ face unlock - аз го използвам, макар да не му вярвам много и по мои наблюдения действа и на тъмно и е много бърз, почти не съм си виждал локсрийна напоследък. Предполагам, че е реализиран по един и същ начин в MIUI10 и 9.6.4.0 за RN5. Така или иначе, ние нямаме специфичен хардуер за това. Използвал съм стандартната реализация на Андроид на други телефони преди, по-скоро пробвал съм, но работеше винаги доста ужасно. Бях наистина изненадад от начина, по който работи на RN5. Чак ми стана интересно и потърсих ревюта (чак след като бях купил телефоните) и намерих някакво, в което блогърът пробваше да го излъже със своя снимка, със свое изображение на на монитор, но безуспешно. Също така показа, че работи в пълна тъмнина, на светлината на самия екран. Пробвах в банята ( Smile ) и за моя изненада работеше и при мен. За всеки случай пробвах на тъмно със затворени очи, сработваше едва след като си отворя очите Smile На самия мен ми се струва детинщина мнението ми, но много ми хареса реализацията и дори я използвам. Смятам, че без да имаме хардуер за 3D сканиране на лицето, това което е реализирано на нашия телефон си е направо възможния максимум.
- Елементи на изкуствен интелект - фактът, че единствената предна камера на RN5 успява да предположи по косвени данни обектите на преден план, показва че така или иначе в ОС има заложено нещо подобно. Предполагам, че се използва и при решаването кои приложения да чакат заредени (т.н. AI Preload). Идеята ми е, че не можеш да реализираш такъв проект от нищото, не и ако в предходните версии, реализирани на да речем тазгодишните модели не е вече използвано нещо на практика. Разбира се, "изкуствен интелект" не се свежда само до изкуствен интелект за камерата и т.н. AI Preload, гвоздеят е и новия виртуален асистент на Xiaomi, но доколкото ние не използваме мандарин, а той поне засега е само на китайски, за нас няма голяма разлика и по тази точка, да не говорим че така и така си имаме напоследък доста работещ Google Assistant, който се чувства доста комфортно в MIUI9 на Redmi Note 5.
- Управление чрез жестове без микро насичания. Това е първото ми Xiaomi и използвам жестове само от седмица и трябва да ви кажа, че вече не си представям варианjа с бутоните. Четох доста хора в 4pda с най-разнопосочни мнения - някой казват, че на MIUI10 жестовете са гладки, а на 9 са бъгави, други пишат точно обратното - че са ги развалили на 10, според мен е до конкретен случай. Аз лично съм имал някакво насичане или лагване единствено на жеста за Home и то единствено когато на преден план ми е отворен Messenger.
- Снимане в т.н., модерен напоследък "портретен режим" за единични камери. От една страна нашият телефон е с двойна задна камера, от друга страна предната му камера, макар и единична, все пак има портретен режим, при това за моя изненада, доста добре реализиран. Мисля, че RN5 е първото Redmi с реализирана такава функционалност на дефокус на единична камера (всъщност първата реализация на Xiaomi май), логично е да мислим че това е свързано и с рекламирания точно за нашите камери "изкуствен интелект" (все пак самото име на модела е AI Camera). След това технологията трябва да е развита в първите ромове и на Mi 8, Mi6 и Redmi от шеста серия и Redmi 6 Pro (а може и в аналозите на Mi 6 и 6 Pro, защото макар и с чист Андроид, те използват същото приложение на Xiaomi за камера, а не камерата от Google Pixel) и вложена в новата MIUI10 и за останалите модели, включително за единични основни камери.

Функционалности, които ще получим с MIUI10 и които нямаме към момента:

- Управление чрез жестове - разликата със сегашния вариант е, че е добавен още един жест, като Back, но с по-голямо задържане, прехвърлящ отворените апликации на преден план. В сегашната реализация това го няма. Освен това пишат, че в 10 жестовете са много по-плавни и приятни за използване.
- Елементи на изкуствен интелект - пишат за "свеждане на времето за зареждане на приложения до почти нула", може и да го постигнат. В 4pda чета оплаквания, че някой сравнявали еднакви телефони с MIUI10 и MIUI9 и времето за стартиране не било подобрено. Според мен обаче изкуствен интелект не може да подобри скоростта на хардуерните елементи като процесор или памет. Изкуственият интелект може по-скоро да предполага с висока степен на вероятност какви приложения или функции ще ви трябва и да ги подготвя на заден план. Затова е изкуствен интелект, може да прави предвиждания, сходно с предвижданията, основани на човешките наблюдения и разсъждения. А за да се прояви това, трябва да познава поведението на потребителя, да има някакъв що-годе близък до оригинала модел. Тоест, дали това ще работи ще може да се прецени след известно време. Да речем няколко седмици поне, след като сте започнали да използвате дадения софтуер, за да може той да ви опознае. Вярно, че хората са използвали дълго време бети, но да приемем, че те затова са и бети - защото не са преценени като удовлетворяващи изискванията за продуктова версия. Така че много се надявам това да работи. Ще стане ясно след като потребителите използват стабилната версия да речем месец.
- Нов дизайн и нови слайдери за управлението на звука. Това е всъщност и основното, което имат предвид голяма част от потребителит, защото е видимо и първо се набива на очи. Предполагам, че както пишат потребителите на бета версията на MIUI10 новия интерфейс е красив. Ще го видим и ние до няколко дни Smile
- Нова реализация на Task Menager-а. Това наистина е нещо ново, изглежда по-удобен от сегашния, предстои да се запознаем и с него на стабилен ром Smile 
- Общо повишаване на бързината на системата (смятам, че се има предвид ускоряване точно от ускоряване на достъпа до приложения чрез т.н. AI Preloader, но може да има и други фактори, все пак говорят и за оптимизиране).
- Редизайн на някой от приложенията.
- Възможност за отговор по месиндърите на локсрийн.
[-] 14 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • didkobanditko, grendel, iliobossa, kotaraka79, milenvn, robokopp, rodi1i, sheky666, shumi, slavi_777, suffer, twilightt, ven10, Гeoрги
Цитирай
#25

Две неща ме дразнят в MIUI 10. Не можах да намеря начин да вляза в будилника освен през уиджета на часовника. Искам да ползвам друг уиджет за времето, но през него като натисна часа не влизам в приложението на часовника. Второто нещо за което не виждам решение е когато сложа gestures-ите. Така губя функцията да дърпам менютата отстрани. Винаги се включва gesture и ми връща назад. Има бутон с които се вади менюто, но той е най-отгоре и не мога да го стигна с пръст. Всичко друго е много добре.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk


P.S. Сега видях че ако пробвам да дръпна от по-горната част на екрана излиза страничното меню.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)