Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 10 Global Stable 10.0.1.0 вече е достъпна ОТА!
#26

(2018-09-17, 13:59:06)speedemon написа:  И при мен любопитството надделя и го актуализирах директно с файла от по-горе без да чакам ОТА, съответно всичко протече нормално и вече съм с Miui 10. 

Като как актуализираш с въпросния файл? Просто го сваляш и стартираш или е нужно нещо повече, като някакви по-специални методи на флашване? Четох и за правене на някакви бекъпи, правиш ли или не?
Цитирай
Аксесоари
#27

А какво е положението с Root-a и инсталирането на TWRP ? В една друга тема  Sokkoban  беше дал Автоматичен инсталатор на TWRP , дали ще работи на MIUI 10 ?

 п.с. Аз все още чакам ъпдейта по въздуха.

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#28

Чакай ъпдейта след 20-ти.
Цитирай
#29

до 20-ти бяха обещали, че ще го има ъпдейта.
А по въпроса на @dusaka - root-а не би трябвало да зависи от версията на MIUI, а от версията на Android.
Така че каквото е работело на андроид 8 трябва да си работи и сега
Цитирай
#30

(2018-09-19, 07:21:54)redsys написа:  Чакай ъпдейта след 20-ти.

Тук на съобщението в официалния форум:

http://en.miui.com/thread-3832387-1-1.html

както пише suffer, вчера се появи добавка, указваща че ъпдейта ще бъде на 20 септември. Днес преди обяд го гледах, вече нямаше добавката, а изрично беше поправен графикът:

Цитат:The 1st batch :
  • Devices: Redmi Note 5/Pro, Mi 6, Mi MIX 2, Mi 5, Mi Note 2, Mi MIX, Redmi S2, Mi 8
  • Date: Released during 18th September to 20th September, 2018
 


(В първоначалния вид датите бяха от 11 до 14 септември, доколкото си спомням).

Сега като погледнах същото съобщение, вече виждам и че е променен текстът относно устройствата, за които ъпдейтът вече е пуснат. В началото това беше само Redmi S2/Y2. Сега текстът е:

Цитат:Note: Up to now, [color=#ff00]MIUI 10 Global Stable ROM has been rolling out for [/color]Mi 5, Mi Note 2, Mi MIX, Redmi S2 and Mi 8please click here to download.

Скоро трябва да се появи и за Note 5, предполагам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#31

Затова писах след 20-ти. Трябва малко повечко търпение. Постоянно излиза нещо, което да се дооправи.
Цитирай
#32

Тази сутрин "кацна".

GP8P
Цитирай
#33

(2018-09-20, 05:10:57)tuutii13 написа:  Тази сутрин "кацна".

+ 1
Цитирай
#34

(2018-09-20, 05:10:57)tuutii13 написа:  Тази сутрин "кацна".

И при мен на един нот кацна..въпроса е да я слагам ли или да изчакам седмица две , че с небивалиците с редми 5 + и 8.1 ...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#35

При мен е няма вие на кой регион сте.И ръчно ли проверявате?
Цитирай
#36

(2018-09-20, 06:37:22)i770514 написа:  При мен е няма вие на кой регион сте.И ръчно ли проверявате?

Регион България, сутринта като пуснах данните ми излезе,че имам актуализация на системата.

GP8P
Цитирай
#37

За колко време се актуализира? На пръв поглед всичко ОК ли е?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

(2018-09-20, 07:04:39)martaka написа:  За колко време се актуализира? На пръв поглед всичко ОК ли е?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Зависи от скоростта на връзката. При мен се актуализира за около 20 минути.
Преди рестарт иска да се включи със зарядно към захранването.
Засега всичко изглежда като да е наред.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай
#39

още рано сутринта дойде[Изображение: 676d838c4a558775d9f10e67b90389b2.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#40

Сутринта моя телефон ми каза, че има ъпдейт и го направих. Засега всичко е нормално. Смятам довечера да ъпдейтна и телефона на жена ми.
Цитирай
#41

Лицевото разпознаване работи ли на регион България в 10-та?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

И при мене дойде.. туко-що ставам и проверих ръчно. Не мисля още да я слагам ,ще изчакам че да няма някви бъгове или проблеми.
Стига ми 1 проблем с батерията......[Изображение: 26bc1c64be5d2465c503990137d768b3.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

(2018-09-20, 08:22:41)shumi написа:  Лицевото разпознаване работи ли на регион България в 10-та?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Не, трябва да се избере друг регион.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#44

Като стана дума за батерията, аз съм приятно изненадан от нейната работа с новата MIUI 10. Вечер, към 23.00 преди изключването на телефона, имам към 50%. а преди оставаха под 15, с почти същото ползване като време, ресурс, приложения и т.н.
Цитирай
#45

При мен също дойде (рег. България). Някой инсталира ли го вече, всичко наред ли е?


Цитирай
#46

Относно проблема с батерията за който споменавате - на 10 дена рестартирам телефона в рековъри и чистя кеш-а и далвик кеша, и телефона спокойно ми изкарва по почти 3 дена. На ден ми харчи около 30-35 % като всяка вечер големия ми син (3.5 години) има право да гледа по 45 мин. детско и задължително му четя по 1 или 2 приказки което е поне още 40 Мин и повече.

Само да уточня, че вечер от 12.30 до сутринта до 6.45 съм му задал да минава в режим за пестене на енергия и през деня ако не ми се налага да ползвам навигация, GPS-ът ми е изключен.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на dusaka за това мнение:
  • intolerable, NTM
Цитирай
#47

И при мен пристигна актуализацията на MIUI 10 след ръчна проверка на район Индия. Първото ми и основно впечатление за момента е, че телефона ми върви всякаш още по-плавно и по-гладко.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#48

Някой с китайска версия на телефона дали е инсталирал? Има ли проблеми?
П.П. При мен още н ее дошла, но съм с китайска версия и не знам дали да я пускам, когато дойде.
Цитирай
#49

При мен на регион България не ми дойде известие, но след като пуснах проверка за ъпдейти веднага излезна.
В момента се сваля.........да видим.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#50

Азсе чудя дали да връщам заводските настройки след като всичко си работи.Знам че въпроса е дискотиран много пъти.Вие върнахте ли ги.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)