Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 10 Global Stable 10.0.1.0 вече е достъпна ОТА!
#51

Аз не върнах заводски настройки.
Има проблем със съвместимостта на темите, които тегля. Излиза съобщение: "Тази тема не е съвместима с версията на MIUI..." и т.н. Имам една инсталирана от мен преди ъпдейта, на която, сега след ъпдейта, не и се показват някои неща.
Цитирай
Аксесоари
#52

Дойде и при мен, но не смея да го пусна, заради това с китайската версия...
Цитирай
#53

някой има ли този проблем при инсталацията.....
5 пъти трих сваления файл, сваляй го отново и пробвах отново и отново[Изображение: b048c3b794b403a8eb16db796e6368e6.jpg][Изображение: 55b12cd182593eb03825d411c8a9ab7f.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#54

При мен се инсталира без проблем, засега всичко е ОК.
На пръв поглед ми прави впечатление, че вече няма опцията за показване на името на мобилния оператор от Notifications & status bar. Не е болка за умиране, но си бях свикнал и сега ми е малко по-странно. Иконите също са малко по различни, но и с това ще се свикне.
Иначе като цяло съм доволен поне засега. След няколко дни, ще видим как е.


Цитирай
#55

(2018-09-20, 12:41:21)ivjordan написа:  Дойде и при мен, но не смея да го пусна, заради това с китайската версия...

А ти в момента с каква версия си?
Цитирай
#56

Разцъках го за 10-тина минути. Хареса ми, оставам с него каквито и кусури да има. Променя изцяло усещането- и визуално и звуково. Новите жестове надграждат по естествен начин бутоните. С приплъзване от центъра нагоре и надолу имаме достъп до нотификациите и каквото сме избрали (може би) да се зарежда в посока надолу. Все едно имаме невидим джойстик в центъра на екрана На камерата са пуснали видео FHD@60. Портретния режим също ми се видя поумнял. Животът на батерията ми е последна грижа. И най- важното, че не се брикна Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • plikat0r
Цитирай
#57

(2018-09-20, 14:14:27)HSGeorgiev написа:  А ти в момента с каква версия си?

Ами, сега съм с 9.6.4.0 global stable. До момента си се ъпдейтваше нормално, но телефона е китайската версия, а нали сега предупредиха, че на телефони за китайския пазар няма да може да се инсталира глобален РОМ. Телефона е отключен от търговеца или поне така пише при стартиране (unlocked).
Цитирай
#58

той вече е инсталиран и щом е минала една ОТА няма логика да не мине друга.
Ромът или е глобален или не е
Цитирай
#59

(2018-09-20, 12:44:47)dusaka написа:  някой има ли този проблем при инсталацията.....
5 пъти трих сваления файл, сваляй го отново и пробвах отново и отново[Изображение: b048c3b794b403a8eb16db796e6368e6.jpg][Изображение: 55b12cd182593eb03825d411c8a9ab7f.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
error 7 даваше при старо TWRP, актуализирай го и пробвай пак
Цитирай
#60

При него пише corrupted zip
Ота файлът не е същия като да си го изтеглил от сайта. Сваляй ръчно, увери се че архивът се отварябез грешки(ако имаш компютър под ръка) и би трябвало да мине инсталацията
Цитирай
#61

точно така и направих

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#62

И най- важното, че не се брикна Smile
Колега ти с китайската версия ли си?
Цитирай
#63
Big Grin 

(2018-09-20, 12:28:43)spartan написа:  .............................................................
Има проблем със съвместимостта на темите, които тегля. Излиза съобщение: "Тази тема не е съвместима с версията на MIUI..." и т.н. Имам една инсталирана от мен преди ъпдейта, на която, сега след ъпдейта, не и се показват някои неща.
И при мен е същият случай с MIUI 10.0.1. И колкото и други теми, подобни на предишната, да пробвах - все същото съобщение.

Цитат:На пръв поглед ми прави впечатление, че вече няма опцията за показване на името на мобилния оператор от Notifications & status bar. Не е болка за умиране, но си бях свикнал и сега ми е малко по-странно.
Примен  се появи името на оператора, ама веднага го разкарах, само заема място, като че ли не знам кой оператор ме оперира. 
Цитирай
#64

(2018-09-20, 15:59:19)georgi221976 написа:  И най- важното, че не се брикна Smile
Колега ти с китайската версия ли си?

 С глобална съм. Това за брикването го казах на шега, но ако бях с китайска и аз щях да чета повече. 
Преди време реших, че този телефон ще го карам само по дефолт, защото е лесно брикваем и не искам да си водя записки какво съм правил предния път.
Този ъпдейт( OTA ) беше около 580 MB и ми се вижда малък,  за да има и ново firmware (откъдето идват бедите). Ако бях кривнал от Шайоми Уей, щях да си проверя ARB версията, да чета новото с коя е, както и поне на 2 места последните теми. Мисля. че няма разлика и не е опасно, но все пак. Ъпдейтът не ресетва телефона, както при някои предишни версии на МиЮи. След рестарт, всички настройки са си от старата версия.
Цитирай
#65

Някакви отзиви за 10-ката? Как се държи, батерията ме влече най-много,че моя за нов телефон не мисля ,че е нормално да държи 1 ден и 2,3 часа при не много ползване..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

При мен положението стана с една идея по- зле ... Сега като докосна нещо, го отваря с леко закъснение, камерата също снима със закъснение...преди отваряше светкавично каквото и да докосна, камерата също правеше снимките моментално...Направих хард ресет и няма подобрение. Преди това бях с MIUI Global 9.5.13.0 ( OEIMIFA ). Вероятно няма как да се върна към предишната версия ? Ще наблюдавам батерията как е и след ден два ще мога да кажа.

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай
#67

(2018-09-20, 17:49:02)robko написа:  При мен положението стана с една идея по- зле ... Сега като докосна нещо, го отваря с леко закъснение, камерата също снима със закъснение...не е кой знае колко голямо закъснението, но се забелязва...преди отваряше светкавично каквото и да докосна, камерата също правеше снимките моментално...Направих хард ресет и няма подобрение. Преди това бях с MIUI Global 9.5.13.0 ( OEIMIFA ). Ще наблюдавам батерията как е и след ден два ще мога да кажа.
Благодаря ти.. аз съм изтеглил актуализацията и ще чакам още отзиви ,за сега няма да го акуализирвам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

(2018-09-20, 17:16:14)Pacogamer написа:  Някакви отзиви за 10-ката? Как се държи, батерията ме влече най-много,че моя за нов телефон не мисля ,че е нормално да държи 1 ден и 2,3 часа при не много ползване..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Paco, погледнах темата за батерията и в твоя случай ми направи впечатление, че почти цялата екосистема на фейсбук е на телефона ти + СнапЧат и други, които са известни с това, че ядат батериите като захарен памук. Ако пуснеш един firewall (имаше един, който не иска рут) предполагам ще ти се завие свят колко връзки със сървъри се осъществяват. (Другото е, че с толкова много тежки бази данни на телефона рискуваш да затлачиш emmc паметта за няма и година.)
 Като отвориш статистиката цъкни още веднъж върху "Система Андроид" и ще видиш подробен списък с модулите - доста са, затова и тя  обикновено е начело в класацията.
Още ти е нов телефона и системата няма достатъчно данни, за да се самокалибрира/ стикова със физическите свойства на батерията. Можеш да и помогнеш като направиш рестарт, заредиш на изключен телефон. (комбинации)
Остави си месинджъра и влизай във фейсбук през браузер. Други телефони и един ден нямаше да изкарат. 
Надявам се да съм те поуспокоил малко.
Цитирай
#69

(2018-09-20, 18:01:25)NTM написа:  Paco, погледнах темата за батерията и в твоя случай ми направи впечатление, че почти цялата екосистема на фейсбук е на телефона ти + СнапЧат и други, които са известни с това, че ядат батериите като захарен памук. Ако пуснеш един firewall (имаше един, който не иска рут) предполагам ще ти се завие свят колко връзки със сървъри се осъществяват. (Другото е, че с толкова много тежки бази данни на телефона рискуваш да затлачиш emmc паметта за няма и година.)
 Като отвориш статистиката цъкни още веднъж върху "Система Андроид" и ще видиш подробен списък с модулите - доста са, затова и тя  обикновено е начело в класацията.
Още ти е нов телефона и системата няма достатъчно данни, за да се самокалибрира/ стикова със физическите свойства на батерията. Можеш да и помогнеш като направиш рестарт, заредиш на изключен телефон. (комбинации)
Остави си месинджъра и влизай във фейсбук през браузер. Други телефони и един ден нямаше да изкарат. 
Надявам се да съм те поуспокоил малко.
Не разбрах какво трябва да правя,ама не ми се рискува .. телефона е нов или чак догодина (живот и здраве) мога си взема нов телефон ако се случи нещо с него..
Главно ползвам фейсбук и мессенгер и Инстаграм.. игри не играя.
Иначе обмислям да сложа 10, се надявам там батерията да е по-добре. Познавам един с redmi 5 plus и ми казва,че изкарва 2 дни с повече от нормалното ползване, игри,социални т.н

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

(2018-09-20, 16:59:05)isbotev написа:  Примен  се появи името на оператора, ама веднага го разкарах, само заема място, като че ли не знам кой оператор ме оперира. 

Как ти се появи и от къде го махна. При мен изобщо няма опция да се пусне, само да напиша името.


[Изображение: 2018-09-20_19.11.50.png]


Цитирай
#71

И при мен е няма?
Цитирай
#72

При мен има - "Известия и лента на състоянието" - ...

[Изображение: Screenshot_2018-09-20-19-21-04-215_com.a...ttings.jpg]
Цитирай
#73

(2018-09-20, 18:08:19)Pacogamer написа:  Не разбрах какво трябва да правя,ама не ми се рискува .. телефона е нов или чак догодина (живот и здраве) мога си взема нов телефон ако се случи нещо с него..
Главно ползвам фейсбук и мессенгер и Инстаграм.. игри не играя.
Иначе обмислям да сложа 10, се надявам там батерията да е по-добре. Познавам един с redmi 5 plus и ми казва,че изкарва 2 дни с повече от нормалното ползване, игри,социални т.н

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Нищо не трябва, просто аз така си обяснявам нещата с тежките социални приложения на телефона. Потърси някой с друг телефон и със същите  програми и сравнете. Предполагам ще се почувстваш горд собственик. MiUI 10 е правено точно за твоя случай, където нищо не се пипа и работата се върши от новия модул за оптимизация на програмите с оглед пестене на батерия. Но пак трябва малко време да мине за да натрупа статистика.
Цитирай
#74
Wink 

(2018-09-20, 18:13:06)joni81 написа:  Как ти се появи и от къде го махна. При мен изобщо няма опция да се пусне, само да напиша името.


[Изображение: 2018-09-20_19.11.50.png]
Show carrier when device is locked... го изключи!
И там, дето ти дава да редактираш името на оператора го остави празно - трябва да пише в менюто "no name".
Цитирай
#75

Стори ми се, че батерията се зареди прекалено бързо - от 22% до 88 не разбрах как успя. Издърпах го от зарядното, като очаквах да е на 50%, усетих го че е топъл и погледнах - 88%. Да не са пуснали бързо зареждане 3.0 ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)