Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 10 Global Stable 10.0.1.0 вече е достъпна ОТА!

(2018-09-22, 09:37:25)suffer написа:  Някаква простотия от регион ИНдия?
Да и аз не знам какво правя в Индия.. Big Grin

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2018-09-18, 20:11:05)BlackBone написа:  Две неща ме дразнят в MIUI 10. Не можах да намеря начин да вляза в будилника освен през уиджета на часовника. Искам да ползвам друг уиджет за времето, но през него като натисна часа не влизам в приложението на часовника. Второто нещо за което не виждам решение е когато сложа gestures-ите. Така губя функцията да дърпам менютата отстрани. Винаги се включва gesture и ми връща назад. Има бутон с които се вади менюто, но той е най-отгоре и не мога да го стигна с пръст. Всичко друго е много добре.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk


P.S. Сега видях че ако пробвам да дръпна от по-горната част на екрана излиза страничното меню.

Относно будилника - отваря се от Tools > Clock.
Цитирай

Някой да има идея какъв е този плъзгач?След като спрях някои неща и рестарт и това изчезна.
[Изображение: n4tf2o.png]

Xiaomi user
Цитирай

Като звъня ми излиза някакъв много смотан фон различен от зададения.При вас как е?
Цитирай

(2018-09-23, 20:39:10)ico_3 написа:  Като звъня ми излиза някакъв много смотан фон различен от зададения.При вас как е?

Това е сянка от тапета на локскриина. Все още не намирам начин да го махна.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай

И при мен е така. Но пък на мен ми е все тая Smile

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Здравейте, реших да се позабавлявам малко с 10-ката преди да ресетна или да сложа фастбут ром-а, тъй като ми се вижда леко лаг-ав и на мене, ъпдейтнат през OTA. И понеже отдавна им се каня на някои системни приложения, защото ми се виждат като още един малък гугъл, взех че използвах тул-а на Saki_EU от този линк . Видях, че е поддържан и смело премахнах Analytics, MSA, Daemon ... Браузера, календара,  някои на Гугъл. По- интересното е че премахнах Cleaner-a (вграден CleanMaster - за мен чист паразит) и Xiaomi Services Framework.  За последното не бях сигурен какви ще са последиците, но пък отдавна съм им спрял данните , а и също предполагам, че основната му работа е да синхронизира и анализира данните от различните техни приложения (основно Браузера) - неща които на мен лично няма да ми липсват. 
Премахнах и Mi Music и Video. 
Като цяло съм много доволен от операцията. Следващото за махане в листа е Security-то. Склонен съм да се доверя повече на Malwarebytes, отколкото на Avast и Tencent (за дефинициите). Но ще изчакам да видя колко батерия ще точи в режим администратор. 
Другото, което ме радва е че намаляха връзките към AмазонWS. 
Като странични ефекти засега забелязах само, че изчезна Sound Enhancer-а, които очевидно се носи от Mi Music и е много добър (трябва да го върна),
както и че Google App зае мястото на вградения браузер при жеста UP ( не мога да открия как да го заменя с дефолтния ми браузер Brave)
С глобална версия съм. Без рут. Само отключен. Е, това е, рекох да споделя. 
П.П.
Май стана малко по- лек, пък и като знам, че го поорязах доста, едва ли си внушавам.
П.П 2- на следващия ден
Sound Enhancer-а не е обвързан с Mi Music и си работи. Пропуснал съм, че той е за слушалки.
Секюрити ап-а не може да се деинсталира, само съм му иззел авторизацията.
Всичко работи, освен рекламите - https://www.androidauthority.com/xiaomi-...ds-906902/
[-] 3 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • martaka, milenvn, sokkoban
Цитирай

От днес и аз съм с 10.0.1.0.Някой знае ли как се увеличава размера на иконите не намерих опция.
Цитирай

Пробвай с тема.
Останалите неща, които се сещам изискват Руут.
Например промяна на DPI (което реално намаля резолюцията и нещата стават по-големи)
Цитирай

Както е споменал suffer, в Настройки/Допълнителни настройки/ Достъпност/Размер на Екрана. Освен тази опция, друга специално за размера на иконите не е предвидена и не знам да е имало някога в MIUI. В много други ланчъри има, тук не. Причината според мен е че така се стимулира превъртането на повече теми в маркета, който е едно от печелившите пера за Xiaomi.
В самото приложение за темите има меню Customize и оттам може да се избират икони с разлика в размерите, които са предефинирани.
Но трябва да се смени региона, за да се влезе в Темите. Аз лично взех да използвам US - не виждам да инсталира никакви допълнителни приложения, както за някои други региони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • suffer
Цитирай

При мен се уголемяват след, като изключа MIUI оптимизация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • NTM
Цитирай

Лично аз съжалявам, че сложих 10-та.......ама пусти мерак.
Батерията държи нормално, не намирам разлика спрямо старата версия, НО телефона стана доста по муден, което на моменти е дразнещо. Дано да пуснат някакъв фикс скоро, защото телефона от светкавично бърз, след този ъпдейт е............meh. Sad

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Има период на улягане,.а и при проблем след ъпдейт до нова версия на МИУИ се препоръчва ресет
Цитирай

Направих ресет, на втория ден след ъпдейта, но не забелязвам подобрение.
Не ме разбирайте погрешно, не е супер лагав или нещо подобно, просто на моменти се усеща леко забавяне, което при по старата версия липсваше.
#коттакоа

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Имаш ли включени някакви неща, изискващи Изкуствен интелект?
Например в настройките на батерията - Сцени - някоя от двете опции (може да ги няма в глобалния, но на бета версията ги има)
СЪщо така AI Preloading в miui lab?

или някое от тези:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94161
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • NTM
Цитирай

В Global Stable не видях нови опции в настройките за батерията. Няма и Lab. Това прословуто AI Preloading освен да е скрито зад MIUI Оптимизация централно в Developer Options.
Шрифтовете са по- добри в 10.
Цитирай

явно има много голяма разлика между Глобал стейбъл и седмичния на xiaomi.eu
дори настройките на ВоЛТЕ са на различни места
Цитирай

И на мен не ми допаднаха по-малките икони след актуализацията, но ги промених като редактирах темата. Предполагам знаете, че "Теми" се появява на друг регион-Русия, Индия…, влизате в "Теми", после натискате усмихната емотиконка, долу в дясно, след което "Редактиране на темата", избитате "Classic" и са отново иконите от MIUI 9… .

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Ще е добра идея да сложат always on displey.. тези изтеглените хабят много батерията. То не ,че няма да хаби батерия вграденото ,но поне ще го оптимизират.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

С MIUI 10 телефонът стана по- бавен...може да е малко, но не е така светкавичен , както преди актуализацията..и удоволствието от бързия телефон изчезна...И хардресет не помогна...

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай

(2018-09-25, 23:01:18)robko написа:  С MIUI 10 телефонът стана по- бавен...може да е малко, но не е така светкавичен , както преди актуализацията..и удоволствието от бързия телефон изчезна...И хардресет не помогна...

странно, при мен след като го купих и си сложих необходимите приложения, леко се забави, като дойде този ъпдейт, телефона определено си върна първоначалната скорост. сега е много добре, много съм доволен.

(2018-09-24, 20:48:42)NTM написа:  ...И понеже отдавна им се каня на някои системни приложения, защото ми се виждат като още един малък гугъл, взех че използвах тул-а на Saki_EU от този линк . ...
Като цяло съм много доволен от операцията. Следващото за махане в листа е Security-то. Склонен съм да се доверя повече на Malwarebytes, отколкото на Avast и Tencent (за дефинициите). Но ще изчакам да видя колко батерия ще точи в режим администратор. 
Другото, което ме радва е че намаляха връзките към AмазонWS. 
...

и аз имам идея малко да поизчистя ненужните неща, би ли пояснил този тул дали изисква руут или телефона да е отключен и как точно става това, предварително благодаря!!
Цитирай

(2018-09-26, 07:53:41)arkad написа:  странно, при мен след като го купих и си сложих необходимите приложения, леко се забави, като дойде този ъпдейт, телефона определено си върна първоначалната скорост. сега е много добре, много съм доволен.


и аз имам идея малко да поизчистя ненужните неща, би ли пояснил този тул дали изисква руут или телефона да е отключен и как точно става това, предварително благодаря!!


Здравей! Първо да отбележа, че това е развлекателен експеримент с ниска степен на риск, но все пак той съществува. 
Просто следвах инструкциите от страницата на тул-а. За премахване на приложенията (има списък вътре в него) се изисква само отключен бутлоадер.
За инсталиране на camera2api изисква и TWRP, без рут - каня се да го пробвам и това ще е по- интересното, ако вземе че стане без рут, което малко ме съмнява.
Поизрязах го смело, с идеята, че след като си начеша крастата ще ресетна телефона и всичко ще се възстанови.
Клинъра се маха, секюритито не може. Може и да има други тулчета за премахване на системни приложения без рут, но аз не ги знам.
Тези, които претендират че отстраняват без ADB или рут са си fake. Половината от приложенията на Xiaomi имат възможности да възстановяват/ инсталират наново. С тоя тул нищо което съм премахнал не е възстановено. 
Забелязвам някои неработещи детайли или странности, до края на седмицата мисля да го карам така. Много комплексен стана софтуера и трудно се разбира кое от какво точно се управлява. Засега заподозрения е Xiaomi Services Framework. Следващия път мисля да го оставя. 
Телефона си работи нормално, но не очаквайте чудеса след премахването на някои приложения. Засега мога да кажа, че изглежда системните приложения на Xiaomi са доста добре оптимизирани и разлика в производителност и батерия почти няма със/без тях.
Тоя микро експеримент ще приключи с проба за добавяне на camera2api и накрая ресет или фастбут ром-а. Ще докладвам резултатите. Ако искаш изчакай, да не стане някой фал. Трябва телефона да ти е поомръзнал вече в настоящия вид и да имаш резервен вариант, за дори и такива леки заигравки.
Disclaimer :
 Мисля, не е нужно да споменавам, че всичко се прави на собствен риск.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • arkad, Leo34
Цитирай

Не знам дали е за тази тема или за темата "Батерия", но преди ъпдейта до MIUI 10 при включено зарядно на заключен екран пишеше колко време остава до пълно зареждане. Сега пише просто "Зареждане", а като се цъкне върху кръгчето с % батерия изкарва някакви статистики, но не и кога ще е готово зареждането. Това може да се види в настройките за батерията, но определено не е толкова удобно като преди ъпдейта.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, много е неудобно това. Оставащото време може да се види и в приложението Security.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Някой пробвал ли е крачкомерът че при мен не отчита !

Изпратено от моят SM-T710 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)