Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на регион
#1

Здравейте колеги, притежавам версията с 6гб рам за Китай, проблема ми е че не мога да сменя региона. При мен няма опция да задам друг има само Китай-системно. Дали има някакъв начин да го променя Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятно изборът на регион го има само в глобалния ром.
Цитирай
#3

Отключваш бутлоудъра, ако не е отключен и слагаш ром от xiaomi.eu.
Цитирай
#4

Забравих да хапиша че телефона е с глобален ром ver MIUI Global 10.0.1OEIMIFH
Цитирай
#5

вероятно иска ресет, за да се покажат регионите
Цитирай
#6

Ресет не помага.моят тел.редми 4х е само на Китай купувал съм го от виваком
Цитирай
#7

Интересно. А регионът пречи ли на нещо в крайна сметка?
Gps, липсващи теми, проблем с автолокализиране във вградената прогноза за времето.. И т.н?

Имам предвид регион Китай, без право на смяна
Цитирай
#8

При мене не пречи.имаше една предна актулизация тя беше не помня точно 200 и нещо мег. При мен 1.3 гига и е верно без право на замяна,всичко си работи на 6.с роот сам не е от това,само не сам го флашвал
Цитирай
#9

При мен работи също без никакъв проблем, но примерно в регион Индия има повече екстри, например брояч на крачки или отключване с лицево разпознаване. В Китайския тези неща ги няма
Цитирай
#10

Точно в китайския ги има. Или поне на xiaomi.eu
Цитирай
#11

haniball с 10.0.1.0 съм - къде има брояч на крачки, понеже никъде на намирам - на регион Индия съм, имам лицево разпознаване, но крачкомер не откривам дори и в лентата вляво където се настройват шорткъти?

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#12

и на Редми ноте 5, регион Индия също ги няма крачките?
(отново Миуи 10)
Цитирай
#13

Възможно е Xiaomi да предприема някакви стъпки и да блокира китайските версии на устройството да работят с настройките на регион, различен от Китай. Това всъщонст е сравнително логично продължение на действията им до момента. Първо обявиха официално, че занапред китайските версии няма да могат да работят с глобален ром, а глобалните версии няма да могат да работят с китайски ром. След това, при обновяването към MIUI10 Global Stable някой от потребителите на китайската версия на Note 5 (доколкото разбирам наистина само някой, не е ясно на какъв принцип) получиха директно предупреждение:

[Изображение: 1.jpg]

Така че възможно е сега да въведат и някакви ограничения за избора на регион?

Edit: някакъв проблем с изображенията днес, просто натискайте линка.
Цитирай
#14

Не смятам, че е възможно. А и регионът почти няма значение.
На xiaomi.eu също седи само китай
Цитирай
#15

Здр.пичове - също на 10.0.1.0 съм - къде има брояч на крачки, понеже никъде на намирам - на регион Индия съм, да кажем също..

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#16

ако не ти го дава като опция на най-левия екран - xiaomi.eu го има (вероятно и china dev/stable)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)