Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията при LG G7 ThinQ
#1

Предлагам в тази тема да се дискутира батерията.


Ето моя резултат, който си е според моето ползване.
Всичко е пуснато без синхронизации, които не ползвам постоянно. През повечето време съм ползвал Wi-Fi. Имам и 2ч на 4G. Според мен батерията е невероятна предвид размера и, и със сигурност ще издържа един ден на пълно натоварване. Така, че който се чуди дали ще държи батерията на G7 надявам се тази тема да му даде отговор.
На снимката по-долу исках да го хвана на 2%, бях пуснал клипове от YouTube, но съм задрямал за малко и като се събудих телефона се беше изключил. Не можах да го включа и за това го сложих към зарядното. Като го пуснах тръгна от 6% да зарежда незнайно защо. Тога и направих снимката. [Изображение: 6e5e12cff77ea9ed1b4063a85b09bf06.jpg]

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • bobi1024, tynata2, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

Изключително тежко ползване само и единствено на мобилни данни, всичко пуснато, без Wi-Fi и NFC.

[Изображение: 83f8accf2ada3758e6366491aced6461.jpg]

Бих казал изключително впечатляващ резултат за 3000ма батерия.

Sent from my LM-G710
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • ganchev, karas, vargala81
Цитирай
#3

Ще се копирам това което казах преди повече от месец в една друга тема, с тази разлика, че вече съм на 4G, което даже ми се струва, че оказва положителен резултат върху живота на батерията. Започнах и да пускам bettery saver-a когато лягам, но с него и без него, телефона си харчи по 2-3% на вечер.

Ориентировъчно какво ползвам:
- до 1 час разговори за 3 дни.
- 40 мин. на ден стрийм Spotify през Bluetooth на мобилна дата, докато отивам и се връщам от работа.
- по 8 часа на ден включен WiFi и мобилна дата. Локацията не съм я включил постоянно, само когато ми трябва.
- С High Contrast Screen тема.
+ още някакви други кратки разцъквания

Игри не играя.

[Изображение: attachment.php?aid=22649]


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 4 потребители изказват благодарност на bobi1024 за това мнение:
  • ganchev, mrjackal, tynata2, vargala81
Цитирай
#4

bobi1024 , не знам дали знаеш, но дисплея на G7 е по-икономичен когато показва бял цвят. Поне на хартия трябва да е така.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev
Цитирай
#5

@vargala81 Сложих я чисто визуално, но може би си прав за консумацията.
Цитирай
#6

(2018-09-29, 21:20:03)vargala81 написа:  bobi1024 , не знам дали знаеш, но дисплея на G7 е по-икономичен когато показва бял цвят. Поне на хартия трябва да е така.

Извинявай, но не разбрах. Искаш да кажеш, че ако сложи тема с бял фон ще хаби по-малко батерия?
Цитирай
#7

Да. Когато показва повече бял цвят, заради допулнителния бял пиксел (под пиксел) свети само той (белия), а не се филтрира от червения, зеления и синия пиксел за да покаже бял цевят. Та при показване на напълно бял екран MLCD+ панелът на G7 може да консумира до 33% по-малко енергия.
[Изображение: 23569753_m.jpg]

А тук една демонстрация показва, че при една и съща яркост MLCD+ панелът консумира 2 пъти по-малко енергия от обикновенния LCD панел с RGB матрица
[Изображение: 23569825_m.jpg]

LG казват, че MLCD+ панелът на G7 консумира по-малко енергия и от OLED панелите. Склонен съм да им вярвам виждайки резултатите на G7 с малката батерия. И виждайки резултатите от измерванията на GSMArena, V30 издържа на 9:30 часа уеб браузър, а G7 издържа 10:41 часа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#8

А като дадем на видео - 15 часа срещу 10 в полза на v30 с OLED.
Не знам защо го пропусна този факт, но смятам, че е релевантен за всички четящи.
Цитирай
#9

Нищо не пропускам, казал съм, че пести при показване на бял цвят. Във видеата рядко има такъв, но пък в браузъра с бяла тема е преобладаващ.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Да, но си написал, че дисплеят е по-икономичен от ОЛЕД (според gsmarena; а ти защото си склонен да им вярваш), като засягаш само бял цвят и само браузване. 

Не го отричам това, просто си пропуснал и видео теста. Така сравнението става друго. В дисплея няма само бял цвят и телефона не се ползва само за браузване. Но това не доказва пълната енергоефективност на дисплея, а само на белия цвят в точно този дисплей. (доказан факт)
 За мен е пресилено изказването, че е по-пестелив от OLED, но никой не обвързвам с моето мнение. Само, че трябва да се пишат повече неща, иначе стигаме до подвеждане, както е в случая.
Както всички знаем, черния цвят не е за подценяване в OLED.
Въпреки това, не би ме спряло да ползвам G7, ако имам такава възможност. 
Резултатите, които са споделили собствениците тук са повече от добри за такъв капацитет на батерията. Похвално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#11

Прав си да, но всичко започна от черната тема на Боби и за това говорих специално само за белия цеят.
Друго което ме очудва е, че Samsung и др. с амолед дисплеи също слагат по подразбиране бели теми, а се знае, че пък амоледа пести точно при показване на черен цвят.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#12

(2018-09-30, 11:01:58)vargala81 написа:  Прав си да, но всичко започна от черната тема на Боби и за това говорих специално само за белия цеят.
Друго което ме очудва е, че Samsung и др. с амолед дисплеи също слагат по подразбиране бели теми, а се знае, че пък амоледа пести точно при показване на черен цвят.

Само да внеса уточнение, тъй като прочетох малко повече по темата. Икономичността при белият цвят се постига както сте отбелязали, благодарение на четвъртият събпиксел, който е само бял, така че когато трябва да се покаже бял цвят, се използва само той, вместо да се напичат три събпиксела. Тази икономичност обаче, е спрямо RGB дисплеите, и не означава, че белият цвят е по-икономичен от черният, а че RGBW матрица е по-икономична от RGB матрица при показване на белият цвят. Процентите икономичност, които LG цитира, са спрямо екрана на предшественика G6.

Възможно е, RGBW да е и по-икономична от OLED-ите когато показва бял цвят, защото реално OLED-a консервира енергия, само при черният цвят. Общо взето с процентите, винаги е игра на думи и както са казали, ако искаш да лъжеш хората, говори им в проценти Smile

При някои технологии на LCD дисплеите, наистина е възможно белият цвят да е по-икономичен от черният, но не мисля че това е общият случай. В конкретният случай, LG също явно са мнение, че черният цвят е по-икономичен от белият, защото когато на Battery Saver зададеш Maximum, реално ти слага High Contrast View темата Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobi1024 за това мнение:
  • ganchev, mrjackal
Цитирай
#13

Eто какво постигна телефона само на Wi-Fi, всичко пуснато без NFC - данни, мрежата е на авто, синхронизации, BT, местопололожение и GPS:

           

Амиии впечатлен съм за тази малка батерия каква оптимизация има явно. Може би е най - доброто което може да се постигне с него, реално ако се ползва на мобилни и навън и се снима много резултата ще е много по - нисък, ако се играят игри също. Но предполагам за 15 часа без проблеми ще прави 4-5 часа SoT което пак си е впечатляващо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#14

То и това, че прави по 9 часа с това ползване, което казваш пак си е сериозно постижение...
Цитирай
#15

Да, но при смесено ползване прави толкова - 10-15 часа според натоварването и съответно 4-6 часа дисплей. Нещо такова е реалната възможност на батерията.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#16

А ако човек играе игри като мен.
За 2 часа и ще е Аут нали?
Днес разгледах телефончето за първи път и останах потресен от бързина, екран, сглобка и въобще как стой в ръката.
Въпрос на вкус, но е доста по-красив от Самсунг, Хуавей и там другите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

Ами зависи от играта и яркостта. Да кажем поне 3-4 часа ще изкара.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#18

(2018-10-17, 12:03:41)Victormihov написа:  А ако човек играе игри като мен.
За 2 часа и ще е Аут нали?
Днес разгледах телефончето за първи път и останах потресен от бързина, екран, сглобка и въобще как стой в ръката.
Въпрос на вкус, но е доста по-красив от Самсунг, Хуавей и там другите.

С V20 съм правил 5:20 сот с 2:05 часа игри за 12:10 часа ползване. Предполагам, че както degman казва, 3-4 часа игра ще са постижими.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#19

@degman има ли някаква разлика в консумацията на AOD при S7 edge и G7? 1% ми се струва много за включена опция и това го наблюдавам както при S8+, така и S7 edge. Независимо колко е голям часовника, въобще няма разлика в консумацията.
Цитирай
#20

Никога не съм го ползвал, тоест не съм и засичал.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#21

@Galaxyhopper , погледни снимката от първото мнение. Там консумацията е с пуснат AOD. Иначе преди, като ползвах S7 Edge също ползвах AOD и мисля, че консумацията е на кантар. Дори имам чувството, че при Г7 харчи по-малко,защото при същото ползване S7 Edge ми правеше средно по 5-6ч дисплей, а Г7 6-7ч, както е с по-малка батерия от него.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#22

Моето засичане съм го правил с око, не какво батерията би показала като общо ползване или само на приложението AOD. В смисъл само включен AOD и го гледам него какво показва.
А при обща употреба е малко относително, защото може 8 часа да си играеш с тела, но това не означава, че е стоял включен AOD,ч или пък да е стоял телефона в джоб (тогава се изгася). Затова питам, за пряко наблюдаване в standby режим Smile
Тази консумация, за която ви споделих е от съзерцаване на телефона през определени интервали докато е пуснат AOD.
Цитирай
#23

@ganchev S7 Edge не е изобщо мерило за консумация след ъпдейтите на самсунг. Пък и различни дисплеи, различен SoC, различна оптимизация. Също така не е ясно какви приложения работят на заден план. Дори различни версии на едно и също приложение биха докарали разлика от процент. Което си е много.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#24

AOD при LG макар и с LCD дисплей, гори по-малко от при Samsung, доколкото знам. По-малко от процент на час е.
Цитирай
#25

От 0.5 до 1%
При G5 по данни на LG беше 0.6% на час.
При него, а предполагам и при G6/G7 понеже са с LCD дисплей е реализирано с 2 контрол модула. Демек при включен AOD работи около 1/2, а може и по-малко от подсведката на дисплея. При V10/V20 също го даваха по 0.6% на час.
При първия Самсунг с AOD (S7/S7 Edge мисля, че бяха) го рекламираха, че харчи по 0.8% на час.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)