Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията при LG G7 ThinQ
#26

Vargala май в реално положение е друго. Бях гледал клип в YouTube, но не мога да гарантирам на 100%, понеже са относителни условията на клипа - тествани вечер...
На моят s7 edge и s8+ с всичко включено, през деня си дърпат 1% на час (сим карта, wi-fi, синронизации.. общо взето в реално ползване ги тествах.).
Дали батерията е толкова добра на G7 заради обхвата?
Цитирай
Аксесоари
#27

Бях го писал някъде ама не помня къде - в началото като пускат телефона батерията е много слаба, всъщност във всяко едно ревю което четох се оказва че като минус за телефона на първо място е батерията. И ето че сега положението е коренно различно от това което и аз лично очаквах. В момента телефона в роуминг и много снимки прави по 4-5 часа дисплей за 20 часа ползване на слаб обхват и голям тормоз откъм мрежа. Явно камерата е едно от нещата които дърпат яко батерията, обхвата е ясно че влияе също много. Но само заради обхвата батерията да е такава в момента не мисля, съвкупност от оптимизация, модем и добра антена. Предполагам антената си я има хардуерно, за другото са се постарали LG.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#28

От измежду няколко тествани телефона (G7 не е сред тях), LG V 40 има най-добър обхват. Та нищо чудно и G7 да е с добри антени и модем. С Мейт 9 никога не съм имал 4G+, а при V20 имам дори във вкъщи на 2 черти, но никога съм нямал спад на батерията повече от 2-3% за една нощ с включен WIFI и GPS. Вторият екран ми е изключен от 0 до 6:00 часа, а аз ставам в 6:30, та работи около 30 мин. до 1 час. И друго да вметна. LG никога не са имали проблемите на Samsung примерно с прегряване и бързо падане на батерията в началото като пуснаха 4G към Теленор до колкото си спомням. На скоро четох, че и с VoLTE са имали проблеми.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#29

Когато сме на wi-fi имаше някакво подобрение на батерията при слаб обхват. Срещал съм като съвет за пестене на батерия именно свързване към wi-fi. Някои дори и бисквитки дават като идеи.

Цитирай
#30

//оффтопик
За LTE мрежата не съм правил тестове, но при WiFi и Bluetooth, не знам какво инженерно кунгфу са приложили от LG, но от мобилните у-ва които имам, G7 вижда най-много WiFi мрежи, а bluetooth-a е просто железен и не ми прекъсва, когато се мотая из апартамента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi1024 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#31

Имам чувството, че след последният update, животът на батерията е станал още по-добър.

[Изображение: OCH0K3X.png]
Цитирай
#32

Здравей @bobi1024 много яка черна тема , би ли споделил откъде мога да си я сваля.

Относно батерията , след зареждане до 100% цял ден след това си играх в разучаване на телефона и за 12 часа ръчкане само през wifi ми направи 7 часа екран , с остатъчен заряд 12 % . 

П.п. Не съм правил никакви ъпдейти, страх лозе пази  Smile

Huawei P30 Pro
Цитирай
#33

Прави ги, засега бъгав ъпдейт няма.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#34

(2019-01-24, 09:54:57)tynata2 написа:  Здравей @bobi1024 много яка черна тема , би ли споделил откъде мога да си я сваля.

Относно батерията , след зареждане до 100% цял ден след това си играх в разучаване на телефона и за 12 часа ръчкане само през wifi ми направи 7 часа екран , с остатъчен заряд 12 % . 

П.п. Не съм правил никакви ъпдейти, страх лозе пази  Smile

Като задържиш на екрана и влезнеш в теми, трябва да имаш тема High Contrast. Избираш я и готово. Ако я няма там, влизаш в настройки > общи > достъпност > зрение и избираш висок контраст на екрана.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#35

Благодаря  @vargala81   , стана от настройките . В теми не намерих  а и там са с едни кофти икони много са ми детски

Huawei P30 Pro
Цитирай
#36

Здравейте дайте някакви съвети как да удължим SOT , на батерията . Някакви настройки?
Гледам колегата @bobi1024 , прави по 4 дена standby + 2:30 SOT

Това е от мен днес


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30 Pro
Цитирай
#37

Имаш 6.30 часа sot на 6.1 инчов дисплей и 3000 mah батерия, мисля, че това е един повече от перфектен резултат.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#38

(2019-04-14, 18:02:28)tynata2 написа:  Здравейте дайте някакви съвети как да удължим SOT , на батерията . Някакви настройки?
Гледам колегата @bobi1024 , прави по 4 дена standby + 2:30 SOT

Това е от мен днес

Пробвай да изключиш Play Protect от Google Play Store. Това нещо сканира инсталираните програми в телефона от време на време (колко често, само Гугъл си знаят), а няма нужда ако не инсталираш такива от неизвестни източници. И без това по време на инсталацията от Гугъл Плей пак се сканират. От настройки > относно телефона изключи регистри на дейността. Предполагам, че от настройки на местоположение си изключил сканирането на Bluetooth и WIFI, но ако не си го направи. Всичко това ще подобри стендбайя, но за сота може да има малък ефект.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu, tynata2
Цитирай
#39

Сканирането на Bluetooth и WIFI бях спрял.
Спрях и Play Protect
Регистри на дейността не ми е активирано още от покупката на телефона

Да попитам за дисплея независимо че не е Amoled ,  би ли му помогнало черна тема черен тапет и.т.н.

И дали като е IPS , е икономичен при белия цвят както беше дискутирано по назад, че нещо се омотах
,

Huawei P30 Pro
Цитирай
#40

Защо според теб G7 дава най-добри резултати при теста на GSMArena на уеб браузъра от всички LG- та до сега, а е с най-малката батерия от последните няколко модела на LG? Защото белия цвят е преобладаващ, а там пести батерия тъй като само 1 суб пиксел работи. Червения, зеления и синия почиват.
[Изображение: 26189138_m.jpg]
[Изображение: 26189214_m.jpg]

Пп. Тъй като напоследък само G8 ми е в главата Big Grin съм объркал G7 с G8. G7 има най-добри резултати при сърфиране, но ти си ме разбрал явно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 4 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, oxuboxu, tynata2
Цитирай
#41

От няколко дни ползвам апарата и съм приятно изненадан от батерията, особено на фона на мрънканиците в нета как тя била слабото му място. 6 часа sot при смесена употреба, като половината ден съм бил на 4G, мисля, че е чудесно постижение. Автоматична яркост, висока резолюция, всичко включено, не пестя нищо. За сравнение предишният ми galaxy s8 plus правеше по 4-5 часа, с тъмни теми, средна резолюция и прочее хватки. Добра работа на LG...[Изображение: 494098188a65c21f8df7b57f301a5f44.jpg]

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • bobi1024, Dowper, ganchev, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#42

Те в повечето ревюта, казават това, за което са им платили. Аз за това не вярвам на повечето от тях. А за батерията мога да кажа само много добри неща. Много добра работа и оптимизация на софтуера и с 3000mAh се постигат чудеса, които другите производители с 4000mAh батерии не успяват да направят.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#43

Само мобилни данни, пай и всичко пуснато без AOD и NFC:

[Изображение: bbd14e2bab6782fc8e0e74a55afdbcfd.jpg][Изображение: 990ed7c4ccd442b63f2416ee05ee3dcf.jpg]

Много прилично представяне бих казал.

Sent from my LM-G710
[-] 5 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • bobi1024, ganchev, oxuboxu, vargala81, whitehart
Цитирай
#44

След ъпдейта до пай как се държи батерията.При г6 нещата са зле,някой наблюдения при г7
Цитирай
#45

Държи същото.

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • oxuboxu, P4elata
Цитирай
#46

Не съм правил скрийншот, за да покажа, но вчера бях на път, съответно цял ден на 4G, ползвах го доста. В края на деня имах близо 6 часа screen on time. Мисля, че хич не е зле, при това без никакви икономии, всичко включено.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#47

При мен пък какво стана изведнъж , 2:30 SOT едва правя  Bu  . Нищо не съм пипал , даже телефона не съм ползвал 

Помагайте , някакви идеи ?

Ако не да го засилвам в OLX


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на tynata2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)