Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си флашнем телефона Mi8 с Xiaomi.eu
#51

(2018-10-22, 14:46:13)Kn0cK3r написа:  @morfei1, може ли да се флашне xiaomi.eu без да се минава през китайски и според теб има ли опасност за брикване?
Да може да се мине, аз съм така. Опастност от брикването за което всички говорят при инсталацията на Xiaomi.eu. няма.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-09-25, 17:09:03)morfei1 написа:  Chaina ver. с Global ROM и отключен Bootloader от продавача, си минава без никакви проблеми към xiaomi.eu. Инсталирате последното TWRP, влизате в него, давате FORMAT ALL за да премахнете криптирането. След това прехвърляте xiaomi.eu .zip файла през файловия мениджър на TWRP и инсталирате .zip-а. В този смисъл стъпка 2 ми се струва излишна и ако не се изтият въпросните 2 файла, създава предпоставки за брикване.

Тъй като вече новите версии на Android Pie активират ARB е добре първо да се провери ARB-то, за да няма ОЙТ.... когато се минава на xiaomi.eu, в случай, че xiaomi.eu е по-ниска версия от Global, който сте ползвали с ARB. Това е нужно, понеже TWRP не прави проверка за ARB за разлика от MiFlashTool - по този начин се брикват Mi8-ци по ARB.

Ще си позволя да обобщя.

Ако не искате да си брикнете Mi8-цата

-ако ще ползвате MiFlashTool - задължително се трият тези файлове преди флаш - flash_all_lock.bat и flash_all_lock_crc.bat, както е написано в началото.
-ако ще флашвате през TWRP задължително проверявайте за версията на ARB преди да флашнете, ако ще минавате от Global на xiaomi.eu.

Спазвайте тези две простички правила при флаш, и никога няма да си брикнете Mi8-цата.

Браво за ръководството! Страхотно и полезно.

Поздрави!

@morfei1 , как се прави проверка за версията на ARB (каквото и да значи) ?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#53

fastboot getvar anti
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#54

Колеги едно питане. При инсталиране на приложение от маркета, изкача съобщение дали да се тегли само през WiFi или не. От настройките на маркета съм му задал "през всяка мрежа", но досадното съобщение не се маха!
Цитирай
#55

Мисля, че имаше И настройка в приложението Downloads, но може да е само за китайския ром/Xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#56

Здравейте, преди 3 дни получих моя Mi8, закупих го от AliExpress чрез Xiaomi Mi Store. Пристигна с Global Rom и Unlocked и искам да попитам има ли опасност от брикване ако го флашна по стъпките описани в началото на темата.
Цитирай
#57

Точно с xiaomi.eu съм!
Цитирай
#58

Ако флашна чистата китайска версия, без да махна двата бат файла за заключване, какво ще стане? Ще брикне ли, или просто ще се флашне и ще се заключи БЛ?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#59

Китайска версия на телефона няма как да я брикнеш с китайски ром. Най-много да го заключиш и ако искаш отключен бутлоудър да ти се наложи да стартираш процедурата отново и да почакаш 720 часа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tzvetann за това мнение:
  • e34v8, Victormihov
Цитирай
#60

Вчера минах от Global Rom към xiaomi.eu по съкратеният начин, предложен от @morfei1 и следвайки стъпките на @freeborn. Всичко мина гладко и бързо
Следвах стъпки 1,6,7,8,9,10,11 Поздравления и благодарности за подробното описание!

Имам само едно въпросче и то е дали мога да ъпдейтвам OTA и има ли опасност от брикване или всеки път трябва през TWRP да флашвам новата версия?
Мярнах тук някъде коментар, че може OTA но да се флашва няколко дена след като ми е дошъл notification-a за ъпдейта.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#61

OTA на xiaomi.eu веднъж в месеца. Тоест ако бързаш, сваляш ръчно zip и флашваш или през updater-а като ръчно посочваш локацията или от twrp. Принципно и двата начина правят едно и също, но update-a е по-автоматизиран.

Ако не бързаш, чакаш и по-късно през месеца ще получиш ъпдейта.

В момента след като пуснат нова версия, update-a показва че има и ти дава опция да я изтеглиш, но реално не можеш понеже ти казва, че си с последната а реално не си.

Пишеше го във форума на xiaomi.eu, че ота идва през същия месец, но по късно.

Принципно xiaomi.eu потребителите са нетърпеливи и свалят ръчно, след това ъпдейтват кой както му е удобно.

С Xiaomi.eu опастност от брик към момента няма.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • Kn0cK3r, Victormihov
Цитирай
#62

Ясно, в момента съм с 10.0.6.0 и гледам, че вече има 10.0.8.0. А как мога да си изкарам нотификациите горе в notch-a?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#63

настройки > notifications > show icons for incoming notifications.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#64

При 10.0.8.0(xiaomi.eu) няма я тази опция.
Цитирай
#65

Пак не излизат :\ ...четох в xda форума, че се инсталира специален мод, който ти премахва часовника в status bar-a и на негово място се появяват иконите.
Кофтито е че се показват само 4 икони и малка част от 5-тата, тъй като notch-a закрива останалите.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#66

Нормално ли е с Xioami.Eu ром-а GPS-а да ме локализира с няколко метра (поне 10) отклонение? Питам, понеже с Global Rom-а ме локализираше с абсолютна точност, докато сега има отклонение от поне 10 метра.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#67

Виж какво пише в gps.conf на глобалния, което да е различно при теб и можеш да спреш a-gps за тест
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#68

След като спрях A-GPS , нещата се оправиха.  Storstark

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#69

Как се държи последния weekly? Има ли някакви проблеми / бъгове?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#70

За момента нямам оплаквания
Цитирай
#71

Нещо тотално е объркано шрифт и икони при този eu.... Бях с М размер, но сега с него иконите са големи и грозни... със S си идват на място, но шрифта е много малък...

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#72

Колеги, някой знае ли какви са стъпките при ъпдейтване на EU?
Ако е OTA си го правя по стандартният начин през Настройки>Моето Устройство> Версия на MIUI > Check for Updates... и не губя настройки и приложения?
Ако го правя през TWRP и директно фалшна върху сегашният, ще омажа ли нещата и ще загубя ли приложенията и настройките? Трябва ли също да пускам Wipe Cache / Dalvik след ъпдейта?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#73

И по двата начина е едно и също. По желание се трият кешовете
Цитирай
#74

Ако си wipe-нал преди инсталацията всичко, не виждам смисъл след да wipe-ваш, каквото и да е .
Цитирай
#75

Не рабзрах само дали ще ми се запазят настройки, приложения и т.н. или ще е dirty flash и трябва всичко да настройвам на ново.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)