Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си флашнем телефона Mi8 с Xiaomi.eu

Е той под Европейски предполагам има в предвид Шиаоми ЕУ, което ме навежда на мисълта , че е отключен та и ТВРП има. Да поясни какво точно е правил за да продължим със съветите Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари

Да попитам преди да подкарам процедурата от първия пост в темата. Телефона е китайски с Глобалния версия - отключен. Ъпдейтна се до Global Stable 10.0.3.0 (OEAMIFH)
Въпроса ми е в това положение и следвайки инструкциите същата версия на китайския стабилен (10.0.5.0) ли ползвам и коя версия на TWRP ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Може ли да използвам темата за да попитам няколко неща, може и на други да им е важно, просто ми се въртят малко въпроси в главата, защото скоро получавам Макс 3 и искам да му сложа тази Европейска версия.

1.Макса който поръчах е ГЛОБАЛНА версия с европейско зарядно, доколкото разбрах идва с инсталиран фабрично глобална версия и ЗАКЛЮЧЕН боотлоадер...как боотлоадера е заключен и ДЪРЖИ глобалната версия без да брикне телефона, защото на "китайски" Макс, при наличието на глобална версия и заключването на боотлоадера телефона умира, нали?
2.Щом идва от фабриката с Глобална версия и боотлоадера му е заключен, може ли да му се флашне направо xiaomi.eu без отключване на боотлоадера, нали е Глобална версия?

Нещо не разбирам разликата между тези две версии телефони, Глобална и Китайска... единия ок, отключва се и му се слага каквото душа иска, но другият как е заключен и има Глобалка отгоре му?

Това два различни телефона ли са хардуерно?
Цитирай

Xiaomi.eu е базиран на китайската. Изисква отключен bootloader и recovery.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

@Victormihov
Това е политиката на Xiaomi, има тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94801
Всяко действие против правилото изисква отключване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2018-11-23, 22:18:46)Victormihov написа:  Може ли да използвам темата за да попитам няколко неща, може и на други да им е важно, просто ми се въртят малко въпроси в главата, защото скоро получавам Макс 3 и искам да му сложа тази Европейска версия.

1.Макса който поръчах е ГЛОБАЛНА версия с европейско зарядно, доколкото разбрах идва с инсталиран фабрично глобална версия и ЗАКЛЮЧЕН боотлоадер...как боотлоадера е заключен и ДЪРЖИ глобалната версия без да брикне телефона, защото на "китайски" Макс, при наличието на глобална версия и заключването на боотлоадера телефона умира, нали?
2.Щом идва от фабриката с Глобална версия и боотлоадера му е заключен, може ли да му се флашне направо xiaomi.eu без отключване на боотлоадера, нали е Глобална версия?

Нещо не разбирам разликата между тези две версии телефони, Глобална и Китайска... единия ок, отключва се и му се слага каквото душа иска, но другият как е заключен и има Глобалка отгоре му?

Това два различни телефона ли са хардуерно?

Хардуерно няма разлика. Иначе на кратко - телефонът трябва да е с версията, с която излиза от завода, ако искаш да заключиш БЛ. Китайска - с китайски ром, глобална - с глобален ром. Може да се флашне различен от версията на телефона ром, но не трябва да се заключва БЛ (за да няма проблеми). Xiaomi.EU е къстъм РОМ базиран на китайския ром. За да го флашнеш ти трябва отключен БЛ и twrp.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Телефонът е глобална версия с глобален ром. Сертифициран от Google. Би трябвало да се ползва без проблеми NFC и google pay.

А другите с отключен бт и глобален ром са за китайския пазар.
Примерно моя беше с отключен бт и с глобален ром от търговеца. Google не беше сертифициран, липсваха някои приложения, с китайско зарядно и т.н.





Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Още нещо малко, за да отключа БТ нужно ли да има сим карта вътре?
Защото телефона ще е повече за игра вкъщи отколкото за говерене по телефона.
Цитирай

Ако имаш вече създаден Mi акаунт, не е нужно да има SIM карта. Просто въвеждаш съществуващия акаунт и сдвояваш телефона с акаунта в меню на разработчика. Ако тепърва ще създаваш нов акаунт трябва да има карта в телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2018-11-23, 22:18:46)Victormihov написа:  1.Макса който поръчах е ГЛОБАЛНА версия с европейско зарядно, доколкото разбрах идва с инсталиран фабрично глобална версия и ЗАКЛЮЧЕН боотлоадер...как боотлоадера е заключен и ДЪРЖИ глобалната версия без да брикне телефона, защото на "китайски" Макс, при наличието на глобална версия и заключването на боотлоадера телефона умира, нали?
2.Щом идва от фабриката с Глобална версия и боотлоадера му е заключен, може ли да му се флашне направо xiaomi.eu без отключване на боотлоадера, нали е Глобална версия

Не може да се флашне нищо къстъм без отключване. Разликите може да са в партиден номер, хардуерна версия или нещо, друго, което се проверява от ми флаш или от системата на глобалния при стартиране.
За мен нещата стоят така: ако не искаш да ползваш глобалния ром няма за какво да взимаш глобалната Версия
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milstan, Victormihov
Цитирай

(2018-11-23, 01:14:54)fan76 написа:  Да попитам преди да подкарам процедурата от първия пост в темата. Телефона е китайски с Глобалния версия  - отключен. Ъпдейтна се до Global Stable 10.0.3.0 (OEAMIFH)
Въпроса ми е в това положение и следвайки инструкциите същата версия на китайския стабилен (10.0.5.0) ли ползвам и коя версия на TWRP 
Голяма глупост съм написал и чакам отговор...

китайска версия е телефона с Глобален РОМ и е отключен. Въпроса ми си остава същия и чакам някой да отговори Smile

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Да питам как се минава от EU stable на weekly? С TWRP съм и отключен. Wipe - Format Data и след това INSTALL на zip файла ли е правилния начин?

Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Mi8
Цитирай

Следвам указанията, но при натискане на "Flash" бутона ми изписва грешка "Flash crclist error" ???
Някакви идеи ?
На всичко отгоре заби във Fastboot mod. При задържане на power бутона се рестартира и пак във fastboot.
през adb reboot fastboot - същата работа
при задържане на volume up + power влиза в системното риковъри и при reboot system рестартира и ме праща във fastboot mode 

Ебати филма...

Помагайте !


Прикачени файлове Миниатюри
   

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Опитай с друг ми флаш..този е стар, има два по-нови вече
Цитирай

(2018-11-25, 18:18:20)nistel написа:  Да питам как се минава от EU stable на weekly? С TWRP съм и отключен. Wipe - Format Data и след това INSTALL на zip файла ли е правилния начин?
Да. Аз винаги така правя.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

пробвах с MiFlash 2018.5.28.0 и с v.7.4.25

И с двата дава една и съща грешка.
Не мога и да изляза от Fastboot....
проблем в zip файла ли е ?

P.S.: Решен е проблема !!!
Оказа се, че тъпия WINZIP ми прави кал.... разархивирах с 7z и всичко си тръгна по вода.

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Минаха, преди има-няма месец, моите 720 часа и реших да пробвам xiaomi.eu на моя Mi8 Global Version. Не че нещо не ми харесваше глобалката, но съм любопитен и исках да пробвам.
Отключих bootlader-а и сложих xiaomi.eu 10.0.5.0 следвайки ръководството. Всичко мина гладко и безпроблемно. Поздравления за freeborn! Чудесно ръководство.
Така че ако някой се колебае, мога да разсея съмненията му.

Иначе като цяло не виждам огромна разлика, но EU рома ми харесва една идея повече - имам си теми, faceunlock-а работи без региони (нищо, че аз лично не го ползвам защото с пръстовия отпечатък ми е в пъти по-удобно), имам си MIUI Lab и като цяло ме радва, че има повече функционалност и са махнати ненужните приложения. Батерията не ми е направило впечатление да изкарва повече или по-малко.
При камерата, за жалост, не видях никакво подобрение.
Четох за ОТА, че излиза всеки месец и се обновява, но при мен мога само да проверя и да сваля ръчно последната стабилна. Сега е 10.0.11.0 и се чудя дали да я свалям. Четох, че имало дрейн и се колебая. Може пък камерата да е малко по-добре.

Имам въпрос:
Не мисля че ще го правя, поне засега, но ако някога реша да се върна към глобална стабилна и да си заключа bootloader-а, то трябва да флашна глобална версия не по-стара от текущата на xiaomi.eu заради ARB и мога и да си направя тела като нов. Нали така?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

Ако имаш изтеглен Глобален ROM за fastboot, отвори файла flash_all.bat с Notetepad++, и ако от 3-и ред до 9-ти ред започват с :: , означава, че още не е активиран ARB.
Цитирай

Не съм теглил глобален ROM. Първо отключих с моя Глобален 9.5.13.0 (OEAMIFA), който си дойде с телефона и ъпдейтнах до 10.0.2.0 мисля. После за да отключа и флашна xiaomi.eu изтеглих китайски стабилен, флашнах него и после xiaomi.eu.
Така че не знам къде да го търся този глобален.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

(2018-11-29, 15:56:42)romborak написа:  .... но ако някога реша да се върна към глобална стабилна ......

Явно за целта ще трябва да я изтеглиш и тогава ще му мислиш. Дотогава много неща могат да се променят. За сега в Mi8 не е активиран, поне на китайската версия. А и xiaomi.eu май не променяше ARB, където е активирано.

П.П. На 10.0.2.0 не е активиран ARB:

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • romborak
Цитирай

Тази тема е остаряла и вече може направо с по нови версии да се флашне. Линкове не мога да дам защото не съм ги тествал.
Цитирай

Принципно говорим!
Цитирай

Дочаках си края на 360-те часа и вече съм отключен към моя акаунт Smile Чудно ! 
Сега вече съм с Xiaomi.eu 10.0.5.0 и имам въпроси Smile

Кое да ползвам за root-ване на телефона SuperSu или Magisk ?
ако е SuperSu коя версия да ползвам ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Magisk.
Super Su мисля, че няма поддръжка за Пай, макар че ти си с Орео, ако съдим по цифрите
.супер Су вече не се поддържа
Цитирай

Здравейте, след заявка за отключване получих 360 часа, вече наближава краят им ( 14часа ) и мисля да премина към xiaomi.eu. Тъй като преди 3 дни минах с официален ъпдейт към адроид 9 и съм адски недоволен от точенето на батерията едва изкарвам 4-5 часа екран, а и флашнах на едно шауми ми ноте 3 xiaomi.eu седмичен и вече втори ден се държи доста добре а телефона е на една година. Та по същество, телефона ми е ми8 128gb. глобална версия към момента MIUI Global 10.1| 10.1.1.0 (PEAMIFI) stable и понеже видях в xiaomi.eu че е с ролбек протекшън и реално има ли нещо по-различно при преминаването от стейбъл към китайски дев и след това да мина на xiaomi.eu седмичен или си следвам стъпките описани в страница първа ? И другия ми въпрос е от къде мога да намеря China Dev да изтегля и да сложа през фастбуут отговарящ на моя андроид за по-чисто преминаване към xiaomi.eu_multi_MI8_8.12.20_v10-9 ?

Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)