Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си флашнем телефона Mi8 с Xiaomi.eu

От тук си изтегли който китайски ти трябва - http://www.miui.com/download-345.html

Иначе, аз бях с EU 8.11.15. Сега минах на последния, без ресет. Няма проблеми с батерията. Иначе с EU пай ром, full screen жестовете са несравнимо по мазни и плавни от орео. Все едно друг телефон, въпреки че става въпрос за разлика в няколко дропнати кадъра при орео.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари

(2018-12-24, 10:49:45)e34v8 написа:  От тук си изтегли който китайски ти трябва - http://www.miui.com/download-345.html

Иначе, аз бях с EU 8.11.15. Сега минах на последния, без ресет. Няма проблеми с батерията. Иначе с EU пай ром, full screen жестовете са несравнимо по мазни и плавни от орео. Все едно друг телефон, въпреки че става въпрос за разлика в няколко дропнати кадъра при орео.
  До колкото виждам това е орео китайски стейбъл (作者:MIUI开发组版本:V10.0.11.0.OEACNFH (MIUI10) 大小:2.1G), а на мен ми трябва китайска версия стейбъл пай защото в момента съм с пай голобавна версия. И последователноста към седмичен xiaomi.eu  трябва да мина на китайски стейбъл после китайски дев и вече мога да сложа xiaomi.eu седмичен нали така ?

ПРОБЛЕМА РЕШЕН !!! През ми флаш инсталирах последния китайски пай, 10.1.2.0 след това следвайки стъпките от страница първа инсталирах ТWRP и сложих стабилен xiaomi.eu. Ще го пробвам него и следващия петък може да пробвам да карам на седмични.
Цитирай

Преминава от стабилен eu, на седмичен става ли през 3те точки, и после проблем ли е връщането на стабилен пак. Става въпрос да не се трие информацията bootloader е отключен
Цитирай

От стабилен към седмичен става и чрез инсталатора, лесно е. Но от седмичен към стабилен винаги се получават бъгове и трябва чиста инсталация.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги да попитам моя китаец е с глобален ром ,и е отключен от търговеца. Сега трябва да му кача китайски ром, и след това да го заключа. И после да си го отключа с моя акаунт.
Цитирай

(2018-12-26, 00:27:53)noname galaxy S написа:    До колкото виждам това е орео китайски  стейбъл (作者:MIUI开发组版本:V10.0.11.0.OEACNFH (MIUI10) 大小:2.1G), а на мен ми трябва китайска версия стейбъл пай защото в момента съм с пай голобавна версия. И последователноста към седмичен xiaomi.eu  трябва да мина на  китайски стейбъл после китайски дев и вече мога да сложа xiaomi.eu седмичен нали така ?

ПРОБЛЕМА РЕШЕН !!! През ми флаш инсталирах последния китайски пай, 10.1.2.0 след това следвайки стъпките от страница първа инсталирах ТWRP и сложих стабилен xiaomi.eu. Ще го пробвам него и следващия петък може да пробвам да карам на седмични.

Колега дай един линк че аз нещо не мога да намеря.
Цитирай

мисля, че е свален, понеже го няма на официалната страница за сваляне на фастбуут ромове...
http://www.miui.com/shuaji-393.html


продължавам да търся в китайския форум
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Mcl
Цитирай

http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEACN...45264b.tgz
задължително проверяваш дали устройството ти е dipper Smile

fastboot getvar product
Цитирай

(2019-01-03, 11:04:33)suffer написа:  мисля, че е свален, понеже го няма на официалната страница за сваляне на фастбуут ромове...
http://www.miui.com/shuaji-393.html


продължавам да търся в китайския форум

(2019-01-03, 11:23:19)suffer написа:  http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEACN...45264b.tgz
задължително проверяваш дали устройството ти е dipper Smile

fastboot getvar product
Благодаря ти колега.Това от cmd се проверява нали.
Цитирай

Да проверява се от CMD и телефон трябва да е в fastboot режим.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

По принцип и ми флаш си го проверява с първите редове скрипта flash_all.bat, ама е добре човек да си знае, че си му отговаря модела на това, което флашва
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Mcl
Цитирай

До тук добре флашнах го с китайския. Сега пак наново и да му дам да се заключи бутлоадара нали така. След това трябжа да го отключа с моя акаунт и тогава да му кача еу ром.А през това време мога ли да му кача гугъл магазина.
Цитирай

можеш - да. По тази инструкция
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79672

където пише goole apps - нищо не се е променило от 2015-та досега Smile


специално за синхронизацията на контакти и календар е нужно да се направи следното (благодаря на @dp4u4umi6ev, че ме светна Smile )

след като минат всичките инсталации през Google installer-a трябва да се дадат всичките разрешения на google contacts sync и google calendar sync
       

+ да се добавят в autostart.
Даже може и един рестарт да направиш и след това проверяваш дали са се появили в менюто за синхронизацията..

"в краен случай инсталираш от маркета гугъл контакти и календар"
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Mcl
Цитирай

Жив и здрав да си колега много ми помогна. А дали сега мога да заключа бутлоадара без да брикна телефона.
Цитирай

Ако си с китайска версия Да, но все пак имай в предвид, че всичко правиш на своя отговорност.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Мерси колеги , а на китайския ром не намирам как да си пусна процентите за батерията.
Едит: Намерих го
Цитирай

(2018-12-31, 12:54:10)extremee13 написа:  От стабилен към седмичен става и чрез инсталатора, лесно е. Но от седмичен към стабилен винаги се получават бъгове и трябва чиста инсталация.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

В момента съм с китайска версия и сложен xiaomi.eu стабилен (10.1.2.0 (PEACNFI) android 9 и искам да премина към седмичен xiaomi.eu директно през TWRP си правя wipе-повите и си флашвам изтегления xiaоmi.eu  зип файл, или е нужно през ми флаш да слагам китайски дев и тогава да флашна xiaomi.eu  седмичен ?
Цитирай

Директно през рековери
[-] 1 потребител изказва благодарност на NikolayBUL за това мнение:
  • noname galaxy S
Цитирай

До вчера бях със седмичен eu 8.12.27,днес дойде ъпдейт 10.3 -9.1.3. Това седмичен ли е защото не пише нищо  тс че е седмичен, а само бета. И сега незнам на какъв съм
Цитирай

Седмичен е. Ако си седмичен получаваш само седмични.
Аз го сложих. Засега няма бъгове.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз съм с него няма ядове, 2 часа го цъкам и не съм срещнал проблем.
Цитирай

Седмичния си е. Просто след нова година смениха номерацията. 9.1.3 от 19-та година, 1 от Януари, 3 от трети Smile
Чудесен ром, без никакви бъгове при мен. Или поне аз не съм усетил такъв в моите си дейности. Радва ме, че започват да разчупват AOD, дано скоро има шанс да имаме по-богат избор от функции там.
Цитирай

Фтичове, да ме светнете - На Ми8СЕ съм съседмичния ром на еу. 8.12.13 и тврп 3.2.3-1102. Съответно не се ъпва през ОТА. Ако му обновя само тврп, ще ли да си види новата ОТА или трябва ръчно да мина през цялата процедура по качването 9.1.3?

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай

Здравейте,

Бихте ли споделили кой е последният читав седмичен ром и от къде мога да си го изтегля, тъй като в момента съм с 10.0.6.0 Stable и искам да мина на weekly рома.
Също искам да попитам дали има значение с коя версия на TWRP съм? Благодаря!

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Ако е за Mi8 слагай 9.1.3. Работи без забележки.
За целта обаче трябва да ъпнеш към TWRP за пай. Аз лично съм с 3.2.3-1110

Дърпай оттук: https://xiaomi.eu/community/threads/9-1-1-2-3.48509/
[-] 1 потребител изказва благодарност на tzvetann за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)