Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си флашнем телефона Mi8 с Xiaomi.eu

Здравейте,
От известно време съм собственик на Mi 8 Explorer Edition с глабалния ром версия 10.2.2.0(PECMIXM), искам да му сложа европейсия ром, обаче колкото повече чета толкова повече се обърквам. Имам няколко въпроса:
Т.к. искам да флашна EU версията през бутлоудера, не искам да слагам разни къстам рековери, кой е най-добрия инструмент за флашване и необходимо ли е първо да инсталирам китайски ром ?
Имали значение коя версия ще е рома и необходимо ли е да се отключи бутлоудера?
Относно защитата Anti-Rollback индекса ми е 1 като изтегля ром как мога да разбера той с какъв индекс е и ако инсталирам ром с различен индекс ще брикна ли телефона?
Какъв РОМ да изтегля понеже гледам, че има за PRO версията то и на моя го изписва,че е PRO , но все пак да питам, понеже никъде не срещам РОМ за ЕЕ версия.
От къде да изтегля най актуалния стабилен РОМ?
Поддържа ли ОТА ъпдейт?
Ако е възможно дайте линк към някой туториал или обяснете малко на ниво полу олигофрен Big Grin , искам да намаля максимално възможността от БРИК.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари

Еу ром задължително на отключен буутлоудър и прeз TWRP (Recovery).
Няма друг начин

[Изображение: tq63t4O.png]

ursa е Mi 8 EE
Има си ром за него
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Panic
Цитирай

Благодаря за информацията suffer.
Интересно е, че ми изписва на Code name - equuleus според таблицата е PRO (информацията е от XiaoMITool) от таблицата виждам, че MI8 я няма тази защита Rollback(надявам се правилно съм разбрал) , това означавали, че мога да сложа по-ниска версия на РОМ-а?
От кой флашер си най-доволен защото гледам, че има два варианта съответно с МI flasher и XiaoMITool, ако е наложително да флашна първо китайския РОМ.

Още веднъж благодаря за отделеното време!  Smile
Цитирай

Xiaomi tool 2 или ръчно.
Щом моделът е equleuus значи си Про, а не ЕЕ
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Panic
Цитирай

Интересното е че е с прозрачния гръб  Huh
Цитирай

https://www.mi.com/global/mi-8-pro/
Съвсем нормално си е
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Panic
Цитирай

(2019-03-24, 21:44:02)Panic написа:  Интересното е че е с прозрачния гръб  Huh

Глобалната версия на модела е Про. Китайската е експлорър едишън и двете са с прозрачен гръб, и вграден в екрана сензор за пръстов  отпечатък.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • Panic
Цитирай

Благодаря за помощта на всички.
Успешно отключих бутлоудара и успешно инсталирах ЕУ версията!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Panic за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Здравейте,
някакви идеи защо не мога да флашна рекавъри с powershell ? Трябва ли да разреша нещо специално в windows 10?
Благодаря!
Цитирай

преди всяка команда се пише ./
освен ако нямаш някаъв друг проблем.

Позволих си да направя кратко видео с начините за бърз достъп до PowerShell или CMD от текущата папка:

[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

Благодаря ти сърдечно! Всичко е точно вече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте, преди година някъде си сложих седмичен РОМ от xiaomi.eu и всеки петък си получавах актуализацията. От няколко месеца насам (3-4) не получавам актуализаций и ми пише че няма нови, някой има ли идея от къде идва проблем ?

   
Цитирай

Вероятно ъпгрейда до андроид 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • noname galaxy S
Цитирай

Аха, а как ще е най-добре да мина към андройд 10 пак седмичен без да загубя файловете на телефона ми ?
Цитирай

На ми 9 Xiaomi.eu при преминаване от андроид 9 на 10 имаше следния проблем:
Ъпдейтваш, минава ъпдейта, но после слагаш рекавъри поддържащо андроид 10 и съответно се заключва DATA дяла и вече не може да мине ъпдейт докато не форматираш data дяла (format data -> yes)
Ъпдейтите се слагаха ръчно през adb sideload.

Това, което си мисля, че би сработило е да се сложи първо най-новото recovery и ако още тогава спре да има достъп до Data вече да мислиш дали и кога да ресетваш. По принцип не е зле да се направи ресет след ъпгрейда, но въпросът е да си подготвен и да не правиш ресет, без да искаш.
Затова ти казах и в личното съобщение, че е добре да каже някой който го е правил това, за да знаем точно с този модел и правилното (ако има такова) recovery дали минават гладко и без проблеми нещата
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, noname galaxy S
Цитирай

Нямах такъв проблем с ми8. Просто ъпдейтнах както всеки нормален седмичен.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

(2019-12-30, 22:15:11)zviara написа:  Нямах такъв проблем с ми8. Просто ъпдейтнах както всеки нормален седмичен.

Какво ще рече като нормален седмичен, защото аз още като си взех телефона направи всичко нужно за да му флашна РОМ от xiaomi.eu без да го заключа и повече не съм се интересувал и не съм чел тъй като си получавах седмични и си ги ъпвах през тела 6-7 месеца си идваха в петък ъпдейти. Та искаш да кажеш сега да свалям от xiaomi последния седмичен който е (xiaomi.eu_multi_MI8_9.12.26_v11-10.zip) и да си го флашна нормално през рековърито с което съм от преди ? Притеснява ме да не ми се изтрият файловете който имам или да не го заключа. 
Благодаря !
Цитирай

Като нормален седмичен ще рече - тегле от сайта ръчно и след това го флашвам през TWRP. Бъди сигурен че твоя TWRP поддържа android 10 . Моя ми8 не е криптиран, ако твоя е encrypted може да имаш проблеми.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • noname galaxy S
Цитирай

(2019-12-31, 15:58:34)zviara написа:  Като нормален седмичен ще рече - тегле от сайта ръчно и след това го флашвам през TWRP. Бъди сигурен че твоя TWRP поддържа android 10 . Моя ми8 не е криптиран, ако твоя е encrypted може да имаш проблеми.
Как мога да проверя дали TWRP-то ми подържа андроид 10 и как да разбера дали е криптиран или не ? 
Благодаря!
Цитирай

За поддръжката виж просто коя версия е
https://eu.dl.twrp.me/dipper/
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, noname galaxy S
Цитирай

(2020-01-01, 21:12:36)suffer написа:  За поддръжката виж просто коя версия е
https://eu.dl.twrp.me/dipper/
 Как да инсталирам това TWRP  като е .img файл ?
Цитирай

През фастбуут с
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

А ако вече имаш twrp Install и има опция за инсталиране на .img файлове
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • noname galaxy S
Цитирай

Здравейте, при инсталирано последна версия на twrp и опит да инсталирам Magisk, sdcard дяла показва всички папки и файлове с различни букви. Все едно са криптирани. Miui 11 android 10. Как да инсталирам Magisk.
Цитирай

Трябва да форматираш датата,губиш всичко на тела обаче!!!
[-] 2 потребители изказват благодарност на gamisu за това мнение:
  • baimarin, suffer
Цитирай

Или флашваш TWRP 3.3.1-2 . И моят беше така, но като флашнах 3.3.1-2 върху 3.3.1-1 нещата се оправиха с криприрането.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)