Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си флашнем телефона Mi8 с Xiaomi.eu
#76

Пазят се, ако ти не ги затриеш, но най-добре си чакай Ота-та.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
Аксесоари
#77

Добре, щом ОТА-та си протича като обикновен ъпдейт, ще я чакам monthly.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#78

За ранобудните - xiaomi.eu 8.11.8 с микс3 нощен режим Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • velqn, Victormihov
Цитирай
#79

Нощния режим снима доста по-зле, отколкото нормален режим без ХДР

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#80

Здравейте, от няколко дена насам като получавам входящо обаждане и не ми изписва кой звъни а се появява една зелена слушалка горе в лявата част status bar-a  и трябва да натисна там, за да се появи Call Screen-а. Някой знае ли как мога да го оправя защото ме влудява?

[Изображение: 9438437w.png]

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#81

Колеги, чакам тези дни да дойде една Mi8-ца и направо я почвам с xiaomi.eu.

Имам само един въпрос. Ми8-цата е китайче с глобална версия, отключен буутлоадер. Там е работата, че не знаем точно търговците как ги отключват и затова хората масово препоръчват с китайче Ми8-ца с глобален телефон да се прави следното:

1. Слага се Китайска DEVойка MIUI
2. Слага се Китайската девойка, но този път се залкючва телефона
3. След това телефона се отключва със собствения си акаунт
4. Слагаш после глобалка или китайка или преведена китайка (xiaomi.еу)


Там е работата, че мен ме мързо да го заключвам и отключвам сто пъти се интересувам, някой има и преки наблюдения, ако се кара с ънлока на BL от търговеца, какви рискове има свързани с това?

Ето тук намерих интересна информация -> https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry76520449

10x @suffer
[-] 1 потребител изказва благодарност на velqn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#82

И моята беше китайче с глобален и отключен бр. от търговеца.

Аз не съм заключил бутлоадъра. Сложих China stable и след това xiaomi.eu. Проблеми не съм имал.



Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на extremee13 за това мнение:
  • suffer, velqn, Victormihov
Цитирай
#83

(2018-11-13, 16:49:36)extremee13 написа:  И моята беше китайче с глобален и отключен бр. от търговеца.

Аз не съм заключил бутлоадъра. Сложих China stable и след това xiaomi.eu. Проблеми не съм имал.



Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Благодаря, колега. Май ще правя същото... идвам от Poco, там беше направо Apple like (iOS) изживяване, забравих какво е да не правиш нищо, нито съм слагал къстъм рекавъри, нито руут, карах си с глобален дев и беше песен, camera2api си работеше от воле, което реално ми трябва най-много за gcam.

С Ми8 ще пробвам същото, там camera2api също трябва да работи от воле, ще карам по твоята схема, но ще трябва да изшия тврп, за да сложа xiaomi.eu. Ще сложа china dev и после xiaomi.eu и няма да го пипап повече.

Оф топик малко, но с коя версия на twrp за ми8 играем на шевната машина?
Цитирай
#84

Защо сменяш Покото за Ми8 Велянски?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#85

(2018-11-13, 19:20:12)nowhere написа:  Защо сменяш Покото за Ми8 Велянски?

Да ти кажа... и аз не знам, надявам се да не съжалявам. Покото ми бе абсолютен любимец, предвид това, което прави с gcam. Реших да пробвам Mi8 най-вече заради факта, че BSG има Mi8 и неговите gcam билдове вървят без грижи и директно и уж заради OIS.

Като цяло много исках да видя Ми8 и никъде не можах да намеря, или е прибрана по магазините или няма... та накрая ще видя в джоба си Smile)
Цитирай
#86

Предполагам това е версията ?
При седмичния батерията много бързо падаше аз заради това се върнах на стабилен.
Откакто минах на Xiaomi eu експериментирам Smile 1 ден със стабилен, 2 дена със седмичния и така.. [Изображение: 4de0fa94c50fffee256f0b74b94c949d.jpg]

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#87

(2018-11-12, 16:41:56)Kn0cK3r написа:  Здравейте, от няколко дена насам като получавам входящо обаждане и не ми изписва кой звъни а се появява една зелена слушалка горе в лявата част status bar-a  и трябва да натисна там, за да се появи Call Screen-а. Някой знае ли как мога да го оправя защото ме влудява?

[Изображение: 9438437w.png]

Колеги, все още не мога да намеря решение на проблема. Писах тема и в xiaomi.eu общността, но все така глас в пустиня. ..

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#88

скрийншот дали ще може?
Цитирай
#89
Photo 

(2018-11-14, 15:07:49)suffer написа:  скрийншот дали ще може?

Тази зелена иконка излиза винаги при входящо повикване, независимо дали боравя с телефона или е заключен.


Прикачени файлове
.png 9438437w.png Размер: 627.94 KB  Сваляния: 88

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#90

Здравейте, с Xiaomi.eu 10.0.9.0. стабилен, не ми се показват процентите на батерията в иконката горе в дясно. При китайския стабилен 10.0.9.0. се показваха. Някой, който е сложил тази версия може ли да сподели мнение, как стоят нещата при него?

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#91

И аз съм с 10.0.9... [Изображение: 49459c2c391c94de1131ca29caf210df.jpg]

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#92

Благодаря колега, а аз го търсех при настройките на батерията.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#93

(2018-11-14, 16:16:31)Kn0cK3r написа:  Тази зелена иконка излиза винаги при входящо повикване, независимо дали боравя с телефона или е заключен.
Да ти е активиран DND режима?
Цитирай
#94

(2018-11-14, 21:35:28)hgeorgiev написа:  Да ти е активиран DND режима?


Не колега, не е.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#95

Автоматично приемане на разговор?
Цитирай
#96

(2018-11-14, 22:13:27)Kn0cK3r написа:  Не колега, не е.
Защото днес забелязах ефекта при мен докато беше активиран. Огледай се за нещо такова. В крайна сметка удари му един ресет. Smile
Цитирай
#97

Бях си активирал автомтично записване на разговорите и всеки път след като прекратя разговор ми излизаше известие в notifications bar-a. Казваше се нещо подобно на "InCallUI..."  и му забраних достъпа накрая. Като че ли от тогава почна. Въпроса е, че сега незнам от къде да го достъпя отново.

Edit: Намерих го в Инсталирани приложения > Системни Приложения. Разреших му известията и сега е ок.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • suffer, Victormihov
Цитирай
#98

Здравейте,
при опит за флаш с Европейския ром телефона Ми8 заспа във Fastboor и в момента при рестарт отново влиза там. Не ми позволява нищо да направя.
Предположения моля!
Цитирай
#99

Е в тоя режим не можеш ли да го флашнеш със стоков ром през Ми Флаш?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Може. Ако е отключен, няма грижи. Не се сещам по каква причина, но и при мен беше станало така (май бях наврял папките на мифлаш в много подпапки и не се получи флашването...). Та след това си флашнах без проблем.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)