Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nvidia shield tv
#1

Колеги бях се насочил към Xiaomi Mi box, но попаднах на статия за shield-a и като видях за какво става въпрос направо го поръчах от амазон. А сега докато го чакам почвам да се чудя, това стриимване на игри от техните сървари дали работи нормално на нашите географски ширини?!? Ако някой го има, ще съм благодарен да сподели. Също ако може да каже diablo 3 и League of legends могат ли да се играят, гледах че има battle net клиент (говоря само за стриим от тяхните сървари, а не за такъв от моето пс).


П.П. стана така че шилда дойде, ако има мераклии за такова устройство и нещо ги тревожи, смело да питат. Само да каже geforce now бачка.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 4 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • GH0STFACE, kamenvo, oxuboxu, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Google Home вече може да управлява Shield-a: https://www.xda-developers.com/google-ho...ndroid-tv/
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

(2018-09-25, 11:49:07)dada_ написа:  Стана така че шилда дойде, ако има мераклии за такова устройство и нещо ги тревожи, смело да питат. Само да каже geforce now бачка.
Здравейте, виждам че темата е стара, но все пак имам няколко въпроса, основно по GFN (geforce-now).
Първо, поздравления за бокса, най-добрият, все още се изумявам от мощта, скрита в тази симпатична малка кутийка. Регистрирах се тук, да търся единомишленици с Шилд, но забелязвах, че в България притежателите му се броят на пръсти. 
  Въпросите ми са следните:
1. Използвате ли още бокса? (предполагам- да, но понеже темата е на повече от година, за това питам.)
2. Играете ли през GFN?
3. С какво играете? Геймпад, мишка, клавиатура.
4. Как се държи GFN у вас? Опитвам се да обясня на хора в България за какво става дума, но се отнасят с недоверие, казват че там няма да работи както трябва.
5. Какъв интернет ползвате за игра и как е вързан към него Шилда? Кабел, WiFi.
Благодаря предварително.
Цитирай
#4

(2020-01-22, 18:42:20)kamenvo написа:  Здравейте, виждам че темата е стара, но все пак имам няколко въпроса, основно по GFN (geforce-now).
Първо, поздравления за бокса, най-добрият, все още се изумявам от мощта, скрита в тази симпатична малка кутийка. Регистрирах се тук, да търся единомишленици с Шилд, но забелязвах, че в България притежателите му се броят на пръсти. 
  Въпросите ми са следните:
1. Използвате ли още бокса? (предполагам- да, но понеже темата е на повече от година, за това питам.)
2. Играете ли през GFN?
3. С какво играете? Геймпад, мишка, клавиатура.
4. Как се държи GFN у вас? Опитвам се да обясня на хора в България за какво става дума, но се отнасят с недоверие, казват че там няма да работи както трябва.
5. Какъв интернет ползвате за игра и как е вързан към него Шилда? Кабел, WiFi.
Благодаря предварително.

1. Да... всеки ден се ползва яко. Повече гледам филми и тв обаче.
2. Скоро не съм играл (3-4 месеца).
3. Зависи от играта, с геймпада съм пускал някой от безплатните игри, и няма проблем да се играе с него, но просто аз играех такива игри, за които трябват мишка и клавиатура.
4. Игрите си вървят супер, рядко се пикселизират за няколко секунди, но не насича като на клиповете на гугъл стадията, а по-скоро от 1080p става на 420p и то за много кратко, макс 5 секунди. И пак да кажа, доста рядко се случва това (поне при мен). Иначе цъках diablo 3 и overwatch, и сравнение скоро ги разцъквах на пц и разлика нямаше някаква огромна, може би за fps игри и то ако си доста добър, ще откриеш разлика иначе не.
5. Бях на 50Mb на булсат, но понеже от нвидия казват, че 50 е нещо като минимум, та почти още като го взех минах на 100Mb. В началото докато бях на 50Mb понякога тръгваше на 720p, след като минах на 100Mb доста по-рядко се случваше. Преди бях с един рутер от 30-40лв тп-линк и към него беше свързан с кабел, защото за wifi иска да е 5гхз за да подкара игрите, а този рутер нямаше такива екстри. Скоро си взех по-хубав рутер, но за съжаление вече не играя много, много, но все пак след като го взех тесвах как вървят без кабел и нямаше проблеми, но свепак е по-добре да е вързан с кабел.

В заключение само ще кажа, че аз го взех за да играя игри, понеже моя лаптоп вече не ставаше за това, а не ми се даваха 2к за нов. И съответно доста време цъках на него диабло, лигата и оверлоча, и съм си доволен, за онзи момент свърши перфектна работа. Сега обаче си взех друг лаптоп и съответно ако ще цъкам, ще е на него (но за съжаление май приключих с игрите или поне до излизането на диабло 4, дано да не е след 10години). Всичко зависи от това дали искат, да си загубят времето с някоя игра или искат да цъкат сериозно, ако е второто сигурно ще е по-добре да си вземат пц, но и ще е много по-скъпо.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • kamenvo, oxuboxu
Цитирай
#5

(2020-01-22, 22:25:12)dada_ написа:  1. Да... всеки ден се ползва яко. Повече гледам филми и тв обаче.

4. Игрите си вървят супер.
5. Бях на 50Mb на булсат, но понеже от нвидия казват, че 50 е нещо като минимум, та почти още като го взех минах на 100Mb.

Благодаря за изчерпателният отговор!
Значи GFN работи нормално и в България, което е супер. Лично според мен, услугата Geforce-now е доста недооценена, както и самия Shield. Но, докато ниската популярност на бокса е разбираема, заради високата му цена, то абсолютната непопулярност на GFN за мен е неразбираема. Услугата все още е в стадий Бета и е безплатна, освен това не е вързана към Shield tv. GFN има за Андроид, Уйндоус и Мак, просто се подава заявка за достъп до бета-теста и като дойде инвайт си играеш, където искаш- на TVBox-а, на РС-то, че даже и на телефона. На други форуми всички спорят с мен, че няма да работи в България, че инпут-лага ще е ужасен и т.н., но никой даже не ще да пробва, въпреки че е безплатно.
Аз ползвам GFN от година и съм повече от доволен. Мога да кажа, че ме върна в геймърските ми години. Дори, като излезе от Бета и стане платен, бих плащал разумна цена за тази услуга. Игрово РС нямам от много години (едно време всичките ми пари отиваха за Топ-РС) и не ми е оправдана покупка, но през GFN понякога играя и много рядко имам проблеми. Сървърът, към който се свързва GFN (те са няколко в Европа), се намира на 500км. от мен, което е малко и съответно всичко си върви по масло, пингът ми до там е 16-20мс. Вярно че играя предимно сингъл плеър игри (The Witcher 3, HITMAN, Watch Dogs 2, Project Cars 2), но понякога играя и онлайн шутъри (Arma3, Warthunder, PUBG) и не съм имал проблеми с пинг, лаг и т.н.
Мисля, че облачният гейминг ще става все популярен и ще събере своята аудитория.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Вече не е бета, може да си направят акаунти и да тестват как върви на компютър примерно или на телефон, други тв боксове.

Един голям за мен МИНУС, една седмица след като не са бета, спряха да подържат игрите на blizzard. Аз пък играех само тях... лошо за мен.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

(2020-02-13, 18:37:43)dada_ написа:  Вече не е бета, може да си направят акаунти и да тестват как върви на компютър примерно или на телефон, други тв боксове.
Да да, аз направих отделна тема за GFN- тук. Вече няколко човека пробваха. Колкото до Близард- мисля че Nvidia ще се разберат с тях. Просто искат пари. Вече имаше случаи, когато издатели бягаха от GFN, после се връщаха (Bandai Namco). Засега, освен Blizzard, не са се върнали Square Enix и Capcom. Със сигурност няма да се върнат Rockstar.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • dada_
Цитирай
#8

Здравейте!

Знаете ли дали Shield-a може да се закупи някъде в България? Много искам да сменя Amazon firestick-a с Shield, но честно казано не ми се дават 70 долара за доставка....Най-много ми харесва upscaling опцията и разбира се GFN.
Цитирай
#9

Аз лично не съм го засичал по нашите географски ширини. Моя го купих от amazon uk, доставиха ми го габко (за 3лв).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#10

(2020-06-17, 11:29:27)dada_ написа:  Аз лично не съм го засичал по нашите географски ширини. Моя го купих от amazon uk, доставиха ми го габко (за 3лв).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Мда, много сме назад. Тук Firestick-a още се продава за 150 лева, а в момента е 20 евро в амазон Big Grin . Както и да е, поръчах и аз през Габко, сега нямам търпение да пристигне. Поръчах обикновената версия, а не ПРО, тъй като вече имам блутут контролер, а паметта може да се разшири с мемори карта. Надявам се да не се отрази доста разликата в РАМ паметта.
Цитирай
#11

(2020-06-17, 00:03:47)bulgaria8 написа:  Здравейте!

Знаете ли дали Shield-a може да се закупи някъде в България? Много искам да сменя Amazon firestick-a с Shield, но честно казано не ми се дават 70 долара за доставка....Най-много ми харесва upscaling опцията и разбира се GFN.
GFN върви и на други боксове (телефони, РС, Мас), не е задължително да е Shield. Но само на Shield има включени безплатни игри - 20-тина заглавия.
Цитирай
#12

Вече 3 седмици съм с Shield-a, много съм доволен. Супер бързо е всичко, няма лаг, 4к youtube без проблеми, 60fps 1080p стриймове в Twitch, IPTV върви перфектно с 50fps. Разцъках няколко емулатора и там нещата са доста добре на почти макс настройки. Само малко ме е яд, че не мога да подкарам Dolphin emilator, понеже съм с "tube" версията, а тя е с 32-битова ОС. Направи ми впечатление една опция "match content color space", като я активирам и цветовете стават много по-наситени. Общо взето напълно си струва парите. Който ще си купува такова устройство, въобще да не се замисля. +че са ти гарантирани поне 5 години съпорт от Nvidia (все още 1вия модел от 2015 получава ъпдейти).
[-] 2 потребители изказват благодарност на bulgaria8 за това мнение:
  • dada_, stenlius
Цитирай
#13

Здравейте,

Какво е качеството на връзката с GFN в момента. Аз съм с план от 100 мегабита домашен интернет, връзка с кабел до всички устройства и не GFN ми дава 30-35 Mbps със 15% изгубени пакета на всеки тест, което е практически не използваемо, та се чудех и при вас ли е така?

Поздрави,
Георги


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#14

Здравейте! Имам следния проблем Имам nvidia shield pro но картината на телевизора ми е много зле .Телевизора е 4к Panasonic, кабелите са качествени 80лв HDMI.Къде бъркам не мога да разбера. Картината даже не е HD.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)