Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо няма такъв телефон?
#1

Здравейте!
И аз да пусна моите предпочитания за телефон.
Дисплей : 6.5 + ; 18;9
Резолюция : по възможност повече/amoled/
Безели: минимални
Ноч : без или минимален
Батерия : 4000 +/сменяема/
Процесор : Снап 710 +
Всички възможни честоти + 3.5 жак + NFC+Infrared +FM radio+face unlock
Всичко това е възможно в рамките на 500 / 600 $,но никой производител дори и не мисли да го произведе.
Цитирай
Аксесоари
#2

С тия характеристики няма да е 500-600$ ,по-вероятно в евро!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Кой каза, че няма?
https://www.gsmarena.com/huawei_honor_note_10-8799.php
Цитирай
#4

Цитат:tiesto_pld
С тия характеристики няма да е 500-600$ ,по-вероятно в евро!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk


Не по врат, а по шия +80 лв

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Този докарва до някъде твоите изисквания. Между другото май само капсуловани телефони се предлагат...
[Изображение: vivo-nex-1.jpg]

п.с. Vivo Nex S също е добър, но там цената е малко в повече от изискваната...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#6

(2018-09-25, 18:06:29)pepy1 написа:  Не по врат, а по шия +80 лв
500$ не е 600 евро Smile

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Защото няма смисъл от такъв телефон.


Сменяемата батерия е пълна глупост.
Без проблем карат по 2 години МИНИМУМ батериите, после ако ти е зор разглобяваш и сменяш,
отнема по малко от 30 минути, ако мислиш,че няма да се справиш се обръщаш към сервиз с едни пари, забравяш за водоустойчивостта и така.
Но в крайна сметка много от потребители не държат телефоните си повече от 2/3 години.

Има много телефони с висока резолюция и минимални безели, + 4000+ mAh батерия и SD 8 серия с NFC.
Огромната резолюция също е глупост и на този размер повече от FHD ти е само в минус, но това е цяла друга тема.

Инфраред слагат главно Xiaomi, но и почти да не кажа никога не се използва (доста приятели имам с инфраред устройства никой не го е ползвал за нещо смислено)

3.5мм жака е премахнат от повечето телефони с цел купуване на аксесоари (bluetooth слушалки) от марката и повече печалба от там.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Скоро ще махнат и камерите ,ще си ги купуваме като модул.
Имаше такава иновация за бъдеще,че телефоните ще са на модули и просто като излезе нов- камера,процесор,рам,видео просто си купуваш това което искаш да замениш без нуждата изцяло нов телефон.
Но всичко е бизнес и аз не вярвам да се случи скоро...освен ако някоя нова китайска компания не се пръкне като конкурент именно с тази иновация.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2018-09-25, 19:32:33)Legend написа:  Защото няма смисъл от такъв телефон.


Сменяемата батерия е пълна глупост.
Без проблем карат по 2 години МИНИМУМ батериите, после ако ти е зор разглобяваш и сменяш,
отнема по малко от 30 минути, ако мислиш,че няма да се справиш се обръщаш към сервиз с едни пари, забравяш за водоустойчивостта и така.
Но в крайна сметка много от потребители не държат телефоните си повече от 2/3 години.

Има много телефони с висока резолюция и минимални безели,  + 4000+ mAh батерия и SD 8 серия с NFC.
Огромната резолюция също е глупост и на този размер повече от FHD ти е само в минус, но това е цяла друга тема.

Инфраред слагат главно Xiaomi, но и почти да не кажа никога не се използва (доста приятели имам с инфраред устройства никой не го е ползвал за нещо смислено)

3.5мм жака е премахнат от повечето телефони с цел купуване на аксесоари (bluetooth слушалки) от марката и повече печалба от там.
Имал съм LG V20 и смяната на батерията отнема 20 секунди.Върви разлепяй и събирай.
Идеята е защо няма такъв телефон.

Защо примерно ноте 9 няма FM radio и Инфраред

Идеята ми беше да се съберем хора,които искат това от смартфона си ,а не такива ,които да ми обясняват,че някоя функция не ми трябва.
Цитирай
#10

(2018-09-25, 20:09:38)dudi4ek написа:  Идеята ми беше да се съберем хора,които искат това от смартфона си ,а не такива ,които да ми обясняват,че някоя функция не ми трябва.

Колко и да се съберете пак сте подвластни на хората които казват коя функция не ти/ви трябва ... Нима не ти е познато щом го няма, значи не ти трябва?
Цитирай
#11

Аз пък искам да има хардуерна qwerty клавиатура, но вече не правят такива. Skitarg Защооо!!!

Doogee S30
Цитирай
#12

Еми то и аз искам FM transmitter, като от Nokia N8, ама няма. Никой не слага... Можем само да си искаме, никой няма да ни чуе нас, малцинството.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#13

Ами защото ако попиташ 10000 души от улицата какво ползват и какво искат да ползват за в бъдеще се получават едни отговори, които после се преглеждат от няколко отдела, които ги очукват така, че да паснат на корпоративния план за производство и печалба и чак след това ние получаваме някакъв избор от устройства. Ако не е рентабилно, няма да си мръднат и пръста. И аз много се кефих на IR в Note4, ама ползвах няколко пъти като си купих телефона и това беше. За FM разбирам, че го искат хората, полезна функция си е. Аз не го ползвам, но не го и отричам. Аз съм привърженик на сменяемите батерии, ама съм се примирил, че мнозинството иска тънък телефон и не му пука за мен. Държа един Battery Case за 15 евро в раницата и съм много доволен. Така поне мога да го дозареждам навсякъде, а не като с втора батерия да се чудя после по кой метод да я зареждам, дали в телефона, дали зарядно да и купувам.
Та не ги правят тез телефони, защото "няма да се продават" на фона на общата картина. Може да се напънат и да покрият 90% от критериите, ама хората заради другите 10% ще кажат, че не ги кефи, и така или иначе ще трябва да правят компромис що не си купят някой от топ моделите дето така или иначе са на параза.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#14

(2018-09-25, 18:33:30)tiesto_pld написа:  500$ не е 600 евро Smile

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Прочети внимателно! Единия казва 5-600 долара, а другия казва  5-600 евро! Т.е. +80 лв приблизително, зависи от дневния

курс. Та защо сравняваш 500 със 600!  Сравнявай 500 с 500 и 600 със 600 сответно долари- евро.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

Може и да има с компромиси. LG V40.6.3",но батерията едва ли ще е повече от 3500.Предполагам ще се изхвърлят с 800/900 $/Е и ще трябва да се чака до пролетта за цена около 1000 лева,но кой знае какво друго ще излезе до тогава.
Цитирай
#16

Хареса ми много Huawei Honor Note 10 но в един сайт пише че е е с инфрарот и ФМ Радио в друг не и еи такива недоразумения са някак си доста дразнещи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

Аз да добавя към изискванията и IP67 Smile
Цитирай
#18

Защото, ако имаше такъв телефон (или какъвто и да е друг съвършен) повечето хора нямаше да си купуват нови докато не им "умре" стария, а знаем че в основите на всяка индустрия е да продава, продава, продава... Продукти, части за тях, сервизни услуги, и т.н. и т.н.
Цитирай
#19

Още е рано за мнения,но Mate 20 ми изглежда много обещаващо.Само ФМ радио няма.Е и безжично и защита от потапяне във вода,но не са ми важни.Подозирам ,че след нова година ще може да се вземе под 1000 лв. от Европа.
Цитирай
#20

Някой попадал ли е на телефон посочен в първият пост на @dudi4ek, може и с по малък дисплей да е?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)