Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

интернет от флашка към навигация (двоен дин) на кола?
#1

Здравейте.  Наскоро си сложих мултимедия във колата, но не мога да подкарам интернет от флашка на Виваком към нея. Включвам флашката със картата не я познава и не реагира. Знам за една програма, която работи ppp widget 3, но устройството трябва да е рутнато за работа с нея. Ако някой има решение, моля да сподели.

Мултимедията е със Android 7.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма как да разпознае флашката без нужния софтуеър .
Цитирай
#3

Дай повече инфо за Head Unit-a (а.к.а мултимедията) и за флашката. Повечето китайски Head Unit-и поддържат usb tethering и без руут.

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#4

Те поддържат,ама проблема е че точно нашите модеми(на трите оператора са версии на ZTE),драйверите им ги няма в андро.Че и по-голямата част от апаратите не искат да работят с тях на "плуг и плей".Трябва да се рутне апарата,да се намери съответният драйвер за съответната версия на андро,ръчен инстал през конзола ADB(ако не е пакет драйвери на апк) и тогава ще запали.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • krasss
Цитирай
#5

Не е може би това, което иска автора на темата, но е вариант и закупуване на "бисквитка", като картата да се постави в нея, след това да се използва WiFi свързаност на медията към същата тази "бисквитка".
Предполагам медията има WiFi, която възможност да се използва с картата и варианта по-горе, като се получава независимост към необходимост за кабелна връзка с другото устройство.

П.п. Предлагам варианта, защото аз използвам нет в колата на моята медия именно по-този начин, а когато не съм в колата, използвам бисквитката към мобилния си телефон и другите устройства, които семейството ми използва когато са с мен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Медията е китайска [Изображение: image_59e23ec7a44bc_1280x1280.jpeg?1507999432][url=https://cdncloudcart.com/8671/products/images/7/image_59e23ec7a44bc_1280x1280.jpeg?1507999432][/url]
Има слот за сим карта, но е от зад на самото устройстово и не става всеки път да го махам и слагам от колата,  а картата я ползвам и на таблета. Все си мисля, че има може би някакъв начин да тръгне, щом на таблет със същия андроид и тази програма ppp widget 3 тръгва без никакъв проблем. За в момента докато (ако) излезе някакво решение шервам нет от телефона си, но хаби батерията. Със "бисквитка" пък ако и свърши тока, пак трябва да се зарежда....

Не знам ако се опитам да рутна и съответно брикна устройството, Smile примерно със kingroot. Но пък ако стане нещо, не мога да го включа във комп. и да го оправя, за това не смея
Цитирай
#7

Руута не е толкова страшно нещо за тия китайци Smile Има един тон теми и firmwares в раздела Android Auto в xda.
Опция ти е и Extra sim (но мисля че за интернет се заплаща месечна такса). Биксвитката не се ли зарежда през usb?

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vamp1r3 за това мнение:
  • krasss
Цитирай
#8

Именно, през Usb се зареджа, което означава, че ако няма решение по-друг начин, може да се прикачи към медията и да се ползва като флашката с карта.
Обикновено бисквитките имат опция и за Интернет по кабел (юсб), което ги прави поне в това отношение като флашките със сим карта.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • krasss
Цитирай
#9

Благодаря на всички. Ще взема една "бисквитка" на края.
Цитирай
#10

Ако се спреш на бисквитка,защо не си конфигурираш "хот-спот" на апарата,закачаш медията за тела от спота и си готов?Ти си я носиш бисквитката в джоба Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • intolerable
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)