Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ВАЖНО] Какво трябва да знаем за да не си брикнем ACE-a
#1

Реших, че ще е полезно да се съберат всички известни до момента причини за брик в 1 тема. Много хора начинаещи в сферата на Android, пипат неща без да четат и обикновенно после почват да реват по форумите Smile
Ще подредя нещата по знчимост и най-вече шанс за брик!





КАК ДА СИ / НЕ СИ БРИКНЕМ ТЕЛЕФОНА



1. четете, ЧЕТЕТЕ, ЧЕТЕТЕ! Най-голямата причина хората да си брикват телефоните е, защото правят неща без да четат и мислят! По-добре отделете 5мин и се запознайте с материята преди да правите нещо.

-преди да правите каквото и да е било с телефона, първо се уверете, че:

*To става за Galaxy ACE

*To става за версията която използвате в момента, много Custom неща са налични само за една версия на даден ром. Освен да гледате версията на ROM-а като 2.2.1; 2.3.3; 2.3.4 и т.н. задължително гледайте и за коя точно версия на тази версия е! 2.3.3 KPN, 2.3.4 КРН и т.н.

*четете задължително коментарите в темите за даденото приложение, скрипт, тема, ROM и т.н.! Много неща може да са съвместими с вашия телефон, но да са бъгави и да ви брикнат телефона. Ако излезне нещо ново, по-добре не се мятайте веднага на него, ами изчакайте да видите коментарите относно това дали нещатата са стабилни! Два дена търпение няма да ви убият!

*Ако не знаете какво правите, по-добре не правете нищо! Малко четене и гледане на youtube клипчета няма да навреди на никой...

2.ROM Manager! - Тази програма ще брикне телефона ви на 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!

ROM Manager е арр на ClockWorkMod, за по-лесна работа (без да се налага ресет), но тя НЕ подържа Galaxy ACE! Това ще рече, че всяка операция направена през нея неминуемо ще брикне вашия телефон! Независимо какво се опитвате да правите, да качвате, да сваляте, да си разделяте картата и т.н.! Програмата бриква телефона до такава степен, че единственото което може да направите е да го занесете в Samsung сервиз и да се надявате на заменка! Няма UNBRICK!!!Oт друга страна ClockWorkMod има официална версия за нашия телефон, която работи добре! Каквото и да правите правете я през нея! Има урок как

3. Отключване на телефона с уроци от интернет!

Ако телефона ви е заключен към дадена мрежа, прежалете 30-ина лева и отидете в сервиз на самсунг да ви е мирна душата. За телефон за 500лв не си струва да се циганите! В XDA е пълно с хора брикнали телефона използвайки този урок:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1204705

И въпреки, че автора твърди, че е поправимо, не рискувайте да си брикнелете телефона, или пък при включване да не ви работят половината функции като звук, wifi, 2g/3g... Прочетете коментарите и се уверете сами.

4. Обновяване на ROM-a!

-Преди да правите каквото и да е било по този въпрос, първо прочетете как и защо!

*
Аз препоръчвам, ако сте начинаещи се придържайте към стоковите ROM-ове докато навлезнете в материала! Обновете си версията с KIES и да ви е мирна душичката! Taка дори и да стане нещо по време на процеса може да върнете телефона да ви го оправят, или заменят.

*
Внимавайте за One package и Full Pakage, обикновенно ромовете който са One Package изискват да имате вече наличен ROM от същата версия (2.3.3; 2.3.4).

*
Понякога за да флашнете по-нов ROM се налага да сложите някой по-стар 2.2.1 Froyo! Oбикновенно като флашвате Gingerbrеad -> Gingerbread се получава "bootloop", (телефона зарежда до някъде и се рестартира и така нрепрекъснато). Аз препоръчвам S5830XXJLC 2.2.1, пробвал съм да флашна директно от 2.3.4KPH до 2.2.1 с него и нямаше ядове!

*
Ако слагате custom ROM - уверете се, че сегашния ви поддържа този ROM! Повечете Custom ROM-oве са направени за определена версия, съобразявайте се с това!

*
НИКОГА НЕ ПРЕКЪСВАЙТЕ КОНЕКЦИЯТА ПО ВРЕМЕ НА ОБНОВЯВАНЕ!


Ами това са нещата за които се сещам за сега. Ако вие имате препоръки, казвайте да ги слагаме в темата. Също мисля, че и тази тема трябва да стане важна, за да може повече хора купили телефона наскоро да я видят...

Извинявам се за правописа, ако има грешчици, но ме е хванал някакъв вирус и не съм много добре, та не ми се занимава в момента да оправят Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
Аксесоари
#2

А как става инсталирането на One Package ROM, когато например сме със Froyo и искаме да ъпгрейднем до 2.3.3 KPN който е One Package?

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#3

Не съм запознат с One Package много, но доколкото си спомням мисля трябва да качиш по-стар 2.3.3 Gingerbread и него да ъпгрейднеш до KPN или по-добре KPO Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#4

Такаам...смятам, че темата ТРЯБВА да бъде направена важна! Телефонът ми се брикна/умря и сега цял месец ще съм без телефон докато чакам от гаранционния сервиз да установят, че е за смяна.

Как умря? - Инсталирах си Rom Manager. Тази програма на 100% бриква телефона и незнам защо изобщо я инсталирах само за да си спестя 1 рестарт при смяна на ром-а ...

Ще гласувам темата да бъде Важна за да може да се вижда от всички и да се развива (ако има още капани да се споделят)

Samsung Galaxy Ace GT-S5830 Android Gingerbread 2.3.3 16GB CWM Root
Цитирай
#5

Темата е много полезна и други модели на Samsung.
Цитирай
#6

За тези, които незнаят какво точно прецаква Rom Manager-а - той прецаква Control-modem-а на телефона. Поправимо е и не е нужно да се заменя телефона.

[highlight=blue]Samsung[/highlight] Galaxy Ace 16GB | CWM5 Root | Android Stock Gingerbread 2.3.6 |
Цитирай
#7

сигурно ли е,защото на мен точно това се случи
Цитирай
#8

vaster написа:За тези, които незнаят какво точно прецаква Rom Manager-а - той прецаква Control-modem-а на телефона. Поправимо е и не е нужно да се заменя телефона.


И как по-точно се поправя ?
Цитирай
#9

WesselinErmenchev написа:
vaster написа:За тези, които незнаят какво точно прецаква Rom Manager-а - той прецаква Control-modem-а на телефона. Поправимо е и не е нужно да се заменя телефона.


И как по-точно се поправя ?
Само сервиз. При мен беше същото и каквото и да се мъчиш и да струваш нестава и нестава.
Цитирай
#10

Какво трябва да направя ,ако съм изтеглил една игричка там за Skate , тя бъгва по време на зареждането и ..
Всички клавиши и сензори на самсунга не роботят и аз махнах батерията , като го включих ми зареждаше с надписа на "samsung galaxy ace gt s5830i . След това :bow: много пъти се появи анимацията на Самсунг . Немога да си включа телефона !!!!! Какво да правя ???!!! Моля ви кажете ???
ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН !! smile smile smile bu bu
Цитирай
#11

milennm написа:Какво трябва да направя ,ако съм изтеглил една игричка там за Skate , тя бъгва по време на зареждането и ..
Всички клавиши и сензори на самсунга не роботят и аз махнах батерията , като го включих ми зареждаше с надписа на "samsung galaxy ace gt s5830i . След това :bow: много пъти се появи анимацията на Самсунг . Немога да си включа телефона !!!!! Какво да правя ???!!! Моля ви кажете ???
ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН !! smile smile smile bu bu

аа и също ми изписа , че Go Launchner e в неготовност и заради него още един път заби напълно , аз пак извадих батерията и се появи проблема с повтарянето на анимацията и не мога да си включа тлефона . Моля ви помогнете ми !!!! ??? :bow: :hug: :hug:
Цитирай
#12

немога да отворя google play магазина :wall: как да си оправя галакси-то АСЕ с5830и е модела ? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)