Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за видео и снимки.
#1

Здравейте. Преди дни бях на една сватба и правих доста клипове и снимки с телефончето ( с9 ) . Наистина страхотно снима, но... Настройките на видео са ми следните: ( UHD 60 FPS ) и забелязвам, че има някакво накъсване на самия клип когато го гледам през телефона, а да не говорим като го кача на компютър, там се вижда още повече. На някои от клиповете го няма чак толкова. Възможно ли е да накъсва защото по време на снимането бях със 7-8 % батерия ? Снимките и те на телефона изглеждат страхотно, но като ги кача на лаптопа и не е същото. Ако може да кажете кои настройки на камерата са най-добри ( не целя професионално снимане ), просто не искам да го има това с видеото. Благодаря предварително. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен се получаваше, когато видеото се записваше на SD картата, а не на самия телефон.

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#3

(2018-09-29, 13:40:41)Iordannenov написа:  Здравейте. Преди дни бях на една сватба и правих доста клипове и снимки с телефончето ( с9 ) . Наистина страхотно снима, но... Настройките на видео са ми следните: ( UHD 60 FPS ) и забелязвам, че има някакво накъсване на самия клип когато го гледам през телефона, а да не говорим като го кача на компютър, там се вижда още повече. На някои от клиповете го няма чак толкова. Възможно ли е да накъсва защото по време на снимането бях със 7-8 % батерия ? Снимките и те на телефона изглеждат страхотно, но като ги кача на лаптопа и не е същото. Ако може да кажете кои настройки на камерата са най-добри ( не целя професионално снимане ), просто не искам да го има това с видеото. Благодаря предварително. Smile
За съжаление и аз го забелязах това на S7 Edge точно на Full HD 60 FPS. Предполагам е софтуерно и ще го оправят с някой ъпдейт. За момента тествай само Full HD и по високи режими и кажи как е положението. А предполагам че е софтуерно защото откакто имам телефона снимам само на Full HD 60 FPS и това го забелязах само на последните клипове който правих, тоест след ъпдейта към орео.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#4

Масов проблем при самсунг. Снимай без стабилизация
Надявай се някой да е снимал с Huawei или ще се наложи да повторите сватбата ?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#5

че снимай на 4K 30fps не снимай 60fps " Великия Huawei P20 Pro " даже няма и възможност за 60fps да не говорим за стабилизания Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksano за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#6

ами трябвало е на 4К 30fps да го направи но вече е късно Smile вече дали ще е Huawei или Samsung на 30fps е все тая Smile
Цитирай
#7

Хаха, сватбата ако може да я повторим ще е добре.. майтапа настрана, дано е софтуерен проблем. За други клипчета ще снимам на други настройки. Наистина снима страхотно и това насичане като изчезне.. Иначе samsung или Huawei.. кой каквото харесва Smile))
Цитирай
#8

(2018-09-29, 17:35:42)Iordannenov написа:  Хаха, сватбата ако може да я повторим ще е добре.. майтапа настрана, дано е софтуерен проблем. За други клипчета ще снимам на други настройки. Наистина снима страхотно и това насичане като изчезне.. Иначе samsung или Huawei.. кой каквото харесва Smile))

да именно Smile марката е без значение Smile нямам нищо протиф HUAWEI пробвай да снимаш 4К 30fps и виж дали това накъсване го има Smile
Цитирай
#9

Предполагам, че проблемът идва от това че при 4K 60Fps няма стабилизация за разлика от 4K 30fps. От това, което виждаш не треперене, а не насичане. Аз още не съм тествал, но от това квото чета и гледам по ревюта най-добре е 4K 30Fps за задната и FullHd за предната камера, защото при UHD също няма стабилизация.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

(2018-09-29, 16:30:38)niksano написа:  че снимай на 4K 30fps не снимай 60fps " Великия Huawei P20 Pro " даже няма и възможност за 60fps да не говорим за стабилизания Wink

Хората са преценили, че не работи достатъчно добре и не са я добавили, както повечето производители. А тук като я има та какво? Ако я нямаше тази опция, темата едва ли щеше да съществува и клиповете на колегата нямаше да са съсипани.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

(2018-10-07, 12:28:42)vargala81 написа:  Хората са преценили, че не работи достатъчно добре и не са я добавили, както повечето производители. А тук като я има та какво? Ако я нямаше тази опция, темата едва ли щеше да съществува и клиповете на колягата нямаше да са съсипани.

да за тва има измислени стойки за тая работа по тая логика професионалните фотоапарати имат супер стабилизация и пак на стойки ги слагат какво да очакваме от 1 телефон? опцията си е много добра стига да ти цака акъла как д я ползваш ? интересно аз повечето клипове 4К 60fps ги правя що ли нямам такива проблеми Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#12

Това, че ти нямаш проблем не значи, че никой няма. Поразгледай мненията на собствениците.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#13

(2018-10-07, 13:46:21)nanobanano написа:  Това, че ти нямаш проблем не значи, че никой няма. Поразгледай мненията на собствениците.

да има си начини по които да се получи добре и тва че някой неможе незначи че опцията е тъпа логика...
Цитирай
#14

Колеги, не се карайте. Моите снимки и клипове са чисто любителски. Ако имам желание за нещо професионално, едва ли ще снимам с телефон.. просто реших да попитам дали е познат този проблем или е нещо при мен само. А пък който може да си стабилизира без допълнителни приспособления мога само го поздравя..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#15

Аз също нямам абсолютно никакви проблеми с клипове снимани в 4К 60FPS . Ей голям хейт се изсипва от Huawei фенчетата.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#16

A при мен въпреки че съм на Ноут 8 го има.Насича ми видеото когато е на фул настройки-първия път като го видях помислих че нещо телефона не се справя с обработката .

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#17

Към автора,а какъв ти е компютъра че с това качество си е сериозно натоварването?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#18

Напълно възможно да е и от това. Спомням си как ми насичаше 4к на единия лаптоп в нас.
Пробвай и да ъпдейтнеш драйвърите на видео картата. Ако на телефона ти върви гладко, твърде вероятно е да е от лаптопа/компютъра проблема.
Цитирай
#19

Насичането е и на телефона, но на лаптопа си личи повече. Лаптопът е HP, не е нещо невероятно. За сега не снимам вече на 60fps и го няма насичането. Ще видим за напред как ще бъде и ще пробвам пак на максимално. Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#20

Насичането на телефона може да и от картата памет,ако е записвал на картата.Ако е в паметта на телефона ме съмнява да има насичане,достатъчно мощен е телефона.Компютър да ти плейва 4К/60 fps си иска хардуер.Ще взема и аз да си купя някоя бърза мемори карта не обикновенна.Купих днес S9 plus за да нямам и аз такива моменти Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#21

Нямам карта, записвам всичко на паметта на телефона. Чудя се дали е възможно ниските % батерия когато снимах, да са оказали влияние..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#22

Не мога да кажа със сигурност,но може и да има момент в който при ниско ниво на батерията процесора да работи по-слабо с цел батерията да издържи колкото може повече.Някой по запознат може да сподели.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#23

Аз винаги съм готов да изцапам някоя тема. Та сега по темата преди минута направих клип на доста слаба светлина и нямаше проблем. Явно не е от светлината а батерията ми е на 4% явно не е и от нея. Възможно е след продължително снимане телефона да е загрял и от там да идва но сега няма как да го проверя.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#24

При мен си снима идеално на 4К UHD 60FPS, дразни ме само че не снима направо в картата памет а в тази на телефона. След като го прехвърля в картата и от там си го възпроизвежда без проблеми.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#25

Аз ги сравнявах и смятам че най-добре е 4K 30fps на задната камера и UHD за предната (уж няма стабилизация, но е много по-изчистено и не е изрязано като FHD, също толкова стабилно е.
Пп: това си е мое мнение

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)