Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Глобален проблем с дисплея
#1

Здравейте,

при вас проявява ли се проблема с невъзможността да се пише бързо на клавиатурата и грешно регистриране на докосванията.

Проблема е описан тук

http://en.miui.com/thread-3746297-1-1.html

и за съжаление при мен също го има. Не бих казал, че не ми пречи особено ако се налага да напиша нещо по-дълго.
Цитирай
Аксесоари
#2

А пробвал ли си с друга клавиатура, например SwiftKey?
Цитирай
#3

(2018-09-30, 06:35:08)matematic написа:  Здравейте,

при вас проявява ли се проблема с невъзможността да се пише бързо на клавиатурата и грешно регистриране на докосванията.

Проблема е описан тук

http://en.miui.com/thread-3746297-1-1.html

и за съжаление при мен също го има. Не бих казал, че не ми пречи особено ако се налага да напиша нещо по-дълго.

Откъде си купи телефона ?
Цитирай
#4

От България е купен, глобална версия...но мисля че това няма особено значение, проблема е реален и се усеща на моменти доста
Цитирай
#5

Ако имаш гаранция просто го заменяй или дай за ремонт.
Друго не можеш да направиш, освен да флашнеш нов ром или да видиш, кое ти бави телефона
Цитирай
#6

Проблема не може да бъде оправен с ремонт, евентуално ъпдейт на фирмуера за тъч скрийна. Проблема е в самия тъч скрийн, че асинхронно реагира на докосванията. Явно тези от вас които не го усещат, не са свикнали да пишат бързо.
Цитирай
#7

Ти пробва ли с друга клавиатура или си се запъл като магаре на мост и чакаш проблема да се реши от самосебе си?
Цитирай
#8

Аз съм с SwiftKey на моменти ме се случва да излизат глупости, но забелязах, че е по-скоро, защото долу е заоблен екрана и като цъкам, просто не ги уцелвам... сега свалям MC5 играта да видя как е, с PUBG не съм имал проблеми...
Цитирай
#9

То и при мен някаква огромна драма, но е факт че го има това забавяне. Преди това бях с oneplus 5t, който все още ми е в шкафчето и определено този лаг в тъча го няма. Дано е възможно да се коригира това с формуера на тъча, иначе ще е жалко. Телефона е доста добър за парите си.
Цитирай
#10

При мен първоначално тъча беше много чуствителен. Бях го настроил на double tap събуждане, но постоянно ми се отключваше в джоба. След последния ъпдейт, нямам такъв проблем.

LG G4
Цитирай
#11

Аз го префлашнах с последната бета и след последния ъпдейт на клавиатурата нещата са значително по-добре. Факт е обаче че дисплея не е от най-качествените. Явно е перото, от което също са спестили. Иначе съм доста доволен. Само да го нямаше този ноч и щеше да е идеален, още повече че си прилича на телефона, не на стъклена играчка.
Цитирай
#12

Аз известно време усещам, че като пиша адски бързо, а обикновенно така става, почти всяка втора дума ми се автокоригира (Swift), което ме кара да се чудя, имам ли проблем, нямам ли.

Онзи ден хванах iPhone 8 Plus-а обаче ... и там е същото, всяка втора дума не я нацелвам, но автокоректа ме хваща и няма грижа... Пусках тъч скрин тест от инженерното меню и нямаше ядове.
Цитирай
#13

Ноча има ли опция да се скрие?
Цитирай
#14

Да. Но не помня точната настройка. Май в нотификациите беше, а не при дисплея
Цитирай
#15

Не видях някой да споменава другия голям проблем на дисплея - bleeding-а? При вас не се ли забелязва подобно нещо?
Цитирай
#16

Коментиран е bleeding-а в другите теми. Това беше проблем с някои от първите бройки.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • toc
Цитирай
#17

(2018-10-27, 09:34:32)toc написа:  Не видях някой да споменава другия голям проблем на дисплея - bleeding-а? При вас не се ли забелязва подобно нещо?
Да, за този проблем се споменава в друга тема - пост # 80

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • toc
Цитирай
#18

Аз нямам този проблем
[-] 1 потребител изказва благодарност на esm за това мнение:
  • toc
Цитирай
#19

bleeding-а го има, но съвсем леко се забелязва. За телефон с тези характеристики и такава цена смятам, че си търсим оправдания типично по български. Проблема с клавиатурата и тъча също според мен е доста пресилен. Игрите вървят повече от прекрасно.PUBG със страхотна резолюция, благодарение на която доста повече килове.  Телефона е супер и си струва всяка стотинка. Новия геймърски телефон на xiaomi Black Shark идва със същия хардуер ( единствен плюс безрамков дисплей ) на цена 380 EUR.
В заключение ще кажа на тези които се колебаят ....интересувайте се и вижте нагледно дали ще ви подразни ноча. Единствено той е проблема според мен.

Pocophone f1
Цитирай
#20

За мен ноча не е никакъв проблем. Дори напротив - харесва ми. Така или иначе, на който не му харесва може да го елиминира и да не му е проблем.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#21

(2018-11-14, 09:59:32)Mondiso написа:  За мен ноча не е никакъв проблем. Дори напротив - харесва ми. Така или иначе, на който не му харесва може да го елиминира и да не му е проблем.

Сподели как става това елиминиране. Като играя PUBG не мога да го търпя този ноч.

Pocophone f1
Цитирай
#22

При мен не разпъва игрите към моча. Ама явно зависи от софтуера на производителя.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#23

(2018-11-14, 10:01:35)pavlin0 написа:  Сподели как става това елиминиране. Като играя PUBG не мога да го търпя този ноч.

https://www.youtube.com/watch?v=nSc7LALLn0U


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#24

(2018-11-14, 12:24:52)Mondiso написа:  https://www.youtube.com/watch?v=nSc7LALLn0U

Не рискувам ли да отнеса БАН? Виждам в коментарите, че не са съгласни хората. Дано го оправят това в някой нова версия на MIUI

Pocophone f1
Цитирай
#25

Искам и аз да изкоментирам забавянето с писането. Факт е и аз го усещам. Сякаш докато си натиснал нещо , което все още вибрира като символ и не успява да пусне вибрация за новия символ.

Понеже не искам да сменям gboard с друга клавиатура просто увеличих бутоните и намалих обратната връзка с вибрацията в настройките на клавиатурата и сега сякаш по-малко лагва и не се усеща толкова. Бях със стабилен 9 miui, дори обновиха заради това лагва е но и при 10 стейбъл го има

И друг вариант. Ако сте избрали управлението с жестове - махнете го или установен клавиатурата по-нагоре в екрана. Забелязах, че забавянето е по-малко като клавиатурата не е на заоблената част най-добър на екрана

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)