Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Промяна стилът на "lockscreen"
#1

Здравейте,

Бих искал да разбера, има ли начин да се промени стилът и оформлението на lock екранът. Това, което имам като изискване е следното: използвам т.н. "pattern" за отключване на телефона. На старият ми телефон, директно при светване на дисплея и съответно показването на lockscreen-ът, 9те точки са директно на lockscreen-а, свързвам ги и отключвам. А на сегашният ми P20 трябва да swipe-на първо и чак тогава ми изкача менюто за отключване, което лично за мен е доста неудобно, тъй като искам отключването да е възможно най- лесно и straightforward - да светне екранът да свържа точките и да се отключи.

Та въпросът ми е мога ли да си го customize-ирам така че директно отключването да ми е залепено на lockscreen-а, без да swipe-вам. Видях че има опция "screen lock style" във Settings > Security & privacy > screen lock & passwords , но там имам само Fireworks и нищо повече.
Цитирай
Аксесоари
#2

Направи си го с лицево отключване и да ти отключва директно, когато ти разпознае лицето. Тогава изобщо няма да се налага да swipe-ваш.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#3

Ам честно казано съм малко с предразсъдъци относно fingerprint и лицевото разпознаване и затова не ги ползвам. Можете ли да ме посъветвате как да процедирам Big Grin
Цитирай
#4

На какво се базират тези предразсъдъци? Съветвам те да процедираш в крак с възможностите на съвременните технологии.
Много се впечатлявам аз от моите колеги, на които като им преведат заплатите в картата, отиват в банката и си я изтеглят цялата. Както и от всеки, купил си телефон с безброй възможности, който е скептично настроен към тях...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#5

Утрепа ме с тези предръсъдъци. Първо отключването с отпечатък или лицево разпознаване е в пъти по бързо и сигурно. На всяко откючване рисуваш фигурки дето всеки може да я види , още пръстовия отпечатък в колко приложения можеш да ползваш . Примерно интернет банкиране, заключване на приложения.....
Цитирай
#6

Има защо да е с"предразсъдаци" питащият. Не го наклепвайте веднага. Аз също не държа голяма сума пари в сметка към която има издадена банкова карта.
Цитирай
#7

(2018-10-04, 20:28:55)dinkogospodinov написа:  Утрепа ме с тези предръсъдъци. Първо отключването с отпечатък или лицево разпознаване е в пъти по бързо и сигурно. На всяко откючване рисуваш фигурки дето всеки може да я види , още  пръстовия отпечатък в  колко приложения можеш да ползваш . Примерно интернет банкиране, заключване на приложения.....

Аз съм сигурен, че методът е много по- сигурен от рисунките, но не съм сигурен какво се случва и как се ползва информацията от пръстовият ми отпечатък, когато влезе в андроид системата. Абе мисля да си прекърша страха и да пробвам Big Grin
Цитирай
#8

Спокойно, всичко знаят за теб така или иначе.
Знаят във всеки един момент къде си, с кой говориш, къде работиш и колко пари имаш.
Не ти ли се струва странно, че когато говориш с познат повече от 5-10 минути и той не ти е в приятели на фейса и след няколко дни ти изкача неговият профил с въпроса: Може би познаваш този човек?

Слагай отпечатъци, очи, кръв, урина, все таяSmile
Аз пък не ползвам защити, най-бързо се отключва телефона и това е, нямам какво да крия от никогоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

(2018-10-05, 20:15:19)andreuwz написа:  Аз съм сигурен, че методът е много по- сигурен от рисунките, но не съм сигурен какво се случва и как се ползва информацията от пръстовият ми отпечатък, когато влезе в андроид системата. 
Tooth
Много голямо значение си отдаваш... 
Направи си телефона удобен за ползване с екстрите, които предлага и не се вкарвай във филми.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

Съжалявам,че се включвам на колегата в темата,но ако пусна нова за това ,което питам ще е леко..........
Та въпроса ми е:
Къде се намират картинките ,които са на заключен екран и се сменят на произволен принцип?!?
Иска ми се да изтрия част от тях!Телефона е Р20.
Цитирай
#11

В галерията има отделна папка с тях. Можеш да опиташ там.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#12

(2018-10-11, 06:10:55)gogov67 написа:  В галерията има отделна папка с тях. Можеш да опиташ там.

Не виждам такава папка!Дал съм да отваря и папки с .nomedia ама няма такава!
Цитирай
#13

В папка "Други" има папка "Отключване на списание" .

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#14

(2018-10-11, 10:08:30)gogov67 написа:  В папка "Други" има папка "Отключване на списание" .

Не я виждам а съм отметнал уж всичко за да се вижда!
Цитирай
#15

Мисля че е това:

Локално -> Huawei -> MagazineUnlock
или в
Локално -> Huawei -> MagazineUpdate

Но при мен нямам снимки понеже при смяна на тема,
те пита дали да обнови снимките, а аз му отказах.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#16

Изобщо търсачката не намира нито един от трите пункта... Аз нямам такава папка и също не знам къде са тези картинки. Не ги и откривам, а къде ли не рових...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

Намират се във файловия мениджър>вътрешна памет>Huawei.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#18

Търсих там, но май се оказва, че са скрити, защото сега няма нищо.
[Изображение: Screenshot-20181011-195537.jpg] [Изображение: Screenshot-20181011-195611.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

И при мен показва същото и не ги намирам.
Да не е свързано с CloudDrive?!?
Цитирай
#20

Открих между другото къде са и как да се трият или добавят други снимки на заключен екран.
В ОБЛОЖКИ е. Bu Там можете да добавяте или актуализирате снимките от random-а на заключеният екран.
А триенето става лесно.От най-крайната долна част на дисплея скролнете леко нагоре(при заключен,но светнат екран).
с Х си триете тези,които не ви трябват.
Има и бърз бутон за фенерче,калкулатор,звукозапис и..........още неизследвани нещица Big Grin
Цитирай
#21

А да попитам.. има ли вариант да се персонализират нещата по заключения екран, като имам предвид часовника. Там набутан долу вляво хич не ми е удобен... P20

Samsung Galaxy S2+ < пенсиониран
Samsung Galaxy S4 Value Edition Silver < пенсиониран
Samsung Galaxy A5-2016 GOLD < пенсиониран
Huawei P20 Blue
Цитирай
#22

Да, промени си темата на телефона. Влез в "Теми" и си избера такава, на която часовника е в горе в средата. След това от Теми/Мои/Персонализиране, можеш да направиш промени по стила на заключен екран, началния екран, скрийнсейвъра, шрифтовете и иконите.

LG G2 & LG Leon ---> HUAWEI P20 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)