Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да подкарам USB OTG на Mi8?
#1

Здравейте,има ли някой идея,как да покарам OTG usb на хиаоми ми 8,с глобален стабилен ром?
Цитирай
Аксесоари
#2

AКо имаш работещ кабел трябва да тръгне без никакви гимнастики

Най-интересното е, че дори в официалния сайт не виждам да пише тази опция.
Така че нека някой от собствениците се изкаже специално за този модел
Цитирай
#3

OTG флашка се чете без проблем, даже съм с преходник към USB-C.
П.П. На китайски стабилен 9.6.7.0.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Работещ кабел, оригинален преходник на xiaomi и пак не вижда флашката,явно е от Рома.На Note 4x работи без проблем,също с глобален стабилен ром.
Цитирай
#5

Някой преходници от "усб-тип с" към обикновено усб, могат само да зареждат и не могат да предават данни. Най-вероятно това е проблема. Трябва да си купиш преходник, който е за предаване на данни. Ноте 4Х го ползваш без преходник и затова няма проблеми. Имал съм такъв проблем с редми про и оригинален преходник на Xiaomi.
Цитирай
#6

аз съм с това:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Shi...4c4dwIoEyc
Цитирай
#7

Изпробвах преходника на Xiaomi с кабел към компа,разпознава телефона и прехвърля данни,следователно не е от преходника,явно е от рома.
Цитирай
#8

Компютъра по OTG ли работи? Там е USB 2.0/3.0.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_On-The-Go
Цитирай
#9

Има ромове които не поддържат otg. На предния телефон бях сложил ром на който не работи и единствения начин да го подкарам беше през рекавъри. Възможно е и да е от формата, при моя случай бях с exFat. В момента съм с china developer версия и си работи.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#10

Usb паметта съм я форматирал на Fat32, явно е от рома,нека ако някой е с глобален стабилен ром да сподели тръгва ли му Otg usb памет?
Цитирай
#11

Здравейте,може ли някой колега с глобална версия да сподели дали му работи usb otg функцията? За мен това е основно във всеки телефон и ми е важно.Аз смятам да взема глобална версия и да не се занимавам с флаш на друг европейския ром

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#12

Работи си нормално с отг преходник за 3 лв.,заводския файлов миниджър си я вижда флашката,но солид експлорър не може да я отвори дава ми грешка.Със последният глобал стеибъл съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)