Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

въпрос за Xiaomi Mi Robot Vacuum
#1

Привет, има ли някой опит с машинката и ако да, моля да я сподели. Доколкото разбрах това е първата версия на прахосмукачката, която е с лазерен радар. 

И още един въпрос. При поръчка от гиъра ми дава варианти за поръчка EU priority line и DHL като разликата в цената не е нещо особено - 10 срещу 17 долара. Според вас кое е по-разумен вариант с оглед митница?

Google Pixel 6a
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз я поръчах за познати от тук, няма митница, направо в къщи с DHL за около 15 дни :
https://www.aliexpress.com/store/product...7eaawD7Qgw

Иначе Geаrbest съм ги питал за тези методи на доставка дали се препакетират някъде в Европа, но нищо съществено не ми отговориха. Така и не разбрах от къде минават.
За актуалните им складове и съкращения намерих това:
https://couponsfromchina.com/2018/03/26/...-location/
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#3

(2018-10-05, 15:02:10)slavkov написа:  Привет, има ли някой опит с машинката и ако да, моля да я сподели. Доколкото разбрах това е първата версия на прахосмукачката, която е с лазерен радар. 

И още един въпрос. При поръчка от гиъра ми дава варианти за поръчка EU priority line и DHL като разликата в цената не е нещо особено - 10 срещу 17 долара. Според вас кое е по-разумен вариант с оглед митница?
Аз я имам от доста време и съм доволен. Има английски в софта и може да смени без да преинсталираш нищо. Ако имаш конкретни въпроси питай.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#4

(2018-10-05, 15:02:10)slavkov написа:  Привет, има ли някой опит с машинката и ако да, моля да я сподели. Доколкото разбрах това е първата версия на прахосмукачката, която е с лазерен радар. 

И още един въпрос. При поръчка от гиъра ми дава варианти за поръчка EU priority line и DHL като разликата в цената не е нещо особено - 10 срещу 17 долара. Според вас кое е по-разумен вариант с оглед митница?

EU priority line. Колкото до робота - ползваме го повече от година и покупката си заслужава. В един от последните ъпдейти дори интегрираха функция с която може да зададеш определена област, която роботът да чисти. Така се спестяват пари за допълнително закупуване на "фалшива стена". Предполагам, че си направил собствено проучване и си запознат, че прахосмукачката си прави карта на стаята, може да и зададеш кой ден и в колко часа да се включва, има няколко режима на работа (ако в съседната стая има някой, който си почива и не искаш да го събудиш - ползваш тихия режим, ако искаш повече всмукателна мощност - турбо режим), можеш през приложението " MiHome" да задаваш сценарии при които прахосмукачката да започва да чисти (например при сработване на датчика за врата -отваряне/затваряне и роботът започва да чисти - това означава, че когато излезнеш от вкъщи и машинката се включва), можеш да я задействаш когато и от където си пожелаеш (единствено изискване е да имаш интернет), дава ти информация кога контейнерчето за отпадъци е пълно, за да го почистиш, дава информация кога да бъдат сменени филтърът и четките (не са скъпи), след почистване, сама се връща към докинг станцията за зареждане, ако пък по време на работа батерията падне - отива зарежда се и продължава от мястото, от където е спряла почистването. Не мога да се сетя, какво още може да се допълни, но както е споменал колегата, ако има нещо по-конкретно - питай.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Angel1999 за това мнение:
  • Monipeev, slavkov
Цитирай
#5

(2018-10-07, 13:35:26)Angel1999 написа:  EU priority line. Колкото до робота - ползваме го повече от година и покупката си заслужава. В един от последните ъпдейти дори интегрираха функция с която може да зададеш определена област, която роботът да чисти. Така се спестяват пари за допълнително закупуване на "фалшива стена". Предполагам, че си направил собствено проучване и си запознат, че прахосмукачката си прави карта на стаята, може да и зададеш кой ден и в колко часа да се включва, има няколко режима на работа (ако в съседната стая има някой, който си почива и не искаш да го събудиш - ползваш тихия режим, ако искаш повече всмукателна мощност - турбо режим), можеш през приложението " MiHome" да задаваш сценарии при които прахосмукачката да започва да чисти (например при сработване на датчика за врата -отваряне/затваряне и роботът започва да чисти - това означава, че когато излезнеш от вкъщи и машинката се включва), можеш да я задействаш когато и от където си пожелаеш (единствено изискване е да имаш интернет), дава ти информация кога контейнерчето за отпадъци е пълно, за да го почистиш, дава информация кога да бъдат сменени филтърът и четките (не са скъпи), след почистване, сама се връща към докинг станцията за зареждане, ако пък по време на работа батерията падне - отива зарежда се и продължава от мястото, от където е спряла почистването. Не мога да се сетя, какво още може да се допълни, но както е споменал колегата, ако има нещо по-конкретно - питай.
Много благодаря за инфото! . Някои неща ги знаех, други не.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#6

Доста полезни неща има тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=768354
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=881982
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#7

Поръчах. Цената с доставката с dhl ми се видя горе-долу наполовина на тази на второто поколение, което се продава у нас.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#8

EU priority line е безопасно откъм митница. Другото минава на 100%, освен ако не препакетират в Европа...

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#9

(2018-10-07, 20:47:45)Be6i4 написа:  EU priority line е безопасно откъм митница. Другото минава на 100%, освен ако не препакетират в Европа...

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Докато се накумя бешв останала само опция с dhl. Пише че идвА от чехия/Германия май.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#10

Дано, стискам палци!
(2018-10-07, 21:13:47)slavkov написа:  Докато се накумя бешв останала само опция с dhl. Пише че идвА от чехия/Германия май.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#11

Дойде пущината и с нея и първото разочарование.
Версията, която поръчах е международна и поради тази причина китайците са решили, че не ни е необходимо да можем да вържем машинката на китайския сървър. Вижда я, връзва се, но те кара да се вържеш към друг регион.
След избор на европейския сървър всичко си тръгва на пушка, но останалите ми продукти са невидими в менюто.
Някой има ли идея как би могъл да се заобиколи този проблем?

Като функционалност не мога да коментирам, защото дойде преди малко, но като изпълнение е на страхотно високо ниво.

Google Pixel 6a
Цитирай
#12

А някой впечатления от втората версия с моп-а има ли? И заслужава ли си 100те долара отгоре спрямо първата версия?
Цитирай
#13

(2018-10-17, 15:47:54)slavkov написа:  Дойде пущината и с нея и първото разочарование.
Версията, която поръчах е международна и поради тази причина китайците са решили, че не ни е необходимо да можем да вържем машинката на китайския сървър. Вижда я, връзва се, но те кара да се вържеш към друг регион.
След избор на европейския сървър всичко си тръгва на пушка, но останалите ми продукти са невидими в менюто.
Някой има ли идея как би могъл да се заобиколи този проблем?

Като функционалност не мога да коментирам, защото дойде преди малко, но като изпълнение е на страхотно високо ниво.
За mi home избираш този сървър, нали?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

(2018-10-17, 21:26:25)Be6i4 написа:  За mi home избираш този сървър, нали?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Прахосмукачката бачка само с европейския сървър. На китайския излиза като офлайн и не може да се контролира.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#15

Малко впечатления от прахосмукачката.
Направо съм изненадан колко добре работи Мичето Smile
през ден прави оборки на апартамента и (за съжаление) събира почти цял контейнер. Нямам идея как успява, но почти всеки път си намира отнякъде поне по 2 клечки за зъби.
Препоръчвам с две ръце, въпреки тъпата история със сървърите...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#16

(2018-10-22, 18:33:49)slavkov написа:  през ден прави оборки на апартамента и (за съжаление) събира почти цял контейнер. Нямам идея как успява, но почти всеки път си намира отнякъде поне по 2 клечки за зъби.

Ами нали е smart!? Вероятно тайничко през нощта докато спите минава по апартамента да ги разхвърля и сутрин ги събира за да се изтъкне  Big Grin
Цитирай
#17

(2018-10-17, 15:47:54)slavkov написа:  Дойде пущината и с нея и първото разочарование.
Версията, която поръчах е международна и поради тази причина китайците са решили, че не ни е необходимо да можем да вържем машинката на китайския сървър. Вижда я, връзва се, но те кара да се вържеш към друг регион.
След избор на европейския сървър всичко си тръгва на пушка, но останалите ми продукти са невидими в менюто.
Някой има ли идея как би могъл да се заобиколи този проблем?

Като функционалност не мога да коментирам, защото дойде преди малко, но като изпълнение е на страхотно високо ниво.

Ако си с MIUI може да пробваш Dual apps, за да създадеш второ копие на Mi Home (с настройки за европейския сървър).
Цитирай
#18

(2018-10-17, 15:47:54)slavkov написа:  Дойде пущината и с нея и първото разочарование.
Версията, която поръчах е международна и поради тази причина китайците са решили, че не ни е необходимо да можем да вържем машинката на китайския сървър. Вижда я, връзва се, но те кара да се вържеш към друг регион.
След избор на европейския сървър всичко си тръгва на пушка, но останалите ми продукти са невидими в менюто.
Някой има ли идея как би могъл да се заобиколи този проблем?

Като функционалност не мога да коментирам, защото дойде преди малко, но като изпълнение е на страхотно високо ниво.

Здравей, аз също имам същата версия прахосмукачка, вчера успях да я вържа към китайския сървър, ако все още те интересува мога да обясня как.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emil11 за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#19

(2018-11-07, 09:05:35)emil11 написа:  Здравей, аз също имам същата версия прахосмукачка, вчера успях да я вържа към китайския сървър, ако все още те интересува мога да обясня как.
Определено ме интересува и ще съм благодарен ако споделиш

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#20

Първо трябва да деинсталираш Mi Home, също така ако имаш папка plugin в телефона, трябва да я изтриеш. Сваляш от този адрес

http://arturios.ru/#projects

приложението ми хоум, това е модифицирана версия от руснаци, на която могат да се подменят плъгините на сияоми устройства за свързване с китайски сървър за повече функционалност, при това без root  на телефона, аз все още не съм рутвал, затова ползвах тази версия. На мен руския не ми е проблем, на това ми хоум са орязани другите езици. Инсталираш приложението, пускаш го при стартиране избираш китайски сървър и си влизаш в профила с телефон и парола. След като изчакаш минута, две се появяват добавените от теб устройства, цъкаш на Roborock Vacuum изчакваш да се инициализира. После проверяваш за наличие с файлов менеджер (примерно File Manager, ES File Explorer) за папка plugin. В нея трябва да имаш папка install после папка mpk и в нея папка с номер, в нея е плъгина. Сваляш от адрес

http://arturios.ru/apk/transl/Plugin/update.php#lists

плъгина за прахосмукачката, той трябва да е с номер еднакъв с този, който ти е в вътрешна памет на телефона/plugin/install/mpk/номер на папка с плъгин. Пак с файловия менеджер заменяш плъгина който ти е на телефона със сваления такъв с копирай и постави (не трябва да инсталираш сваления плъгин). Ако си избрал правилния ще ти каже, че вече съществува такъв и ще поиска да го презапише, разрешаваш го. Това е всичко отваряш Mi Home и си ти, тази процедура трябва да се направи, когато прахосмукачката е при теб, при мен за да се свърже се наложи да я изтрия като устройство и да я свържа отново. Има доста повече функционалности, могат да се запазват картите след почистване, да се слагат виртуални стени и забранени зони, гласово управление има всички устойства на сияоми  за добавяне.Всичко
това го видях от тук

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=661250

там има и приложение EDA Studio през него става лесно актуализацията на приложението и плъгините, аз си го сложих и него. Пробвах и приложението на Opel, но не стана, ако имаш руут може да го пробваш ако искаш.
[-] 4 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • Be6i4, milstan, Monipeev, slavkov
Цитирай
#21

(2018-11-07, 09:17:31)slavkov написа:  Определено ме интересува и ще съм благодарен ако споделиш

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Много благодаря! ще го пробвам съб-нед и ще пиша

Google Pixel 6a
Цитирай
#22

(2018-11-07, 10:30:04)slavkov написа:  Много благодаря! ще го пробвам съб-нед и ще пиша

Междувременно с последните актуализации на Mi Home  и за регион Европа има виртуални стени и забранени зони. Ако нямаш други устройства в момента е безсмислено да се минава на регион Китай.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • milstan, slavkov
Цитирай
#23

(2018-11-20, 15:58:31)emil11 написа:  Междувременно с последните актуализации на Mi Home  и за регион Европа има виртуални стени и забранени зони. Ако нямаш други устройства в момента е безсмислено да се минава на регион Китай.
При мен е обратното. Всичките ми неща на китайския сървър, сами "мичето" е европейче Smile

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#24

Здравейте, от 3 дена и аз съм с РобоКоп Smile Взех втората версия от тук ---> Roborock S50 S55 Xiaomi Vacuum Cleaner 2  от склада им в Германия и за 1 седмица ми го докараха до вратата. Излезе ми малко под 690 лв, което си е супер офета според мен. До момента 2 пъти съм го пускал да чисти...направо ме смайва колко буклук успява да събере.
Мопа още не съм го ползвал, но събота неделя ше го пробвам и ще споделя има ли смисъл от него Smile
Колкото до сървъра и аз съм на Европейския, но нямам други смарт джаджи не знам до колко това е проблем или не.
Днес успях да го пусна докато бях на работа и го наблюдавах през ИП камерата как шета из нас....готино си е Smile

 Xiaomi Mi Max - Android 6.0.1; HTC ONE 10 Dark Grey 32 GB - Android 6.0.1
[-] 1 потребител изказва благодарност на ghost_dog за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#25

(2018-11-21, 17:25:53)ghost_dog написа:  Здравейте, от 3 дена и аз съм с РобоКоп Smile Взех втората версия от тук ---> Roborock S50 S55 Xiaomi Vacuum Cleaner 2  от склада им в Германия и за 1 седмица ми го докараха до вратата. Излезе ми малко под 690 лв, което си е супер офета според мен. До момента 2 пъти съм го пускал да чисти...направо ме смайва колко буклук успява да събере.
Мопа още не съм го ползвал, но събота неделя ше го пробвам и ще споделя има ли смисъл от него Smile
Колкото до сървъра и аз съм на Европейския, но нямам други смарт джаджи не знам до колко това е проблем или не.
Днес успях да го пусна докато бях на работа и го наблюдавах през ИП камерата как шета из нас....готино си е Smile
И аз съм меко казано засрамен от количеството прах и мръсотия, които намира Smile

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)