Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждане на PIXEL 2 XL
#1

Някой има ли проблем със зареждането на своя Pixel 2 xl? Взех го наскоро и го ъпдейтнах до последната версия. За да се зарежда трябва да го изключа, докато се зарежда и да го включа. Чета из интернет, че това е проблем след Pie ъпдейта. Надявам се да е софтуерен проблема, защото е явно, че се зарежда нормално при рестарт. Не ми се посяга към къстъм ром, но не се оправи след October ъпдейта.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм XL 1-ва генерация и имам пиксел 2 малкия и двата нямам проблем.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#3

Pixel 2 XL при мен и Pixel 2 при жената - всичко е наред. Имам приятели с 1 и 1 XL и при тях няма проблеми.
Честно казано за пръв път чувам за такъв проблем.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#4

(2018-10-08, 10:22:25)evil4o написа:  Някой има ли проблем със зареждането на своя Pixel 2 xl? Взех го наскоро и го ъпдейтнах до последната версия. За да се зарежда трябва да го изключа, докато се зарежда и да го включа. Чета из интернет, че това е проблем след Pie ъпдейта. Надявам се да е софтуерен проблема, защото е явно, че се зарежда нормално при рестарт. Не ми се посяга към къстъм ром, но не се оправи след October ъпдейта.

Пробва ли да върнеш заводски настройки?
Цитирай
#5

Явно в зарядното е бил проблема, но определено не мейква сенс. С оригиналното зарядно на Pixel XL бях за 1 седмица и го правеше този проблем, а не би трябвало(понеже другото е с US адаптер и не съм стигнал да взема преходник). Пробвах директно с type C кабела в type C порта на компа и директно включи на charging rapidly и се зарежда бързо. Явно е фалшива тревога.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#6

Имам подобен проблем. Зарежда се от друго зарядно, зарежда се от компютъра, не иска от неговото си зарядно. Изключване/включване докато се зарежда не върши работа. Може ли да пробваш да заредиш друг телефон с твоето зарядно? Защото при мен и това не става и си мисля, че проблема е в самото зарядно?
Цитирай
#7

Мойто е такова и си бачка супер[Изображение: 10f92a4ca59e1a8a4fe4943759e3c459.jpg][Изображение: 99e521b7e1e653d00a3ba555f1916f93.jpg]

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#8

И при мен Pixel2 XL започна да прави проблеми при зареждане (след като се patch-на с "кръпката" от Ноември, но това не мога да го определя 100% като първопричина...)
Симптомите при мен са: 
  * Спря да се зарежда от собственото си зарядно (На ток не реагира въобще)

  * Рестартира се при вкарване на кабела от това зарядно в Type-C порт-а на компа и НЕ се зарежда (или зарежда "на пресекулки"). През времето, когато е закачен на компа не може да се включи. След като извядя кабела изгрява без проблеми.

Тъй като имам подръка Pixel 1 взех неговото зарядно с кабел и тествах всякакви възможни комбинации "зарядни" + "кабели" (Включително и Type A <--> Type C кабелите и от двете устройства с преходника(и без), и използвайки зарядни от стария ми Нексус и от едно Sony Xperia и зарядно за автомобил, което се пъха в букса на 12 V)

Резултат: 
  *Pixel 2XL-ката ми се зарежда само и единствено със зарядното на Pixel 1-цата на ток ("Charging Rapidly") и то след един "саморестарт". Всичките други комбинации или го карат да "умре" и докато не извадя кабела не иска да boot-не , или просто не реагира въобще.

  *Pixel 1цата се зарежда безпроблемно с всичките комбинации горе, които дори и не "събуждат" голямото братче Smile  (съответно Rapidly/Slowly според "зареждачката")

Направил съм бекъп и ще играе factory reset-a. Ако някой (например @yo_asakura) може да предложи по-безболезнен начин да се изтърка информацията за тия зареждания/зарядни и т.н. софтуерно, без да се стига до "заводски" ще бъда много благодарен, че restore-a е голяма досада :-) 

Ако "заводските" не оправят нещата ще ходи на доктор с предположение за частично опукал USB type-C port.

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#9

В доста чужди форуми и групи има такива оплаквания след ъпдейта.Може би ще последва фикс ако ти се чака.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Позачетох и аз, ама нещо преобладаващите проблеми като моя ги "причисляваха" към по-ранни пачове ... 
Повечето мнения бяха за "влага в порта" / "механично износване / счупване / изгаряне" .
Иначе ще поизчакам, понеже имам поне един работещ вариант за зареждане с един рестарт само Smile

Ако и зарядното на единицата спре - заводски --> гаранционно обслужване

Factory reset не помогна. Мисля да изчакам Декемврийските "кръпки" и ако не го оправят ще го водя на доктор.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#11

Update:
От три седмици телефонът ми е в Германия за ремонт.
Ще пиша с резултат.

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#12

Може ли малко повече информация от къде е купен, как го даде за сервизиране и от както е пратен имаш ли някаква обратна връзка. В какво физическо състояние беше преди да пратиш (драскотини, изпускания и др.)?
Благодаря предварително.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#13

Резултат - сменен с чисто нов. От Google са казали, че много ще се забавят с ремонта.

@Константинов - купен е от България - Ситител. Занесох им го на тях с две леки драскотини по корпуса, които са следствие от поставянето на протектора. Описаха ги и го приеха, като аз получих документ "Акт за рекламация" с дата и вх. номер.
Обратна връзка получих, след като се обадих - "В Германия е на ремонт." Иначе аз преди това си бях чатил с бот на Google относно проблема ми, и имах support case номер, вързан към моя IMEI.
През няколко дена се опитвах да locate-вам телефона през Find my device, но така и не се "обади"... До днес, когато от Ситител ме поканиха да си взема новия.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#14

Супер! Дано с този вече да няма проблеми. Smile
А нов или рефърбишд е?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#15

Чисто нов, аз му скъсах печата. Smile Refurbished би имало как, ако имахме сервиз в Родината.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#16

Не е задължително. Мой приятел с Pixel 1 имаше проблем и въпреки, че живее и апарата е от UK, отново летя до DE и веднага след пристигането му в "сервиза" получи имейл, че нов се връща към него, но реално беше рефърбишд. Както и да е. 
Както казах, да ти е честит и да няма никакви проблеми! Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#17

Благодаря! Дано да е така. Ако ли не - "пътечката на мечката" вече е отъпкана, така че пак ще ходи на сервиз. Smile

HTC OneX --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 2 XL
Цитирай
#18

Не е по проблема, но да кажа, тия които сте с преходници към бг контакт, по магазините са само шибани китайски преходници и им омекват пластините и понякога проблема е в преходника, не в зарядното... Патих го същото с 6P, после с Пиксела 2 пак, до тук само на Конрад намерих свестни преходници, по лев и нещо, малки бели, но не винаги има
Цитирай
#19

Аз съм с преходник към БГ контакт, закупуван от Викиват, дали моят подобен проблем с НЕзареждане може да е от този преходник?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)